Eşlerinizin dert ortağı siz misiniz?

Ben olsam çok fena bozulurum. Ben sokaktan geçen herhangi biri miyim ki benden saklanıyor? Yok aile içi falan deniyorsa ben aile değil miyim, neyim?

Bende öyleyim normali bu zaten
Ama bu olay farklıydı. Olayları ortaya çıkarıp eşime kardesinin yanlışını anlatan bendim zaten. O günde. Eşimi bir kadın aradı tanimadigimiz. Esim marketteydi telefonu arabada bırakmış ısrarla çalınca ve kayıtsız no olunca actim. Kadın baya atarlandi. Birde yalan söyledi eşiniz beni aradı diye. kardeşiyle alakalı konusacakmis. Esim sonrasında aramadi kadınida aramadigini söyledi. kadın ertesi günü mesaj atmis sonra mesajı silmiş. 3 gün sonra Tesadüfen görüyorum. Ne yazdı neden bahsetmedin bilmediğim mevzu değil vs. Dedim. Meğer olayin devamı da varmış. Sıkışınca anlattı. Bozuklugum ona.

4/5 yıl mi ? İyi dayanmislar valla. Kayinpeder vefatında çok şaşırdım babasının öldüğünü söylemeyen adamdan çok şey bekliyorsun.Ben ailesinin dertlerini umursamiyorum , abisinin ,ablasının sorunu beni bağlamaz ama tek şartla o sorunlar benim evime yansimadikca. Eğer surat asıp, sinirli agresif ya da düşünceli tripli olursa ortalık karışır.

Evet gündeme getirdigim oluyor. Kv evliligimi yillarca küçümseme, aşağılama ve seni ailen şöyle böyle yetiştirmiş dediği için(asılsız şeyler bu arada) mahfettigi icin bende eşime benim gecelerce doktugum gözyaşları yanına kar kalnmayacakti annenin demistim.

Sen eşini zor durumda bırakmiyorsun büyük ihtimalle. Bildiğini bilmiyorlarmis. Bu hanımefendi sanki öyle değil gibi, kardeşinin yalanını ortaya çıkarmak için efor sarf etmiş.

Erkekler aileleri haksız bile olsa laf ettirmiyorlar. O yüzden eşine direkt olumsuz şeyler söyleme bence. Yoksa senden uzaklaşıp onlara yaklaşır.

Sen eşini zor durumda bırakmiyorsun büyük ihtimalle. Bildiğini bilmiyorlarmis. Bu hanımefendi sanki öyle değil gibi, kardeşinin yalanını ortaya çıkarmak için efor sarf etmiş.
Hiç zorlanmadım açıkçası herşey bir şekilde önüme düşüyor.
Olayı bildiğim halde 1 yıl kv deme soylettirmedim. Çok uzulecegi için. Sevmesemde bir annenin evladınin kötü bir insan olmasını bizden duymasini istemedim.

Ama kocanın yüzüne vurdun, bahsini yaptın değil mi ?

Görümcem küstü öz abisinden önce beni aradı , gel beni al diye. Gittim evinden aldım, eşiyle tartışma yaşadık kendi evime getirdim ,tek kelime soru sormadım , neden demedim. Abisi eve gelip kardeşini görene kadar da eşime bir şey söylemedim. Annesiyle , abisiyle konuşurken odadan çıktım. Eşime tek bir şey söyledim; " eğer kardeşin geri dönmeye niyetliyse , attığın her adımı ona göre at, enistenle ya da kayinailesiyle konuşurken kardeşinin yüzüne yarın öbür gün vuracaklari kelimeler sarf etme." dedim. Hâlâ da neden küstü bilmiyorum.

1 ay sonra " abla beni bırakır misin evime ?" dedi ;"emin misin, bu kapı abinin kapisi istemiyorsan gitme, bir lokma varsa yeriz yoksa birlikte aç kalırız ,sana neden demem kimseye de dedirtmem. " dedim. O da abla eminim dedi gittim evine biraktim eşiyle de eşim konustu ben arabada bekledim.

Benim eşimde anlatmaz ne benimkileri o tarafa ne ailesininkileri bana bende beni ilgilendiren bir konu yoksa takılmiyorum.cok şükür kimseylede muhatap olmak zorunda kalmadım.

konu sahibi bence bu olay senin anladığından farkli bir sey olabilir.
kadinin teki eşini arıyor, "eşin beni aradi" diyor.
siz de diyorsunuz ki; esim aramadi, yalan söylüyor
iyi de nasil eminsiniz?
esine ara diyorsun, aramıyor
ki nasil emin oluyorsun, belki de yanında aramadi
kadin mesaj atiyor, mesaji siliyor...sen telefonu karıştırdıgin icin görüyorsun.
bilmiyorum, belki de bu kadın ve esinin tatsiz bir mubabbeti var. sen mudahil olunca adam hemen kardes bahanesini atti, ayaküstü atti bir şeyler.
belki de böyledir.
her söylediğine bu kadar cabuk inanma cunku supheli davranıyor

Ben eşimden,eşimde benden hiçbir şey saklamayız. Yoldan geçme biri değil ki aynı yastığa baş koyup uyuyoruz. Olduki sakladığını düşündüm. Şüphe içinde sonsuz yakan bir cehennemdir. Saygım ve sevgim biterdi ona karşı.

Bence ailesi ile ilgili şeyleri anlatmak zorunda değil, kendisi ile ilgili olanları anlatmalı tabi

Bence en iyisini yapıyor, ne güzel işte ailesinin sorunlarından uzaktasın
Valla bu da bir bakış açısı :)
Ben hepsinin dert ortağıyım. Eşim bazen benden işitir ailesinin sorunlarını (örn kv veya kp'in sağlık sorunlarını vs) ben haber veririm ona. Bazısını da işitmez (örn görümcem bir şey anlatır genelde aşk hayatı ile ilgili veya kızı ile ilgili ve bana da eşime anlatmamamı rica eder. Özeli olduğu için de sırrını saklarım) Eşimse bana ailesine asla anlatmadığı ve anlatılmayacak bir iki sırrını anlattı. Herkesin sırrını saklıyorum yani. Ancak sizin anlattığınız olaylarda ilkinde acısına verilebilir, ama ikincisi çok garip geldi bana "anlatacaktım" 5 sene geçmiş, ne vakit anlatacaktı? bildiğiniz gizlemiş. Yani haklısınız gerçekten de. Sonuçta siz de o ailenin bir ferdisiniz ama belli ki onlar öyle görmüyorlar sizi. Ailesi anlatmasını istemedi muhtemelen. Peki eşiniz ailesi ile ilgili olmayan kendi dertlerini anlatmaz mı? Yine de garip. Yani bunun için de boşan denmez de, gerçekten üzücü, siz haklısınız.

Şu anlatmak zorunda degıl diyenleri anlamıyorum. Babası öldüyse ilk seni aramalı, kardes ihraç edılsıyse sızle paylaşmalı vs.. Herseyı paylasmalı
Evlılık budur. Sizi boşboğaz buluyorsa da eş olarak gormemeli ozmn.. İnsan boşboğaz gordugu bırınj koynuna almasın bır zahmet.
Haklısınız. Evlılık nedır paylaşmaktır. Aynı hayatı, aynı evı, aynı yatagı, derdi, tasayı.. Artık aile sizsiniz anne, kardes degıl
Gunumuz evlılıklerinin derdi bu. Eşler arası sır saklama, esler arası asırı ozgırluk.. Boyle evlılık olmz. Esınızle konusun. Sızı aıle olarak gormuyor. Baba olmus arayan yok. Acısına falan da verılmez. Bnm de esimin babası öldü. Baska sehırde hstanede idi. Kış gunı bnde evde bebegım ve cocuklarımlaydım. Bnde yanında degıldım. Ama ilk bnı aradı. Konusmadı. Babam öldü dedi sadece. Olayı ıdrak edınce arrık aradı cenaze işleri için.

Hayır bnce hıcte haklı degıl. Cekırdek aıle coluk cocuk ve eslerı toplanıyor herkes bılyor kas goz anlasıyor fısır fısır sız de orada komsu gıbı oturuyorsunuz. El olarak gorundugum yere el olurum. El olarak goren ese de el olurum. Saklanmaz bazı seyler. Bu olaylar da cıddı olaylar saklanmamlı

Yanında olmaya bılır insan o an.bizim de basımıza geldı. Bnde yanında degılıdm. Baska sehırde oldugu içim kendıde tesadufen ogun oradydı. Bu aranmayıp haber verılmemeyi mi gerektırıyor. Gecen hafta teyzemizin damadı vefat etti onlar bıle arayıp haber verdıler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…