Eslerimiz ve biz

Benim eşim ilk oğluma hamileyken asla dokunmazdı. Hatta benim görünüşümle dalga geçerdi. Yanıma bile yaklaşmazdı. Bebek doğduktan sonrada uzun bir süre dokunmadı. Ama bu sefer daha bir ilgili. Moralim bozukken bir sürü şirinlikler yapıp beni güldürmeye çalışıyor.Geçen gün oğluyla bir oldu göbeğime ağızlarını dayayıp pırrt yaptılar. Ne o çıkınca başına neler geleceğine hazırlıklı olsunmuş. :) Bence eşim baba olacağını bu sefer daha bir anlamış gibi. Loracım üzülme. Eşim ilk hamileliğimde dokunamam içim bi garip oluyo diyordu. Ben bile daha kırılgan ve asabiydim. Ama bu kez ikimiz de daha sakin ve olgunuz. İnşallah ikinci bebişe karar verirsiniz de nedemek istediğimi anlarsın

kızlar merhaba...ben subat annesiyim ama istemeden kulak misfiri oldum :))) benim eşim 41,5 kere masallah diyelimde nazar değmesin...asla bana temizlik yaptırmaz mesela kendi süpürür siler..ben yaptıgım zaman otur der yorma kendin..elinde yiyeceklerle gezer...bana yedirmek için..bilgisayar ekran koruyucu olarak kızımızın resmi var hep onu sever konusur...göbeğimi eller tekme tıncada korkar :)) konusur kızıyla...ben gece dönerken sagdan sola benden cok o düşünür dikkatli dön kordonu dolanmasın allah korusun falan der...hep sorar kızımız tekmeledimi bugün...sırtımı ovar...hiç bir sey tasıtmaz bana...tek biyere salmaz kendi götürür getirir...yollarda yorulmayayım diye..biyerde dısarda olunca beni ararr kızım sana sende allaha emanet olun der..banyo yapcagım zaman küvete girerken cıkarken gelir tutar kese yapar :))) kıyafetler mobilyalar falan herseyini düşünmüştür hemen hmen tamam hepsi..telefon acar sunu yedinmi meyvani yedinmi...eve gelirken bişeyler getirir benim yemem için...kızına kavusacağı günü deli gibi bekliyor...hayaller kuruyor...zaten benim eşim normalde cocuklara cok düşkün...heleki kendi cocugu olunca düşünemiyorum halini...işe gidemez allah mafaza :))) bugünde diyor kızıma kaz tüyü yastık alayım...pumadan adidastan ayakkabı alayımm...kızım böyle yapcak agu yapcak gugu yapcak bu hareketi yapcak neler neler hayal ediyor..cok iyi yani ilgisi hem bana hem kızımıza karşı...şimdiden dogum hediyemi ve çiçeği düşünüyor... begenmezsen sonra değiştiririz falan filan diyor...neyse maşallah deyin kızlar huyu değişmesin....maşalllahhhh kocama benim 41,5 kere masallahhh....
kızlar merak etmeyin sizde bebişleri gördükleri an değişicektir eşleriniz.....allah saglıklı bir sekilde hayırlısıyla evlatlarımıza kavustursun insallah...şimdi hpimiz hepimiz için dua edelim bakalım....
allahım sen büyüksün sen hepimizi hayırlısıyla bir avazda kurtar yarapbim saglıklı hayırlı eli ayagı düzgün evlatlar nasip eyle yarabbim...sen yavrularımızı kucagımıza almayı nasip eyle yarabbim...aminnnnnnnnn

Son düzenleme:
lora cım annelik doğuştan babalık sonradan öğrenilirmiş sözüne bayıldım valla çok doğru
bizim ki akşam yazdıklarımı okumuş gibi oğluyla konuştu sevdi sarıldı şaştım kaldım okuması imkansız ama heralde bugün trabzon a gitti onuniçin hasret giderdiler

gözün aydın çelikcim.. demek ki neymiş.. adamlara ısrar etmemek hatta göster ama elletme durumuna sokmak gerekiyormuş:jeyyar: bak nasıl da okşamış kendi rızasıylankaydirigubbakcemile5

Ay çok tatlısınız ya:CüvCüv:Allah bize de ikinci bebekleri nasip eder inşallah da böyle güzel sahneleri biz de yaşarız.Allah huzurunuzu hiç bozmasın canıma.s.

Benim eşim kızımız hareket edince elini koyuyo karnıma ama kız sanki babasının elini hissedince daha hareket etmiyo :) Bende hafif hafif karnıma vuruyorum hareket etsin diye işte ozaman kavga başlıyo :) Çocuğu niye hırpalıyomuşum

ayyy çok tatlısınız yaaaa...
bebim bebişim ne zaman hareket edecek, babası dokunca o da duracak mı? acaba bizim babamız hangi guruba girecek çok merak ediyorum. ilk gebeliğimde gerçi elini karnıma koyup uyumaya başlamıştı ama kuzumu ilk üç ayının içinde kaybettik ve bu sefer hala öyle yapmadı

ben eşimi doğuma almaya kesin karar verdim ..
cmtsi doktora da sorucam,ama bir sey diyeceğini zannetmiyorum..
hadi bakalım hayırlısı.....

evet evet bende cok istiyorum bhk cim...
nasılsın bu arada betülcüm geliyorum artık anniş diyor mu? baskı var mi?

evet evet bende cok istiyorum bhk cim...
nasılsın bu arada betülcüm geliyorum artık anniş diyor mu? baskı var mi?

uff bilmiyorum ki walla..
dünden beri sankib iraz indi gibi hissediyorum ama emin de değilim..
psikoljik de olabilir diye düşünüyorum..
9.ay zor geciyor derlerdi bundanmış demekki...
38. hafta da bitecek,hala tık yok :)

anneannesini mi beklior kuzucuğum bilmiyorum ..

eşim de ne sabırsızsın diyip duruyor,napiim 7aylığım benkaydirigubbakcemile3

neyse canım en geç 2 hafta içinde kavuşacaksin bebişine bizim daha 5.5-6 haftamız var.. anneannesini bekliyordur senin kuzu bence :)) ne zaman geliyor annen hayırlısıyla?

ben eşimi doğuma almaya kesin karar verdim ..
cmtsi doktora da sorucam,ama bir sey diyeceğini zannetmiyorum..
hadi bakalım hayırlısı.....

aynen cnm benimde esim girecek kismetse doguma bizim burda zaten bir babanin en dogal hakki bu.hatta benim annem bile girecek allah kismet ederse hayirlisi bakalim

kıskandım valla kızlar sizi ne güzel benim eşimde hayatta girmem ben çok fena olurum dedi.
ikna edemedim doğrusu belki ablam gelirse erken onu isteyebilirim yanıma ama zannetmiyorum abalmında erken gelebileceğinide.

offf offff ne güzel herkezin annecikleri gelecek yanına valla benimde anacığım sağ olsaydı kesin uça uça gelirdi kimseler emanet etmezdi beni. neyse hayırlısı böyledir belki.

kız sen sezeryan yapmıcak mısın zaten..
epidural düşünmüyorsan hele,adam napsın yanında olup da sennin karnını deşerlerken

canım ya sen boyle konuştukça inan çok uzuluyorum eminim annenin duaları, maneviyatı dogumda hep yaninda olacak; bence esine de biraz israr edersen çok istediğini soylersen kırmaz seni girer doguma... Şeniz Şeniz Şeniz
sana azıcık annelik yapmayı çok gören kayınvalidenede yazıklar olsun!

kız sen sezeryan yapmıcak mısın zaten..
epidural düşünmüyorsan hele,adam napsın yanında olup da sennin karnını deşerlerken

sezeryan yapıcam tabiki normal doğumdan korktuğum için değil ama-tatlicadiarzu- herkez öyle algılamasın lütfen:jeyyar:
iyi ya işte ne güzel elimden tutardı güç alırdım ondan hem deşerlerken görürse daha çok kıymete binerim belki hehehehehesositososito

sizi üzmek için söylememiştim canım kusura bakma. şu sıralar hiç olmadığı kadar kafamda düşünüyorumda. neyse üzdüysem özür dilerim.:çok üzgünüm:

amanınnn beni koca dediği dediktir hayatta girmez umudu kestim anlıyacağınız.:roflol:
ben herkezi allaha havale ettim bu dünyanın öbür tarafıda var. kötükedihüso

yok canım askolsun, ben senin uzulmene uzuluyorum ama artık sende anne oluyorsun ve biliyor musun hiçbir çocuk annesinin onu sevdiği kadar sevemezmiş annesini...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…