EŞİMİN UZUN İLİŞKİDEN SONRA EVLENDİĞİ KİŞİYİM KAFAMI KARIŞTIRAN ŞEYLER VAR

Evet bunu bana ex partnerim yapıyordu .
Spesifik bir kadından bahsetmiyordu ama sürekli kiskandirma kuşku şüphe uyandıracak şeyler söylüyordu .
Ben bunu anlamadım başta ama ilişkinin sonlarına doğru artık ben ben değildim sürekli ağlıyordum piskolojim bozulmustu .
Bir şekilde bitti gitti ama bu çok yorucu çok kötü bir şey

Evet bunu yaptığının farkındayım . Onu bu konuda uyardım azalttığını fark ediyorum. Başka elimden bir şey gelmiyor
Valla bu durumda eşine güvenememek gayet normal. Seni kıskandırmaya çalışması kışkırtması aklınla oyun oynamaya çalışması Bi gizem esrarengizlikler. Ne demek daha neler yapıyorum haberin yok. Hiç masum değil. Bir şey yapmıyor olsa bile sana bilerek böyle hissettiriyor. Ne yapabilirsin bilemedim...

Gaslighting yapan kişiler genelde narsist oluyormuş. Yorulmuş psikolojinin içine edilmiş olması normal. Zaten ilişki ya da evlilik Bi yere kadar sürer bu kişilerle.

Bence evlenene kadar içinde tutup evlendikten sonra garantiledigin için adamın burnundan getiriyorsun. Bana sorsan ben evlenmezdim mesela bu kadar kısa sürede beş yıllık ilişki sonra tedavi falan travmalarindan dolayı korkardım evlenecek cesareti bulmuşsun guvenmissin şimdi niye birden bu kadar dert oldu

Gaslighting yapan kişiler genelde narsist oluyormuş. Yorulmuş psikolojinin içine edilmiş olması normal. Zaten ilişki ya da evlilik Bi yere kadar sürer bu kişilerle.
Öfff pislik herif ya, konu sahibi üstüne düşüp g.tünü kaldırmasın bunun, yaparsan kendine yaparsın sen kaybedersin fikrini soksun aklına. Enerjisini ona aktarmasın, bu herif iyilikten anlamıyor belli, exi gibi canına okuyacaksın, kadın biliyormuş bak işini.

Bir iş, uğraş bulun kendinize.Hemen de hamile kalmayın.Durumunuz gün geçtikçe daha kötü olur bu gidişle.Eşiniz,onu aldatan bir kadını hâlâ sevecek karakterde biri mi?Yaşanmış ve bitmiş,herkesin geçmişte ilişki yaşadığı insanlar var, bu şekilde devam ederseniz ciddi zararlar verirsiniz kendinize.

Evliliginize bosu bosuna comak sokuyosunuz bu dusunceleri biakin esinize guvenin size olan ilgisi sevgisi yerindeyse gecmisi neden kurcaliyosunuz anlamadim

Ne kadar oldu siz evleneli ? Eşimin de benim de 5 yıl üzeri ilişkilerimiz oldu geçmişte ama üzerinden uzun zaman geçince tanıştık. Yani zamanla eskimeyen aşınmayan hiçbir şey yok. Elbette onu unutmak için ya da acısından kaçmak için alelacele bir kararla evlenmiş olabilir sizle bu mümkün, ama illaki patlak verirdi bu durum. Belli ederdi kendini. Pişman olur yapamıyorum der boşanmak isteyebilirdi. Demek ki adam mutlu huzurlu.. E kadını da rahat bırakın takip etmeyin. O bizi takip ediyor demeyin lütfen engelleyiverin gitsin. Siz de itiraf ettiniz sürekli kadını incelediğinizi, bu hiç sağlıklı bir davranış değil..

Evet bir şeyini yakalamadım hiç sosyal medya hesapları bile telimde açık ama böyle garp garip laflar söyleyerek kafamı kurcalamak hoşuna gidiyo peşine düşmem hep onu düşünmem hoşuna gidiyo bence ama farkında değil bu beni uzaklaştırıyor içten içe zaten beni kaybetmeyi hiç göze alamıyor ama bu kuşku ve şüohe uyandırıcı gizemli konuşmalar ikilemli laflar dilemmalardan da geri durmaz

Başlarda anlamiyordum hatta konu sahibinin eşi gibi seni kıskandırmak için seni tavlamak için yapıyordum dedi .
Ben basindan beri tuhaf buluyordum ki oysa.
Benim ondan etkilenmem tamamen kendiliginden gelistu çok ilgiliydi çünkü sabah akşam konusurduk.
Sonra doz artmaya başladı alınınca şaka yaptum oluyordu herşeyi ciddiye aliyormusum.
Yorulmuştum kendimi yetersiz çaresiz hissetmeye başladım bir gün mutlu oluyorsam 3 gün ağlıyordum.
Uzak mesafe ilişkisiydu zaten her gün göremiyorum.
Elimde telefon onun aramasını bekliyordum arasın da ne derse desin hiç önemi yoktu .
Onu çok seviyordum ama anlasamayacagimizu içten içe biliyordum

En sonunda kriz çıkardım herşeyi döktüm beyfendi rahatsız oldu gitti .
Ona sesimi yukseltmisim fevriymisim vs.
Neyse böyle insanlarla çok zor.
Belki bilerek yada bilmeyerek yapıyorlar ama hayatlarındaki kadınları mutsuz ediyorlar
Konu sahibinin eşi mesela kızın onu stalkladigini söylemese direk engellese beni arama vs demeye de gerek yok yani
Bu kadar bu konuyu dillendirmese her defasında artı arkadasu bile konuşuyor yani şaka gibi.
Bu tip insanlarla hayat zor.
Erkek fiziksel şiddet göstermiyor diye şiddet göstermiyor anlamına gelmiyor pıskolojık şiddette çok ağır.

inanır mısınız ne istersem yapar ne dersem çeker ama bu gaslighting olayından
kesinlikle psikolojik şiddet böyle bir şey ulu orta bir şey demez alttan alttan insanı kendinden şüphelendirir öyle bir laf söyler ki imaaalı imaalı sinir olursunuz sonra bir nezaket bir romantizm yapar kendinizden şüphe duyarsınız ben paranoyağım heralde bak adam beni düşünmüş dersim hop içine bir şüphe tohumu daha eker bu tohumları da o kadar profesyönel eker ki iki tarafa da çekilecek bir laf söyler kötü düşünmek istemezsiniz öyle değildir dersiniz ama hep de içinizde bir yerde o laf kalır . Örnek olarak söz ettiğim sen görmeden daha neler neler yapıyorum lafı gibi . Bunu iyi bir şeyin üstüne söyler ama imaalı imaalı söyler . Bunun yerine senin için den görmeden güzel şeyler yapıyorum da diyebilir mesela ama o kelime oyunlarıyla illa aklınla oynayacak. Dediğiniz gibi başta dünyanın en kusursuz insanıydı ağzıma düşerdi . Nişanlıyken de ayrılığın eşiğine geldik ne yapmak istediğini biliyorum bu hareketlerle dedim ağladı sızladı özür diledi sensiz yaşayamam falan dedi . Bunlar o kadar profesyönel oluyorlar ki sizin neye ihtiyacınız olduğunu bilip anlayıp onu verp bağımlı ediyorlar .

Sizi sevmese evlenmezdiniz. Ayrıca tanışma ve evlilik arası 1 yıl sürmüş. Az bir süre değil. Mutluluğunuza bakın.

Evet arada güzel şeylerde söylüyorlar tabi ki gitme diye .
Ya seni o kadar iyi anlıyorum ki ne hissettiğini aynısını bir kac ay öncesine kadar yaşadım.
Sen her defasında acaba büyütüyor muyum huzursuzluk çıkaran ben miyim ben gecimsizmiyim diye kendini sorguluyorsun.
Adam gayet rahat birşey söylerken.
Gerçekten çok zor bir durum Allah yardımcın olsun

Yarım kaldıysa unutamamış olabilir. Aldatılma, ölüm vs bu tarz durumlar yarım kalmışlık

Özgüven sorununuz mu var ?
Adam aldatılmış ne sevgisinden bahsediyorsunuz.
Yara bandı olsanız yıldırım nikahı kıyardı.
Bir yıl ilişkiyi tartıp biçip öyle evlenmiş adam.
Tedavi alması aldatıldığı için çöküş yaşamış adam kızı unutamadığı için değil.
Sapla samanı karıştırmayın.

Ama diğer yandan düşününce de senelerce karı koca hayatı yaşayıp evlenmemişler eğer gerçekten isteseydi zaten evlenirdi
İstemiş evlenememiş işte kız aldatmış yani evlilik tek sizin paşa kocanızın isteğiyle olmuyor kızın da istemesi lazım istememiş demek ki konuya yorumum ben genel olarak uzun ilişkiden çıkmış insanlardan uzak duruyorum olabilir yani

Bu kadar aklı başında olup bu adamla evlenmek neden peki ?

Gerçekten aynısı kendini suçluyor insan. Teşekkür ederim siz ucuz yırtmışsınız ben nişandan sonra bir şeylerin ters gittiğini fark etmeye başlamıştım ama konduramadım
Bu kadar aklı başında olup bu adamla evlenmek neden peki ?
Başta bilmiyordum yaşadıkça bir gariplik olduğunu hissedip araştırıp öğrendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…