Eşimin ailesiyle başım dertte!

merhaba ablacığım, işin gerçekten zor allah yardımcın olsun en kısa zamanda...saygıyı ve sevgiyi elden bırakmayacaksın,mutlakakki sevgi görmediğin yerden sevgi vermek zordur..ama inan bana ablacığım şimdi yaptığın sevgi ve saygıyı anlamasalar bile yaş ilerledikçe pişmanlıklar açığa çıkacak ve eşinin ailesinin değişimlerini sen göreceksin...ne kaynanalar var gelinine zindan eder 1 lokma yemeği,ne kayınbabalar var dayak üzerine dayakla 1 nefes aldırmaz..bunlar iyi örnekler değil biliyorum fakat o örneklerdki insanlar bile gelinlerinin eline kalmış,pişmanlık dolu günleriyle gelinlerine minnet ediyorlar...sen gönlünü ferah tut..allahtan ümidini kesme ,saygını da esirgeme sevginide,eşinide ailesiyle aranda bırakma ablacığım..gün ola sen göresin ...kimler utana yaptıklarından..bugünün padişahları yarın ne olacak,külkedisi misali nasıl değişecek ömrün..sağlıcakla kal..

Kolay gelsin sana. Madem böyle olmadık şeylerden kayınvaliden sorun çıkarıyor sende görüşmezsin olay biter. Böylece sende rahat etmiş olursun. Ama eşinin görüşmesine sınır koymak yada "benle konuşmuyorlar sende onlarla konuşma" demek gibi bir hakkın yok. Sonuçta eşinin ailesi ve vazgeçmesini istemek saçma olur.
Eşinle mutlu bir evliliğiniz varmış sen evliliğinin tadını çıkar. Rabbim inşallah tez zamanda birde evlat nasip eder sana.

bence esinin ailesine firsat verme
onlar yüzünden esinle kötü olma esinin ailesi seninle görüsmek istemiyorsa sende görüsme onlarla
bazi seyleri duymamazliktan gel bunlar hepimizin basinda az cok ayrica sen esine ne kadar desen annen bana bunlari yapiyo diye inanmaz ama inan bana bazi seyler zamanla ortaya cikar esinde anlar neyin ne oldugunu

tamam görüşmesinler.sende görüşme arkadaşım arama sorma.ama en önemlisi sakın ailesi hakkında eşine eleştiri yapma.haksız olsalar bile savunur.sen sessiz kal zamanla anlayacaktır.tecrübeyle sabittir.bak benim eşimin ailsesiyle hiç tartışmam kavgam olmadı ama kırgınlar çok oldu.buna rağmen yüzlerine vurmadım hep ii davrandım.ilk zamanlar eşime hep söyleniyordum haliyle oda savunmaya geçiyordu.söylenmeyi kestim.zaman bıraktım.şimdi eşimde görüyorki ben suçsuzmuşum.ramazan bayramında bayramlaşmaya gittik kayınvalidemlere oturduk daha sonra ben onları yemeğe davet ettim.ve o günden beri ne beni arıyorlar ne geliyorlar ne konuşuyorlar.üstelik onların tüm geçimlerinide biz karşılıyoruz.zaman zaman sürekli kafalarında senaryolar türetip küsüyorlar konuşmuyorlar.bi süre sonra yağlı ballı oluyorlar.anlayamadım gitti.hani tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış o misal yani.1,5 yıllık evliyim bıktım artık.bende aramıyorum gitmiyorum.umrumda değil.çok ağladım üzüldüm ama artık tavrım net alttan almıycam ve bi konu hakkında konuşup ne eşimi ne kendimi üzmüycem.zaten zamanla senin eşinde görecektir.sabret arkadaşım.tek bir sözüm var hep bunu söylüyorum içimden.kayınvalideminde nişanlı kızı var yakında evlenecek.ÜVEYE ETME ÖZÜNDE BULURSUN,GELİNE ETME KIZINDA BULURSUN

canım allah sabır versin ama eşini ailesine karsı sakın doldurma derim haklıda olsan haksız olacaksan çünkü onun ailesi bende eşimin ailesiyele aram iyi değil aynı binada oturuyoruz ben cay içmeye gitmiyorum diye oda gitmezdi zorla yollrdım o senin ailen sen git diye seninle konuşmayanla senle konuşma tavrını mesafeni koru ama eşini doldurma derim zamanla eşin anlayacatır emin ol

merhaba canım allah öncelikle sabır versin O KAYNANANIDA ALLAH ISLAH ETSİN
hayret bişey yaa ben çok kızıyorum gelin edepsiz olsa kocayı huzursuz mutsuz etse dahamı iyi
aslında el üstünde tutmaları lazım gelinleri oğullarını mutlu ediyoz hizmet ediyoz 1 dediklerini 2 etmiyoz
bazılarına sessiz gelin yaramıyor edepsiz huysuz kaynanayı takmayan dediğim dedik bir gelin diliyorum ben bu şekil kaynanalara:Saruboceq:
allahtan belanımı arıyon kaynanakötükedihüso

az verme hırsız edersin çok söyleme arsız edersin her insanın bir dayanma sınırı vardır
ben seviyesiz olarak görüyorum bu tarz insanları
insanda biraz görgü olur anlayış olur
ayrıca beni sevmeyeni ben hiç sevmem
bak bide benim bi huyum var biri beni kızdırdımı bende beni kızdıranı çatlatmaya bayılırımsırnaşık şey
saysın lafı kendi dinlesin kafaya takarım üzülürüm ama belli etmem bakarımki kendisi çatlar
çatlasın patlasın
sen eşini seviyosan onu kırma aranızı soğutma kendine yaklaştır
yani oda anlıyacaktır kimin ne olduğunu:teselli:

bende 25 günlük evliyim ve kayananyla görüşmüyorum
düğün günü o pisliklerin yüzünden 10 dk eşimle nası kavga ettik
allah bin türlü belasını versin böle insanların
kendi kızından bulsun
mezarına bile gitmemicem
ama eşim gider
arsızlar yüzsüzler bana selam yollar
cevap bile vermem

Merhaba arkadaşlar 4 yıllık evliyim çocugumuzda olmuyor malesef ama eşimin ailesinden dolayı sık sık kavga ediyoruz eşimin ailesi beni başından beri sevmedi kabullenmedi bense hep iyi davranmaya çalıştım ama malesef bidefa yaranamadıysan öylede gidiyor sorun ne diye sorarsanız ortada ciddi bi sorun yok sadece eşim bana iyi davrandıkça annesi bana düşman oluyor ve bana kötü davranıyor ama çok sinsice yapıyor bunu bende en ufak bi tepki verdigimde kadın basıyor hakaretleri olay anında eşim bana senin hiç bi suçun yok diyor ama aradan zaman geçtikten sonra annemle kavga ettin sen başlatıyorsun diyor ve buyüzden kavga çıkıyor.şimdide eşimle bi tartışmamızı ögrendiler ve ellerine fırsat geçmiş oldu şimdi eşimle görüşüyorlar benimle görüşmüyorlar bende benimle konuşmuyorlarsa sen neden konuşuyorsun diye eşime kızıyorum oda senin için ailemden vazgeçemem diyor yani anlıycanız gerçekten zor durumdayım içten içe çıldırıyorum ama dışa yansıtamıyorum iki yüzlü davranmayı becersem hiç bi sorun kalmaz ama yapamıyorum işte aşırı derecede dobralık var bende eşimin ailesine yapmacık olarak iyi davransam eşim elime ayagıma kapanır ama ben beni onlara iyi davrandıgı için sevsin istemiyorum sizce ne yapmalıyım.

sen ne kadar eşine ailenle görüşme desende o senin inadına görüşür bunu unutma...
eşinle sorunlarınız olsada ailesinin yanında hiç yansıtma...
böyle yaparaktan onları sevindirme...
eşinle küs bile olsan ailesinin yanında mutlu bi aile tablosu çizki ailesi çatlasın kıskansın...
eşine onları kötüleme her ne yapmış larsada sesini çıkarma...
söylesende haklı bile olsan seni suçlu görür onları savunur...
sen eşinle mutlu olmaya bak...üçüncü kişileri aranıza sokmamaya çalışın...
evlilik böyledir işte,hep alttan alan ve fedakarlık yapan biz kadınlarız maalesef...:kızgın:

ONlara iyi davraniyorum diye sevsin istemiyorum- demissin..

Onlara iyi davranman esin icin cok ønemlidir emin ol, ama madem karsi taraf seni bu denli disliyor ve sevmiyor diyorsun, ozaman sen gørusme birak onlar gørussun ne mecburiyetin varki onlari gørmeye? Esine onlari køtuler hep onlari suclarsan onlarda madem iyi oyuncu kendilerini iyi gøsterirlerse, sence esin kimi suclu gørur? Tabiki seni.. Allah yardimcin olsun

arkadasım aynı benı anlattın bızde öyleyız....
şimdi eşimin ailesiyle bende konusmuyorum ama tabiii onlar sayesınde....

eşinizin ailesi ile aranızda ne sorun geçerse geçsin ona görüşme demeye hakkınız yok. Çok isteriz tabiki bizim sevmediğimiz insanlarla diğer sevdiklerimizde görüşmesin ama bu böyle olmaz. Eşiniz sizin ailenizle kavga etse küsse size sende ailenle görüşmeyeceksin dese, siz ne kadar dinlerdiniz ki.

En kötü ihtimalle bundan sonrası için siz görüşmezsiniz, hiç olmazsa kafanız rahat eder, Eşiniz eve onların dolduruşu ile gelirse bu evde konuşmadığım insanların bahsini istemiyorum dersiniz.

sorunlar yasiyorsan sende gorusme onlarla olsun bitsin...
ama esine "beni gormek istemiyorlarsa, sende gitmiceksin" diyemezsin ki...onlar esinin ailesi...
bak demis zaten, ailemden vazgeçemem diye...kimse esi için ailesinden vazgeçmez zaten
bosuna tartisiyorsunuz bence
sen onlardan uzak dur
esin gitsin gelsin...bir gun gelir, artik seninle ugrasmaktan bikar, osanir...
sen rahat ol, bizlerde sorunlar yasadik, yasiyoruz..uzak durunca, inan insan çok rahat oluyor...
allah sabirlar versin
geçimler nasip etsin

CAanım bende 3 yıllık evliyim..KAyınvalide ve kayınpederimle karşılıklı bi tartışmaya girmediğim halde hamileliğim boyunca ne aradılar ne geldiler.işlerimiz ortak olduğu için hep sorun yaşadık.İŞler ayrıldıktan sonra eşimle de görüşmediler o arada bebeğimiz oldu hadi dedik gelsinler bari hastanede görüsünler.Geldiler hasteneye daha sonrada bir kere eve geldiler o kadar bebeğim 9 aylık hala görmediler.Bu arada annesi eşimle arasını düzeltti.Ama torununu görmeye gelmiyor.Eşime getir göreyim demiş.Ben kızgın olduğum halde gelsinler görsünler diyorum gelmiyorlarda.Kendileri bilir dedim artık.Bende bebeğimi göndermiyorum aslaaa.KEndi gidip görüşüyor benim için böylesi daha iyi.Sende öyle düşün boşver.Et tırnak meselesi ayrılmaz.Bunu bekleme eşinden huzurunu bozma

bide şöyle düşün her ne kadarda o çok sevdiği ailesine gitmesende aran iyi olmasada sana karşı tavır almıyor sende onun hatrı için ailesinin yaptıklarını görmemeye duymamaya çalış ama sana tek tavsiyem eşinin hep destekçisi oda istemezmi alsın seni götürsün bir arada mutlu olsun ama yinede iki tarafında kalbini kırmıyor sonuçta her gece aynı çatı altında sen sabahlıyosun kocanla sen hayatını yaşamaya bak gününü güzelleştir ki hayat her zaman fırtınalar göğüs germekle yaşanabiliyo

ah ah bu işler yukarı tükürsen bıyık asağı tükürsen sakal...
huyunu-suyunu tam bilemediğin komşu olsa amaan be deyip kapını kapatacağın insanları,sırf eşinin anne ve babası diye idare etmeye çalışmak cidden zor.inan allah kolaylık versin güzelim
ama ne olursa olsun ne kadar kırgın bile olsan malesef eşinin anne ve babası... onu asla koparamazsın ailesinden,hatta çok gördüm çevremde baskı yaptıkça görüşmeyeceksin dendikçe daha çok kıymet verip hanımlarına cephe alan kocaları...
bak ne güzel dobrayım diyosun bazıları konuşamaz içine atar içlerinde yaşarlar bütün sıkıntılarını...sen rahatsın bu konuda anladığım kadarıyla neden kayınvalideni karşına oturtup onunla bu yaşadığınız sorunları konuşmuyorsun...eşini çok sevdiğini bu sıkıntılarla yıprandığınızı sonuçta bi aile olduğunuzu güzellikle anlatırsan mutlaka bir yararını görürsün diye düsünüyorum.eşini çok seviyorsundur şüphesiz evliliğin en zor tarafıda bu malesef bazen bükemediğin eli öpmek durumunda kalman,sırf eşinle huzurunuzun bozulmaması için...kapıyı kapattığında onunla başbaşa kaldığın için...
konuşursan şayet ve oda fayda etmezse oluruna bırak o zaman arkadasım herşeyi...geniş olmaya gayret et,eşinle geçimine odaklan sadece...bu arada fazla stres hamile kalmayıda etkiliyor bunu hatırlatırım...kendinide çok üzme canım a.s

canım allah sabır versin ama eşini ailesine karsı sakın doldurma derim haklıda olsan haksız olacaksan çünkü onun ailesi bende eşimin ailesiyele aram iyi değil aynı binada oturuyoruz ben cay içmeye gitmiyorum diye oda gitmezdi zorla yollrdım o senin ailen sen git diye seninle konuşmayanla senle konuşma tavrını mesafeni koru ama eşini doldurma derim zamanla eşin anlayacatır emin ol

ARKADAŞŞŞ a katılıyorum kesinlikle eşini ailesine karşı doldurmayacaksın o hatayı ben de yaptım hakklı olsanda haksız duruma düşüyosun şimdi zorda olsa konuşmamayı tercih ediyorum çünkü değişecek halleri yok.sabretmekten başa çare yokk maleseff

Bence bu durumlarin en büyük sebebi esin....:nazar:

Kusura bakma canim ama malesef dengeyi koyamamis..Kimse kimseyi sevmek zorunda degildir, fakat madem sen onun helali oldun esi oldun aileside sevmese istemese bile saygi duymak ve kabul etmek zorunda...:kahve:

Seni üzen insanlarla görüsmemen kadar dogal birsey yok kim olsa böyle davranir, esinin ailesi tabiki gidecek gelecek lakin bu gitmeler gelmeler senin huzurunu bozuyor Kaynananin esini olumsuz etkilemesinden senin esinle aranda sorunlar cikartiyorsa
o zaman isler cok degisiyor bence, esinin buna bir dur demesi lazim...süprizzzzz

Gercekci olalim tersi olsa, mesela bizim ailemiz esimizi istemiyor sevmiyor kabullenmiyor ve ailemizle her görüstügmüzde esimiz hakkinda olumsuz kirici laflar söyleniyor ne yapariz???? Evet tavrimizi koyariz öyle degilmi? Buna müsade etmeyiz, ben bu insanla evlendim artik beni seviyorsaniz onuda kabul etmek zorundasiniz deriz muhtemlen?:kahve:

Peki bunu esimizden beklemek gibi bir hakkimiz yokmu? Bence var ve ben konu sahibi arkadasimiza hak veriyorum!! Esi tavrini koymak zorunda!! Yoksa bu böyle devam eder!
Neticede ne olur? Yipranmis iki insan ve dagilan bir yuva.....en kötüsüde ücüncü sahislar yüzünden:nazar:

ÜVEYE ETME ÖZÜNDE BULURSUN,GELİNE ETME KIZINDA BULURSUN

çok güzel yazmış arkadaş...toz kondurmadıkları kızlarından çıkar acısı bir bir...sen sadece mesafe koyy eşine karşı onların yaptıklarını söyleme sabret herkes yaptığı hatayı bir anlıyorkii...onlar utansın sonra yaptıklarından sen anlın açık bir şekilde karşılarında duracaksın..söylediğin söz olmaz kötü davranışın söylenemezz..sessiz kaldıkça başıan çıkıyorlar gibi görünüyor ama sonraa kazanan sen oluyorsunn..sadece sabırr..kendini teskit et ve kimse için ağlamaya değmediğini düşün senden akacak bir damla göz yaşı onların tümüne bedeldir..göz yaşlarını onlar için akıtmaa...sevgiler..

X