Eşimle ikinci evliliklerimiz, çıkmazdayım

Benim ilk evliliğimde çocuğum olmadı tedavi olmama rağmen olmadı çocuğa hasrettim belki de iyi baba gibi görünmesi beni cezbetti.. zaten kolayca da olmuyor çocuğum diye korunmadık hiç ve o şekilde oldu bebeğimden pişman değilim evlat hasreti yaşamıştım ama tabi ki anne babasız büyüme ihtimali beni üzüyor

madem çocuk onlar ayrıldı diye bu haldeyse (onlar süreci doğru yönetmediğinden değil de güya) her fırsatta bu dile gelip sizi suçlu hissettiriyorlarsa bence de ayrılmanız en doğrusu olur. sürekli çocuğun durumunun sebebinin sizin de bir parçası olduğunuz hissettirilerek bu iş yürümez. Her iki tarafta bu fikirdeyse kayınvalide bile hatta çocukları için biraz fedakarlık edip tekrar denesinler. sizin de hayatınız karmaşadan kurtulmuş olur.

Ben terapiye gitmesini çok isterim gerekirse ilacı çocuk değil kendi kullansın. Ama ben de bir sorun yok deyip duruyor.. bana ya da kardeşine vursa tabi ki ben de sakin kalamam ama asla vurmak değil elimi bile kaldırmam görüşme sıklığımızı azaltırım kendi adıma. Baba ve anne aynı anda ellerini taş altına koymuyorlar baba başka anne başka davranıyordu önceleri şimdi orta yol buldukları konu da dayak oldu

Tam olarak demek istediğim bu madem boşandıkları için o zaman yeniden bir araya gelsinler hiç sorun değil hemen anlaşmalı bosanırım. Baştan beri bana bu aşılandı. En sonunda bende de sevgi bitti e onunla olsun isteği başladı içimde malesef

Üzüldüm ben size ya Allah yardımcınız olsun . Bence bu işin sonu boşanma korktuguniz gibi birşey yapacağını sanmam çocuğu almak isteyecegini de hiç sanmam . Biraz bunaltir aileniz de destek olursa salar artık . Maddi imkanınız var mı

çok normal hissettiğiniz şey. kimse kendi hatasını görmüyor günah keçisi sizi bulmuşlar yükleniyorlar. İnsan eşinin onunla evlendiği için mutlu olduğunu hissetmek ister, oysa siz de sorunların baş sebebi sizi bulmuşlar ve çocuğun çok ciddi sorunlarını, işin tamamen dışında olan sizin varlığınıza biçmişler. varlığınız bu kadar sorunsa keyiflerine baksınlar.

Ben bebekten önce çalışıyordum şu an çalışmıyorum ailemle aynı apartmandayız ama kiradayız ev ailemin vs değil eşim ödüyordu anlaşmamız 2 sene ben çocuğa bakıp kreşe verip işime öyle dönecektim işimi bırakmıştım. Özel sektördeydim.. Çocuğu tamamen almaz sanırım kv kesinlikle çocuk bakmak istemiyor başka bir akraba abla vs de yok kendi de çalışıyor küçük çocuk bakamaz o yüzden bana bırakır ama aralarda yatılı almak ister inadı inattır.

Şöyle çocuğun bu uzun süredir devam eden agresif asabi sinirli halleri anne babayı bunaltmış olabilir yanlış anlasılmasin yaptıkları doğru demiyorum ama siz ve aileniz de orada olunca gerginlik artmıştır gerekirse başka bir psikologla konuşulmasi gerekir çocuğun durumu..sizin eşiniz ile birebir yaşadığınız bir durum yok bana kalırsa siz eşinizi sevmiyorsunuz ve ayrılmak için dört göz ile bir bahane çıkmasını bekliyorsunuz .Siz ile evliyken eski eşle barışması nasıl olacak bunu bile kaç kere dillendirmişsiniz,Artık eşi sizsiniz ve dizinde ortak bir çocuğunuz var

Ben de başta tabi ki çocukla olduğu evine git anne baba çocuk kalın demedim bu çokta doğru değil çocuğa burada bir düzen kurduk odasıdır vs ama baktım ki devamlı anne babadan sevgi görmeden büyüyor ondan böyle işte önceden evine gider kalırdım sözleri geçiyor en sonunda tamam git dedim git dedim ama gitmedi git dediğim için de suçlandım evli erkeğin ne işi olurmuş. Valla ne yaparsam suç oldu sevgim kalmadı hissizim..

Ben kavga ortamlarında çok kapanıyorum içime öfke vs gördüğümde küçüklükten bu yana biraz korkum var kendi ailemde şiddet öfke gördüğüm için.. eşim başta sakin biri gibi gelirdi son zamanlarda öfke sorunları arttı çocuğun da son 1 yılda bu saldırma tekme tokat girişme huyu arttı

Olanların acısını sizden çıkarıyorlar, ben çok iyi anlıyorum sizi. git kal diyene kadarki süreçte neler yaşadığınızı nasıl suçlu hissettirildiğinizi de anlıyorum. sonrasında da beni bu işe katmayın istediğinizi yapın noktasına gelir tabikii durum. siz eğer gitme deyip tuttursaydınız, olay tamamen üstünüze kalacaktı, eşiniz senin yüzünden diye daha bir celallenecek, kendini temize çekecekti. şimdi git dediğiniz için de hem hislerinizin bittiğini anlıyor hem de olayın içinde olmayıp üstlerine yıktığınız için kızıyor. ayrıca bu meseleyi bu noktaya kayınvalide de getiriyor olabilir. oğluna sürekli , boşandınız da böyle oldu, yeniden evlendin diye böyle oldu deyip dolduruyor muhtemelen. o da annesi öyle dedikçe emin oluyor doğru düşündüğünden.

Ne tatlısınız. Bu arada ben de yapı olarak kıskanç değilim. Özellikle ortada bir çocuk varsa o çocuğun sağlığı için kiskansam bile göz yumardim. Ki büyük ihtimalle kiskanmazdim. Ben de bir araya gelmeleri gerektiğini söylerdim sizin gibi.
Ben eski eşle de görüşürdum sanırım ya. Bosansam eşimin yeni eşiyle de görüşmek isterim. Kanka olacak halimiz yok ama oğlum bir arkadaşına gitmek istediğinde önce annesi ile tanışmam gerek diyorum. Benim evime gelen çocuk veya eski eşimin evine gidecek çocuk için de o kadınla mutlaka tanışmam gerekir diye düşünüyorum.
Ne güzel siz anlayış gösteriyorsunuz. Belki eşiniz denediginizi düşünüp bu teklifi değerlendirmiyor.
Veya kadın erkek bir arada normal kalınacagini düşünmüyor sanırım.
Ben de bir kez eşime universiteden arkadaşı için gidip zeyneple calissana bu konuyu demiştim. Ne yani gidip dizdize ders mi çalışayım dedi. Ona göre erkek zihni kadın ile arkadaş kalamaz. Benim arkadaşlarıma çok laf etmez ama dışarda laflarıma tepki gösterir. Mesela bir kasiyere boş musunuz demiştim. Bu tarz şeyleri erkek zihni hemen farklı algılar neden öyle diyorsun demişti.
Neyse sonuç olarak esinizin de destek alması lazım bence. Belki genetik faktör etkisi vardı.. belki eşinizde de öfke sorunu vardır.

Haklısınız sanırım Kv de dolduruyor. Aslında Kv ile aram iyidir resmi şekilde. Bir saygısızlığımız olmadı birbirimize karşı ama eşimin eski eşi konum olarak biraz daha üst biri mesleğinden dolayı ona biraz saygı duyuyor gibi geliyor Kv o yüzden onu daha çok sevdiğini düşünüyorum..

Teşekkür ederim siz de çok tatlısınız misal çocuk diyor ki kardeşim de bizim eve gelsin diyor.. görüntülü konuştuğunda anne bak kardeşime diyor yani aslında kadın da asla dolduruşa vs getirmiyor normalleştirmiş ama işte acaba çocuk konusunda konuşsam sen karışma vs der mi diye çekiniyorum ya da belki konuşmak istemeyebilir bilemiyorum şimdiye kadar konuşmadık eşime bir kez konuşmak istiyorum tanışalım dediğimde gerek var mı babasına gönderiyor çocuğu bana güveniyor seni tanımasına gerek yok demişti

aram iyi diye düşünürken bile insan sonra yaptıklarından iyi olmadığını anlıyor. muhtemelen oğlunun ayrılmasını istemiyordu eski gelinden ve taraf seçmiş ve hala birleşmeleri için umudu olabilir. Kıyamam size ya . cidden size hissettirdiklerine çok üzüldüm. umarım sıyrılırsınız bu sinir bozucu durumdan. eşiniz ayrılmak istemiyorsa ve siz ayrılmak konusunda ciddiyseniz belli şartlar öne sürün evliliğiniz konusunda ya kendiliğinden ayrılmayı kabul eder ya da işler sizin canınızı sıkmayacak hale gelir.

Küçük çocuk anneye verilir , bende ısırcak kopek havlamaz afedersın, sadece korku salıyor , korktugunu yanı zayıf noktanı yakalayıp kullanıyor , peki boyle birinden bosandıktan sonrası için korkuyorsun da ya kriz gecırıp evlıyken zarar verırse ? Bu adamı hayata baglayan yek şey aşk mı ki eskı eşe yonlendirip kurtulmak istiyorsunuz, zaten basarabılselerdı bosanmazlardı , onu unutun siz.

Aklımın almadığı kısım severek evlenip bir çocuk sahibi olup barışsınlar hemen boşanırım demeniz… Tamam haklısınız konunuzda ama bu cümleyi kurmak zor olmalıydı ya çünkü eski eş ile duygusal bir şey yok sadece ortak bir çocuk var…

O kadar mı üzdüler sizi ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…