Eşimle garip bir haldeyiz

mesaj yazdım, akşam kızımızı alınca seni almaya gelelim hem biraz hava alırız vs vs güzelce yazdım.
gelen yanıt:

Gelmeyin.
haydaaa ee nereye kadar gidecek böyle?

ya şimdi bu sitede fazla vakit geçirince ayarımız kaçıyor, kusura bakmazsan biraz gereksiz bir yorum yapıcam. eniştenin aklı başka yerlere kaymış olmaz dimi? erkeklerin birdenbire karılarını suçlamaya başlamalarını burada okuyoruz, genelde altından kötü şeyler çıkıyor.

Anladım yani ozaman oturup konuşmak lazım tabi okadar işin içinde faturalar felan takip etme gibi ve ödemeleri senin yapman büyük fedarkarlık eşiniz işsiz mi ? Sanal alışveriş felan bişey değil tabi bende eli kolu dolu dolu alişverişe gidiyor sürekli sandım.. kendi profil fotoğrafı öyleyse size söylemeye hakkı yok tabi birşey saçma olmuş herşey karşılıklı çocuk yokken sakince konuşmak gerekiyor demek ki sorunun ne olduğunu onu ne rahatsız ettiğini vs. Eğer kendisi işsizse oda hiç iyi değil aslında..

ev kredisi faturalar falan hep benim üstüme, ben de aybaşında onları takip edip ödüyorum. eşim de kendi kredi kartlarını, kredilerini ödüyor (bunları eve harcadığı için ikimizin harcaması aslında) işsiz değil, sadece benim maaşım 20 bin kadar daha fazla.

ne biliyim, abuk subuk bişey yapmıyodur inşallah. sanmam ama hayatta olmayacak şey yok sonuçta.
eşim boşanmış bi aile çocuğu, o yüzden bence bizim ailemize fazlasıyla düşkün oldu en başından beri. hep en kıymetlim sizsiniz falan diyor. o akşam gerilim yaşanana kadar da iyiydik hoştuk.
ama beşer şaşar diye bi durum da var her zaman.

19 yılınızın nasıl geçtiğini bilemeyiz, burada sadece bugünün özetini aktarabiliyorsunuz, karşılıklı ihmaller de olmuştur fedakarlıklar da olmuştur, evliyseniz böyle çözülebilecek mevzularda birbirinizi tolere edebilmelisiniz bunlar konuşulup halledilebilecek şeyler bence, eşinizin küsmesi ya da whatsapp profilinize kendisinin de olduğu bir fotoğrafı koymanızı istemesi çocukça ama.
Bakın siz eşinizin tek fotoğrafına gayet makul bir açıklama bulabiliyorsunuz, rahatsız olmamışsınız aile fotoğrafı koy dememiş bu yönde bir ısrarda bulunmamışsınız, he ısrar etseydiniz ne olurdu? Çevremdeki adamlar karımı çocuğumu niye görsün yahu, özel hayatım mahremim vs gibi açıklamaları olurdu, erkekler çifte standartlı canlılar, kadınlar da yapıyor bunu, erkeğe daha bir hak veriyorlar, o erkek sen kadınsın deniyor.

Oysa sizin de özel hayatınızın bir mahremiyeti var, belki eşinizin çocuğunuzun olduğu bir fotoğrafı paylaşmak aile hayatınızı gözler önüne sermek istemiyorsunuz

Yemek yapmakla alışveriş yapmakla evin tüm sorumluluğunu almış olmuyor, diğer tüm işler sizde, iş bölümüyle alakalı vicdan yapmanızı gerektiren bir şey yok, evi de süpürebilir toz da alabilir, kadın yapınca işten bile saymıyorlar bunu, erkek yapınca da olay olmasın şahsen.

Sizin tek sıkıntınız eşinizin sorun olarak gördüğü şeyleri konuşmak yerine küsmesi, belki duygusal yalnızlık hissetti şu sıralarda ama bunu anlatabilirdi, anlatsa kulak ardı edecek bir kadın değilsiniz, sizin iş çıkışı yemeğe çıkarıp konuşma planınızı, küserek sorun çözme yerine kendisi yapabilirdi pekala.

Umarım kısa sürede Hall edersiniz oturup konuşunca düşüncesini daha net ifade eder herhalde

Gelirinizin ondan fazla olmasıyla beraber eşinizin yaşını da hesaba katarsak orta yaş sendromuna girmiş bazı şeyleri kompleks yapıyor olabilir mi?
Siz daha gençsiniz, nasıl ki bebeklerde 2 bebek arası birkaç ay farkın bile önemi vardır, birinin yaptığını diğeri yapamaz vs, yetişkinlerde de belli yaştan sonra aradaki birkaç yaş bile görüntü, duygu, davranış olarak değişebiliyor.
Bugüne kadar kıskanmadığı eşini kıskanmaya başlamış olabilir, yaş bunalımına girip eften püften şeyleri büyüterek sizi kontrol altına almayı düşünüyor olabilir, mesela işten ayrılıyorum deseniz buna memnun olma ihtimali var gibi geldi bana.

mesaj yazdım, akşam kızımızı alınca seni almaya gelelim hem biraz hava alırız vs vs güzelce yazdım.
gelen yanıt:

Gelmeyin.
merhaba,
Konuyu en baştan okudum. İlk mesajınızda herkes gibi adam her işi yapıyor gibi bir imaj çizildi kafamda ama sonra ki mesajlarınızı okudum. Gayet her şey normal. Hatta siz fazla yük altındasınız.
Benim anlayamadığım bir anda fotografımızı koy demesi. Orada bir şeye bozuldu diye düşünüyorum.

Gelmeyin demesi de çok kaba olmuş. Buna cevap ne yazdınız ?

Bu arada ben de sizin cocugunuz gibiydim. Neredeyse 10 yaşıma kadar asla tek uyuyamazdım . Annem ve babam da bu konuda benden çok çekti. Çok korkardım , inanılmaz.
Hatta bazen keşke küçükken ayrı yatırsalardı da bu kadar korkmasam diye aglardım. Ben yaşım geçtikçe alıştım ama çok zordu. Bunu nasıl aşarsınız bilmiyorum ama birlikte uyuyarak aşamayacağınız kesin. Bir yerden başlayın . Odasında o uyuyana kadar bekleyin, uyuduktan sonra odanıza geçin . Ne bileyim böyle böyle alışır. Ben bu şekilde alışmıştım.

Şimdi de asla biriyle aynı odada uyuyamıyorum :)

Tarafları değiştirsek bir dakikalığına sanırım bu benim işim sen iyice sacmaladin lafını duyan kadın kişisi gider diğer odada ağlardı.Sonrada burda biz ama canim olurmu bu adamın işi bu sende çok üstüne gidiyorsun adam napsin falan yazardik Bende anlamadım işiniz bu.Havuz başında elinizde kokteyl oturdugunuzu okumadım.Gereksiz bir kıskançlık yada benden ileri korkusu .Açıkça konuşun yapisik ikiz olmak değil hayatdaki hedafleri gerceklestirmek anlamında tam destek olmak iyi ekip olmak bunu başarmak mesele.Özur dilenecek bir durum yok.Esinizin rahatsız olduğu tavırlar bu manada ise hangi uzmana gitsegitseniz uzmansa duyacakları bunlar olacak.Birlikte giderseniz bunları duysun derim yanınızda.

Ayrıntılı yazınca iş bölümü , çocuğunuza ve eşinize ayırdığınız zaman yeterli gibi görünüyor ama eşiniz ne bekliyor onu bilemiyoruz.
Çocuk uyuduktan sonra beraber başbaşa geçirdiğiniz vakit önemli, cinsellik önemli.
Doğru cevaplar eşinizde, iletişim önemli.

Eşiniz sizin ona daha fazla ilgili olmanizi istiyor belliki. Ancak burda sorun eve iş getirmek zorunda mısınız? Ben de gerçekten evde iş sevmiyorum şimdi siz kadın olduğunuz için pozitif ayrımcılık yapabilirim sonuçta kaç tane erkeği işinden dolayı elestiririz

Hayatda yaptıklarınızdan pişman olma olasılığı yapmadiklarinizdan pişman olma olasılığı mesleki anlamda ilerlemeyi durdurmayin evet vakit yaratın fakat kariyerinizi kesinlikle tamamlayın Öncelikler ayarlanabilir oturulur konuşulur lakin anne ve eş olmanın yanında sizi besleyen iş de sizin ışığınız bunu kapatmak yada bak kismalisin ışığı yoksa olmaz demek yanlış.Bir şekilde mantıkla halledin kendinizi yetersiz anne ve eş olarak görmeyin bir kadinin hayatda tek rolü bu değil.Ebeveynlerimizin sevgili çocuğu evladimizin annesi esimizin karısı dosrlarimizin dert ortağı keyifli arkadaşı ve işimizin sahibi üretken olabiliriz .Kumsenin size böyle olmayacağını söylemesine izin vermeyin.Bunu yaparsınız siz .İyi haberleriniz olsun sorun kökten çözülsün.Tum emeklerinizin iş anlamında karşılığını almanızı dilerim.

Beş yaşında bir oğlum var benim de. Bu yaşlardaki çocuklar durmadan konuşur, soru sorar. Hele ki kız çocukları daha da fazla olabilir. Bir insan -anne oldu diye insan vasfindan çıkmıyor- bir çocuğun her sorusuna her an her saniye cevap veremez. Hayatın olağan akışına aykırı.
6 yaşında bir çocuk, doğrulmuş, beslenmiş büyütülmüş . Normal, ortalama, sıradan bir anne babanın çocuğu zaten önceliği olmak zorundadır ve öyledir de.
Bunun arkasındaki emeği ve fedakarlığı bilmeden veya bilmezden gelerek konu sahibi o saniyede çocuğuna cevap vermedi diye hemen annelik dersi vermenize gerek yok. Üstelik anne bile değilsiniz.
Eş yemek yapınca da her şeyi yapmış olmuyor. Kadın on kere yazdı. Temizlik, ütü, çamaşır, çocuğun bakımı, akademik ve sosyal hayatının takibi vs hepsini konu sahibi yapıyormuş.

Bende akademideyim. Biz ilk evlendiğimizde benim eşim bu durumdan direkt rahatsız oldu, işimiz gereği araştırma, ülke dışı vs olduğu için geç saatte bile çalışabiliyoruz. Ben o zaman bu duruma bir limit getirdim. Akşamları sadece yarım saat bakıyorum gerekiyorsa, eve bilgisayarımı götürmemeye başladım. Bir ayda yapılacak çalışma, iki ayda yapılıyor ama aileme vakit ayırıyorum. Aksi takdirde iş hiç bitmiyor ve evdekiler kendisini arka planda hissediyor.

Ben konu sahibiyle konuştum konu benim için kapanmıştır, umarım kendi aralarında en kısa sürede Hall ederler.fakat sizin kadar tepki vermedi gayet düzgün bir uslüpta cevap verdi kendisine teşekkür ederim ..

Bu arada benim çocuğum olmaması da sizi ilgilendirmez üstelik “anne bile değilsin” kelimesi okadar çirkin ki. Değilim ama belki olurum
siz tecrübelisiniz diye de çok iyi bir anne olduğunuzun anlamına da gelmez ozaman Buda benim size cevabım olsun. Siz benim çocuk konusunda neler yaşadığımı veya nelerden geçtiğimi bilmeden bunu yüzüme vurmanız hiç hoş değil. Ben konu sahibinin faturalardan. Tutun ödemelere kadar herşeyi kendisinin yaptığını kendisi söylediği zaman öğrendim. Ama yine de evlilikte herşey karşılıklı. Ve herşey bölüşerek yapılırsa herkes birbirinin yükünü hafifletir bunda kötü bir şey yok.

yorumunuz için teşekkür ederim herkes için herşeyin en güzelini diliyorum hayatta

Kocanızda tavuk gibi 21de uyuyacağına dursun karısıyla vakit geçirsin. Sizi manipüle ediyor. Çalışan hatta çalışmayan(ev hanımları) bile eş ile vakit geçirmeyi çocuk uyuduktan sonra yapar zaten. Siz iş bölümünü gayet normal yapıyosunuz biri pişirir biri toplar, biri çocukla ilgilenir biri diğer işleri yapar, ailecek çocukla oyun/etkinlik sohbet neyse o yapılır sonra çocuk uyur anne baba saati başlar. Siz bu saatte uyursanız tabiki bu durum oluşur.
Takviye vitamin alın, kafein içeren besinler tüketin, normalde 11-12de uyumanız lazım sizin.
Çocuk uyur, bi çay demlersin bi dizi açarsın yada bi kadeh açar bi mum yakar sohbet edersin, sevişirsin yani yapılcak bir sürü şey ve zaman var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…