36. Haftada kızımı kaybettim.

Merhaba arkadaşlar. 11 Ağustos'ta tam 36. Haftasında karnımda kızımın kalbi durdu. Hiçbir sıkıntı yoktu ne bende ne kızımda. Biz ayrı doktor ayrı şok oldu. Hâlâ sebebi belirsiz. Lohusalık bitince pıhtılaşma testi yapılacak. Benzer deneyimleri olan var mıdır? Size ne testi yapıldı? Veya sebep olarak ne söylendi? Sezeryan (genel anestezi) doğum yaptım. 6 ay sonra yeniden bebek düşünebilirsin dedi doktorum. Siz ne kadar süre sonra bebek sahibi oldunuz? Ve o hamileliğiniz nasıl geçti? Nelere dikkat ettiniz? Aklımda o kadar çok soru var ki. Gözlerimden yaş dinmiyor, her şey kızımı hatırlatıyor. Kızımı göremedim ben. Görsem toparlanamazdım ama çok da merak ediyordum. En çok hak eden bendim. Tüm ağrılarına, acılarına ben katlandım ama göremedim yavrumu. Ben hastanedeyken defnedildi. Rüyalarıma gelir diye bekliyorum hâlâ gelmedi. Çok zormuş evlat acısı. Rabbim imtihanımızı kolaylaştırsın inşallah.

Yaşayan kimse yok mu arkadaşlar? Benim gibi bir olay yaşayan kişinin tecrübelerine çok ihtiyacım var 😞
Allah sana sabırlar şifalar versin, bebişe de rahmet eylesin. Çok zor. Rabbim gönlünü ferahlatıp genişletsin dayanma gücü versin

Başınız sağolsun Allah sabır versin.
Pıhtılaşma testi iki çeşit ben erken haftalarda iki kez düşük yaşadım, doktorum da bana tekrar adet olduktan sonra pıhtılaşma testi yaptı. Normal çıktı. Tekrar hamile kalınca kendi memleketimde bir doktora gittim, o bana genetik test yaptırdı onda yüksek riskli çıktım, testi yaptırırken hamileydim. Biri ssnırım hormonlarla alakalı o yüzden gebelik sonrası yapılıyor. Ama genetik test adı trombofili diye geçiyor onu mutlaka yaptırın. Bende factor V mutasyonu vardı, homozigot.

X