Eskişehir///26

Merhaba arkadaşlar...
Nasılsınız?
İşlerimiz yoğun bakamadım.
Haftasonu bende KPSS sinavına girdim bakalım ne olacak?
Herkese selamlar,gününüz dünden güzel geçsin insallah....

hakikaten melodi birbirimize haber verirdik dimi kim fazla veriyorsa onun kapısına gidilirdi sırayla:)))))

birde büyük anne babaları bütün torunlar bir aradayken değilde yalnızken yakalamaya çalışırdık..daha fazlasını almak için birde sonra söylerdik ne kadar verdiklerinide mahçup ederdik büyükleri....ayrıca bu harçlık olayında gördüğümüz gittiğimiz herkese olanca sevimliliğimizi takınırdık...:))))) çocukluk derler yaaa..

ewet yaa ne güzeldi..şimdiki çocuklarda yok işte bunlar..aldıkları şekerleri bile beğenmeyip saga sola atıyolar...ellerinden gelse el bile öpmeyecekler...bu hale geldi bayramlar artık..

kızlar eskıden bıde kader kısmetler vardı aman ne cekerdık cıkanda ballı bademdı allahım o gfret ıcın ne cok harclıgım gıderdı yaw ben bıde bayramda ılk once para verenlere gıderdım:roflol::roflol:cukulata verende azdı ozamanlar ay yaslandıkmı ne:nazar:aman yarabbım ne gunlerdı sımdıkı cocuklara seker verınce para yokmu dıye surat asıyolar:1shok:bız babamızdan bıle para ısteyemezdık:nazar::nazar:ah ah nerde eskı bayramlar :teytey:

ah ah nerde eski bayramlar dimiii..

kızlar bakın ne güzel şeyler hatırlıyoruz hsay unutmuştum ben kader kısmeti hatırlattın ne iyi oldu....dediğin gibio gofretler için çoğumuzun ne paraları gitmiştir yaaa....yarışırdık resmen kazıdığımızın altından merakla ne çıkacak diye...altı üstü kuru bir gofret içinde ölee şimdikiler gibi çeşit çeşit meyve kreması yok....ama kuru gofretlerdeki tatta şimdikilerde yok....

bayramlıklarımız alındığında bayramın geldiği günü iple , heyecanla çekerdikte o güne kadar başucumuzda bayramlıklarımızla yatardık... ve bu alınan bayramlıklarda öle her güne giyilmezdi anca özel bir yerlere gidilecek düğün olacak yine bayram olacakta öyle giyilecekti....

bir şey daha hatırladım
bu topladığımız harçlıklarla illaki lunaparka giderdik paraları orada bir güzel ıslatır gelirdik:))))
anne-babalarımızında işine gelirdi tabii biz eğlenecez diye ekstra para harcamak zorunda kalmazlardı:))))

ewet ya o bayramlıklar yatagımızın basucunda olurdu amma kıymetliydi annelerimiz giydirmezdi bayramda giyecez diye bayram günü giyince ne kadarda mutlu olurduk...çok özeldiii yaaaa...sositososito

evet cnı m ya bıde erkeklerın gırdıgı aterı salonları vardı nerde pcler carpıcan otolar dönme dolaplar hey gıdı gunler heyyyyyyyyyyyyyy

musrancm nerdende aklına gelır boyle seyler nelr hatırlattın bızlere keske donebılsek o gunlerreee

hsay ne bileyim öle geldi aklıma sizlerle yazıştıkça daha bir depreşti....:))))
zaten son günlerde nedense hep anılarımla savaşıyorum belkide onun etkisiyledir.....:KK43:((

neyse siz devam edin iyi oldu bence eskileri yad etmek sizcede öle değilmi????
bu arada diğer kızlar nerdeyse...katılım artsa bakın daha neler neler hatırlayacağız...

torpiller çıtırpıtırlar vardı hatırlarmısınız..genelde erkek çocuklar yaparlardı bunları ben hep çok korkmuşumdur bu tarz şeylerden

siz devam edin kızlar benim kociş geldi sonra yine katılırım ben

hepinize hayırlı akşamlar öpüldünüüzzz

adszkt5hg0.jpg

ELİNDE POŞETİYLE BU EV BİTTİ DİĞER EV DİYE DİYE BÜTÜN EVLERİN ŞEKERLERİNİ
ALMAK İÇİN KOŞAN BAYRAMIN ANLAMINI SADECE ŞEKER TOPLAMAK AMAÇLI DOLAŞAN ARKADAŞININ POŞETİNDEKİ ŞEKERLERİN ONUN POŞETİNDEKİLERDEN DAHA FAZLA OLDUĞU İÇİN AĞLAYAN 3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN SEVİNCİYLE RAMAZAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR NİCE HAYIRLI BAYRAMLAR DİLERİM

arkadaslar selam konunun biraz dışında ama size bişey sorucam eskişehirde gercek karınca yumurtası yagı satan bi aktar biliyomusunuz ben iki keredir sahtesine denk geliyorum onun için sizlere bi soriyim dedim nede olsa memleketiniz bizde misafiriniziz işte, gerci bende buralı oldum sayılır cok seviyorum buraya.....

arkadaslar selam konunun biraz dışında ama size bişey sorucam eskişehirde gercek karınca yumurtası yagı satan bi aktar biliyomusunuz ben iki keredir sahtesine denk geliyorum onun için sizlere bi soriyim dedim nede olsa memleketiniz bizde misafiriniziz işte, gerci bende buralı oldum sayılır cok seviyorum buraya.....

yağını bilemicem canım ama arkadaşlar gutto diye bi krem gösterdiler
yeşil baya büyükçe bi krem kutusunda
karınca yağından yapılıyomuş
hemde tarım ve köy işlerinden izinliymiş
yani diğerlerinden daha güvenilir
eczanelerde falan varmış
fiyatı 25 ytl
kullanan arkadaşlar memnun

inşallah yardımcı olmuşumdur görüşürüz canım

arkadaşlar bu eski bayramlar muhabbeti iyi güzelde
ben bu arada yaşlandığımızı farkettim ve hiç hoşuma gitmedi

bence bayramlar hangi dönem olursa olsun çocuklara güzel ve özel
bi düşünsenize biz yaşımız ilerledikçe tat alamaz olmuşuz bayramlardan
tamam bazı şeylerin değiştiğini
geleneklerimizin üstün körü yapıldığını bende kabul ediyorum
ama şimdide bayram yine çocuklara bayram

zaten ben evlendikten sonra bayramlar benim için özelliğini kaybetti
bide babaannem rahmetli olduktan sonra
bizim ailede bayram günü herşey bir tören edasıyla yapılırdı
eşimin ailesinde hiç öyle bişey yok
kahvaltısından tut el öpmesine kadar herşey bir karmaşa
çok kalabalık belki ondandır

kayınvaldem bizi bayram kahvaltısına çağırır sofrada bi çorba peynir zeytin vardır
allahın gücüne gitmesin beğenmediğimden değil de
insan bayram diye bi özenir dimi
annem hala özenir
bayram kahvaltısına
hamur işleri
köfteler
ciğer vb.
donatır sofrayı

sahur yaklaşmış benim karnım acıkmış anlaşılan
neyse bu gecelik yeter bu kadar
herkese iyi geceler

yağını bilemicem canım ama arkadaşlar gutto diye bi krem gösterdiler
yeşil baya büyükçe bi krem kutusunda
karınca yağından yapılıyomuş
hemde tarım ve köy işlerinden izinliymiş
yani diğerlerinden daha güvenilir
eczanelerde falan varmış
fiyatı 25 ytl
kullanan arkadaşlar memnun

inşallah yardımcı olmuşumdur görüşürüz canım

canım cok tesekkür ederim cevabın için bende aslında gutto alıcaktım ama onu bulamam diye internetten alırım artık diyodum bu arada da kyy deniyim dedim işte nerden aldılar acaba keske görselerde tam adres verseler ben hiç denk gelmedim eczanelerde

.........................kızlar istanbula çok fena yağmur yağiyor
orda havalar nasıl
musram seheryelı ablam melodis eylülüm aylama sizi seviyorum

Son düzenleme:
selam eskişehirliyim.eskişehiri çok seviyorum arkadaşlar.

selammmmm kızlar işte geldim burdayım ben bu işte ustayım:eek: bacılar napiyonuz bakem he beni unuttunuzmu bakem beni sorcak olursanız ben iyim büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim bugün öbür dükkandayım size bi selam vereyim dedüm hadin bakem selam allah tan ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN:nazar:

hş geldin bacum nerelerdesi yah özledik seni artik aramizdamsin cnm
neleryapyosun

Günaydin arkadaşlar hepinizi çok öpyorum sevgiler

karperisi hoş geldin aramızaa alyazma sende anım hoş geldin böle ara ara uğra özletme kendini nadiyem sanada koaman günaydın herşey herkesin dilediği gibi gönlünçe olsun

X