Eşimin boş boğazlılığı

Dilasare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
904
-109
Kızlar merhaba
Ben evi badana tadilat vs yaptırıyorum .
Camlar için temizlikçi tuttum .
Eşimde teyze oğluyla aynı iş yerindeler ,teyzesinin oğlu iyi bir çocuktur aynı zamanda uyanık .
Benim eşim onu kardeş gibi sever .
Neyse aynı yerde çalışıyorlar konuşma esnasında eve temizlikçi geleceğini söylemiş eşim , ben bu konuyu o tarafın bilmesini istemiyorum çok sinir oldum .Çünkü laf arasında geçti teyzesinin oğlu annesine söyledi diyelim ,eşimin annesinin kulağına gider bu ve eltim ,görümcem ,salak salak konuşur arkamdan tabiki onlara ilgilendirmez ama böyle yaya yaya gezer kv . Neyse eşimle tartıştım baya ,oda kimse karışamaz ,her zaman tut istersen vs dedi işte o işler öyle olmuyor anası duyduğu an işte para çok ,kendini niye temizlemiyor , arkamdan atar tutar onun çal uğraşmak istemiyorum .
Bende eşime söyle teyzemin oğluna annesine falan söylemesin dedim tartıştık baya yazdı sonra işte teyzeme falan söyleme diye ,oda ona yazmış ki kimse karışmaz zaten ,bunu gidip eşinemi söyledin yazmış ,
Ben taaa öncesinde eşime söyledim kimse bilmesin diye ,çok sinir oldum ,be gereği var bilmelerine lafın arasında geçti diyor .

Böyle hayat zor olmuyor mu? Kaynanan gerine gerine yaysın her yerde ne olmuş? Bu zamanda evine yardımcı çağırmayan çok az insan vardır. Kimi ne alakadar ediyor ki bu durum?
Hayatını böyle heba etme yazık senin canına yani!
İnsanların söylediklerini önemseme artık. Sorarlarsa “kocam o kadar değer veriyor ki temizlik yapmama izin vermiyor, yardımcı tutuyor ne yapayım” dersin

Kızlar merhaba
Eşimde teyze oğluyla aynı iş yerindeler ,teyzesinin oğlu iyi bir çocuktur aynı zamanda uyanık .
Neyse aynı yerde çalışıyorlar konuşma esnasında eve temizlikçi geleceğini söylemiş eşim , ben bu konuyu o tarafın bilmesini istemiyorum çok sinir oldum .Çünkü laf arasında geçti teyzesinin oğlu annesine söyledi diyelim ,eşimin annesinin kulağına gider bu ve eltim ,görümcem ,salak salak konuşur arkamdan tabiki onlara ilgilendirmez ama böyle yaya yaya gezer kv . Neyse eşimle tartıştım baya ,oda kimse karışamaz ,her zaman tut istersen vs dedi işte o işler öyle olmuyor anası duyduğu an işte para çok ,kendini niye temizlemiyor , arkamdan atar tutar onun çal uğraşmak istemiyorum .
Bende eşime söyle teyzemin oğluna annesine falan söylemesin dedim tartıştık baya yazdı sonra işte teyzeme falan söyleme diye ,oda ona yazmış ki kimse karışmaz zaten ,bunu gidip eşinemi söyledin yazmış ,
Ben taaa öncesinde eşime söyledim kimse bilmesin diye ,çok sinir oldum ,be gereği var bilmelerine lafın arasında geçti diyor .
Böyle saçma şeyleri dert edecek kadar dertsiz olsaydık hepimiz keşke

Kızlar merhaba
Esin sana destek oluyor bu lafi söylüyor sa siz neden o onu demis bu bunu demis kısmına takiliyorsunuz niye herkesin ağzını buzmeye çalışıyorsunuz yorucu olmali böyle hayat elaleme göre sekil almak zor olmalı

Böyle hayat zor olmuyor mu? Kaynanan gerine gerine yaysın her yerde ne olmuş? Bu zamanda evine yardımcı çağırmayan çok az insan vardır. Kimi ne alakadar ediyor ki bu durum?
Hayatını böyle heba etme yazık senin canına yani!
İnsanların söylediklerini önemseme artık. Sorarlarsa “kocam o kadar değer veriyor ki temizlik yapmama izin vermiyor, yardımcı tutuyor ne yapayım” dersin
İnanın muhattap olmak istemiyorum ,konuşmuyorum kendisiyle zaten .
Yoksa kimse karışamaz tabi ama onlar abartarak yayar önemsiz konuyu

Kızlar merhaba
Desinler sizde diyin oğlunuzun parası benim param. Paramız var ki harcıyorum. Eşiniz bile karışamazlar demişiz istersen her zaman tut demiş . Miss gibi eş. İnadına her ay tutardım. Eşiniz laf etmezken kime ne

Esin sana destek oluyor bu lafi söylüyor sa siz neden o onu demis bu bunu demis kısmına takiliyorsunuz niye herkesin ağzını buzmeye çalışıyorsunuz yorucu olmali böyle hayat elaleme göre sekil almak zor olmalı
Daha sonra ailesi laf vuruyor ve eşim anlamıyor iyi niyetli olduğu için

Desinler sizde diyin oğlunuzun parası benim param. Paramız var ki harcıyorum. Eşiniz bile karışamazlar demişiz istersen her zaman tut demiş . Miss gibi eş. İnadına her ay tutardım. Eşiniz laf etmezken kime ne
Eşim sağolsun ama ,ben onların bilmesine gerek yok diye düşünüyorum Annesi lafı der sokar çekilir aradan yayar etrafa uğraşmak istemiyorum .

Pardon ama kime ne eve yardımcı çağırmanız kimi neden rahatsız edecek?
Para sizin ihtiyacı olan siz valide heryerde konuşunca hayatınıza nasıl bir olumsuzluk ekleyecek?
Sorun olursa konuşan olursa öyle gerekti böyle uygun gördük diyip geçin.

Bunun için de eşle tartışıp koca adamı dedikoducu gibi tembihlemek garip geldi

Cidden kime ne?
Belki hastasındır, belki zamanın yok, sorarlarsa kimse bana yardıma gelmediği için, boya badana işi de çok kötü olduğu için tuttum dersin.

Kızlar merhaba

Ya sanki adam yatak odanizi anlatmis gibi neden bu kadar triplere girdiniz anlamadim.

Eşim sağolsun ama ,ben onların bilmesine gerek yok diye düşünüyorum Annesi lafı der sokar çekilir aradan yayar etrafa uğraşmak istemiyorum .
Bırakın yaysın etrafa. Çoğu kadın eve yardımcı gelmesini ister. Kocası değer veriyor yorulmasını istemiyor diye sırf kıskançlıklarından konuşur konuşan. Boşuna bu konular için eşinizi kırmayın. Akrabanızın . Oğlu bu durumdan tartıştığınızı söylese oraya buraya kayınvalidenizin daha hoşuna gider gibi

Çok gereksiz büyütmüşsünüz mevzuyu. Bence temizlikçi tutmanın duyulmasindansa bunu saklamaya çalışmanızın duyulması daha kötü bir durum. İnsanları çok taktığınız gösterir. Bizi ne kadar önemsiyor diye havaya girerler :) Eşinizin o söylediği kişiye karşı düştüğü durum da cabası.

Çok boş konularla uğraşıyorsunuz.
Sanki evinizin sırrını yaymış gibi eşinize dırdır etmeyin gözünüzü seveyim.
Azıcık özgüvenli olun.
Siz insanların laflarına bu kadar takılır ve bunu belli edersiniz onlar da sizinle uğraşmaya devam eder.

Altı üstü eve temizlik için yardımcı tutmuşsunuz.
Duyulmamış, görülmemiş olağanüstü bir durum havasına ne gerek var?
Teyze oğlunu uyarmak nedir?

Söylenmesini istemiyorsanız, eşiniz söylememeliydi. Ama büyük tepki verip, geri tekrar arattırarak olayı iyice büyütmüşsünüz. Normal bir konuyken, aile meselesine dönmüş.
Kv bişey dese de, canım böyle istiyor deyip geçin. Kime ne. Ben her sene temizlikçi tutar, evi baştan aşağı temizlettiririm. Biri bişey diyecek olsa lafı ağzına tıkarım

Eve temizlik için birini çağırmanın ayıp olduğunu düşünüyorsunuz içten içe.
Yapıp da saklamak ne yani, göze sokmak kadar absürd.
Eşinizin dönüp teyzeme söyleme demesi de ekstra komik, artık kesin söyleyecek o çocuk :KK70:

Benim eşimin ailesinde de vır vır sebebi bunlar anlıyorum sizi. Evden günde 1 2 saat çalışıyor olmama rağmen düzenli yardımcı alıyorum. Robot süpürgem de var. Kv laf etmeye cesaret edemedi de eltim sordu bir kere niye kendin yapmıyorsun paraya yazık günah değil mi diye? Kocam da benim karım rahat etsin diye kazanıyorum ben parayı dedi. Arkamdan bir şey diyorlarsa da kendi problemleri açıkçası güler geçerim kıskanıyor derim :KK70:

X