Eşimin söylediği yalana siz olsanız ne tepki verirdiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ekonomik sıkıntıda hazır eşya varken kullanılmamış eşyalardan faydalanmak daha doğru değil mi ?
Yenisini alsa sonunda siz eşinizle birlikte bütün borç sıkıntısını çekecektiniz. Bu dönemde ne kadar kenara atarsanız o kadar kârdır.

Tekrar söylüyorum o kolye eşimin nişanlısına aldığı ama bana annem senin için aldı dediği bir şey. Belki de ben çok abartıyorum. Buraya da bu yüzden yazdım bazı şeyleri iyi yönüyle görmemi sağlar belki diye biliyorsunuz insan sınırlı haliyle pek mantıklı düşünemiyor:)
Ozaman is degisir. Cok pardon ben kayinvalideniz kendi aldi sanmistim. Ama bu durumda esiniz eski nisanlisiin butun eskilerini sizde kullaniyor. Bu kirici. Ustelik bunu yalan soyleyerek yapiyor. Haklisiniz ama bu durumda ne yapilir bilemiyorum. Maddiyatiniz varsa herseyi degistirdin bastan asagi. Yoksa kabul etmeyin takiyi.

Kız eski nisanlısından kalan hiçbişeyi istemiyom diyosun adamı niye istiyon oda eski nişanlıdan kalma☺️ esyanıj önemi yok beraber almışlar diye her kullandığınızda aklına o kız mı gelecek diye dusunuyorsun esin dogal olarak kıskanckık yaparsın veya üzülürsğn diye söylememiş cunku cogu böyle nişanlık zmaandan kalma esyaları kalbul etmiyor sende etmezsin diye ufak bir yalan söylemiş ama ne önemi var o kızın ne heveslerle aldıgı esyaları catır cutur kullanın işte.esyalarla aklına hep o kız gelecekse esini gordukcede o kız gelmesi lazım aklına cok hosuna gitmiyorsa koltuk dizayncılar var kılıfını yuzunu degiştirebilrsin ya da esine onlarj satıp parasyla kendi zevkinize göre alabilceginizi söyleyin su aralar tayinciler hala gidip gelmeye devam ediyor letgoda falan gören biri alır zaten hemen satılır .sahsen ben esimin eski kız arkadaşının aldıgı hediyeleri kullanıyorum bi tsört almış evde temizlik yaparken giyiyorum camasır suyu oldu gecen önu. saat Almıs marka esimde de tik gibi bişey var saat vs takınca kolunu sallayıp duruyor takmıyor o yuzden ben dolapta sattım😆 he bide bi ayakkabı buldum baska bir arkadası almıs esimin ayagı taraklı diye olmuyor babama verdim bahcede çalısırken giyyor😆 takılmayın o kadar ya

Esyalara bu kadar anlam yüklemeye, değer vermeye devam edin.

Borca girerek yeni esyalar almaniz takdire şayan.
Bu benim için önemli sizin için olmayabilir konuyu açarken de dediğim gibi hepimizin olaylara bakışı farklı ama zaten eski eşyaları satıp yenisi de alınabiliyor ki biz evlendikten sonra sattık onları önceden söylese çok daha erken satılırdı. Yani işin kolayına kacilmis uğraşmaya değer görmemiş hissiyatı canımı sıktı. Siz yalanlara karşı çok anlayışlı olabilirsiniz saygım sonsuz ama hepimiz ne kadar aynı olsak da bir o kadar farklıyız. Yine de cevabınız için teşekkür ederim ^^

Aldigi yerden degistirme imkani yok muydu?imkani yok belliki,yalana basvurmus.Hakli mi degil.Yeni nisan atmis adamla yola cikmasaydiniz boyle seyler olmaz.O esyalar satilir vs bi sekilde yenileri alinirdi.Kolye konusunda taki hediye sonucta.Begenmediyseniz degistirirsiniz.

Ben yasananlardan hoslanmadim yahu. Esyalari iade edip paralarini geri alabilirlermis ya da o esyalar satilip gelen parayla yeni esya almayi teklif edebilirlerdi. Yalan dolandan hic hoslanmam. Bir baskasinin zevkine, hayallerine, heveslerine gore alinmis esyalari kullanmak istemezdim. Yine esimin eski nisanlisinin zevkine gore alinan kolyeyi de takmak istemezdim. Maddi durumlarini size acikca belirtip, yenisini alamayacagiz deselerdi belki kabul edilebilirdi. yalan soylemeleri size yapilan bir saygısızlık

Bu kadar takılıyorsanız keşke nişanlanmış bir adamla evlenmeseydiniz. Ben eşyaya hiç anlam yüklemem o yüzden belki sizi pek anlayamadım. Düğüne bir ay kala borca girip tekrar eşya aldırmak bana garip geldi o yüzden. Eş ailesi size yardım etmek mecburiyetinde değil evlenirken. Çeyiz sizin, gelinlik sizin, ev sizin. Ödeyecek olan siz ve eşinizsiniz haliyle. Takılan takı ise size hediye, hediyeye karışmak olmaz.
Ya kimsenin hediye aldığı yok o takılan altınları da eşim vakti zamanında eski nişanlısına almış. Ne yani siz eski sevgilinize saat alıp sonra ondan ayrılıp yenisine sana bak bunu aldım demeyi gerçekten de normal mi görüyorsunuz. Tabii ki anlam yükleyecez bazı şeylere bizi de insan yapan şeyler bunlar bu arada şu an borç ödemiyor çünkü hiç lafını dahi etmeden o borcu evlendikten hemen sonra kapattık. Durumumuz da kötü değil yapılmayacak şeyler de değil. Bu kadar takılıyor olsam eski eşyalarını ilk zamanlar hiç kabul etmezdim. Nasil esyalar olduğuna bile bakmadım. yeni mi eski mi benim için önemsiz, ama başkasıyla heves edip aldığı şeyi evimde istemeyebilirim. Hakkım var gibi:)

Ben yasananlardan hoslanmadim yahu. Esyalari iade edip paralarini geri alabilirlermis ya da o esyalar satilip gelen parayla yeni esya almayi teklif edebilirlerdi. Yalan dolandan hic hoslanmam. Bir baskasinin zevkine, hayallerine, heveslerine gore alinmis esyalari kullanmak istemezdim. Yine esimin eski nisanlisinin zevkine gore alinan kolyeyi de takmak istemezdim. Maddi durumlarini size acikca belirtip, yenisini alamayacagiz deselerdi belki kabul edilebilirdi. yalan soylemeleri size yapilan bir saygısızlık
Bunu buradaki kadınlarımıza anlatmak biraz zor gibi :)

Aldigi yerden degistirme imkani yok muydu?imkani yok belliki,yalana basvurmus.Hakli mi degil.Yeni nisan atmis adamla yola cikmasaydiniz boyle seyler olmaz.O esyalar satilir vs bi sekilde yenileri alinirdi.Kolye konusunda taki hediye sonucta.Begenmediyseniz degistirirsiniz.
Nişan yeni atılmadı benden 2 yıl önce olan bir şeydi. Çok da bir eşya değil satilip yenisi alınırdı ben de yardımcı olurdum ki oldum da 2. Defa böyle bir yalan söylemesi beni biraz öfkelendirdi

Bu benim için önemli sizin için olmayabilir konuyu açarken de dediğim gibi hepimizin olaylara bakışı farklı ama zaten eski eşyaları satıp yenisi de alınabiliyor ki biz evlendikten sonra sattık onları önceden söylese çok daha erken satılırdı. Yani işin kolayına kacilmis uğraşmaya değer görmemiş hissiyatı canımı sıktı. Siz yalanlara karşı çok anlayışlı olabilirsiniz saygım sonsuz ama hepimiz ne kadar aynı olsak da bir o kadar farklıyız. Yine de cevabınız için teşekkür ederim ^^
Esinizin soyledigi yalan değil, yapacaginiz bir sacmaliga mahâl vermemek, ama yapamamis.

Soyle bir okudum yorumlari da. Acaba bu insanlar bu yorumlari yaparken empati yapabiliyorlar mi? Eskiden nisanlanmis olmasi kadinin onlarin beraber hayaller kurup ozene bozene sectigi esyalarla oturma zorunlulugunu mu doguruyor? Ben olsam asla istemem ne munasebet yani. Kadin bir de bastan soylemis istemedigini,durust olmasi gerektigini. Adam durust davranip evet onlari eski nisanlimla sectik ama suan param yok ama maddi durumumuz duzelince degistirecegim gibi bisey soyleseydi ozaman farkli dusunulebilirdi. Ortada bir yalan var ne sebeple olursa olsun hic hos degil. Kaynananizin taktigi o altina cok takilmayin bence.o biraz dis kapinin mandali kaliyor. Mesafe koyarsiniz biter.

Borc harcla aldirdiginiz yeni esyalarla eminim sarsilmaz, dayanakli bir ev ve evlilik inşa etmissinizdir.

Onemli olan esyalar değil, bunun size goresi bana goresi yok.

Diger edebiyat yapanlara inanmayin, hiçbir erkek oyle heveslerle, buyuuuk umutlarla esya falan almaz.

Size de hak verdim esiniz de maddi acidan dusunerek yalan soylemis gibi ama bunlar icin huzurunuzu bozdugunuza degmez.

Bu ekonomik sıkıntıda hazır eşya varken kullanılmamış eşyalardan faydalanmak daha doğru değil mi ?
Yenisini alsa sonunda siz eşinizle birlikte bütün borç sıkıntısını çekecektiniz. Bu dönemde ne kadar kenara atarsanız o kadar kârdır.
Evet diyelim ki böyle benim ne tepki vereceğimi bilmeden bana o dönemden kalmadığını söylemesi böyle bir yalanı rahatlıkla söylemesi sıkıntı değil mi? Evlilik bu dürüst olmak her şeyden çok daha önemli değil mi?

Nişan yeni atılmadı benden 2 yıl önce olan bir şeydi. Çok da bir eşya değil satilip yenisi alınırdı ben de yardımcı olurdum ki oldum da 2. Defa böyle bir yalan söylemesi beni biraz öfkelendirdi
Yahu kadına yalan söylenmiş sinirlendiği nokta bu niye anlamak istemiyoruz arkadaşlar olabilir siz eşyalara anlam yüklemezsiniz o yükler siz ikinci el eşya kullanabilirsiniz o kullanmak istemez niye linçliyoruz anlmadım ki

Ya kimsenin hediye aldığı yok o takılan altınları da eşim vakti zamanında eski nişanlısına almış. Ne yani siz eski sevgilinize saat alıp sonra ondan ayrılıp yenisine sana bak bunu aldım demeyi gerçekten de normal mi görüyorsunuz. Tabii ki anlam yükleyecez bazı şeylere bizi de insan yapan şeyler bunlar bu arada şu an borç ödemiyor çünkü hiç lafını dahi etmeden o borcu evlendikten hemen sonra kapattık. Durumumuz da kötü değil yapılmayacak şeyler de değil. Bu kadar takılıyor olsam eski eşyalarını ilk zamanlar hiç kabul etmezdim. Nasil esyalar olduğuna bile bakmadım. yeni mi eski mi benim için önemsiz, ama başkasıyla heves edip aldığı şeyi evimde istemeyebilirim. Hakkım var gibi:)

Verdiğiniz örnekle sizin yaşadığınız durum bir değil. Takı hediyedir, eş ailesi yeni takı almamış elindekini takmış. İstemeyebilirsiniz ister iade edin ister çöpe atın ister bozdurun ama olan olmuş artık

Ben olsam gider bakar kullanmayı düşünmediklerimi satardım. Kimin aldığının ne önemi var temiz eşya neticede. Tekrar yazayım ben eşyaya anlam yüklemiyorum bu yüzden de insan olmadığımı öğrendim şu an sayenizde:)) İstememişsiniz eşyalar değişmiş istediğiniz olmuş zaten.

Eşyalar konusunda haklısınız. Altınları da satın yenisini alın. Diyecek hiç bir şey yok şu saatten sonra.

Esinizin soyledigi yalan değil, yapacaginiz bir sacmaliga mahâl vermemek, ama yapamamis.
Neden bu kadar acimazsizsiniz anlayamadım çok ciddi söylüyorum. Eşya bu alınır yenisi herkes almıyor mu eşinizin hassasiyeti sizin için gerçekten de önemsiz mi? Siz mesela eski nisanliniza aldığınız damatliğı yeni nişanliniz istemese bu kadar anlayışsız mi karşılaşırsınız? ki ben nişan boyunca hiçbir şey talep etmedim. Biraz haksızlık ediyor gibisiniz ama yine de canının sağ olsun:)

Canım kadınlar merhaba:)
Hmmm ilk defa böyle bir şey yapıyorum biraz tuhaf. Kısaca özet geçmeye çalışacam.
3 aylık evliyim eşimle 1.5 senedir tanışıyoruz. Eşim benden önce başka biriyle nişanlanip ayrılmış. Ev eşyasına pek önem veren biri değilim daha önceden kalma eşyaları vardı eski nişanlandan kalma değilse (düğüne çok az kala ayrılmışlar) eşyalar sorun değil dedim. Nişanlısından ayrıldıktan sonra aldığını söyledi. Bunun benim için önemli olduğunu eğer böyle bir konuda yalan söylerse ilişkimizin çok zarar göreceğini söyledim yine de ısrarla onun zamanından kalmadığını söyledi. Düğüne 1 ay kala Allah işte bir poşetin içinde makbuz gördüm eski o makbuz tarihinden anladım ki eşyaları kızla beraber almışlar. Buna rağmen çok tepki göstermedim sadece o eşyalar bu eve girerse ben girmem dedim. Borç alıp eşyaları aldık. Bu arada ailesi asla hiçbir konuda yardim etmeyen insalar azıcık bile. Düşünün ben kendi ceyizimin hiçbir şekilde 1 kuruşunu bile ona ödetmedim, onun alması gereken eşyaları ben bilezikleri bozdurup verdim. Buna düğün salonu, gelinlik de dahil. Neyse. Takacaklari altınlar 40 gramlık bir şey ona da bir şey demedim ama kimse de bana kızım nasıl bir şey istersin demeden gidip almışlar onu da geçenlerde yine tesadüfen öğrendim ki bana taktıkları kolye o kızdan kalmaymış. Bakın hiçbir şey istemedim onlardan tek istediğim o kızdan kalan hiçbir şeyi istemediğimdi. Eşim annesine benim bunu istemeyeceğimi söylemiş ama annesi hayir beni bunu takacak demiş. Bana da annesinin yeni bizim için aldığını söylemişti. Israrla bu konuda emin misin diye sormama rağmen. Şu an o kadar kızgınım ki yani annesinin azıcık canı sıkılmasın diye benim için bu kadar önemli olan şeyleri göz ardı etmesi. Tuhaf aileler ben şaşırıyorum böyle şeylere. Çok sinirlenip biraz hakaretler ettim eşime herkesin olaylara bakışı farklı biliyorum ama bu durumu nasıl degerlendirirsiniz.
ne kadar naif sabırlı birisiniz, eğer her detay anlattığınız gibiyse aslında hiçbir şeyi sorun etmemiş önünüze bakmışsınız :) ama eşinizin ailesi sanırım bu tarz şeylere manevi olarak çok takılmıyor. bende eşinizin maddi durumlardan dolayı böyle davrandığını düşünüyorum sonuçta bişeyler bittiyse bitmiştir o artık sizinle hayat arkadaşı ailesi ve sizinle arada kalmamak için bu tarz davranıyor bence ama yalan ne olursa olsun kötü birşey umarım huy edinmez kendine. bence ailesi ile aranıza hep görünmeyen saygılı çerçevesi içinde bir mesafe koyun şimdiden. eşinizle de yalan söylediği anda direk barışıp ödüllendirmek yerine ona da çizgilerinizi kibarca saygılı bir şekilde bildirin bu demek değil ki hedef alın ters davranın. kendine yapılmasını istemediğin hiçbir olayı bana yapmamanı tercih ederim tarzında. o anlar bence diye düşünüyorum

Eşya derken beyaz eşya vs. ise belki göz ardı edilebilir ama mobiyayı kendim seçmek isterim. Takı da zaten takmam. Şimdi bile takmıyorum altın sevmediğim için, yatırım amaçlı durur kenarda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X