Eşimle garip bir haldeyiz

Bana da konu sahibi hatalı gibi gelmedi Khomyuk.
Ya şimdi bazı adamlar anlamsız bir şeye takıyor, günlerce surat asıyor, kavga çıkarıyor. Bunu güç olarak görüyorlar, çünkü yapabiliyorlar. Karşı tarafın deli gibi sorunu araması, telafi etmeye çalışması zevk veriyor sanırım.
Spizella sizin eşiniz de böyle yapıyor bence. Çünkü yapabiliyor. Bundan da içten içe keyif alıyor erkekler bence.

Cherry bunca yıl sonra tribe girdiyse valla ben şok
aramızda kariyerin ya da ekonomik gelirin hiç lafı olmadı sorun da olmadı şimdiye kadar
lisedeydim tanıştığımızda
ne yaptıysak beraber yaptık
birbirimizin başardığı her şeyle gurur duyduk.
böyle triplere girdiğini düşünmek istemiyorum ama öyleyse çok ayıp eder

Esinin hakli oldugu yonler var ama bu surecin boyle olacagi cok net simdi mizmizlanmanin anlami ne? Bence iletisim kurmaya calis, kendini anlatmaya Calis sizin bunu da asacaginizi dusunuyorum.

Küsme işi benim için yeni bi challenge :) hiç böyle küslük olmamıştı. evde gergin bi hava esiyor
özür dilesem ben özür beklemiyorum diyecek
çok üstüne düşsem çok suçluyum da yalakalık yapıyor gibi algılanıcam
ben de şaşırdım kaldım.

Valla kanka bilemedim acaba bir şeye mi alındı bana bak yoksa yazılan falan mı oldu durduk yere ailenin resmini koy demiş kıskandı mı yoksa merak ettim ben de konuş bir bak neymiş derdi

Bence de kesinlikle. Bizim çocuğumuz yok ama yemek yapma işi eşimdedir. Onun haricinde kalan her şeyi ben tek başıma yaparım. Ütü, çamaşır, bulaşık, temizlik. Evin eksiğini gediğini de ben düşünürüm, alışverişi beraber yapsak bile evdeki malzemelerden (yemek yapmasına rağmen) haberi yoktur. Bir zahmet yemeği de yapıversinler. Ben de çalışıyorum evde durmuyorum. Eve geliriz. Ben önce gelirim hatta çoğu zaman ama kalkıp yemeğe başlamam. Eşim gelir yapar, ben sofrayı hazırlarım. Yemek yeriz o içeri geçer, ben mutfağı toplarım. Çamaşır vs varsa hallederim. Sonra yanına giderim uzanırım biraz dinleniriz. 12'ye kadar da takılırız birlikte. Dediğiniz gibi adam tavuk misali 9 buçukta yatıp zaman geçirememekten bahsediyor. Eee zaten işten gelince yemekti bulaşıktı 8 gibi anca oturabiliyoruz. Bence burda sorun eşin erken uyuması. O da otursun 11-12'ye kadar en azından birlikte sarılıp uyusunlar sonra.

niyeyse bu kadinlarin erkeklere kiyamamasi.
kadin haftanin 6 günü isten gelir cocugu parka götürür. kimse "ay masallah ne ilgili anne" demez, "annesi degil mj götürecek tabii" der, adam pazarlari parka götürür, koşar ilgilenir "masallah ne ilgili bir baba" derler.
kk'nin yuzde doksani her aksam cesit cesit yemek hazirlar. "eline saglik" disinda kimse bir sey demez. "tabii ki hazirlayacak" sonucta kadin. ama erkek yemekleri hazirlasin sanki kadin görevini yapmiyor da zavalli erkek nelere katlaniyor :))
bana sacma geliyor. burada kadinlar yazıyor "kocam cok titizdir asla corabini ortaya atmaz, sofrayi toplar tezgaha bırakır"
hic anlayamiyorum kadinlarin kodlarina yuklenmis bu hizmetcilik genlerini.

İşte çırpınmanız ona keyif veriyor olabilir. Sizi mutsuz edebiliyor, öyle bir gücü var adamın.
Size benim gibi yapın demem ama hatam yoksa asla özür de dilemem, alttan da almam. Herkes bir kendine gelsin. Beni kimse ne hizaya getirebilir ne yönetebilir. Öyle bir dünya yok.
Gayet elinizden geleni yapıyorsunuz ama sürekli cezalandırılıyorsunuz. Niye? Çünkü adamın canı öyle istiyor.
Eminim sizin canınız da neler neler istiyordur ama kırmamak üzmemek için susuyorsunuzdur. Kocanız çok mu mükemmelmiş? Neden sizden mükemmelliği bekliyor? Olmayınca da psikolojik baskı uyguluyor?
Siz yazmışsınız 4 sene işsiz kalmış adam. 2024 Türkiyesi'nde kim sabreder şimdi bu duruma? Yetmemiş ödevini raporunu yapmışsınız. Zamanında destek olmuşsunuz yeterince, şimdi sıra ondayken niye bu mızıkçılık?
Bana kalırsa esas haksızlık size yapılıyor. Bu muameleyi hiç hak etmiyorsunuz.

Ayıptır sorması ama hangi ara cinsel ilişkiniz oluyor? Saati saatine belli bir rutininiz var Arada sınırların dışına çıkmak size heyecan verir

Çok yoğunsunuz kolay gelsin umarım her şey istediğiniz gibi olur ve bir an önce düzelirsiniz ama dediğim gibi küçük bir hediyeyle gönlünü yapabilirsiniz diye düşünüyorum umarım öyle olur

Doktora sürecinde ilgisizlik olmuş, daha sonra da bu süreç sonlanmış.
Geleneksel Türk yapısından uzak, iş bölümünün gerçekten olduğu bir aile yapınız var.
Çok takdir ettim ve eleştirenleri de anlayamadım maalesef.
Çocuğu okula hazırlamak ve bırakmakla bile yemek yapmasıyla eşit bir iş yükü almışsınız.
Ben şöyle düşündüm; profil fotosu konusu sanki ufak bir kıskançlık kokusu aldırdı.
Eşinizin de iletişime açık olduğunu hissettim ve bu kıskançlık hissi iş arkadaşlarınızdan birine karşı olmuş sanırım.
İlk defa bu duygu ile karşılaştığı için de regüle olamayıp anlık ve garip bir tutuma girmiş.
Fotoğraf değiştirmenizi ılımlı, onu rahatlatan bir adım olarak kabul edin ve yapın bence.
Ve çocuğun olmadığı ev dışı bir ortamda sorarsanız cevap alabileceğinizi düşünüyorum.

Tabiki haksızsın.
Çünkü kadın olarak hem kariyer yapmalı, hem muhteşem ev hanımı olmalı, hem dört dörtlük bir eş olmalısın. İşten gelen kocana masaj yapmalı, ayaklarını leğende yıkamalısın. Kocan hiçbir şeye karışmamalı çünkü o bir erkek, devletlümüz yorulmuştur, streslidir , canı sadece keyif yapmak istiyordur ve erkek olduğu için bunların hepsine sonsuz hakkı vardır. Sen sadece ve sadece bir kadın olduğun için ömür boyu sürünüp asla ses çıkarmamalısın.

lisedeydim tanıştığımızda

bu kısma bi şey demek istemedim ama zaten bu ilişki doğası gereği -bana göre- sorunlu idi. 15 yaşındaki kızınızın 20 yaşındaki bir "adam" ile ilişkisi olsun ister miydiniz?
bir arada büyümüşsünüz. bunu birçok kadın romantik ve makul karşılıyor ama bu yaşınıza gelene kadar mental gelişim açısından birçok aşamadan geçtiniz. bu aşamaların her biri ile eşinizin örtüşmesi ya da uyumluluk göstermesi mümkün değildi. bu dönemeçlerin her birinin sizi fakrlı köşeye fırlatması muhtemel.

Çok tek düze ve robotik bir yaşam tarzına dönüşmüş.Çalışan kişilerin rutini bu ama bazen mola vermek gerekir.Rutini bozun.Bazen siz girip yemek yapın,Çamaşırlar birgün beklesin oturup beraber film izleyin.Çocuğu uyutunca birşeyler içip 1 saatinizi kendinize ayırın .En azından bazı günler ikili ilişkiniz için fedakarlık yapın.10 senedir birşey demediyse demek sabretmiş ama artık ilgisizliğe tahammül etmekte zorlanıyor.

Çocuk neden sizin odada ? 6 yaşındaki çocuğunuzu uyutma süreci ne kadar sürüyor? Yaşı itibariyle kendisi odasında uyuyabilir artık.
Eşiniz de çok çok erken yatıyor. Bizim anne baba saati dediğimiz saatler o zaman başlıyor akşamları. İlla beraber bir şey yapmasak da birarada iletişim halinde oluyoruz. Çocuğun ve eşinizin uyku düzenine bir çözüm bulmanız lazım.

İş konusuna gelince de dönemsel yoğunluklar olabilir. Bu yoğunluk erkekte olunca idare ediliyor ama kadında olunca burada görüldüğü gibi pek kabul görmüyor. Bir kadının eşi evde,çocuk bakımında biraz aktif oldu mu kadın yan gelip yatıyor sanılıyor ama onun yaptıkları zaten "asıl görevi" olduğu için işten bile sayılmıyor.

Çok haklısınız. Yaş konusunda size hak vermekle birlikte kendimle ilgili şöyle düşünüyorum. 15 yaşında da şu an çevremizdeki 15 yaşlar gibi değildim. kararlarım da düşüncelerim de daha olgundu yaşıtlarımdan. ama zaten eşimle ilişkimizin genç yetişkinlerin yaşadığı romantik bir ilişkiye dönüştüğü zamanlar üniversite yıllarıma denk gelir. 31-32 yaşımdan itibaren düşüncelerimde ben de bir değişiklik görüyorum. ben de bir dönüm noktası geçtim bence. eşim de geçirmiştir, geçirmektedir.
yine de çok güzel 20 seneye yakın bir hayat geçirdik beraber.
bundan sonrası nasıl olur bilemiyorum. bana kalsa sorun yok ama o ilişkimizde bir sıkıntı yaşıyor ki bir yerlerden patlak verdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…