Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Şimdi prof figen hocanın yanından geldim bütün tetkiklerime baktı. Kardiyoloji onay verdi fakat Hemotoloji çok yüksek risk taşıyor yazdı. Figen hoca eğer olmak istiyorsan yaparım fakat bu yüksek riski bilerek gir ameliyata ve eşin de imza vermesi lazım dedi. Ben de sordum peki başka bi yöntemi varmıdır bunun diye hayır dedi tek çaresi ameliyat deri fazlalığı var dedi. Ama biraz daha kilo verirsen risk azalır dedi. 66-67 kilo civarındayım. Ne yapacağım bilmiyorum fakat herşeye rağmen kararliyim. Benim durumumda olup ameliyat olan var mı acaba?
Allah yardımcın olsun zor bir durum iyi düşün

Buraya tam olarak nasıl yazılır bilmiyoru. Perşembe sabah 9 da ameliyata girdim, yaklaşık 5 saat sonra odamdaydım. Hiç bir acı hissetmedim, biraz sızı denebilir belki. Biraz da yanma. Ama bunlarda ağrı kesicilerle geçiyo zaten. Şu anda evimdeyim ve oturuyorum. Kalkarken biraz dikkat etmeniz gerekiyo. Ama şimdiden iyi ki olmuşum diyorum, D cup tan B cup a gelen göğüslerim, dümdüz bir karnım ve küçücük bi göbek deliğim oldu. Yaptıracaklar varsa korkmayın derim. Bi cesaret:))
Maşallah !!! inşallah kısa sürede toparlarsın darısı benim başıma inşallah az kaldi

Ferruh Bingöl yaparım dedi bi cok

Canım bilmiyorum verir mi vermez mi, benim ne kadar kararlı olduğumu görüyor bi şey diyemiyor ama bugün ilk defa doktor senin imzanı istiyor deyince benim rızam yok dedi. Ben emboli geçirdim ya işte bu bütün herşeyi berbat ediyor birde üstüne üstlük yüzde elli genetik çıktı. Hacettepe de de yapıldı aynı yine yüzde elli çıktı.
Hakkında ne ise hayırlısı o olsun canım ben sağlık sebebi ile karın germe ameliyatıma 10 gün varken iptal etmek zorunda kalmıştım çok istediğim halde doktorum önce sağlık onun halledin demişti ha onuda halletim karın germeyi de oldum genetik olması sıkıntı bende ilk ameliyatım da yaşadım sendeki durumu ama genetik değil sonra estetikler de bişey olmadı

Hakkında ne ise hayırlısı o olsun canım ben sağlık sebebi ile karın germe ameliyatıma 10 gün varken iptal etmek zorunda kalmıştım çok istediğim halde doktorum önce sağlık onun halledin demişti ha onuda halletim karın germeyi de oldum genetik olması sıkıntı bende ilk ameliyatım da yaşadım sendeki durumu ama genetik değil sonra estetikler de bişey olmadı
Canım sizinde mi pıhtı atmıştı? Peki bunu yaşadınız, ameliyatlarınızda ne gibi önlem alındı, korktunuz mu?
Önlem olarak ben sadece klexsan iğne biliyorum.

İşin ilginç tarafı bugüne kadar emboli ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamamıştım (genetik olmasına rağmen) taki iki sene önce bi gün Yüzmeden geldim sonrasında düğüne gittim eve geldim nefes alamıyorum. Işte o zaman genetik olduğu çıktı ortaya yoksa ne hamileliklerde ne de başka zaman bi şey yaşamamıştım.

Siz hangi doktora oldunuz acaba ve kaç gün oldu? Zorluk yaşadınız mı?
Canım ben ozan bey e oldum söylemiştim aslında önceki mesajda:) 18 gün oldu. Spor yaptığım için karın bölgemde çok yağ yoktu o yüzden çok başarılı bir ameliyat olduğunu söyledi doktorum. Mini karın germe oldum ilk günler yataktan kalkarken filan biraz zorlanıyordum. Fakat şimdi normal yaşantıma devam ediyorum. İş, ev çocuklarla olan yoğun tempoya geri döndüm

Canım ben ozan bey e oldum söylemiştim aslında önceki mesajda:) 18 gün oldu. Spor yaptığım için karın bölgemde çok yağ yoktu o yüzden çok başarılı bir ameliyat olduğunu söyledi doktorum. Mini karın germe oldum ilk günler yataktan kalkarken filan biraz zorlanıyordum. Fakat şimdi normal yaşantıma devam ediyorum. İş, ev çocuklarla olan yoğun tempoya geri döndüm
Evet hatırladım geçmiş olsun tekrar. Ozan bey yapmak istemedi beni pıhtı olayı yüzünden

Maşallah !!! inşallah kısa sürede toparlarsın darısı benim başıma inşallah az kaldi
Teşekkür ederim. Bu gün 5.günüm. Anladım ki ameliyatın hem meme hem de karın kısmının en zoru sonrasındaki dikkat etmen gereken süreç. Yoksa acı falan yok. Ama yatarken, kalkarken işte bütün hareketlerinde bir sakınma oluyor ya o kısmı zor. Umarım sen de güzel bir ameliyat geçirir ve benim gibi sıfır acıyla iyileşirsin:)

Teşekkür ederim. Bu gün 5.günüm. Anladım ki ameliyatın hem meme hem de karın kısmının en zoru sonrasındaki dikkat etmen gereken süreç. Yoksa acı falan yok. Ama yatarken, kalkarken işte bütün hareketlerinde bir sakınma oluyor ya o kısmı zor. Umarım sen de güzel bir ameliyat geçirir ve benim gibi sıfır acıyla iyileşirsin:)
inşallah güzel dileklerin için sagol

Heyecan baslamistir,hasan findikta olacaksin degilmi?
Evet heyecan yapiyorum simdiden hastahaneye ne goturicem ayarlamaga basladim.(tavsiyelerin varmi hastahaneye goturulecek seyler konusunda gecelik pijama turu bir sey gerekiyormu ) Evet Hasan Bey `e olucam eger bir aksilik cikmazsa son anda. Kac gun sonra agrilar azalmaga vbasliyor ben 10 gun sonra donuyorum yolculuk sirasinda agri sizi veya hareket etmede zorluk oluyormu acaba ?

Evet heyecan yapiyorum simdiden hastahaneye ne goturicem ayarlamaga basladim.(tavsiyelerin varmi hastahaneye goturulecek seyler konusunda gecelik pijama turu bir sey gerekiyormu ) Evet Hasan Bey `e olucam eger bir aksilik cikmazsa son anda. Kac gun sonra agrilar azalmaga vbasliyor ben 10 gun sonra donuyorum yolculuk sirasinda agri sizi veya hareket etmede zorluk oluyormu acaba ?
Şimdiden geçmiş olsun. 8. gününe girmiş biri olarak cevaplıyayım dedim. Ağrı kesicilerle çok haşırneşir olmadıysan ağrın çok az olacaktır büyük ihtimalle. Hastanede hiç bir giysiye ihtiyacın yok aslında. Ama çıkarken havaların durumunu da düşünürsek bol ve kalın bir eşofman altı, kalın bir üst iyi olur. Ayağına kalın çorap ve rahat giyip çıkarabileceğin bir bot da iyi olur. Bence üşütüp öksürmek istemezsin. Ameliyattan çıkınca da boğazının gıcık yapmasını engellemek için yanında su olsun. Ayrıca ben defne yağı sürmüştüm dilime, sen hakiki zeytinyağı da sürebilirsin, çok az miktarda. Boğazını yumuşatır:) yolculuk yapıp yapamıyacağını 2. gün kendin anlarsın zaten.

Merhaba, herşey yolunda gidiyor. Bahsettiğiniz doktorlarla ilgili bilgi sahibi değilim, deneyimleyen forum üyelerimiz olursa muhakkak size yardımcı olacaklardır. Sizi izlemeye alıyorum detaylara oradan ulaşacaksınız, sevgiler.

merhaba

Beni de izlemeye alir misiniz?

Ben de subat ayinda karin germe ve meme kucultme yaptiricam.

Dr konusunda kararsizim. Yardimci olabilir misiniz? Su an nasilsiniz, me kadar odediniz. Kilo ve boyumuz nasildi?

Ben 169 cm -79 kg yum. Istanbul dayim.

Acaba bu kilo ile ameliyat olsam sorun olur mu. Medipolde Mustafa keskin ile gorustum, orada karin germe olan var mi?

@mercimekceku beni de izlemeye alırmısın. Merak ettim sonucunu. Ben resim ekledim kötü karnımın resmini. Bakabilirsin. umarım ameliyat sonrası çok çokkkk güzel resimler koyucamm

Merhaba

Ben de doktor ariyorum, siz secebildiniz mi?

Istanbulda Karin germe olanlar beni izlemeye alir mi, fotograf+ doktor ismi *+ ve fiyat bilgisine ihtitacim var

X