Eşlerinizin dert ortağı siz misiniz?

Nasıl yani, sen eşine ailene laf söyleme hakkı tanıyor musun
Ailem eşime karşı bir yanlış yapsa ben sırf savunmak için onları savunmam. Hatalı olan kimse gider onunla konuşurum. Ama erkekler böyle değil. Hele de evliliğin ilk zamanları. Kayınvalidem abuk subuk bir sürü şey yapıyordu ilk sene, eşime söyleyince sen annemi yanlış anlamışsındır o öyle dememiştir diyordu.

size göre böyle olabilir. Bana göre 3. kişilerin sırlari esle bile paylaşılmamali.
mesela eşinizin bir sebeple karakola alindigini, o gece nezarette kaldigini düşünün. panikle onun çevresi geniş, belki avukat arkadasi vardır, ya dabenzer durumda birini görmüştür duymuştur diye abinizi ariyorsunuz, size destek oluyor vs. ama anlatilacak bir olay olmadığı icin "lutfen annemler falan, kimse duymasın" diyorsunuz.
neyse, esinizinki basit bir seymis, çıkıyor vs. sonraki görüşmede yengeniz size imalı imali bir seyler soruyor, hatta "ay gecmis olsun, şükür aklandi. allah bir da yaşatmasin" falan diyor. olayi bildigini belli eder gibi.
ne düşünürsünüz?
a) abimden nefret ediyorum, neden soylemis benim en özelimi?
b) esi dis kapinin mandali degil, tabii soyleyecek.

bir diger ornek;
çocuğunuzda allah korusun bazi semptomlar gördünüz, doktora götürdünüz. o da klasik, "uyaran eksikligi var. tvyi telefonu asla acmayin, cocukla ilgilenin. duyu bütünleme derslerine getirin" falan dedi. tabii ki böyle durumda paylasmak icin ablanizi ariyorsunuz. anlatip rahatliyorsunuz.
haftasonu buluştuğunuzda enisteniz sohbet arasinda sizjn ebevenliginizi elestirmeye baslasa "cok tv actiniz, hatta ettiniz" diye kendince akil verse.
ne dusunursunuz?
a) kardesim mal mi neden megafon alip esine yetişirtirdi?
b) esi dis kapinin mandali degil, tabii soyleyecek.

şu iki soruya lütfen samimi bir sekilde cevap verin. Karşı taraf siz oldugunuzda anlattığınız , paylaştığınız her seyin o kisinin esiyle de naklen yayın oldugunu bilseniz bu normal bir sey mi olurdu yoksa igrenc mi???
ayrica konuda es kişisi o aileye kinli. Adamin ailesiyle ilgili anlattığı her kötü olayda icten ice sevinip "oh o kaynana bana neler etti, ilahi adalet kendi cocugundan cikiyor" diye düşünüyor
Ben buna ilahi adalet diyorum aslında. Yıllarca itham edilgidigim çirkin sözler kendi cocuklarinin başının altından çıkıp önüme düşüyor.
dost mu dusman mi belli degil. senin ailenle ilgili anlattigin kötü olaylara icten ice sevindigini bildiğin bir kocan olsa sen anlatir miydin ailenin aciklarini? ustelik karının hic agzi sıkı değilken, kendi ailesinin özelini sana anlatırken ve seninkini de o tarafa naklen yayin yapacağını bilirken

Bizde de benzer durum var ama eşim genelde arkamdan konuşmaları, sinirlenenileceğim şeylerin olması tarzında şeyler saklıyor benden ve sadece çekirdek ailesi ile ilgili değil akrabalarıyla ilgili bir durum olsa da aynı şeyi yapıyor çoğu zaman ben kendim bir şekilde farkediyorum sorduğumda da tartışmak istemediğim için diyor ama inanmıyorum çünkü bir başkasının hatası yüzünden neden eşimle tartışayım ki.. ben o insanları koruma içgüdüsüyle yaptığını düşünüyorum çünkü çoğuyla aram bozuk, hoş aram iyiyken de aynı şeyi yapıyordu kaç kere karşıma alıp konuşsam da üzerini örtüyor değişen bir durum yok malesef

Siz muhtemelen yasamadiginiz için böyle düşünmenizi yadirgamiyorum. Emin olun herkesin çevresi sizin etrafinizdakiler gibi anlayışlı değil kimin ne yaşadığını bilmeden olaya empati yaparak tarafsız cevap verin.

her olayı anlatmaması bi yere kadar normal hani sorunları duyupta üzülme vs diye ama kayınpederinin öldüğünü de bi zahmet kocandan duy, teselli et falan. çok garipmiş huyu. sen de bir şey anlatma o zaman pek

Ailesi ile alakalı bazı olayları eşimden önce öğrenirim, ona ben anlatırım, hatta bazı şeyleri ailesi eşime söylemek istemez sadece ben bilirim.
Aileden çok uzaksınız gibi hissettim, hem iyi hem kötü. Ama eşim hic bişey anlatmasa ben çok bozulurum ya.
Çok hassas konular ayri, benimde öyle anlatmadigim olaylar var ama babanın vefatında kardeşten sonra arayacağım ilk kişi eşim olur. Uzak akraba arayıp başın sagolsun dese çok bozulurum ne öyle el gibi.

Son düzenleme:
yenGEnC in uzun uzun,anlatımına da bu kadar düz ve ben en ağırını yaşadım, kimse ne çektiğimi bilmez moduyla yazmışsınız. Size kim ne dese boş. Siz sadece size hak verilmesini istiyorsunuz.

Kayınailenizle ne yaşadınız bilmiyorum. Mağdur olabilirsiniz, size iftira atmış sanırım, sürekli aşağılamış kV. Bu insanın size dış kapının mandalı muamelesi yapmasını neden yadırgıyorsunuz ki? Tam tersi sizin uzak durmanız lazım. Ondan nefret etmeli, ve ona dair hiçbir şey duymak istememeniz lazım. Eşinizin anlatmaması gayet normal.

Eşiniz kendi ailesi ve kök ailesi arasında denge kurmaya çalışan biri gibi duruyor. Ben gayet normal buldum tavırlarını.

Bana aile sırlarını anlatmıyorun peşine düşeceğinize, eşinizin kendisine odaklanın. Aile dışında, birinin özeli, sırrı dışında; kendine, duygularına dair bir şeyler anlatmıyorsa, sizinle paylaşımı yoksa önce kendinizi sonra evliliğinizi sorgulamalısınız.

Güven, kazanılan bir şey.

Herşeyi anlatmasını beklerim ki anlatır. Babasını vefatında o kafayla aklına gelmeyebilir bu anlaşılır ama diğeri sıkıntı. Eşimin hayatında olan bir durumu benden önce biri bilirse rahatsız olurum.

Bn hala esim anlatsın ve anlatayım kafasındayım. 4,5 yıl fetoden ıhrac edılmıs ıkı gunluk olay degılkı. Tum cevre bılıyor ama konu sahıbı bılmıyor. Hersey esten saklanmaz. Bır araya gelırkem herkes olayın farkında ve fısfıs konusur ken karsı taraf saf saf oturdumu olmaz. Komu sahıbının daha once konularını yorumlarını bılmem okumadıgım. Aıle dınamıgını de bılmem. Bn sadece bu konu hakkında fıkır beyan ettım. Bos bogaz ise esıde demıstır sen cenenı tutamıyon kı bn anlatayım dıye. Oyle bır bosbogalık yoksa da zaten aıle olunamamiştir

üzgünüm ama aile olamamışsınız. babasının ölümünü bile söylemeyen adama ben de bişey anlatmam. dış kapının dış mandalı mıyım derdim.

Bence eşinin bu derece ketum olması tuhaf, bende gücenirdim. Esim benimle herseyini paylasir. Zaten ailenin psikoloğu gibi birsey, derdi olan ona açar sagolsun, o da gelir benimle konusur. Bence normali budur ya.

Kendiyle alakalı herşeyi söyler,iş,arkadaş vs.. ben tabi herşeyi anlatırım herşeyi biz sadece eş değil arkadaşız gerçekten en yakın arkadaşım olduğunu her defasında gösteriyor ama aile ilgili yada akraba ile ilgili birşeyde yani konuda kendi yoksa ben sormadan söylemez hatta vorumcelerimle arar kızarım niye ben duymadım diye herşeyi söyleyin diye ama eşim ben benden bağımsız başkalarıyla ilgili bişey anlatsam aşkım boşa anlatma banane onlardan der dinlemez,hiç dedikodu yapamıyoruz

Anlatmak istememiştir kardeşi ile ilgili sonuçta kardeşi anlatma demiş olabilir. Babasın8 da o an sizi arayacak durumda değildir. Bana gereksiz takılıyorsunuz gibi gekdi

Ay tuhafmış valla her şeyi anlatmaz erkekler de sizinki de garipmiş ne desem bilemedim

Şu kafa yapısına kimse bir şey anlatmaz arkadaşım. Adam haklı. Açık arıyorsun, bulunca mal bulmuş mağribi gibi üzerine atlıyorsun belli ki. Niye dert ortağı olarak görsün ki?

Bayramdan bayrama gördüğünüz insanlar neden bu kadar yer kaplıyor hayatınızda? Ne önemleri var? Size millet o bayramda bile dünyanın lafını sokarken oturduğu yerden bön bön bakan kocanız, kocanız saydırmıyor sizi, ağzınıza laf vermemek için her şeyi sakladığı bilgisi de geldi tam oldu. Sizi korumayan koca ailesini nasıl koruyor gördünüz mü? Siz eş ailesinin çocuklarına varana kadar kendi derdinize bakın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…