Eşimle yaşadığım sorunlar lütfen yardım edin!!!

Kv kendim aramadım kendisi beni aradı konuşmak istemedim ama annem göğsünü gere gere konuş ne kaçıyosun dedi ben de anlattım herşeyi

Şokla diyemedim ama şimdiki aklım o an olsa derdim! Normalde olgundur ama sinirlendiğinde tanıyamıyorum
Olgunluk zaten sinir, kizginlik, stres altinda çıkar. Durduk yere bir sey yokken herkes olgun. Nasil bu cumleyi kurdun aklim almadi. Bunu yapan biri kizinizi sigara icin gelin alin diyen biri nasil olgun olabilir

Sıkı bir restin işe yarayıp yaramayacağı konusunda çekimserim; denemeye değer mi onu da bilemem. Ama o kişinin de bu konuda hatasını kabul etmesi ve bir zahmet, kişiliğini oturma konusunda istek duyması lâzım. Yoksa işiniz gerçekten de zor; çünkü insanlar istemezlerse gerçekten değişmiyorlar. Boşanmamak da tercihiniz; ama burada narsist kişilik bozukluğu çeken bir eşten söz ediyorsunuz (sizi yönetmeye çalışması, özür dileyip bir süre sonra bir sorun yüzünden aynı aşağılayıcı tavırlarda bulunması, kendince bir anda silip atması, vs.) ve hayatınız büyük ölçüde olumsuz etkileniyor bu sorundan mütevellit. Gördüğünüz psikolojik baskının katlanarak devam etmeyeceğinden emin misiniz? Eşiniz koyduğunuz mesafeyle kendine radikal bir düzen getirir mi? Bu soruların cevabı belirsiz.

Sigara içtiğiniz için sizinle tartışabilir ama ailenizi arayıp dedikleri kabul edilecek şeyler değil.Karı koca arasında çözülecek olaydır bu.Zaten ilk defa yapmamış eğer barışırsanız yapmaya devam edecektir

Eşiniz 15 yaşında ergen psikolojisine sahip. Aileye şikayet etmeler,küsmeler, engellemer nedir. İmtihanınız zor, sabır dilerim, ne yapmanız gerektiğini yorumlamak istemiyorum, bekara boşamak kolay derler.

Sizi bıraktığı yerde bulacağından emin olmasaydi çıkıp gitmenizi istemez evi terk etmezdiBenim eşim evliligin ilk başlarında arayıp beni dayima şikayet ederdi.(Ailem vefat etti)İsteme,nisan onun öncülüğünde oldu diye onu sorumlu görüyordu herhalde.Sonrasında kavga sonrası evden çıkıp gitmelere ardından ailesine beni şikayet etmelere ve eve gelmeyip günlerce ailesinde kalmaya başladı.Saka gibi kendime inanmıyorum ama çaresizlik ve aman yuvam yikilmasin yoluna onu gidip ailesinin evinden alıp eve getiriyordumSonra bana git dedi aynen yazdığınız gibi gidemedim tabi nereye gidecektim ki...Sonra büyük bir kavga evden gitti ailesiyle geldi karşımdalar adam beni suçluyor ailesi onun yaninda yer almis ben dikkatlice dinledim burda ne oluyor dedim kendime.Anladim ben katlandikca yuvam yıkılması dedikçe doz artti adam ne olsa gitmez düşündü.Ailesine show yapmaya dönüştürdü işi.O an sustum sadece herkesin gitmesini bekledim gittiler.Ertesi gün eşim eve gelmedi (niye gelsin nasilsa ne zaman dönse ben evdeyim)O akşam pilimi pirtimi topladim çocuklarimi aldim çağırdım taksi önce bir akrabama sabahına otogara Türkiye nin öbür ucuna gittim.Telimi kapattim sesini duymak istemiodum.Gunler sonda açtım boşanma davasi,evin dağılması umrumda değildi.Tek odaklandigim bitmesiydi çünkü ben düzeltemeye çalıştıkca adam yüz bulmuş beni hiç etmiş.Bende onu hiç saydım aklima kalbime.Sonra o ardimdan geldi topladı o cokk haklı adam haksızlıklarıni saydı.3 yil oldu kavga tartışma olsa da o cirkinliklerini tekrarlamadi.
Bence eşinize bir ders verin.Dersini alırsa evliliginiz ve kişiliğiniz kurtulur.Almazsa level atlayip daha da rezilliklerini görmez siz kurtulursunuz.Onu aramayin sormayın bosanmak istiyorsa sakın hayır demeyin gidene dur demek yakışmaz

Ben de çekimserim Ne yapıcağımı bilmiyorum bu böyle devam ederse çok çabuk ölürüm gibime geliyo . Ki ben bekarken ne kadar şen şakraktım evlendiğimden beri tam bir ot oldum

Kesinlikle ben de o yüzden geri dönmek istemiyorum benimle tartışmayıp her fırsatta ailemi aramasından yoruldum yorulduk. Babam kalp hastası annemde şeker tansiyon bunları bildiği halde böyle yapması inanılmaz üzüyo beni

Çok çok haklısınız gidene dur demek yakışmaz

Yazınızı defalarca okudum üşenmemiş yazmışsınız başınıza gelen benzer olayı. Çok teşekkür ederim.. ben de böyle bişey yapmayı düşünüyorum zaten eğer olmazsa olmaz olursa da zor olacak

Çocuk muamelesi yaptığını defalarca söylememe rağmen kabul etmiyor bende aşağılık kompleksi varmış ben öyle anlıyormuşum
Öğretmen olduğunu yorum yaptıktan sonra öğrendim

Tamda düşündüğüm gibi
Sizi öğrencilerinden biri olarak görüyor

Sanki ailenizle anlaşma imzalamış
Siz anlaşmayı bozunca bunun hesabını ailenizden sormayı kendinde hak görüyor

Yani kişiliğinizden, zevkleriniz'den daha ne kadar ödün vereceksiniz?
Bu adam bir kan emici
Önce yaşam enerjinizi alacak elinizden
Daha sonra sevginizi ve saygıyı ...

Ayrıca sizi kapı önüne koyan da kendisi
Lütfen tekrar tekrar düşünün
Hakkınızda hayırlısı olsun

Küsme huyunu belli ki annesinden almis. "Gerekirse küserim konusmam" ne demek. Bir anne ogluna akil verecekse küsüp konusmamakla mi yapar bunu. Sigara konusunda hatalisiniz. Iciyorsunuz bari arkasinda durun. Esiniz hakkinizda "terbiye edin öyle yollayin" demesi zihniyeti hakkinda bir cok sey ifade ediyor. Sizin yerinizde olsam dönmeyi iyi düsünürüm. Bana hayvan muamelesi yapan adami da baba yapmam asla

Tamam evlenmeden o sartlarini soyledi bende kabul ettim diye bu yasananlara sabir gosterip, sineye cekmissin buraya kadar seni anlayabilirim ama bu demek degil ki bu ona istedigi gibi terbiyesizlesme hakki verir!

O kadar cirkin ki su yasattiklari, ne demek alin kizinizi terbiye edin oyle gonderin. Bugun 7 yasinda oglum icin kimse tutup bana boyle birsey soyleyemez. Aileniz de cok yuz vermis cok hatali davranmis. Ilk aradiginda agzina tikayacaklardi o laflarini. Olan olmus bari suan hem ailen hemde sen dik durun lutfen. Karsi taraf hamle yapmadigi sure uzarsa hemen cozulmeyin.
Gerci ben esin adim atip konussanizda aranizdaki barisin bir sonraki kavgaya kadar sureceginden eminim.
Koca kadinsin, Ögretmensin. Sigara ictin diye inkar edip korkman... Kendine gel lutfen.

Senin şimdi ki çaresizligini öyle iyi bilmiyorum kii sana ilham olsun istedim.Adim adim bana git diyebilecek kıvama geldiği zaman biri bana sabret yerine bırak gitsin deseydi ben o yaşadıklarımı yasamazdim.Bana dava açtığı zaman dedim ki benim olan benden gitmez boşanamaz bu onun sınavı.Akilli aslında kendini sinadiSende sessizce bekle ne derse ok de hic aman bitmesin aman yapma deme ne derse sen bilirsin de bakalim ne biliyormus???Senin çabanla bi yere kadar devam eder bu evlilik ve sonunda bir şekilde biter.Ama evlilik 2 kişilik ve 2 kişilik çaba istiyor demi?

Tovbe yarabbi anneyi babayi aramak da neymis ya kimi kime sikayet ediyor sanki ilkokulda bir ogrencinin arkadaşını ogretmene sikayet etmesi gibi birşey...daha neler...kusura bakmayin ama esinizgercekten buyuyememis cok onur kırıcı bir davranis lutfen eve donecekseniz de burnu surtsun oyle eve donun mutlaka.Aksi takdirde bundan sonra en ufak tartışmada bile ailenizi arama potansiyeline sahip bir es.
Ayrica kayinvalidenize de hayran kaldim.Her kayınvalide geliniyle bu sekilde konuşmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…