Eşimin düşüncesizliği ve kv derdi

Canım 48 yaşında genç ama sürekli oram buram ağırıyor diyor
Canım kayınvaliden gerçekten çok gençmis. Daha uzun yıllar çekecek gibi görünüyorsun. Ufak tefek ağrılar herkeste oluyor zaten. Allah yardimcin olsun.Keşke biraz kv kızında kalsa ama kalmaz kızım el kapısında kocasıyla huzuru bozulmasın diye kalmaz ama gelinin huzurunu bozar oğlumun evi diye kvler hep böyle işin çok zor

İnsan aşıkken her şeye razı olabiliyor bazı durumlarda, bir de erkekler gerçekten çok değişebiliyorlar. Size annesini öyle kahraman öyle cengaver anlatmıştır ki eminim öyle karar vermişsinizdir gözünüzü karartıp, vicdan duygusuyla da.

Ama aynı ev gerçekten çok zor. Ve erkekler çok değişiyor böyle durumda. Ayrılın ayrılmayın diyemem. Ama ben olsam sanırım ayrılırdım ayrı evi kabul etmeyen eşten.

Bi de şöyle bir fark var. Kurulu bir düzeni olan kv'nin evine gitmek var; kendi eviniz kendi düzeniniz varken acil durumlarda kv gelip sizle yaşaması var. İkincisi yine bir nebze kabul edilir bazı durumlarda. Ama ilki resmen bir düzende erimek gibi geliyor bana. Düşüncesi bile boğuyor.

Erkek zaten halihazırda düzeni olan kendi evinde yaşamaya devam ettiği için sizinle kuralları olan yeni bir yaşam kurmadı, siz o o eve sonradan katıldınız ve o şarta uymanız beklenecek hep.

Genelleme yapacağım, bu şartlarda erkekleri istenilen kıvama getirilemez malesef. O yüzden bence kalıcı çözüm ayrı ev olmadan pek bulamazsınız..

Allah yardımcınız olsun..

O regl ağrısını hiç deme bende de illet oldum olası ağrır hüngür hüngür ağladımı bilirim inan ne ağrı kesici ne sıcak su ne torbası işe yarıyor of of yolda kitlendiğimi biliyorum çok zor

Peki bınları cıdden oynadı mı yoksa isteyerek mo yaptı? Kac yıl oynadı ki? Hiç beceremıyorum siyaseti

Ben kendimi senin yerine koydum da bi an .. kafayı yerdimm meğer ne kadar şükürsuzmusum .. esim calisiyo yalnız kalıyorum diye hep isyan ediyodum.. valla canım maalesef pek bişey yok çalışma imkanın varsa bu işe gir derim kafan dağılır.. yada evde kafanı dagit bilmiyorum. Allah sana da bunu sınav göndermiş

Ayni evin icindeysen malesef özel mözel kalmiyo.
Onlarin istedigi gibi biri olmayinca o triplere surekli maruz kaliyosun.
Kendi dünyana,kabuguna cekilmiyosun.
Ev sadece sana ait senin dunyan olmuyo.

Kafalarin gore misafirde cagiriyorlar
Hastamisin,caninin mi sıkkın anlamiyolar
Bir duzenin olmuyor
Ya da özel gün,romantik an.
Hepsi koca bir hayal oluyo.

Bende vakti zamaninda bu tarz sıkıntılar yasadim.
Ama son 6 senedir müthiş rahatım.
Evliligimi, ev hayatini,rahatligini,düzenimi ozaman anladım.

Sadece benim kararlarım,benim duzenim,benim keyfim,benim isteklerim,benim tecihlerim,benim dünyam.

Sanki daracık bi odaya sıkısmıs gibiydim önceden şimdi kocaman bahcelere saldilar sanki beni.

Umarım sizde ferahlarsınız.

Peki bınları cıdden oynadı mı yoksa isteyerek mo yaptı? Kac yıl oynadı ki? Hiç beceremıyorum siyaseti
Yok canim sirf oyun icin degildi tabi. Yapisida sicakti, samimiydi. Gelin gelirken o evin oyle oldugunu biliyordu.
Belki kv yanina gelmese bu kadar yapmazdi ama durumu kendi acisindan bu sekilde yonetmeyi tercih etti. En dogrusunu yapti simdi keyfinde. Her sey istedigi gibi ama yine gelene gidene saygi , guler yuz gosterir ,ikramini yapar. Tabi simdi kendisi daha cok soz sahibi durumlari ayarliyor.

Bunu yapmak kolay degildir. Ben olsam yapamam 3 gun dayanamam herhalde.

Bile bile lades demişsin. Evlenirken bunları biliyordun. Anacı kocayı değiştiremezsin. Ben değiştireni göremedim.

Benim ablamda senin gibi kabul etti birlik gitti. Köpekler gibi pişman oldu. Yaza ayrılacaklar ki eşi çok anacı ama ablam ipleri kopardı artık. Ev ev üstüne olmaz. Ya çekeceksin ya da gideceksin.

Allah sabır versin bir çözümü yok, Allah korusun ama doğruyu söylemem lazım...kayınvaliden ölene kadar çekicen.

Allah yardimcin olsun. Bu durumda yapilacak birkac sey geliyor aklima. Oncelikle evden biraz uzaklasman lazim, is olur kurs olur, bi arkadas cevren ya da en azindan kafayi dagitacak bi yerlerinin olmasi lazim yoksa butun gun birbirinizi yersiniz. Onun disinda manevi hayatin var mi bilmiyorum ama biraz maneviyata yonelmeye calis, bu insanlara sabrini arttiracaktir, cunku yasadigimiz her seye bir imtihan gozuyle bakabilmemizi saglar. Esinin kalbine giden yol kayinvalideden geciyor. Onunla aran iyi olursa esinle de aran iyi olur. Romantiklik falan da icinde yoksa olmuyor zorlamayla. Benim burda hic akrabam yok, cekirdek aile yasiyoruz, romantikligi gectim iki kelime etse sasiriyorum. Gorumcenle aran nasil? Onu da cagir mesela surekli eve, arani iyi tut, boylece ozel gunlerinizde nefes almak icin ondan yardim isteyebilirsin. Boyle durumlarda duygusal cikislar hicbi ise yaramiyor malesef, akilli olmak taktik uretmek lazim. Evliligi oyun kurmaya baglayanlar utansin.

Aklıma ilk gelen hamile olma ihtimaliniz..bi baktırın derim..Belli ki eşinizi seviyorsunuz o da sizi..Aranıza soğukluk girmesine izin vermeyin..Kv ile de tatlı dilli konuşun..Tatlı dilli olduğunuzda soylediğiniz şey batmaz daha iyi anlaşırsınız..Anladığım kadarı ile çocugunuz yok..Olunca nasıl olacak bir düşünün ve ona göre davranın.

Şu insanoğlunun kendi kendine ettiğini cümle alem toplansa yapamaz.. cok doğru bir söz bu tam da size uyuyor.. boşanmıyorsun ayrı eve cıkamayız diyorsun..eee sabretmekten baska yapabileceğin tek şey çocuk yapmamak..

Çözüm yolunuz susup duvar gibi kalıcaksınız her şeye.
Çünkü bu ailenin istedigi gelin tipi bu.
Dikkat edin cocuk yapmayın bir süre.

kaynananın yanına gitsen kızı gibi oturup annecim bak benm özel günlerim sıkıntılı geçiyor eve biri geliceği zaman birbirimize danışalım hem bende mahçup olmam sende olmazsın. eve geleni iyi ağırlamak istiyorum gibi böyle cümleler kursan acaba değişmezmi? ama eşin değişmez öyle alışmış artık. erkekler işte evlendiklerinde aile kurduklarını farketmiyorlar.

Evet ya ben ailesi değilim sanki gerçekten. bakın mesela annesi 48 yaşında olmasına rağmen sürekli hastayım der . Sürekli hastahaneye gider benden de sürekli kendisiyle gelmemi bekler . Eşim desen aynı o şekilde pardon da ben yokken ne yapıyorlardı acaba bugün de derdimiz bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…