Eşimin düşüncesizliği ve kv derdi

Senin tek çözümün kaynanani "sevmek" şaka yapmıyorum çok ciddiyim kayın valide ni sevmeye çalış . İnan ki o zaman herşey çok güzel olacak.onun hataları bile batmaz sana

regl oldugunda ucuncu dunya savasi cikmis da kafasina bomba yemis gibi olan insanlari anlayamiyorum. hayatimin yarisi regl olayim diye ilaclar alarak, diger yarisi kist ameliyatlari olarak gecti. yani yeteri kadar agri sahibiydim, bir kere suram agriyor demedim. bu naz niye?

esinizin annesi fedakarlik yapmis, evlatlari da kiymet vermis. tasvip etmem ama evimizde anamizi isteriz demisler... siz bunu bilerek kabul etmis, belli ki zaten ya istedigim gibi mum ederim yahut da evden yollarim diye dusunerek evlenmissiniz.

Allah askina ne bekliyordunuz?

st regis'in roofunu kapatip, merdivenleri gulle donatmasi mi? esinizin kalifikasyonu nedir? adam ne gormus? nerede buyumus?

dogum gununuzu onemseyip de pasta almasiyla mutlu olun. kendi sosyal cevrenizde olanlar ve olmayanlarla degerlendirin.

Çok anlayışlı bir görümceniz var. Öncelikle onunla aranızı hep iyi tutun. Eğer onun desteğini de tavırlarınızla uzaklaştırırsanız muhtemelen eşinizin nazarında asla haklı olmazsınız. Onunla ilişkiniz gerçekten güven ilişkisi zeminine oturduğunuzda onunla paylaşabilir onun abisine ve annesine yönlendirmeleriyle krizi aşabilirsiniz.
İkincisi bu hikayenin tamamında hep olmayana odaklanmışsınız. Bardağın boş tarafını gören birinin enerjisinin nasıl itici olduğunu bilirim. Keşke pasta için düşünüldüğünüz için teşekkür etseydiniz. Nihayetinde doğum günü bu, odanıza çekildiğinizde özel konuşmaları ve güzelliği eşinizle paylaşırsınız.
Ayrıca annesine düşkün olması çocuğuyla ilişkisinin iyi olacağını gösterir. Bu önemli bir avantaj. Evinizi ayırsanız da bu kadar kuvvetli ilişkilerde manevi anlamda zaten bu bağı zayıflatamazsınız. Ayrıca kendinizi kayınvalideniz olarak görmeden o kadının yerine koyun. Anne ve eş olarak yaptıkları takdir edilesi. Başkasına esirgemediğimi takdirleri yakınlarımıza da gösterelim derim ben

Herkesin acı eşiği farklıdır. Benim regl sancım 5-6 saat sürer gıkım çıkmaz , kardeşim ağlama krizlerine girer.
Kısaca bunun nazlanma ile ilgisi yok.

Cocugun yoksa yapma. Herkesin 1 hayati var iyi kullan lutfen..Bosanmis olmak dunyanin sonu degil aksine guzel gunlerin baslangici olabilir..

Yaşadıklarınız ayrılık sebebi değilse alışmaya bakın. Bu yaştan sonra kayınvalideyi terbiye edecek haliniz yok herhalde. Evi de ayırma imkanınız yoksa görmezden gelip alttan almanızı tavsiye ederim. Kayınvalideniz misafir çağırdıysa elinizden geldiğince hizmet etmelisiniz. Aksi taksirde eşinizle aranız bozulur. Çünkü eşiniz sizi dinlemiyor belli ki. Her koşulda annesini haklı bulacaktır. Onunla aranızı iyi tutmaya bakın.

helal osun kadına da bende o kadar sabır yok valla. çatlarım o kıvama gelene kadar.

Her anne kıymetlidir. Elbette eşin annesine değer verecek, hürmet edecek. Demek ki hayırlı bir evlat ne güzel. Bunu bir kenara alalım.

Buraya kadar yazdıklarından kayınvalidenin kötü birisi olmadığı hissine kapıldım. Seninde kadınla bir derdin yok anladığım kadarıyla. Sorun eşinin dengeyi kuramamasından kaynaklanıyor.

Ne kadar zamandır evlisiniz? Ya kaçırdım yada yazmamışsın ama anladığım kadarıyla yeni evlisiniz.

Bu durumda yapman gereken içine kapanmadan, kırıcı olmadan ve saygısızlık yapmadan ne istediğini ve ne istemediğini hem kayınvalidene hemde eşine söylemen. Yalnız sana tavsiyem kayınvalidenle eşinin yanındayken konuş. Ama dediğim gibi dikkatli ol. Kesinlikle kırıcı olma, sesini yükseltme. Tatlı tatlı anne ben şunu şunu istiyorum, şunu şunu istemiyorum vs... şeklinde derdini anlat.

Tamam yaşın küçük, gençsin ama seninde babanın evinde edindiğin birtakım alışkanlıkların var.Hem sen onlara uymaya çalışmalısın hemde onlar sana. Bu karşılıklıdır. Eşine sürekli söyle. Ama kavga etmeden, sesini yükseltmeden ve tartışmadan.

Eşinin de birtakım alışkanlıkları var. Sana da alışacak, sende ona alışacaksın. Sadece zamana ihtiyacınız var.

Birde seni üzdüğünde ara ara aileni ziyarete git orada kafanı dinle. Yalnız bunu bir tehdit unsuru olarak kullanma. Seni üzdüğünde senden mahrum kalacağını bilmesi lazım. Bazı şeylerin eksikliğini hissetmezse seni üzmemesi ve sana nazik davranması için bir nedeni kalmaz eşinin.

Sabırla koruk şerbet olurmuş. Fevri davranma sakın. Herkesin evliliğinde sorunlar.

Selamlar...

önce bir karar vereceksin sonucuna katlanarak bir konuşma yapacaksın
ikisinide karşına alacaksın bu evde üçümüz yaşıyoruz , bir misafir gelecegı zamna herkes kafasına göre çağırmayacak , hasta olan odasına geçecek , arada yalnız kalmamıza ruhumuzu dinlendirmeye ihtiyacımız var anne , oyuzden hafta da 1 gun görümceme gitsen , gerçi benım öküzün aklına gelsede sana söylemez , sende bizi düşünsen , madem hepimiz bu evde birlikte yaşıyoruz , birbirimizi üzmeden yaşayalım , yoksa ben artık bu evlilikten yoruldum.

Zorlama olmuş ama dediklerinizin hiç biri uymuyor

Aynı durumu bende yaşadım canım benim KV ile KP ayrı benim kv de çocuklarını büyütmek için çok sıkıntı çekmiş eşim tam bir ana kuzusuydu KV oğluna çok düşkün ilk başta bende kabul ettim KV yanlız yaşıyordu eşim annemi bırakmam dedi falan sonra benim Ailem falan olmaz dedi rahat edemezsin falan benim fikirlerim değişti eşimle ayrılık durumuna geldik dedim olmucaksa ayrılalım falan neyse sonra eşimé dedim ozelimiz olmucak geleni gideni kalanı oluyor diye tamam dedi ev aramaya başladık ev aldık ettik bu arada annesi arkamdan kabul etmişti şimdi noldu da vazgeçti falan diye laf etmiş evlendik inanın evimde 1 gece kaldım evin işleri var diye eşim beni 2 ay kadar annesinin evinde kaldirdi ama 2 ay 2 yil gibi geldi tv yattığımiz odadaydi saat 12 olurdu gitmezdi balkonda yer yaptık sıcak oluyor diye eşimle yatmaya gider oraya yatar kalkmazdi gece tam birbirimize yakınlaşcaz eşimin adını bağıra bağıra gelirdi sabah yattığımiz odaya girerdi Camasır asmaya yattığımızı kalktığımızı takip ederdi bi yeré gitçek olsak karı koca bende gelicem diye huzursuzluk çıkarırdı eşime bugün gidelim evimizde kalalım diye hafta Sonu için anlaşırdık yemek yicez ne var evinizde derdi eşimle aramızda kavga etmemize neden olurdu sonrà hiç birşey yapmıyorda ben huzursuzluk yapıyorum gibi eşimı doldururdu o ara çalışıyordum inanın evinin anahtari bile bende yoktu evde yoksa kapıda kalırdım yada eşimin yanınà gider anahtar isterdim en sonunda evimize geçtik de rahat ettim eşimde annesinin huyunu öğrendi artk şükür sıkıntı çekimiyoruz o kadar ama hala yapmıyor mu yapıyor evimize gectigimiz halde boşanmaya bile karar verdik annesi yüzünden bende ağırlığımı koydum evi terk ettim 3 gün arkadaşımın evinde kaldı eşim geldi aldı oturup konuştuk şimdi şükür çok iyiyiz rabbim bozmasın

başta düşünecektin eşin ana kuzusu sen ayrı eve çıkamıyorsun..
ne denilebilirki madem kayınvalidenle arayı düzelt eşini ordan yakala kaleyi içten feth et
kv pasta börek yap eşinin kalbini kazanırsın
kv anlat işe genç olduğunu falan yanına çek oğluna çeki düzen verir başka birşey denmez senin durumuna
Allah korusun ilerde kızım böyle biriyle tanışmasın

bu arada konuyla alakasız belki ama insan böbrek yetmezliğinden ölmez böbrek yetmezliği + sorunlar yüzünden ölür nerdenmi biliorum diyaliz hastasıyım 30 yıl diyalizle yaşayan insanlar var
ki senin kp nakilliymiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…