Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

Tamamen suçlu kadın psikolojisi sen anlama tavır koyma diye yapıyor..
all işte canım bu adam seni böle sevdi demi.. hiç değilse kocanın yanında başka adamla fing fing yapmıyorsun.. o kadının senden tek bir artısı bile yok.. lanet olsun ya sinirden çatlıyorum sabah sabah.. elimde işi bıraktım tek tek tüm sayfaları okudum.. ve bir kez daha iyi anladım ne kadından erkeğe ne erkekten kadına dost olmaz.. bir yerde ip kopar..
benimde vardı çoooooooook samimi arkadaşım şimdi burnumun dibinde yılda bir anca görüşüyorum oda eşim çocuklarımla .. abartmanın alemi yok.. herşey dozunda haddini bilecek herkes..
adam sırf onu yüceltmek için seni herkesin yanında bozacak duruma gelmiş.. demekki çook dolu.. alttan alta flort etmek hoşlarına gidior ki şu yanılgıya düşme işte daha önceden arkadaşlardı niye onla evlenmedi falan.. evlilik farklı bişey canım.. flört başka adam seni seviyordur ama ona karşı hayranlığı vardır.. şimdi evlilik oturunca birazda karşısında heyecanlı bir tip varsa tepmiştir..
şimdi bence senin yapacağın önce sağlam bir delil bulup dünyayı başlarına yıkarım..
ayşemidir ne zıkkımdır onada tavrını koy mesafeyi aç bilinçli yaklaşıyor sana.. az tavır al bak nasıl ürkecek

Ha bir de eşiniz sizi ayşenin yanında küçük düşürücü laflar söylerken dekorasyon konusu gibi mesela ayşe ne diyo hoşuna gidip sırıtıyomu. Mesela normal bi kadın olsa eşinize aaaaa neden öyle diyosun canan da gayet zevkli bi kadın bence ben öyle görüyorum deyip durumu toparlaması lazım ki hadi eşiniz afedersiniz yapmış bi öküzlük ama eğer ayşenin de ilgisi yoksa kocanızın patavatsızlığını toparlaması lazımdı bence.

bana göre erkek milleti düz mantıktan anlıyor. hiç oyuna imaya falan gerek yok bence.
ayşe nin adını anmadan, sevgisinin azalmasından endişe ettiğini, artık seni sevmiyorsa bunu açıkça söylemesini iste. eğer sevgi yoksa evli kalmanın bir manası olmadığını belirt. çünkü çantada keklik eşin pek kıymeti olmuyor maalesef. ancak sevsen de gidebileceğini anlarsa ve seni hala seviyorsa evliliğini canlandırmak için çabalayacaktır.
bir de eşin kıyası ayşe hayranlığından değil de kariyerli eş sevdiği için yapıyor olabilir. örneğin ben iki ünv terk ettim bitiremedim bazı sebeplerden dolayı. eşim ilkokul mezunuydu ve bu durumdan rahatsızdım. kibir anlamında değil de gelecek kaygısı nedeniyle. ilkokul mezunlarının iş alanları malum. eşim de sağolsun çabaladı ve şu an lise mezunu. hem çalıştı hem okudu. şimdi ise iyi bir ünv bölümü için tercihler yapıyoruz. önceden konuşacak ortak konumuz daha azken şimdi taze heyecanlar ve ortak duygular, anlayışlar içindeyiz. paylaşım arttıkça mutluluk da artıyor.
özetle eşin seninle sohbet konusu bulamıyordur belki artık, rutininden sıkılmıştır belki. o yüzden ayşe ile ortak mevzu çok olduğu için de uzun uzun konuşuyor olabilir.
derdini suçlamadan ve açıkça anlat ki eşin seni doğru anlasın ve açıkça cevap versin sana.

Eşiniz çok ayıp etmiş,sizi orada küçük düşrmemeliydi. Ben olsam bunu asla affedemezdim. Onu size övmeklede hala devam ediyor yanlışına.
Ne demek Ayşe şöyle,Ayşe böyle, sende öyle olsan keşke? Ne çirkin bir tavır bu. Sizde geçin karşısına ,erkek arkadaşlarınızdan birini övün,sonunada ekleyin 'sende öyle olsan keşke'diye. Anlasın yaptığının ne olduğunu,zaten sizin gibi sakin durabiliyorsa mesele yok. Ama muhtemelen büyük olay çıkar.
Ne diyebilirim başka bilemedim,sinir oldum okurken.
Kolaylıklar dilerim.

canım bence sen şimdi ayşeyi ara günüm geçti sence hamilemiyim falan de aralarında bi ilişki varsa arayıp kocana söylecektir kocanda seni arar veya böyle bi konu açarsa bi gün falan geçti de mesela öylede anlayabilirsin

Ben ne yapardım böyle bir durumda. Vallahi kısaca söyleyeyim. O koca olacak herifin kafasını kırardım. Çok net.

sende kendine samimi bir erkek arkadaş bul. eşin ayşeyle neler yapıyosa sende arkadaşınla onu yap. o seni nasıl küçük düşürdüyse sende kocanı öyle küçük düşür. böylede samimi bir arkadaş olmaz

bu farklı bir fikir gerçekten
ama ayşeyle olan samimi (dostluk) dolayısıyla ayşe onu tebrik etmek için aramış kılıfını uydururlar

ben böyle bir durumda yakar yıkarım ortalığı
yanlışmı bilmiyorum ama sessiz kalıp saçımı başımı boyayamam onun için
bu samimiyeti istemiyorum derim, sevemedim ben bu kadını derim bu kadar is-te-mi-yo-rum
bu samimiyete ne gerek var,istemiyorum derim
devam ederse kendi bilir

sizin evlilik gümbürtüye gidecek gibi

gitmiş bence konu sahibi farkında değil..

hiç iyi kokular almıyorum.eşinin sürekli kadının kıçında dolanması ona yardım ediyorum diye mutfağa felan gitmesi çok aşırı hareketler.Ancak ayse ona o gözle bakacak mı? orası belli değil.neticede hep adam kadını aramaya bahaneler üretiyormuş.hoş öyle bile olsa bu adama koca denir mi?

denmez..

çok üzüldüm,çok geçmiş olsun,diyelimki arada bişey yok,ama buna rağmen,ne samımıyetı,neden sizi ezssin onun yanında,ama asıl hata taaa en başta,siz evlnemeden böle bir samimiyete ızın vermeyecektınız,ya o yada ben dıyecektınız,neden biliyomusun,önlemdır bu evli adamın bayan arkadaşı olmaz,bizlerde iş hayatındayız,cidden kardeş gibi sevdiğim evli iş arkadaşlarım olmuştur,ama her zaman eşleri ile tanışıp,eşlerını övmüşümdür,ve hiç kımse rahatszlık duymaz benden,bı arkdaşım kocam sana emanet,bışey yapsa bende önce kafasını kırarasın derdi,sanıyorum aralarında birşey yoktu,belki kadının bır duygusal durumu söz konusu,sanki bıraz yakınlaştılar gıbı gibi gibi...ben olsam erkek arkadşaıma sen otur mutfağa ne geliyosun,eşin yanlış anlar der kızardım,hepinizin içinde otur eşinle,yada eşine sen bana yardım et derdim...

Tatlı dilden anlayan erkek varsa beri gelsin.

Bence Ayşe boşanıp kocanızla evlilik planı kurmaz. Anlattığınıza bakılırsa bu Ayşe akıllı bi kadın. Evliliğinde sorunlar olduğunu söylüyosunuz. Sanırım Ayşe duygusal boşluk içinde ve bu boşluğu hazır kendisine ilgisini,hayranlığını fark ettiği eşinizle dolduruyor. Çünkü uzun zamandır görüşüyolardı ama son zamanlarda patlak verdi diyosunuz.
Bir de yukarda bi üyenin söylediği şeye katılıyorum. Bence Ayşe sizin dikkatinizi çekmemek için size iyi davranıyor, sizinle fikir alış verişinde bulunuyor gibi. Ama en nihayetinde olan size ve evliliğinize oluyor. Size tavsiyem eğer bi gün bu durum son bulup kocanız hiç bi şey olmamış gibi kaldığı yerden sizinle devam etme moduna girerse onu pişman edin, süründürün.

Eşimi seviyorum ve evliliğimin bozulmasını istemiyorum demişsiniz. Beni beğenmeyen, başkasının yanında aşağılayan, gözümün önünde elin kadınıyla fingirdeşen (arkadaş filan anlamam) adamla olan evliliği ne yapayım Allah aşkına. Ben çoktan ve çoktan kıyameti kopartmıştım. Neden bu kadar çekingen kaldığınızı anlayamadım. Dünyanın en yakışıklı adamı, prens, kral olsa anlamam. Basarım tekmeyi.

Reactions: anu
bendemi sorun ya?
bu evli erkegin (eskiden kalmada olsa) cok samimi bayan arkadaslari olmasini anlayamiyorum!

benim cok samimi bi erkek arkadasim vardi okul zamanlarinda
senelerce görüsmedik
gecen bi nikah da tesadüfen karsilastik beni esiyle tanistirdi. dogru dürüst sohbet bile etmedim kadin rahatsiz olmasin diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…