Eşlerinizin dert ortağı siz misiniz?

Merhaba kizlar.
Ben mi abartıp büyütüyorum bir türlü içim soğumuyor. Esim, annesi ve kardeşleriyle olan olayları benden saklıyor. Benimse dert ortağım hep odur.
Mesela Yıllar önce kayinpederim yoğun bakımda yatarken eşimde yanındaydı babası vefat etmiş beni epey uzak bir amca aramıştı başınız sağolsun diye, o zaman öğrenmiştim. Neyse acisına verdim bişey demedim yinede toparlanıp gittim evlerine hastaneden eve bile donmuslerdi yani. Herkes evlerindeydi en son ben gittim.

Darbe zamani kardeşini açığa almislar bende sürekli soruyorum iznininiz ne çokmus, baya kaldınız burda diye kimse birşey söylemedi. Eminim eşim biliyordu. bana olaydan 4/5 yıl sonra söyledi.
Simdi yine kaynimla ilgili saklanmayacak duzeyde farkli bir konu yine bana anlatmadı telefonunda tesadufen gördüm. Anlatacaktim vs diyor

Bu kez alttan almayacağım.

Sizce tepkim abartılı mi? Annesi zaten beni hiç sevmiyor sürekli kucumseme hakaret ve esim asla korumuyor. Benimseyemedigini düşünüyorum. İçim buz gibi sanırım bu konuyu asamayacagim.
Seni ailesine bulaştırmak istemiyor bence bu güzel bi şey. Benim de annem gelinine olumsuz bir durum yansıtmak istemez. Bu yani olumsuz etkilenmesin diye. Hatta abimi tembihler geline söyleyip içini bulandırma diye. Benimde abimle babam anlaşamaz olur olmadık zamanlarda tartışırlar. Ya da abim halamlarla tartışır. Bu olumsuz durumlardan gelin etkilenmesin ister gelini korumak için.

Kv veya gorumcenin olaylarını anlatmak zorunda değil bilmekte istemem ama babası ölmüş insan söylemez mi? Bu garip geldi. Sizin herşeyi anlatmanizda hata bu arada. Eğer sizdende onlara laf tasimiyorsa bu çok iyi ama sizden alıp onlarla dedikodu falan yapıyorsa buz gibi soğurum ve yetinmem boşarım. Gevşek ağızlı erkek herşeyi anlatır. Anlattığınız birşeyi karşıdan duydunuz mu hiç?

bana biraz fazla merakli geldiniz. tatili coksa cok yani neden surekli bunu belirliyorsunuz acik arar gibi? ya da telefonu niye kurcaliyorsunuz?
belki de esiniz bu gibi hareketleriniz yüzünden sizinle paylasmiyordur

bir de eger siz kendi aileniz, annenizin hayati, kardesinizin paylastillari vs vs herseyi her sekilde esinize anlatıyorsaniz sizin agzi gevsek oldugunuzu düşünüyordur. ona anlattığınızi ailenize gidip anlatacaksiniz diye düşünüyordur.
gibi gibi gibi...
ayrica bir baskasinin özelini karisina anlatmasa bile hakli yani. bugunlerde annemin sulalesi karışmış sanirim. annem devamli telefonda birileriyle hararetli hararetli konusuyor, telefon trafigi cok yoğun. kesin olmus bir seyler. sordum, söylemedi. babama da sordum o da "bosver ya,baskasinin ozeli" dedi. tamam dedim gectim
artik olay her neyse bilmiyorum. ama bildigim bir sey var ki, beni ilgilendirmiyor.
ayni kardesinin olayinin sizi ilgilendirmedigi gibi.
esiniz "niye kiz kardeşinin şuyunu soylemedim, buyunu soylemedin" dese ne kadar sacma olacaksa sizin "niye kardesinin şuyunu buyunu söylemedin" demeniz de o kadar saçma

Erkekler ailesi ile ilgili konuşmayı pek sevmiyor ama babası ölmüş bir adamın size haber vermemesi çok ilginç. En acılı anını eşiyle paylaşmak ister insan neticesinde. Eşim pek anlatmaz ailesi ile ilgili meselelere ben daha hakimim çünkü kayınvalidem hepsini bana anlatır ve eşim benden öğrenir.

Kv veya gorumcenin olaylarını anlatmak zorunda değil bilmekte istemem ama babası ölmüş insan söylemez mi? Bu garip geldi. Sizin herşeyi anlatmanizda hata bu arada. Eğer sizdende onlara laf tasimiyorsa bu çok iyi ama sizden alıp onlarla dedikodu falan yapıyorsa buz gibi soğurum ve yetinmem boşarım. Gevşek ağızlı erkek herşeyi anlatır. Anlattığınız birşeyi karşıdan duydunuz mu hiç?
Yok anlatmıyor. Görmedim.

Merhaba kizlar.
Ben mi abartıp büyütüyorum bir türlü içim soğumuyor. Esim, annesi ve kardeşleriyle olan olayları benden saklıyor. Benimse dert ortağım hep odur.
Mesela Yıllar önce kayinpederim yoğun bakımda yatarken eşimde yanındaydı babası vefat etmiş beni epey uzak bir amca aramıştı başınız sağolsun diye, o zaman öğrenmiştim. Neyse acisına verdim bişey demedim yinede toparlanıp gittim evlerine hastaneden eve bile donmuslerdi yani. Herkes evlerindeydi en son ben gittim.

Darbe zamani kardeşini açığa almislar bende sürekli soruyorum iznininiz ne çokmus, baya kaldınız burda diye kimse birşey söylemedi. Eminim eşim biliyordu. bana olaydan 4/5 yıl sonra söyledi.
Simdi yine kaynimla ilgili saklanmayacak duzeyde farkli bir konu yine bana anlatmadı telefonunda tesadufen gördüm. Anlatacaktim vs diyor

Sizce tepkim abartılı mi? Annesi zaten beni hiç sevmiyor sürekli kucumseme hakaret ve esim asla korumuyor. Benimseyemedigini düşünüyorum. İçim buz gibi sanırım bu konuyu asamayacagim.
Erkekler nedense daha temkinli oluyor bu konularda. Biz kadınlar konuşalım, paylaşalım derdinde oluyoruz. Benim eşim de anlatmaz ailesinde olanı biteni, ha Allah var ben de merak etmiyorum.

Ben de ailemle ilgili her şeyi eşime anlatmam, neden anlatayım. Benimle ilgilisi olan bir şeyse anlatırım ama abimle ablamla ilgili her mevzuyu bilmesi gerekmiyor. Gereksiz alınıyorsunuz gibi geldi bana.

Babanın vefatı konusunda da sizi ilginç buldum. Eşinizin babası ölüm döşeğindeyken yanında değildiniz ve haber vermedi diye kızıyor musunuz?

Kardeşimin özelini ben de anlatmam,eşimin anlatmasını da beklemem.merak etmiyorum çünkü bana ne.sıradan şeyleri anlatmasını beklerim ama eş ailesi genel olarak her şeyi saklamayı seviyor.o yüzden anlatmasalar da olur.ben zaten kuzenim olsun abim olsun kimsenin anlattığını eşim dahil kimseye anlatmam.

Merhaba kizlar.

Kesinlikle abartmıyorsunuz,bunlar saklanılmayacak sıkıntılar bayağı enerji sarf etmeleri lazım sizden saklamak için,aynı yatağa yatarken hüznünü nasıl bu derece gizleyebildi eşe karşı neyin rolü kimseye söylemek istemiyor olabilirler ama sizinle paylaşıp kimse bilmesin diye uyarabilirler

Her sır söylenmez kabul ama sizin ki bana çok tuhaf geldi.
Aile olamamışsınız, eşiniz size güvenmiyor.Ben sizi anliyorum olay sizinle paylasilmayinca toplum içinde konu dönünce bı ne oluyoruz der insan şaşırır.
Kayın valide bana herşeyi anlattığı için eşimden önce ben bilirim,ama kimseye söylemeyeceğim bilirlar aile olduk çünkü.
Zaten eşiniz hiç arkanızda değilmiş,eş tarafida sizi çok sevmiyor,yani ortada daha büyük sorunlar var.......

Sen dedikodu muhabbet aksiyon arıyorsun bence.
Kardeşlerinin mevzusunu neden anlatsın ki?
Sen kardeşinin olan bitenini anlatıyor musun? Anlatıyorsan yanlışı sen yapıyorsun…

Eşe güven ile alakalı bence ve ben her şeyi anlatmasını da istemem olağanüstü durumlar dışında…

Daha önce ailesiyle ilgili olumsuz durumları kavga esnasında vs gündeme getirdinizmi? Eğer böyle birşey yaptıysaniz eşime birşey anlattığımda bana karşı koz olarak kullanıyor, en iyisi anlatmayayim diye düşünüyor olabilir.
Birde kardeşiyle ilgili durumları o istemediği için anlatmıyor da olabilir, onun özeli sonuçta.

Babasının vefat ettiğini söyler insan ya.
Uzaktan amca sizi nasıl arıyor ben o kısmı anlamadım böyle herkeste telefonunuz var mı? Ben eşimin epey uzak bi amcasının değil telefonunu kendini bilmem. Hem samimi hem uzak gibisiniz.

Merhaba kizlar.

Boşverin anlatmasın işte. Aileye uzak tutuyo en iyisi

Ben de ailemle ilgili her şeyi eşime anlatmam, neden anlatayım. Benimle ilgilisi olan bir şeyse anlatırım ama abimle ablamla ilgili her mevzuyu bilmesi gerekmiyor. Gereksiz alınıyorsunuz gibi geldi bana.

Babanın vefatı konusunda da sizi ilginç buldum. Eşinizin babası ölüm döşeğindeyken yanında değildiniz ve haber vermedi diye kızıyor musunuz?
2 ay yoğun bakımda yattı. çalışıyordum üstelik bebeğim vardı. Hergun hastanede olamazdım.

X