Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Merhaba acaba aranızda dogum sonrası karın kasları ayrıldığı için operasyon geçiren var mı? Benim ikiz gebelik sonrası karın kaslarım ayrıldı 4 hatta 5 parmak rahatlıkla araya sığıyor bir yıl oldu kapanma yok, hatta bebeleri kaldir indir artıyor bence. Çatlaklardan ötürü sarkma ve şekil bozukluğu da var. Bu durumda operasyon olup mutlu olan var mı bildiginiz?

cok geçmiş olsun 1 sey sormak istiyorum hep yorumlarda ilk zamanlar kötüyüm diyen cok sezeryan gibi bir agrı sızı oluyor sıkıntılarınız nasıl beliniz falan bana detaylı yazarsanız çok sevinirim bende hazirand aolucam herşey ögrenmek isterim her bünye farklı ama ben en kötüsüne odaklanmak istiyorum resim varsa görebilirsem çok memnun olurum cok cok geçmiş olsun cnm

kızlar ben bişey sormak istiyorum kusura bakmayın sürekli bişeyler soruyorum ama aklım almıyor bu konuyu şimdi karın germede karın kısmındaki deri ve iç yağlar bel kısmındaki yağlar alınıp bir germe işlemi yapılmıyormu ??
okuyorum hemen hemen tüm yorumları kilo vermek lazım ,ameliyat öncesi ve sonra cok bir kilo kaybım olmadı anlamıyorum alınan yaglar kilo olarak eksi olması gerekmezmi vucudumuzda ben anlamıyorum bunu doktorumda yurtdışında mayıs da konusucaz onada sorucam .memem için rahat 2 bubk kilo cıkar dede mesela karın bölgesi ne anlamadım oof kafayı yiyeceğim meraktan ben

Çok tesekkurlerSezeryan gibi değil sezaryende 3 gün de kendinizi toplayip normal hayata dönüyorsunuz
Dikiş kesisi sezeryande kisa, karin germede cok uzun bir kesi
Ilk 8gün direnler çok sıkıntı verdi bana
Kesi ağrisi dayanilmaz değildi belki ama
Karnin gerilip kaslarin toparlanmasi nanilmaz bir gerginlik yapiyor..karnim 9 aylik hamileyimde bebek tekme atiyor gibi sıkıntı veriyor...15.günümdeyim bugun sabah 1 saat belimi doğrultup düz durabiliyorum sonra yine 2 büklüm ..kaskati sert bir karin
Istedigim gibi uyuyamiyorum her gün bir yerim sanci yapiyor....
Dün sağ göğsüm şişti..kan toplamià.taş gibi olmuş tektar kontrole gittim kendim kullandim aracimi cok zorlandim
Gögsume igne batirip siringayla cekmeyi denedi kan pihtilaştigi için gelmemiş sıringaya(
Şu an o kadar sertler ki cok aci veriyor
Haftaya cekicdm tekrar dedi dr um

Kontrolde beklerken bir bayan sizdemi karin germe oldunuz dedi
Evet dedim
Ne kadar oldu dedi
14gun deyince siz cok iyi yürüyorsunuz ben 1 ayda ancak dogrulabildim dedi ki ben dd tam dogrulamiyorum kendimi zorluyorum
Ben zorlukkarini hiç bilmeden oldum bi ameliyati
Siz bilin ki en azindan hazirlikli olmus olursunuz
Resim eklemedim 1.ayimi doldurdugumuz zaman insallah eklerim

cnm cok cok geçmiş olsun bnm doktorum ameliyatdan sonra 2 gün sonra direni cıkarıcam taburcu edicem diyor ya bu doktor yapayapa cok rahatlar öyle güzel anlatıyorkı sanki diş çekicek.kısa ve öz oldu bitti gibi gerci şimdi gunahını almıyım 2si birlikte isteyınce ben yaparım ama meme değil ama karın zor oluyor dayanabilirmisiniz dedi korktum biraz acıkcası demek zorki bir doktor kolay kolay acı olur demez cünkü bakalım artık olunca inşl yazarım iyi olurumda cnm gerçekten çok üzüldüm inşl cok daha iyi yazılarını okurum yakın zaman öperim ..

Cok tesekkur ederim cok
Gercekten ihtiyaciniz var ise yaptirin
Benim cok ihtiyacim yoktu o yüzden cok kiziyorum kendime
Benim dr umda ertesi gün taburcu
3gun hafif agriniz olur demisti
2gün kaldim hastanede
Direnler kisiden kisiye degisiyor ben 8gün taktim ...15.günde iyi ki oldum diyemiyorum bakalim 1.ay sonu degisicek mi fikrim

Merhaba dogum yaptigimiz icin genelde karin kaslarimiz ayriliyor malesef ikiz gebeliklerde belki daha cok ayriliyordur.. Bu karin germede o kaslar onariliyor cunku aslinda cok ciddi bir sorun bu kaslarin ayrik olmasi.. Karnimizi bombe gostermesi ayri bir sorun tabiki ama bu karin germede hem kaslar onariliyor dikiliyor yeniden ve yeterince deriniz sarktiysa gobegin altindaki butun catlaklar da kesilip atiliyor ayni anda lipo da yapiliyor eger gerekli ise
Butun karin germe geciren arkadaslarda bu bahsettiginiz sorunlar vardi ..
Mutlu olan var tabiki .. Bende oldum bu ameliyati benim sorunum cok kotu degildi aslinda kaslarim ayrilmisti ve yok denecek kadar sarkma vardi sadece egilce toplanmasi rahatsiz ediyordu beni deri yumsamisti bir kere dogumlardan sonra .. Ama malesef bu fazla deri hala bende var oturunca hala katlantilar var

Bende bu karin germeyi oyle senin gibi saniyordum yani hemen dumduz karnim olacak diye nasil hayal ediyordum bi bilsen .. gerci yabanci sitelerde oncesi sonrasi fotolarda mucize gibi dumduz yagsiz bir karin goruyorum.. 63 kiloyla ameliyata girdim doktorum 3 kiloya yakin yag deri aldim demisti ve 4/5 ay sonra anca tartiya yansidi bu kilo kaybi tabiki yediklerime dikkat ederek ve hafif spor yaparak destekledim ama daha fazla kiloda veremiyorum artik
Ameliyat oncesi ne kadar kilo verirsen o kadar sonuc iyi oluyor demisti doktorum deri daha cok sarkar daha iyi gerilir diye sanirim .. Ameliyat sonrasi da kilo verenler var sarkma olmamis ama ben verdikce deforme oluyor sanki..

Merhaba, üç çocuk annesiyim ve şu an ikizlerim 19 aylık ameliyatı olduğumda 11 aylıklardı :) Yaşadığınız sıkıntıları bizzat yaşamış biri olarak kararımdan çok memnun kaldığımı dile getirmek istiyorum umarım sizde Aramıza katılırsınız, sevgiler

Cvp icin tesekkur ederim:) benim catlak ve sarkma göbek deliğinin üstünde malesef. Alt tarafinkesip üstü gerinde catlak kısım cok iyi durmaz sanırım ama su anda da yaklaşık 5 aylık hamile gibi bir goruntum var. Kilolu değilim 55 kiloyum ama bel cevrem cok geniş neredeyse bel oyuntusu hic yok. Ameliyati olmak mantıklı geliyor da korkutuyorda. Yara iziniz ne boyutta acaba? Benim birde yara izi kalma problemim var keloid deniliyor kırmızı kalın bir çizgi oluyor kesilen yerde. Birde maliyeti sormak istiyorum gerçi ben 1 yıl daha beklerim sanırım

Rica ederim yardimlasma icin burdayiz zaten
Catlaklarin o halde asagi inecek ve gerilince daha gorunmez hale gelirler bence malesef o catlaklara bir cagre bulamadilar kilolu da degilsin bence o karninin hamile gibi goruntusu kaslarindan dolayi oyle ve deri birikmis haliyle germe size guzel bir sonuc verir
Belinizdeki kavis de ortaya cikar
Yara izine gelince tabiki doktorunu iyi secmen gerek keloid varsa ... kesi izin camasir altinda kaliyor genelde
Benim derim yetismemis extra ufak dikey izim oldu (eski gobek deligimin izi ) o camasir disinda kaldi ..yara izim su an koyu halde sigaradan dolayi sanirim .. Uzun kesi izim camasir altinda kaldi doktorum rahatsiz ederse lazer yaparim demisti ..
Ucretler degisiyor devlette daha uygun sanirim ama ben yurt disindan geldigim icin ozel de yaptirdim doktora hemen ulasmak bir avantajdi benim icin her soruma bir cevap almabilmem icin
Cunki bu ameliyattan sonra baya bir sabir gerekiyor piskolojik olarak da etkilenebiliyorsun..
Asagi yukari ucret 9000 tl den basliyor ve yukseliyor ..
Agriya gelince ben hic aci duymadim ne aci nede egik yurume gibi bir sorunum olmadi ama cogu egik yurudu hemen normal hayata donmedi ..

C ChAneL81 vallahi bravo size
Inanamiyorum okudukca
4.gün dik yürüyüp
5.gun araç kullanmak süper
16.ıncı gün ve yine dogrulamiyorum tam olarak
Kizimin 23nisan gösterisini ağlayarak seyrettim zor dayandim oturduğum halde
Cok zorlaniyorum ben ve cidden pişmankm geriye dönüş olmamasi o kadar uzüyor ki beni anlatamam. .gözyaşlarımsel oldu su an yazarken bile ağliyorum(

Canim inan gececek aglama sonra unutup gideceksin bu zor gunleri benim her amzliyatim boyle agrisiz gecti meme diklestirme goz kapagi meme silikon da ilk iki gun agri cektim her ameliyatimdada tek geldim yurtdisindan hic bir yardim ihtiyaci duymadim sukur
Herkes farkli iyilesir bunu gordum forumda ama kendimi en kotusune hazirlamistim bu forumdaki yazilar sayesinde ama ben herkul gibiyim sanirim masallah bana kendimi asla ornek olarak gostermiyorum cunki benim gibi hemen dik yuruyen cok az kisi var
Doktora da bagli olabilir benim doktorum kimi ameliyat ettiysem en gec bir haftada dik yurudu demisti ..
Ama ben sanirim revizyondan sonra sizin gibi egik yurume gerilme hissi olacaktir cunku su an fazla deri ve katlantilar mevcut bende .. Malesef

Kizlar merhaba!

Haftaya pazartesi benim ameliyat gunum! Gecen hafta cuma iyice grip oldum ve hala atlatamadim. Bi aksilik cikcak diye odum kopuyor!

Mini karin germedede dik yuruyeme gibi sorun oluyormu? Aranizda mini karin germe olan varmi? Kalacak ize degmiycek diye cok korkuyorum. Uffff nerdeyse vaz gecicem, her gece kabus goruyorum gun yaklasdikca.

Ben hem mini karin germe ve mene diklestirme bir arada olacagim. Bitince resim paylasirim once ve sonrasini.

ay cnm cok geçmiş olsun senin nasıl geçti inşl bende olunca size güzel anılarımı yazarım heycan ve merak var .acıkcası burda olumlu yada olumsuz msjları okudukca kendimi hazırlamış oldum videolarını bile kaç kez seyrettim sonuçta sezeryanda oldum 2 kez onu seyredince dehsete düştüğümü hatırladım bence ağır bir operasyon ama cokta dehşet verici değil diyorum şimdi allahım inşl olduktan sonrada böyle şeyler yazarım dua edelim birbirimize kızlar olucak olanlar ve olanlara şimdiden cok geçmiş olsun beni izlemeye alıp resim varsa görmek isterim sevgiler .. :)

merhaba ben bir de siğara onu sorucam içen oldumu ? ben daha bırakamadım ameliyata 1 2 hafat kala azaltıcam diyorum oda inşl :)

merhaba kombin ameliyat olanlara bir sorum olucak .
meme küçültme ve karın germe ameliyatı olanlar
karın gerildiği için eğik geziliyor peki memenin dikişlerine o gerginlik sıkntı vermiyormu acaba cünkü kalmaya calışılsa gögüz dikişleri patlar gibi geliyor bana ay yaa kusura bakmayın ben hep bir merak ve soru soruyorum teşükkür ederim şimdiden iyi akşamlar iyi haftasonları dilerim :)

Ben mini oldum canım benim sonuç kötü ben 162 boy 62 kiloyla girdim ameliyata 3 çocuk annesiyim. Beni mini kurtarmadı.... Dik yürüme soruna gelince valla ben 1o gün bayağı zorlandım öyle ağrım çok olmadı ama tam anlamıyla 1 ayı buldu rahatça dik yürümem. Öyle 3 5 günde iş falan asla 21 güne yakınken işe başladım öğretmenim.müdür yardımcımız hocam çok kötü görünüyorsun istersen 1 hafta rapor al demişti bilmiyordu tabi ameliyatı.hatta ben böyle olunca sonuç süper olacak sanmıştım:) neyse yani canım bence bu ameliyatçokkk çokkk zor değil ama süreç zahmetli.araştırmalarını iyi yaptıysan ve mininin seni kurtaracağını düşünüyorsan hiç düşünme sıkıntılar geçip gidiyor.ama tam mı mini mi olacağına iyi karar ver.madem nerdeyse aynı sıkıntıları çekiyoruz sonuç deysin. Burdaki bir çok arkadaşın sonucu mükemmel. Benimkide elbette öncesine göre iyi ama ne bileyim demekki bu karından kurtulunabiliyormuş keşke hepsi gitseydi diyorum.tabi ameliyat öncesi allahım doktor inşallah mini der diye dua ettiğimide hatırlıyorum:) korkma allah yardımcın olur ve inşallah istediğindende güzel sonuç alırsın

Ben ameliyat olmadigim icin bu sorularınızı cevaplayamiyacağım fakat benimde size sorumlarım olacak. Siz Bozyaka araştırma hastahanesinde olacaktınız sanırım. Devlet karşılıyormu sizinkini. Nasıl bir süreç izlediniz? Yardımcı olabilirmisiniz

Herkese merhaba
Ben yaklaşık 1 aydır karın germe ameliyatı için burada yazılanları neredeyse hatmettim Cuma günü yani ayın 22sinde ameliyat oldum. Tam karın germe sırt sütyen hizasına kadar ve bacak aralarına da liposaction ve lipoliz yapıldı. 80 kg ile ameliyata girdim. Toplamda 4,5 kg yağ almış doktorum Ameliyatım 7 saat sürmüş ki doktorum üç aşağı beş yukarı aynı saati vermişti. Bugün akşam eve geldim çok şükür ağrım pek olmadı ama ilk gün ayağa kalkamadım. Bugün kalkabildim. Tabiki eğik yürüyorum şu an. Korseyi 3 hafta aralıksız takacakmışım daha sonra aralıklı takabilirmişim. Şu an 76 kg gösteriyor tartı ödemden dolayı ki bana göre çok fazla ödem yok vücudumda. Ama ameliyattan çıktıktan sonra karnımın düzlüğüne inanamadık resmen doktorum mucize yaratmıştı. Göğüs altından itibaren kat kat olan vücudum artık dümdüzdü. Ki 3 hafta içinde ödemler tamamen geçince nasıl görünür bilemiyorum Doktorum en fazla sıkıntının 5 gün olacağını söylüyor ondan sonrasında ağrılar azalacak daha dik yürümeye başlarsın diyor görücez bakalım. Çok şükür bir pişmanlık yaşamadım. Bence burada en önemli faktör doktora güvenmek. Ben çok yakın bir arkadaşımın referensıyla gittim hiç de başka bir doktor araştırmadım. Muayene oldum ve direk ameliyat olmak için gün istedim. Sorularınız olursa cevaplayabilirim taze ameliyatlı olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…