eşiniz sürekli bilgisayar başında mı?

bxuxlbin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
79
3
54
eşim mesleği dışında web tasarımcılığı yapıyor.ama sürekli onu bilgisayar başında görmek istemiyorum.buna bi çözüm bulmamız lazım.benim durumumda olan arkadaşlarım gelin paylaşalım.:uhm:

benim eşimde sürekli bilgisayar başındaydı canım , 16 aylık evliliğim süresinde eşim hep internetde oyun oynadı , msnde muhabbet etti ve şimdi boşanıyoruz.bence biran önce çözüm bulmaya çalış.

bende aynı dertten muzdaribim.benim eşimde bilgisayar hastası bende ne yapacağımı bilemiyorum.dün akşam bu yüzden tartıştık biçözüm bulalım ama nasıl?

arkadaşlar cevaplarınıza teşekkür ediyorum forever dediğin gibi bizdede 2 bilgisayar var alıp eşimin yanına oturuyorum çay kahve çerez falan filan aslında önemli olan onunla geçirdiğim her dakikanın bana verdiği mutluluk.bu arada hayat yeniden senin adına çok üzüldüm inşallah hayırlısı olur her ikiniz için.

benimkide maalesef bil. mühendisi ben ona hep ilk karın bilgisayar ben ikinciyim diyorum çünkü başından hiç kalkmıyor sinir oluyorum

Evet benim eşim de sürekli bilgisayar başında ama bu aramızda sorun oluşturmuyor..Çünkü o bilgisayar başındayken ben örgü örüyorum ya da televizyon izliyorum..Arada o kalktığında hemen ben oturuyorum..Ortak kullandığımız için de sorun olmuyor:)

benim eşimde işi gereği hep bilgisayar başında ama evde fazla müsaade etmem zaten akşamdan akşama görşüyoruz..oda fazla ısrar etmez zaten..

bizdede 2 bilgisayar var,fakat internetimiz yok henüz.Bu aralar bağlatmayı düşünüyoruz.eşim şuan bilg.da pek vakit geçirmiyor ancak işle ilgili bişi olunca açıyo akşamalrı.fakat net bağlanırsa o zaman başından kalkmaz gibime geliyo,acaba hiç bağlatmasak mı???

benden zaman bulamiyoki zavallim sürekli ben varim basinda
bazen hayiflaniyo biraz kalkta ben geciyim bilgisayara diye ama nafile aliskanlik yapti bende
zaten oda girse araba bakar yada film izler yoksa hicbir bagimliligi yoktur

ayyy yalnız değilmişim bende bu konuda demekki benim eşimde evde olduğu zamanlar devamlı pc nin başında çoğu tartışmamız bu yüzden oluyor bakalım sonumuz nereye varır ona söylediklerim bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor.olmaz amaaaaaaa

ne yazıkki benim eşimde fırsat buldukça pc başına kaçanlardan. ben yeni bir iki karar aldım.. ya ikinci pc yi alıp evi işi boş vericem yemekleride sanal yiyelim artık.
yada 2 ay içinde taşınıyıoruz.. evimize taşınınca internet aldırmıycam. jeyyar

benim eşim genelde çalışmak için bilgisayarını açar..
neti çok kullanmıyor.
o bilgisayarını açınca bende hemen kkya giriyorum..
onun haricinde pc yüzünden kavgamız olmamıştır şükürler olsun..

Bazen eşim işten gelir gelmez pc başına oturur ama ya maç sonuçlarına bakar ya da işle alakalı bi şeyler yapar.Bazen de oturur bilgi yarışması falan yaparız.Ama kk'ya takıldığımdan beri ona pek fırsat kalmıyor.Hatta laf sölemesin diye burdan testler falan bulup oyalıyorum onu:teytey: Bu ara ben de pc bağımlılığı başladı isyan bayraklarını o açar gibi geliyor yakında

İkimizde işi gereği maleseff bazı geceler bilgisayar başındayız.
çizim,toplantı notları,masraf raporları vs…
eşimde bende bundan hoslanmıyoruz ama napalım ekmek parası…:bbo:
yan yana değilsek,benim yada o nun işi varken karşı değiliz..sorun çıkmıyor..
sanırım zamanı iyi ayarlamak lazım,herşeyi yerinde ve tadında bırakmalı..

ben bigisayara daha az giriyorum ama eşim oturduğu zaman maşallah kaldıranabilene .hem çalışmaları oluyo hemde poker oyununa katılıyo. bazen gece 3 e kadar pc başıda oluyo.

Son düzenleme:
çok isteyerek aldı ama sadece sabahları gazete okur ve maç sonuçları falan zaten pekte anladıgı yok tatlicadiarzu ilgisini çekmiyo

aynen benim eşimi anlatmışsın. fenerbahçe sitesi, maç la ilgili haberler ve sonuçlar a bakar,bu kadar. hiç ilgisini çekmiyor. ona msn adresi aldım, bak şu sitelere bak, şunlar var bunlar var diyorum yok,hiç ilgilenmiyor...sanırım şükretmeliyim. sürekli pc başında oturan adamı boğasım gelir. eşleri pc'yle evli olanlara allah sabır versin...

vallahi bizim evde pc yok esim tesebbus ediyo ama ben istemiyrm
zaten ben aksama kadar pc basindayim bide esimin pc yle hic isi olmaz ya geyik yapicak ya oyun oynucak onun icinde hic kendimi riske atamam......
zaten gordugum aksamlari 3-4 saat onuda pc basinda gecirip beni delirtir .....yada pcyi kapmak icin tartisiriz en iyisi pc yi evden uzak tutmak

eşim değilde ben bilgisayar başındayım. bıraksa hiç yüzünü görmeden yaşayacağım. ancaaaaak bırakmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…