Eşimle benim ailemi ziyaret sorunu

Yedi kat el olsa insan bir geçmiş olsun der. Kendi annesine siz aynısını yapsaydınız epey çekeceğiniz vardı. Eşiniz en hafif tabirle anlayışsız. Sağlık söz konusu oldu mu akan sular durur. İçinizden geldiği zamanda dönün ama bu tavrını da konuşun. Kavga etmenize gerek yok ama bu tavrından hoşlanmadığınızı söylemeniz lazım.

Ne zaman geliyorsun sorusuna uygun gördüğüm anda derdim ve ailemden habersiz onu arayıp "x annem hasta geçmiş olsun diye bile aramadın onu ara ve bı zahmet kıçını kaldır ve geçmiş olsuna uğra " der suratina teli kapatirdim .ben anlayışsız insana aynısını yapmaktan hiç gocunmam

Kadın olsun erkek olsun annesi veya babası hasta olduğunda karşı tarafı zorlamadan ailesine bakmalı yani. 70 yaş üstü insanın söylediğine de takılmamalı. İyice çocuklaşıyorlar. Hani hakaret falan varsa uyarılabilir ama o kadar. Ben eşini haksız buldum. Anneyi kız evladı yıkamayacaksa kim yıkayacak. Gelinden istemezdim sanırım ben de. Neyse sen de aynı tavrı onun ailesine karşı takın. Kim ne hak ediyorsa vermek gerekiyor

Cok haklisin esin saygisiz bencilin teki kendi ailesi soz konusu olsa akli cikar cocuk gibi jezaman gelcen ne demek bide arayip gevmis olsun bile dememis ailen bozulmakta cok hakli bu durumu ayni sekilde misilleme yapmazsan onun ailesine hayatta anlamaz yaptigi yanlisi ciddi bir mesafe koy arayip sorma bakalim ne yapiyor terbiyesiz

Merhaba. Daha evvel kv için yazmıştım ama bu kez konum kendi anne babam.

Eşim ailesine çok düşkün biri. Günde epey konuşur eder. Bense aileme çok düşkün değilim normalde. Benim anne babam 70 yaşın üzerinde sağlık sorunu olan kişiler. Arada ben ararım. Senede 1-2 kez görüşürüz uzaklık olduğundan.

Evleneli 6 ay oldu. İstanbula yakın bir ilde oturuyorum. İstanbulda yşayan abimin yanına bu yaz ziyarete geldi anne babamlar. Benim de yanıma 3 günlüğüne uğradılar. Ev görme olarak. Evlendiğimde memur olduğum için evimi vs tamamen başka şehirde ben dizmiştim onlar henüz görememişti.

3 günden daha çok kalmadılar yenisiniz size rahatsızlık vermek istemiyoruz dediler. Ama ailem normalde çok öyle evlatlarına saygılı insanlar değillerdir. Babam evde bağırıp çağıran psikolojik şiddete meyilli biridir. Ama evlilik konusu olunca saygı duyuyorlar.

Sonraki hafta -hafta sonu ben de eşime istanbula gidelim dedim. Sonuçta ailemi 6-7 aydır görmemiştim ve bir daha ne zaman görürüm belli değil. Eşime bir süre kalmak istediğimi ifade ettim. O da ben pazar dönerim sen biraz daha kal dedi.

İki hafta evveldi. İstanbula Geldik. Eşim döner dönmez pazartesi günü ne zaman geliyorsun diye sormaya başladı. Biz evliymişiz aslında her yere beraber gidip dönmeliymişiz. Evde yalnızmış, yalnız kalamıyormuş. Neyse ben 2-3 gün erteledim gelme işini. Annemi hastaneye götürecektik çarşamba günü uzun zamandır ağrıları vardı. Salı akşam da aradı ne zaman geleceksin dedi net bir şey söyleyemedim ve kızdım bu kadar sık sormaması gerektiğini ben zaten ziyaretim yeterli gelince ona söyleyeceğimi söyledim. Kavga ettik, ne zaman gelirsen gel dedi ve telefonları kapattık. Salıdan sonra cumartesiye kadar beni aramadı. Çarşamba bir kez aradı o da hastanedeyken sinirli de olduğum için açmadım bir daha aramadı. Cumartesi ben mesaj atınca aradı. Annemin hasta olduğunu tendonu kopmuş olduğunu ona bakım yaptığımı anlattım. Hiç merak edip annemin sesini duymak, geçmiş olsun dilemek bile istemedi.dilemedi de. O buradayken ailemin 1-2 tavrına sinir olmuş sanırım o yüzden. Ben de bir şey demedim. Bu çarşamba annemin 2. Kontrolü vardı onu da yaptırdım. Ama hala ağrıları tam geçmiş değil annemin. Beraber tedavisini vs yapıyoruz. Ve eşim hafta başından beri annemin kötü olduğunu bile bile bana ne zaman geleceksin diye sorup duruyor. Bu bende psikolojik olarak yıpranma oluşturdu.

Annemler gelecek hafta memleketine dönecek normalde. Anneme kalsa biraz daha kalmamı ister ama 12 gündür eşim evde tek diye gerildim artık. Bugün gideceğim sanırım.

Abim de o kadar annem hasta dedin kalkıp hafta sonu gelip hem onlara veda etmek gibi olup hem hasta ziyareti gibi yapıp hem de seni alıp dönebilirdiniz. Haftalar evvel annemleri görüp bri daha hiç aramamak seni de çağırmak ne kadar anormal diyor. Benim annem de arayıp sormadığı sadece beni çağırdığı için kızgın.

Siz olsanız ne yapardınız. İstanbulda 3-4 gün daha kalıp ailenizi yolculayıp öyle mi evinize dönerdiniz?

Ailemin eşimi geçmiş olsun dilemediği için saygısız sayması normal mi? Ya da talepleri normal mi?

Eşim evlendik diye her yere beraber gidip beraber dönme her işi beraber yapma isteklisi sizce bu normal mi? Aile ziyaretleri tek tek de yapılamaz mı?

Fikriniz nedir? Teşekkür ederim.

Bu arada aradığında ne yapıyorsun diyor mesela annemi yıkıyorum kendisi şu an yıkanamıyor bile diyorum. Yaaa falan diyor. Sonra ne zaman döneceksin diyor. Durumumla empati kuramıyor sanırım anlam veremiyorum. Ben de annem ne kedar 3-4 gün daha kalacak sonra da ayrılacak olursak olalım yanında kalabileceğim tüm süreler yrdımcı olmak istiyorum psikolojik olarak. Bilmiyorum ne kadar normal durumum. Kararsızım

Hiçte normal değil.
Kendi annesi babası olsa hiç gel demez bak der.
Böyle bi saçmalık olabilirmi.
Aklınızı başınıza alın ve uyarın.
Onun size kal ne gerekiyorsa yap bak demesi lazım.

Eşim ailesine çok düşkün biri. Günde epey konuşur eder. Bense aileme çok düşkün değilim normalde. Benim anne babam 70 yaşın üzerinde sağlık sorunu olan kişiler. Arada ben ararım. Senede 1-2 kez görüşürüz uzaklık olduğundan.

Evleneli 6 ay oldu. İstanbula yakın bir ilde oturuyorum. İstanbulda yşayan abimin yanına bu yaz ziyarete geldi anne babamlar. Benim de yanıma 3 günlüğüne uğradılar. Ev görme olarak. Evlendiğimde memur olduğum için evimi vs tamamen başka şehirde ben dizmiştim onlar henüz görememişti.

3 günden daha çok kalmadılar yenisiniz size rahatsızlık vermek istemiyoruz dediler. Ama ailem normalde çok öyle evlatlarına saygılı insanlar değillerdir. Babam evde bağırıp çağıran psikolojik şiddete meyilli biridir. Ama evlilik konusu olunca saygı duyuyorlar.

Sonraki hafta -hafta sonu ben de eşime istanbula gidelim dedim. Sonuçta ailemi 6-7 aydır görmemiştim ve bir daha ne zaman görürüm belli değil. Eşime bir süre kalmak istediğimi ifade ettim. O da ben pazar dönerim sen biraz daha kal dedi.

İki hafta evveldi. İstanbula Geldik. Eşim döner dönmez pazartesi günü ne zaman geliyorsun diye sormaya başladı. Biz evliymişiz aslında her yere beraber gidip dönmeliymişiz. Evde yalnızmış, yalnız kalamıyormuş. Neyse ben 2-3 gün erteledim gelme işini. Annemi hastaneye götürecektik çarşamba günü uzun zamandır ağrıları vardı. Salı akşam da aradı ne zaman geleceksin dedi net bir şey söyleyemedim ve kızdım bu kadar sık sormaması gerektiğini ben zaten ziyaretim yeterli gelince ona söyleyeceğimi söyledim. Kavga ettik, ne zaman gelirsen gel dedi ve telefonları kapattık. Salıdan sonra cumartesiye kadar beni aramadı. Çarşamba bir kez aradı o da hastanedeyken sinirli de olduğum için açmadım bir daha aramadı. Cumartesi ben mesaj atınca aradı. Annemin hasta olduğunu tendonu kopmuş olduğunu ona bakım yaptığımı anlattım. Hiç merak edip annemin sesini duymak, geçmiş olsun dilemek bile istemedi.dilemedi de. O buradayken ailemin 1-2 tavrına sinir olmuş sanırım o yüzden. Ben de bir şey demedim. Bu çarşamba annemin 2. Kontrolü vardı onu da yaptırdım. Ama hala ağrıları tam geçmiş değil annemin. Beraber tedavisini vs yapıyoruz. Ve eşim hafta başından beri annemin kötü olduğunu bile bile bana ne zaman geleceksin diye sorup duruyor. Bu bende psikolojik olarak yıpranma oluşturdu.

Annemler gelecek hafta memleketine dönecek normalde. Anneme kalsa biraz daha kalmamı ister ama 12 gündür eşim evde tek diye gerildim artık. Bugün gideceğim sanırım.

Abim de o kadar annem hasta dedin kalkıp hafta sonu gelip hem onlara veda etmek gibi olup hem hasta ziyareti gibi yapıp hem de seni alıp dönebilirdiniz. Haftalar evvel annemleri görüp bri daha hiç aramamak seni de çağırmak ne kadar anormal diyor. Benim annem de arayıp sormadığı sadece beni çağırdığı için kızgın.

Siz olsanız ne yapardınız. İstanbulda 3-4 gün daha kalıp ailenizi yolculayıp öyle mi evinize dönerdiniz?

Ailemin eşimi geçmiş olsun dilemediği için saygısız sayması normal mi? Ya da talepleri normal mi?

Eşim evlendik diye her yere beraber gidip beraber dönme her işi beraber yapma isteklisi sizce bu normal mi? Aile ziyaretleri tek tek de yapılamaz mı?

Bu arada aradığında ne yapıyorsun diyor mesela annemi yıkıyorum kendisi şu an yıkanamıyor bile diyorum. Yaaa falan diyor. Sonra ne zaman döneceksin diyor. Durumumla empati kuramıyor sanırım anlam veremiyorum. Ben de annem ne kedar 3-4 gün daha kalacak sonra da ayrılacak olursak olalım yanında kalabileceğim tüm süreler yrdımcı olmak istiyorum psikolojik olarak. Bilmiyorum ne kadar normal durumum. Kararsızım
Esinizi ailesi doldurmus bir guncelleme gelmiş :) istediginde gel deyip kadinın yeri kocasinin yanidır moduna evrilmis resmen

Belki gariplik bende bilmiyorum ama inanın bu tarz bir adamla yol arkadaşlığı yapmak çok sıkıntılı. Aldatsa boşan, dovse boşan ama bu sürekli suçlu hissettirme daha kötü. 5 yıl sonra dönüp bakmışsın eski nesenden eser yok.Surekli bidi biri. Neymiş ozluyormis yersen. Özleyen adam gelir.
Tendon kopmuş 2 ay değil 2 hafta. Çözüm odaklı değil. Tendon kopmasa bile ailen uzaktaymis. 2 hafta kalmak isteyebilirsin. Hizaya şok bu adamı. Hiç alttan alma. Açıklama yapma. Kalmam gerekiyor de o kadar.

Annenizi arayıp geçmiş olsunlar demesi lazımdı. Yaptığı hoş bir davranış değil.

Eşler birlikte takıldığı gibi ayrı da takılabilir. Üstelik siz tatile değil, hasta annenize yardıma gitmişsiniz. Belki yeni evli olduğunuz için dengeleri kuramamıştır.

Birde siz onun annesine bakıyor olsaydınız gene gel gel der miydi bir de bunu sorun. Azıcık empati yapmak zor olmamalı.

Ben de eşim olmadan ailemin yanına gitmiyorum daha doğrusu gidemiyorum hemen yalnızım falan diyor ama kendisi de ilk fırsatta hemen ailesinin yanına gidiyor beni de bi şekilde götürüyor ben de kızıyorum. Ama sizinki bi kere olağanüstü bi durum kadın hasta. Çok bencilce bi şey yaptığı. Geçmiş olsun diyeceğine hatta ihtiyaç olursa ben de geleyim diyeceğine yaptığına bak. Ki sürekli görüşmüyormuşsunuz bile uzak oturuyorsunuz üstelik. 2-3 ayda bir haftasonu gidip kalsanız bile bi şey dememeli. Yok artık ya. Bir de senede 2 kere gittiği yerden kırılıp dönmüş. Hangi lafa sinirlenmiş acaba yani kırk yılda bir gördüğü iki yaşlı insana hemen çocuk gibi küsüyor. Valla bu erkekler bizim yarımız bile değiller olgunluk konusunda. Hiç idare etmeyi falan bilmiyorlar. Bu ne anlayışsızlık. Ben olsam ailemi yolcularım ve gönüllerini güzelce yaparım öyle gönül rahatlığıyla giderim. Eşinizin gönlünü eninde sonunda gidince yaparsınız. Hatta biraz küs kalınıcaksa da kalınsın bir daha göstermesin aynı tavrı. Hemen huzursuzluk çıkarmış siz boşverin kaç günlük dünya Küstürmeyin yaşlı insanları.

Şimdi ben abinin dediklerini anlamadım o yazdığınız paragraf net anlaşılmıyor ?
Siz kaç kardessiniz?
12 gündür sadece siz mi baktınız annenize?
Diğer kardesler de bir sorumluluk üstlendi mi?
Ailede hasta kişinin sorumluluğunun tek kişiye yüklenmesi beni sinirlendiriyor biraz açıkçası.

Eşinize gelince zaten pazartesi gününden başlamış ne zaman geleceksin muhabbeti yapmaya o nedenle iyi niyetli bulmadım hiç.
Onun dışında siz ailenizle fazla görüşmeyip daha mesafeli olduğunuz için eşiniz bu kadar kalmanızı anlayamamış olabilir.

Yani ben olsam elimden geleni yaptıysam kalan görevi ailenin geri kalan üyelerine devredip evime dönerdim.
Eşim dedi diye değil de elimden geleni 12 gün boyunca zaten yaptığım için.

Evliliğin en zor yanlarından biri de bu. Ailenizle ve eşinizle aranızda denge kurmak gerekir. Çoğu çift hatta tamamı başta bu sürecin sancılarını yaşar. Normal bir süreç. İnada binerse maalesef ilişkileri yıpratıyor. Umarım çözersiniz

Hastalik meselesi ayri da, normal sartlarda benim hayat görüşüme gore hele de eşi de istemedigi halde gidip gunlerce ailesinin yaninda kalan kadinlara hayret ediyorum. Ayni seyi erkek yapsa is bosanmaya gider, erkek aileci anneci olur. Ben sahsen kabullenemem beni birakip ailesine gidip gunlerce kalsa. O yuzden asla esimi de birakmam. Hic birakmadim da bugune kadar 1 gun bile. Eşiniz bu talebinde hakli. Annenizin hastaligi da gerçekten anlattiginiz kadar mi szi mi abartiyorsunuz emin olamadim dogrusu. Yanlarina gormeye gidecekken birden hastalik demeye basladiniz. Sizi gorunce mi hasta oldu anneniz

X