Ev alma konusu..

Eşiniz ev almak istiyorsa krediyi eşiniz çeksin bu sefer diğer kredileri siz çekmişsiniz ayrıca esnaflarada kredi veriyorlar eşiniz neden kredi kullanamıyormuş,bu seferde o çeksin.

Aşağı yukarıda şu kadar kazanıyorum demek çok mu zormuş?
Bence eşinizin işine gelmiyor, ya hiç bişey kazanamıyor ya da kazandığını harcıyor.
Biz de 8. yılımız içerisine girdik bu arada.
Paranız sizin keşke maaşınızı, maaş kartınızı eline vermeseydiniz, yani bu kadar fedakarlığınız varken cüzdanımı niye karıştırıyorsun diyor adam? Sen evinize aldığınız eşyaları düğündeki takılarla kapatıyorsun, geçmişte açılmış şirketin ablaya olan bilezik borcunu sen veriyorsun, eşin geçmişten gelen borcunu ödüyorsun.
Bence eşin çok yüzsüz nasıl rahatlıkla yüzü kızarmadan senden böyle birşey isteyebiliyor ki?
Hadi istedi, dediğim gibi kıymetini bilir el üstünde tutar bari, adam daha çok cüzdanımı neden karıştırıyorsun, Bu aralar çok para harcıyorsun diyor bide..
Senin de kabahatin var, sen neden her söylediğini paşa paşa yapıyorsun?
Ne biliyim ya ben olsam katlanamazdım, olay çıkarırdım kesin.

Son düzenleme:
arkadaşım kusura bakma ama ben seni saflık derecesinde iyi niyetli gördüm. ama bu böyle devam etmemeli..eşin seni resmen sömürüyo. sen onun ne kazandığını bile bilmiyorsun ama senin kartın onda ve işin komik yanı kendi paranı sana harçlık olarak veriyo..kesinlikle seni bankamatik gibi kullanıyo eşin...insan bu ay 2000 kazandım gibi bişey de mi söyleyemez anlamadım ki.. annen sana peynir zeytin getirirken eşin sigara ve iddasından hiç taviz vermemiş maşallah.. sen bi de kalkmış ev alalım mı diyorsun...yerinde olsam biraz dişimi gösterir kartımı alır rahataıma bakardım. farkında mısın bilmiyorum ev almanız demek senin o 5 lirayı bile rüyanda görmen demek.. çünkü hayatında yaşam şartlarında kısıtlama olan sadece sensin..bu adam sırtını resmen sana dayamış..valla kusura bakma ama ben senin adına sinir oldum ve üzüldüm

evet benim kartım da eşim de ama bana ne harcadığımın hesabını sorar ne de cüzdanımı karıştırma der..

bence sen bu duruma bi el at artık

Belki tepki verenler olacak ama eşin tabiri caizse jijolo olmuş. Resmen senin paranla yaşıyor.

Bir erkek için kusura bakma ama çok rezilce bir durum. Bence açık açık konuş, bu kadar kullandırtma kendini. Yazık değil mi sana

kızlar eşimle akşam konuştuk ev alma olayına şuan için sıcak bakmadığımı biraz ertelemek istediğimi söyledim anlayışla karşıladı en azından bu süreç içinde borçları tamamen bitirip kartımı da ondan almayı düşünüyorum dediğiniz gibi ben fazla iyi niyetliyim sanırım sevdiğim için ne istese veriyorum maddi manevi ama bu kadarda kendini kaptırmamak lazım dimi.

Al arkadaşım al kartını.. Birazda o koysun elini taşın altına.Yemin ediyorum dün akşamdan beri aklımdasın, nasıl sinir olduysam artık çıkmadın aklımdan. Çok üzülüyorum böyle konuları okudukça. Sen okadar kumuşsun, etmişsin, meslek sahibi olmuşsun. Bir de bebeğin var..Hem ev, hem iş, hem bebek, bunca yükün altındasın.. iki gün üst üste 5-10 tl harçlık verince azarlıyor bide.. Gönlünce alışveriş yapamıyorsun bile..Yazık değil mi sana? Eşini yavaş yavaş alıştır. Mesela deki bu ay annemlerin ihtiyacı var,maaşımın büyük bir bölümünü onlara vermek zorundayım, bir ay da sen geçindir evi de. Ne bu böyle ya

bu ay kredi kartını kapatıyoruz gelecek ayda ehliyet alıcam allah kısmet ederse ondan sonra maaşım boşa çıkacak..eşime karşı nasıl bir tutum sergilemem lazım kartımı nasıl almalıyım evin idaresi nasıl olmalı hiç bilmiyorum ama dediğiniz gibi eşim benim maaşıma çok güveniyor büyük ödemelerin hepsi benden yapılıyor geriye bişey kalmıyor bende ondan harçlık alma durumunda kalıyorum ama zoruma gidiyo bugun yine beni işe bıraktı on lira verdi günlük on verior zaten önceden 5 di şimdi zam geldi oda benim yetmiyor demelerimle geldi...ama onun dışında hiç para almıyorum kendisinden ben istiyorumki maaşımı ben çekiyim mesela kirayı ben ödeyim kredi kartını ben ödeyim en çok onlar tutuyor zaten kalan paramıda saklamak birikim yapmak istiyorum ama eşim benim tutumlu olmadığımı düşünüyor bende onun kazandığını bilmediğim için bu durumdan rahatsızım of ne zormuş evli olmak

canım beni düşündüğün için tşkr ederim.bizim durumumuz çok karışık aslında biz sevgiliyken ben evlenmeyi çok istiyodum kendiside bana dediki sen memur olmadan evlenemeyiz tek maaşla geçinemeyiz açık açık söyledi bende dedim ben senle tek göz odada oturur ekmek soğan yerim gerekirse..ama kabul etmedi neyse allah yüzüme baktı memur oldum tabi hemen evlenmek istedi.. şimdide o sözümü başıma kalkıyor hani tek göz odada otururdn şimdi öyle değilmişim bende dedim şartlar değişti ozaman beni öyle kabul etseydin otururdum ama artık bende çalışıyorum neden aza tamah edeyim dedim

eşine maddi konularda güveniyor musun? bir sürü borcu var sayamadım bile...
temelden girme işi biraz can sıkabilir.. tapu olmasa gerek. sonuçta bitmemiş evin tapusu olmaz demi? aralarında nasıl bir güven olacak ki parayı verdiğine dair. hadi yasal bir işlem yaptılar diyelim.. aklın yolu bir senin çocuğuna annen bakıyorsa orada kalman daha mantıklı. bu konulara bakışı nasıl?

canımm ya okudum butun yorumlarını.Dokunsalar aglıcam smdı o moddayım.Gercekten zor bır durum senınkı.esının anlayısla karsılamasına cok sevındım.ben ınanıyorum daha ıyı ve aılene dha yakın bır ev bulucaksınız.sen bundan snra aldıgın maası bırazda kendın ıcın harcamaya bak.Cok uzuldum ole anlatınca :/ yok yere bı suru borca grmıssınız.Umarım esınden bıraz degıstırır kendını.yoksa sıkıntılar devam eder.bızde evlenmeyı dusunuyoruz sen boyle anlatınca tırsıyorum bende bole olursam ne yaparım dıe :/

biz eşimle durumları düzeltince yani maaşlarımızdan kenara para kaldığı için(ondan önceki sürecte aldığımız maaşlar ödemelere gşdşyordu krediler kredi kartı faturalar biraz taksitler derken market pazar veya cep harclıgı hiç kalmıyordu) şimdi ise alıyoruz maaşımızı
kalan paradan 300'er tl veya 350 'şer tl harclık alıyoruz bır hafta bırımız pazar alısverısı yapıyoruz dıger hafta öbürü
sizde böyle yapabilirsini,z hem elinde paran olur canın bişey istediği zaman alırsın hem ne harcandığı gözüküyor
bu teklifi ben yapmıştım eşime
birikimde gecen ay yaptık cok şükür benim adıma olan hesaptan yattı bana bu ay birikim yok mobilya eksiğimiz vardı onu aldık hastalandık arabanın vergisi vardı derken harclıklarımız kaldı ama evede bir miktar ayırıyoruz cunku ıllakı ekstra bısı cıkıyor harclıklar bıtıyor

ya kzılar anlatacak o kadar çok şey varki bu konuda...ben eşimin doğum günün de bile babamdan borç aldım onla hediye aldım kendisine düşünün sonrada aldığım 30 lirayı bile taksitle ödedim babama babam zaten kabul etmedi bende küçük kardeşime verdim mahcup olmamak için aileme karşı da çok ezildim babam beni evlendirirken hiç eşimi okumamış yada esnaf diye küçümsemedi baba ben bu adamı seviyorum istiyorum dedim..babam onu başına tac etti kendi oğlu gibi gördü benim eşim ortaokul mezunu ben ikinci üniyi okuyorum müdürlük sınavına hazırlanıyorum ama aradaki farkı hiç hissettirmedik ona zaten ben insanları eğitim ve maddi seviyesiyle yargılayan bi insan olmadım hiç... ama şimdi eşimin bu davranışları üzüyor beni arada beni hafta da bir yada iki haftada bir yemeğe çıkarır o konularda allah var bişey demez ama harçlık konusunu nasıl aşarız bilmiyorum..ben ondan habersiz karttan bişey alamam ama o benim maaşımdan bikeresinde 300 çekip arabasına çelik cant taktırdı bende bunu ınternet hesabımdan gördüm hesabımdada para yoktu eksideydi yani düşünün of çok karışık anlattım biliyorum ama aklıma ne geldiyse yazıyorum rahatlamak adına

yorum için tşk ederim canım evlilik çok zormuş..şuan ki aklım olsa evlenmeden önce bir değil bin kez düşünürdüm umarım senin için de hayırlısı neyse o olur. Rabbim iyilerle karşılaştırsın inş herzaman

evet güzel bi taktikmiş bende eşime bu öneriyi yapabilirim aslında dediğiniz gibi en azıdnan cebimde para bulunur para gerektiğinde yanımda birisi varsa mahcup olmamış olurum sizin adınızada çok sevindim borçlarınızdan kurtulmuşsunuz darısı bize inşallah

ınsallah canım benım.bızımde kira vermeden oturabılcegımız bır ev vardı kayınpeder ondan vazgecms ama.hersyı ogluna ödetme pesınde parası oldugu halde.bu gıdısle herseyı kendımız yapıcaz..

İnşallahhh
ama bunu yapmanız ıcın butun paraları ortaya dokmenız gerekıyor yanı onunda maasını gorun yanı
bende o borclu oldugumuz zamanlarda ona hedıye almıstım kredı kartından tabı kıyametler kopmustu benım esım cok sıkık
borc varsa bısey yapmaz bıran once kurtulmalı dıye bakar

fakat bır kac gundur kuzenımden erkek arkadasının abısıyle ılgılı bıseyler duyuyorum ve sasırıyorum yalan olmasın ama 1500 cıvarında maas alıyor 700 tl kıra verıyormus bu ay 300 tl dogalgaz gelmıs su elektrık tel fatyuraları ınt
kız kendıne gayet alısverıs yapıyor ve yaz tatılı ıcınde 4000 tl bır tatıl ayarlamıslar
olacak ısmı ben bızım eve gıren parayı sana soyledım ozel mesajla nasılyaptıgımızı bunlar o kadarlık maasla bunu anca kredı kartı borclanması olarak yapıyorlar
e nasıl oluyor dıyorum kuzenıme
oda hayatlarını yasıyorlar hatta 2.bır cocuk daha duunuyolarmıs
pes dedım

evlilik sürecide çok zor bizde herşeyi kendimiz yaptık ama baya yıpranıyosun.benim eşim bekarkan yalnız yaşardı ailse hiç halini sormazdı şimdi evlendik baya oğullarına düşkün oldular hep bize gelmek istemeler bizde kalmalar.. evlilik ne kadar zormuş

yok artık.nasıl aıleler var ya benm aklım almıyor zaten.hakkımızda hayırlısı canım :/

Canım konunun tamamını okuyamadım henüz ne karara vardınız sonuç olarak. Ben de biraz kafanı dinleyip ondan sonra düşün derim. O ev olmazsa başkası olur. Bende aynı sorunları yaşıyorum. Kayınpederim ev verdi ama para karşılığı. Yani ev hem eşimin kardeşinin hem eşimin hakkı olduğu için biz eşimin kardeşine hakkımız geçeceği için bir miktar kredi çekip verdik. Düğünden önce ortak çektiğimiz kredi de var. Bir de eşimin okul zamanında aldığı öğrenim kredisi var. Anlıcan 3 ayrı yere borç ödüyoruz, annemin evinde oturuyoruz. Çok çok iyi anlıyorum seni. Tüm borç ödeyenlere Allah sabır versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…