Eşiniz,sevgiliniz,nişanlınız ne kadar sürpriz yapar?

Benim eşim bana her gün sürpriz yapar. 12 yıllık evliyiz, daha bir gün sürpriz yapmadığını bilmem. Nerden buluyor bu kadar sürprizi anlamıyorum. Sevgiliyken günde en az iki sürpriz yapardı. Bir de yanımdayken her zaman enerjik, mutlu, güler yüzlü, sürekli beni güldürür. Canım benim. Sizinki gibi nişanlıları falan duyunca şaşırıyorum valla.

Sadece su yorumu bulayim diye sondan basa butun sayfalari okudum :KK70: :KK70:

Acik yazacagim yine, senin gibi bir kocam olsa bosardim.. ben iliskide acik olmaktan yanayim, surekli beni mutlu etmek icin etrafimda pervane gibi donen bir kole istemezdim ben.. marketten bir sey istiyor musun sorusuna “bana da tatli bir seyler al” demek cok zor degil mesela. Ya da cicekcinin onunden gecerken “hadi bir cicek alalim” demek de zor degil.. ozetle onun tam sizin hayalinizdeki hediyeyi tahmin etmesini bekleyip karsilikli omur kemirmek yerine isteklerinizi direkt soylemek daha mantikli ve aciklayici.. bu kadar senelik evliligimin sirri da iletisim, karanlikta goz kirpmamak bir diger adiyla..
ama bana çiçek al diyemem ki ben

Sevgili usuyenprenses :) İnanın bazen bizi trollediğinizi düşünüyorum. :dondurma: Ama çok tatlısınız gerçekten.

Bir kere iş yerinize çiçek göndermesi çok tatlı bir davranış. Bunu bulamayan çok kimse var. Aynı işte ve aynı serviste olmanıza rağmen hafta sonlarını da ailesi ya da arkadaşları yerine size ayırması da bence takdir edilesi. Ben olsam bir kadın olarak bile böyle bir durumda hafta sonlarında illa görüşme peşinde olmayabilirdim. Nişanlınız bununla da puan topluyor. Hediye alır, beğenmem, diyorsunuz; ben hediye aldığımda eşim beğenmese herhalde bir daha almam. Düşünüp alınması bile beğenilmesi için yeterli bence. "Bulaşık yıkar, çay koyar, kahve yapar" diyorsunuz; acaba öpüp de başınıza koymak için daha ne bekliyorsunuz?:KK45:"Her zaman enerjik değil, bazen suratı düşüyor." Acaba sizin nişanlınız Şirinler Kasabası'ndan mı ki sürekli gülmesini bekliyorsunuz? Böyle bir beklentiniz varsa evlenince epeyi şaşırabilirsiniz çünkü buluşmalarda aşırı enerjik ve aşk dolu olan o adam, evliliğin bilmem kaçıncı yılında işten eve suratı asık gelip hiç konuşmadan tv izlemek isteyebilecek. Bunlara kendinizi hazırlamalısınız. "Her buluşmanızda sürpriz oluyor mu" demişsiniz. Olmaz mı? Evliliğin her günü bir sürpriz. Kitaplıktan çıkan çoraplar mesela beni çok şaşırtıyor. Kanepenin üzerindeki mandalina kabukları ve yatağa bırakılmış ıslak bir havlu da ilişkimize aşırı heyecan katan sürprizlerden. :KK73:

Yani hayat üşüyen ya da üşümeyen prensesler için çok zor........
:))) teşekkürler yorum için aama trol değilim

Her buluşmada süpriz, her buluşmada hediye ?
Beklentiler insanı yorar ve öyle sosyal medyada, dizide gördükleriniz gerçeği çok yansıtmaz.
Millete özenmeyi bırakın, sizi sevip sayıyo mu veya özel günlerinizde hatırlıyo mh ona bakın derim.

Her buluşmada süpriz, her buluşmada hediye ?
Beklentiler insanı yorar ve öyle sosyal medyada, dizide gördükleriniz gerçeği çok yansıtmaz.
Millete özenmeyi bırakın, sizi sevip sayıyo mu veya özel günlerinizde hatırlıyo mh ona bakın derim.
özel günleri atlamaz ama özel günlerde de özenle hazırlanmaz yani anlatabildim mi

Ya dert yok kendime dert mi arıyorum bilmiyorum
Ama nişanlım sürpriz özürlü
hiç süpriz yapmaz
iş yerime çiçek göndermek dışında yani
aynı işte aynı servisteyiz hafta sonları da beraberiz diye mi böyle alıyor
aldığı hediyeleri de beğenmem, hediye almayı da bilmez
daha önce kimseye hediye almamış anlamazmış bu işlerden, elinden bu kadar geliyormuş
mesela markete sigara almaya girdi, bana sen de bir şey ister misin diye sorar sorma diyorum
ben evet şu diyemem gene soruyor ben de yok diyorum en basit bir çikolata al mutlu et yani
tamam onlara gidince bulaşık yıkatmaz kendi yıkar,çayı koyar,türk kahvemi yapar
ama sürprizden anlamıyor
bir de bazen susuyor,her zaman enerjik değil
mesela sabahtan çıktık akşam döndük o arada her zaman enerjik değil,bazen dalıyor suratı düşüyor
anlamıyorum,sıkılıyo musun diyorum yo çok mutluyum diyor e neden böyle yapıyor.
bazen de ben bir şey anlatırken etrafta bir motor ya da beğendiği araba geçsin ona çeviriyor kafasını
sinir oluyorum ya ben bir şey anlatıyorum
sen de yapıyorsun ama kendini görmüyorsun,göz bu istemsiz bakıyor insan diyor
sen şimdi böylesin evlendikten sonra hiç yapmazsın diyorum,ben neysem oyum sana oynamıyorum
şimdi gözünü boyayıp evlendikten sonra normale dönsem daha mı iyi diyor
siz de durumlar nasıl her buluşmanızda sürpriz olur mu ya da genellikle hediye falan ?
Benim eşimin sevgililik ve nişanlılık dönemimizde nadirdir sürpriz yaptığı. Hatta ilk aldığı çiçek istemeye gelirken :) Ama evlendikten sonra çiçekler, hediyeler, ufak sürprizler yapmaya başladı devam ediyor :) instada herkes mutlu her yer çiçek böcek zaten boşver.

Adamı bi sal ya :) Benim erkek arkadaşımda ökkküüzdür ama ben isterim. Kulaklığım bozulmuştu dedim bana kulaklık al. Ondan incelik bekleyeceksem daha cok beklerim

Mune Mune abla lohusalar için bugunluk ban olayını kaldırsan soyle içimden geçenleri yazsam :KK53:
Malum hormonlar alt ust konuyu gorunce içimden geçenleri yazmak istedim.
Neyse yine içimden geçen en naif kelimeleri yazayım.
Ablacım yat kalk sukur et hala nısanlısın, cocuk da peygamber sabrını gecti valla hala cekmeye devam ediyor seni

Cunku cani almak istemiyordur ,aklina gelmiyordur.Almak zorunda degildir.
Suna eminim ki nisanlinin sende gormek isteyipte goremedigi bir ton eksikligin var.Sen bunlari telafi ediyor musun ?
evet telafi etmek için elimden gelenin fazlasını yapıyorum

O adamın hala seninle nişanlı olması mucize ne kadar problem odaklısın işin gücün yok heralde

ama bana çiçek al diyemem ki ben

Neden? Neden senin aklini okumak zorunda ki bu adam? Valla hic oyle bir mecburiyeti yok, hatta su kadar net diyeyim bunlar iyi gunlerin.. burada senin gibi bir tane daha vardi gordu evlenince hayati tersten.. iletisim kuramiyorsunuz, hayati romantik komedi filmleri tarzinda falan saniyorsunuz.. ben de isterim butun hayatim noel temali filmler gibi rengarenk gecsin de yok oyle bir hayat.. isteklerini, beklentilerini paylasamadigim kisiyle iki saat geciremem ben..

ama instagramda çok vaaarr
Yaa ne saçma
Kim kime neyi gosteriyor ki? Şahsen ben uyuz oluyorum aldığı her hediyeyi, her özel günü paylaşan insanlara. Hele kendisine yazilan aşk notunu- mektubunu paylaşanlara hepten uyuz oluyorum.
Ben de sık sık mektup gönderirim. Ama mektubumu, samimiyetle - içimi açarak yazdığım yazıları paylaşsa o kişiye attığım son mektup olur. Ben sana içimi acmisim, bunu neden kamuoyuna mal ediyorsun ki? Aşk notlarını paylaşanlar da öyle. Gönderen kişi buna uyuz olmuyorsa bence tek sebebi samimi olmayışı. Laf olsun diye yazmıştır kelimeleri. Gercekten içinden döküldüğü için yazsa onlar da sinirlenir.
Ayrıca -asla özenmem ama- Instagram'da kizlar gittikleri özel yemekleri, adamın yaptigi sürprizi vs uzun uzun çekip atıyor. Şahsen benim sevgilim öyle bir günde öyle bir yerde eline telefon alıp cikcikcik video çekse 'bu budalayla ne işim var?' derim.
Yaz aşkıma bile kıymet veririm, yanında telefona sarılmam ben. Tatilden bir dönerim 'keske daha çok foto cekseydim' diye hayiflanirim.
O yüzden ikide bir foto video çeken aşıkları anlayamıyorum. Şahsen yanımdaki insandan sıkılmadiysam telefon aklıma bile gelmez benim.
Bu arada mesaji göndermeden yeni mesajlarına baktım, yok demiri eritip hediye vermiş,yok yağmur altında çiçek almış yok kapına hediye bırakmış...
Ama yetmiyor.
Bence sen bu adamı sevmiyorsun. Ne yapsa gozune gelmiyor. Sadece 'laf olsun' diye berabersin.
Laf olsun diye evlenip laf olsun diye çocuk doğuracaksin ama çocuklarını da 'sunun çocuğu 9 aylık yürümüş, bunun çocuğu 3 yaşında İngilizce konuşmuş, bak bilmemkim sınıf birincisi olmus' diye diye memnuniyetsiz büyüyeceksin...
Maalesef değişmediğin sürece olacak olan bu. Bir gözünü açıp sağa sola bakarsan senden daha coooook olduğunu fark edeceksin.

X