36. Haftada kızımı kaybettim.

basiniz saolsun ocak ayinda bebegimi kaybettim bende doguma cok az kala hareketleri azalmisti
gittigimde öldugunu ogrendim 😔 bu hafta mezar tasini yaptiricaz . dayanmasi cok zor tarifi yok acinin hergün aglarim cagre yok kendimi suclarim faydasız geri gelmiyo bebegim özluyorum sadece 😢 burada bebegini kaybeden annelerle dertleserek sureci gecirdim gecen ay korunmayi biraktim 6 ay sonrasi hep rahim iyilesmismi diye kontrollere gittm . benim oglumla ayni haftada dogan bir bebek bir akrabamizin kizi onu her gordugumde oglumda boyle olcakti diyorum simdi emeklemeye baslamis 😔 bulusmamiz ahirete kaldi youtubeden cocugunu kaybeden annelerle
ilgili videolari izledim hep
Allah razı olsun. Sizin de başınız sağ olsun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun 🤲🏻 Gerçekten çok zor. Benim daha 1.5 ay bile olmadı kaybedeli. Acım çok taze. İlk hafta geceleri hep ağladım, uyku nedir bilmedim. Sonra gece gündüz demeden her şeye ağladım. Ben de aynı şekilde kendimi suçladığım çok oldu. Nerede hata yaptım diye ama tüm değerler normal, doktor ne dediyse yaptım, yediklerime dikkat ettim. Rabbimin biçtiği ömür bu kadarmış. İlk göz ağrısı üstelik. Dayanacak bir evladımın daha olmaması da ayrıca ağır geliyor. Ben de benimle hamile olanların doğum haberini alınca çok üzülmüştüm. Onlar kucağına aldı ben alamadım diye 😞

Benim açımdan çok zor bir şeyi başarmışsınız. Ben istesem de gidemezdim hastaneden ne zaman taburcu olacağım belli değildi. Eşim de kızımın daha fazla beklemesini istemedi. Çanta ona teslim edilmiş olsa da eşim dahi bakmamış kızımıza. Eşimin şu cümlesini unutamam ben de "O 3 kilo o an bana 3 ton gibi geldi 😞
Rabbim gönlünüze ferahlık versin, başınız sağolsun 😔 Okurken acınızı içimde hissettim eşinizin cümlesine çok ayrı üzüldüm. Rabbim bu acınızı unutturacak acı yaşatmasın, istediğiniz zamanda hayırlı ve sağlıklı bir evlat ile kucağınızı doldursun inşallah 🤲🏻

Rabbim gönlünüze ferahlık versin, başınız sağolsun 😔 Okurken acınızı içimde hissettim eşinizin cümlesine çok ayrı üzüldüm. Rabbim bu acınızı unutturacak acı yaşatmasın, istediğiniz zamanda hayırlı ve sağlıklı bir evlat ile kucağınızı doldursun inşallah 🤲🏻
Amin inşallah. Allah razı olsun 🤲🏻

8593BB31-7280-4D46-8440-A8A9A6BD20E6.jpeg
bugun mezar taşı yapildi oglumun 😞 icim icime sigmiyor kalbim elimde atiyo sanki

Allah sabrını versin inşallah başınız sağolsun üzülmeyin diyeceğim ama mümkün değil 1 yıl önce kardeşimin de 33.haftada kordon dolanması sonucu alındı çok zor bir surecti sizi az buçuk anlıyorum 🥹ama şöyle teselli verebilirim kardeşim sezaryen sonrası iyileşme sürecinde korunurken hamile kaldı 1 yıl henüz yeni geçti kucağına aldı bebeğini darısı sizin başınıza umutlu olun Allah sizin de ve isteyen herkesin kucağını nur topu gibi bir bebekle doldursun inşallah 🌸

Benim açımdan çok zor bir şeyi başarmışsınız. Ben istesem de gidemezdim hastaneden ne zaman taburcu olacağım belli değildi. Eşim de kızımın daha fazla beklemesini istemedi. Çanta ona teslim edilmiş olsa da eşim dahi bakmamış kızımıza. Eşimin şu cümlesini unutamam ben de "O 3 kilo o an bana 3 ton gibi geldi 😞
Bakmamasi daha iyi 🥹kardeşimin eşi biz bebeğin cenazesine bakarken bayıldı hepimiz fena olduk çok zordu kardeşime hiç göstermedik doktor da görmemesini söylemisti

Her şeyi oluştuktan sonrası çok daha zor. O yüzü, kıpırdayışlarını gördükten sonra hele. Son kontrolümüzde bu kız saçlı olacak demişti. Öylesine merak etmeye başlamıştım ki saçlarını. Ben hastanedeyken defnedildi yavrum. Yıkanıp dualarla kefenlenmiş. Ben hariç köydeki kadınlar hep görmüş. Ben göremedim. Görsem hiç toparlanamazdım eminim. İlk evlat olunca da çok zor. Heyecanla alınan her şey sadece acı veriyor şimdi. Sizinki ilk miydi?
Bizim yıkama işlemi olmadı olmuyor dediler direkt sardılar

Allah sabrını versin inşallah başınız sağolsun üzülmeyin diyeceğim ama mümkün değil 1 yıl önce kardeşimin de 33.haftada kordon dolanması sonucu alındı çok zor bir surecti sizi az buçuk anlıyorum 🥹ama şöyle teselli verebilirim kardeşim sezaryen sonrası iyileşme sürecinde korunurken hamile kaldı 1 yıl henüz yeni geçti kucağına aldı bebeğini darısı sizin başınıza umutlu olun Allah sizin de ve isteyen herkesin kucağını nur topu gibi bir bebekle doldursun inşallah 🌸
Amin inşallah. Allah razı olsun 🤲🏻 Kardeşinize de hem çok geçmiş olsun hem de hayırlı olsun. Rabbim analı babalı büyütsün inşallah. Böyle şeyleri okumak umut veriyor bana. Paylaştığınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻

Bakmamasi daha iyi 🥹kardeşimin eşi biz bebeğin cenazesine bakarken bayıldı hepimiz fena olduk çok zordu kardeşime hiç göstermedik doktor da görmemesini söylemisti
En doğrusunu yapmışsınız. Görse çok daha zorlanırdı eminim. Ama insanın yine de ağrına gidiyor işte. O kadar ay sen karnında taşı, her türlü hareketini sen yaşa, sen aylarca burnu kime benzer, gözlerinin rengini babasından mı alır gibi tatlı heyecanlar içinde ol, doktor saçlı olacak dedikten sonra o heyecana bir de saçlarının nasıl olacağı merakı girsin, uykusuz kal haftalarca, ağrıdan bazen ağlayacak konuma gel ama göremeyen de yine sen ol. Görmek ayrı zor görmemek ayrı..

En doğrusunu yapmışsınız. Görse çok daha zorlanırdı eminim. Ama insanın yine de ağrına gidiyor işte. O kadar ay sen karnında taşı, her türlü hareketini sen yaşa, sen aylarca burnu kime benzer, gözlerinin rengini babasından mı alır gibi tatlı heyecanlar içinde ol, doktor saçlı olacak dedikten sonra o heyecana bir de saçlarının nasıl olacağı merakı girsin, uykusuz kal haftalarca, ağrıdan bazen ağlayacak konuma gel ama göremeyen de yine sen ol. Görmek ayrı zor görmemek ayrı..
Gerçekten görmemeniz daha iyi bakın ben gördüm inanın hâlâ düne kadar kardeşim bebeğini kucağına alana kadar o bebek her aklıma geldiğinde gözlerim doldu düşünün ben teyze iken çok zordu iyi ki görmediniz iyi ki kardeşim de görmedi

X