Çocuk senin dert ortağın mı?

Gelin kaynanayı, kaynana gelini sevmeyebilir
Ele güne karşı utanma belası görüsmek zorunda degil hiç kimse
Hele ortada iftira, hakret falan varsa...
Ama burada kilit nokta eşiniz
Eşinizin annesini ezip geçmeden size sahip çıkması gerekirdi
Bu evliligi tek başınıza planlamadınız siz
Eşinizle ortak bir karar aldınız
Onun da kararının arkasında durması gerekirdi
Ve yaptığı çok çirkin
Asla yapmaması gereken bir şey

Benim de annemle babaanem yıllardır görüşmüyor
Ama babam öyle bir denge kurdu ki ikisi de birbirinin adını bile anmıyor, andırmıyor babam
Biz de annemin yanında babaanemden, babaanemin yanında annemden pek bahsetmeyiz

Eşiniz çok yanlış yapmış
Ben olsam çok kırılırdım
Allah size kolaylik versin, zor işiniz

Gelin kaynanayı, kaynana gelini sevmeyebilir
Ele güne karşı utanma belası görüsmek zorunda degil hiç kimse
Hele ortada iftira, hakret falan varsa...
Ama burada kilit nokta eşiniz
Eşinizin annesini ezip geçmeden size sahip çıkması gerekirdi
Bu evliligi tek başınıza planlamadınız siz
Eşinizle ortak bir karar aldınız
Onun da kararının arkasında durması gerekirdi
Ve yaptığı çok çirkin
Asla yapmaması gereken bir şey

Benim de annemle babaanem yıllardır görüşmüyor
Ama babam öyle bir denge kurdu ki ikisi de birbirinin adını bile anmıyor, andırmıyor babam
Biz de annemin yanında babaanemden, babaanemin yanında annemden pek bahsetmeyiz

Eşiniz çok yanlış yapmış
Ben olsam çok kırılırdım
Allah size kolaylik versin, zor işiniz
O kadar doğru söylüyorsunuz ki.Bu yaptığını ona hiç yakıştıramıyorum.Bir insan bu yaptığı ile evladına nasıl zarar verdiğini düşünemez.Berbat bir sistemin ortasında geçireceği bir sınavı varken bu gereksiz bilgiler ile çocuğun aklını karıştırmaya çalışır.Biliyorum ki benimle bu konuyu konuşmaya cesareti yok,haksız olduğunu biliyor.Ama derdinin dermanı evladımız değil ki.Dediğiniz gibi işim zor ama sınav sonuna kadar sabredip devamında evliliğimiz ile ilgili ciddi adımlar atmam gerekecek.

siz haklısınız. oğlunuz dert dinleyebilir ancak bu bir dert yanmadan çok şikayet etme olmuş. hiç bir ebevyn diğerini çocuğuna şikayet etmemeli boşanmış olsalar bile. eşiniz hatalı.

siz haklısınız. oğlunuz dert dinleyebilir ancak bu bir dert yanmadan çok şikayet etme olmuş. hiç bir ebevyn diğerini çocuğuna şikayet etmemeli boşanmış olsalar bile. eşiniz hatalı.
Ben ergenliğe adım atmaya başlamış çocuğumuzla sağlıklı bir iletişim kurup devam ettirmesi için uğraşırken,onun doğru bir rol model olması için uğraşırken bunu yapmış olması beni çok kızdırdı.Ama geleceğe dair atacağım adımlar üzerine düşünürken de ne kadar doğru bir yolda olduğumu gösterdi.

Ben ergenliğe adım atmaya başlamış çocuğumuzla sağlıklı bir iletişim kurup devam ettirmesi için uğraşırken,onun doğru bir rol model olması için uğraşırken bunu yapmış olması beni çok kızdırdı.Ama geleceğe dair atacağım adımlar üzerine düşünürken de ne kadar doğru bir yolda olduğumu gösterdi.

Oğlunuzdan önce önce eşinizin ergenliği atlatması gerekiyor sanki. Olgun bir şekilde konuşacağına olaylardan bihaber birine dert yanıp aklınca taraftar topluyor
Saka gibi...

X