Eşimle hayata çok farklı pencerelerden bakıyoruz

Evliligimizin ilk gununden beri zitlasiyoruz demissiniz o halde bu evlilige nasil karar verdiniz? Butun bu yasadiklarinizi karsilikli oturup konusmadiniz mi? Birlikte sakince oturup birbirinizi elestirmeden, suclamadan konusamayacak kivamda misiniz? Benim tavsiyem bir terapi deneyin. Cunku bu kadar ilietisimsizlik cok fazla ve muhtemelen tek tarafli degil.

Ay bende sevmem çocuğum ile alakalı aldığım kararların sorgulanmasını. Hele de eşim böyle biri olsaydı hayat ne zor olurdu.

Ah eniştemi anlatmışsın sanki. Her şeye ama her şeye karışır. Çiftçi olduğu için de evde yedi yirmi dört. Ablam en son göğüs kanserine yakalandı. Dediğiniz gibi evlilikler sadece aldatma, dayak vs gibi sebeplerden ötürü bitmiyor. Karşı tarafın alanına çok müdahale edersen onu boğarsın. Eğer devam edecekseniz asla taviz vermeyin. Böyle böyle öğrenir belki.

Çok konuşan erkekten nefret
Adam dediğin biraz susar

Ben aynısını ona yaptığımda daha çok carlıyor ama çok bozuluyor bende inadına ona yapmaya başladım

Ben ona yaptığımda baya bozuluyor hissediyorum

Birbirinizin en büyük destekçisi, motivasyon koçu olmanız gerekir. Bence aranızda bir sorun olmadığı bir vakit baş başa konuşmak isteyin. Saldırmadan, "sen, ben" dili değilde "biz" dili kullanarak konuşun. Daha iyi olabileceğinize, birbirinize köstek yerine her konuda destek olabileceğinizi, daha huzurlu ve mutlu bir ilişki için neler yapabileceğinizi konuşmaya çalışın. Gerçekten samimi bir konuşma olması lazım ama...

Eşime göre de alttan almayan taraf benim

Anne baskin bir ortamda mi buyudu esiniz ? Erkegin dirdircisi hic cekilmez. O ne oyle ya yasli kaynana gibi. Okurken icim sisti. Bence gayet yeterli sebebiniz.
Annesi vefat etmiş babası evlenmiş üvey anneyle yaşamış o kadında öyle herşeye karışmaz pek kendi halindedir

Yapısı mi bu sekilde size karşı mi ? Sadece size yapıyorsa bu davranışı evet düzelir terapi alır ama genel anlamda böyleyse değişeceğini pek sanmıyorum
Sadece bana karşı. O da bence benim eyvallahım olmadığı için bilerek ve isteyerek yapıyor kendi hükümranlığını hissedemiyor bence hiçbirşeye tamam kocacım demiyorsun diyor

Aramız iyiyken gerçekten çok iyiyizdir herşeyi konuşuruz birbirimizi dinleriz ama bir kez atışmaya görelim işin ucu kaçıyor ve hep zıtlaşıyoruz

Hayır tabi sakin ve güzel geçirdiğimiz zamanlarda var. O zamanlarda konuşuyoruz birbirimize neden kırıldığımızı vs bir süre iyi gidiyor sonra en ufak birşeyde iki tarafta üstünlük sağlamaya çalışıyor

Sadece bana karşı. O da bence benim eyvallahım olmadığı için bilerek ve isteyerek yapıyor kendi hükümranlığını hissedemiyor bence hiçbirşeye tamam kocacım demiyorsun diyor
Yani aranızdaki iletişimi bilemem ama insan bazen tamam kocacım diyebilir bu kadını eksik yapmaz simdi biraz hak vermeye çalışalım sürekli karşısında mudur edasıyla konuşan birisi varsa tepkili olması normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…