Eş ailesiyle görüşmeyenler

Hayır. 3 senedir tedavi görüyor. Hala olmadı… ben öncesinde doğum kontrol hapı kullanıyordum. Pcostum. Aman bekar kızın ne işi var kadın doğumda dediler. Sen hap kullanıyorsun çocuğun olmaz dediler. Pcosu duydular oo kısır bu vs dediler. Ben hapı bıraktığım ay gebe kaldım. Kızına da, evlendikten sonra pcos tanısı konuldu. Ve doktorun dediği şey “ öncesinde, bekarken gelseydin doğum kontrol haplarıyla kistlerin büyümesini engellerdik. Artık çok geç. Ameliyat olman gerek” dediler 🥲 şimdi de ana kız ameliyat olsa , pcos olduğunu başkaları öğrenecek ( bende fazlasıyla dillendirmişlerdi aynı hastalığı kızı için söylese sağdan soldan laf gelecek) diye otlarla vs tedavi olmaya çalışıyor. Kimse yaşasın istemem ama insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş gerçekten
Allah imtikamınızı ne güzel almış ya. Bayıldım

Başkalarının görüşüp görüşmemesini konu açacak kadar önemsemek 🤦🏼‍♀️

Eş ailesiyle görüşmeyenlerin evlilikleri er yada geç bitiyor. Huzursuzluk oluyor. Bizim toplumuzda iki kişi değil, iki aile evleniyor. Bu yüzden çiftlerin benzer kültürden aynı yöreden olması çok önemli.

Eski eşimin annesi büyük üzüntüler buhranlar yaşatmıştı bana. Yine de eski eşimi bayramda kök ailesine ve akrabalarına yalnız göndermedim. Koluna girdim, böreğimi tatlımı yaptım, yüzümde sahte gülümseme , dayanmaya çalıştım. Eski eşim de bunu gördü. O yüzden çok pişman ama fayda etmedi.

Eşlerimizin annelerini sevmeyebiliriz ama onlara saygı göstermek zorundayız. Sevdiğimizi adamı dünyaya getiren , büyüten, bizim karşımıza çıkaran hayat veren kadınlar onlar.

Her kayınvalide de kötü değil bu arada kurmayın kendinizi, insan evladı halden anlayan, gelinine kızı gibi yaklaşan merhametli erkek anneleri de var. Açıkçası yöresel olduğunu düşünüyorum. Sorun kayınvalideden ziyade farklı kültürden biriyle yaşamaya çalışmak.

Şimdiki eşim ile aynı kültürdeniz. Kayınvalidemin yadırgadığım, anlam veremediğim tuhaflıkları zorlamaları dayatmaları yok. Kayınvalidem inanılmaz üretken bir kadın ve özellikle mutfak konusunda ondan çok şey öğreniyorum.

İşten eve geldiğimde mutfak masasında salatam, tabaklar, ocakta kısık ateşte tencere hazır oluyor. Kayınvalidem biz yemek yerken yanımızda olmuyor, kendi evine gidiyor. Ben çalıştığım için elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor, buzluğumu doldurmuş kışlık yiyeceklerle zaten haftada iki gün eşim sağolsun eve yardımcı kadın alıyor çünkü evim üç katlı triplex yetişemiyorum asla. Şimdi bu kadıncağız beni azarlarsa eleştirirse iletişimi keseyim mi ?

Şöyle düşünüyorum bizim anne kız ilişkilerimiz bile mükemmel değil yani zaten arada kuşak farkı var yaşanmışlıklar var.

Bence hiç görüşmemektense mesafe konulabilir eş kişisine hissetirilmeden.

Annesine değer vermeyen adam, eşine hiç değer vermez. Kayınvalide sıkıntılıysa eş de problemlidir hiç sekmez..Eleştirdiğimiz beğenmediğimiz kayınvalidemiz eşimizi yetiştirdi.

Laf mı sokuyor, aşağılıyor mu he de geç..hakaret boyutuna vardıysa da artık eş kişisi müdahele etmeli kesinlikle kayınvalide ile polemiğe girilmesini doğru bulmuyorum. Evlilik demir leblebi .. bazı şeyleri görmeyeceğiz duymayacağız akıllı insanlar başka insanları idare etmeyi ve yönetmeyi bilir.

Güleryüz, sabır ve olgunlukla çözülemiyorsa o evlilik bitmeye mahkumdur. Bitmesi gerekiyorsa da bitmelidir. Üç günlük dünyada analarımız bizi eziyet görelim gözyaşı dökelim diye de doğurmadı.

Erkekler, kök ailelerinin özellikle de annelerinin hatalı olduklarının farkında. Eşinizin ailesini silerseniz sizi affetmez evliliğiniz çatırdar. Bir gitmezsiniz iki üç derken fena patlar..neden bayramlarda özel günlerde cemiyetlerde eşlerimizin başını önlerine eğelim ? Evlilik fedakarlık demektir.

Kayınvalideme ihtiyacım var. Annemden çok kayınvalidem yanımda çünkü annem çalışıyor. Önüme yemek koyan, sırtıma hırka patik ören, hafta sonu birlikte kaçın bi yerlere evde kalmayın başbaşa vakit geçirin diye direten bir kadını salt kayınvalide olduğu için neden öteleyeyim nankörlük edemem kimseye.

Eşlerimiz ağaç kovuğundan çıkmadı. Unutmayın siz de kayınvalide adayısınız. Sizin de evlatlarınız kapınızı açmasa, elden ayaktan düştüğünüzde bi başınıza kalsanız, torunlarınız size karşı tavırlı olsa hoş olur mu?

Bomboş sessiz aşırı toplu çocuksuz ninesiz dedesiz neşesiz bi acayip evler yemişim öyle evliliği .. onunla görüşme bununla görüşme izole evlilik mi olur ya tamam mesafe can'dır da iletişimi tamamen kesmek bencillikten başka birşey değil.
Eşimle tamamen zıt kulturlerdeyiz.20 senelik evliligimizin 15 senesi ailesiyle görüşmedim.o kendi ailesiyle görüştü.cocuklar oldu onlarda görüştü.degil ailesini yedi sülalesini sildim ama eşim beni silmedi.cunku yerden göğe kadar haklı olduğumu biliyordu.evlendim diye , kimsenin kölesi kum torbası olmadığımı ,kimsenin hakaretlerine asagilamalarina egosunu benim üzerimden tatmin etmeye hakkı olmadığını bildiği ve hak verdiği için evliliğim 20 yıl devam etti çok şükür mutluluklada ediyor.ben çok şanslı olduğumdan eşim muhteşem olduğundan değil bu.bu eşim insan,adaletli hakkaniyetli ve empati yapabilen biri oldugundan böyle.bunlari yapmayan insanlıktan uzak adaletsiz bencil adamları kendinize eş yapıp sonrada bunu normallestirip genelliyorsunuz.

Sağlıklı evlilik olduğunu düşünmüyorum mu?
Kayinvalideniz ölse bile -bakın ölüm the end- boşanmış sayilmiyorken
Bilin bakalım kim ölürse boşanmış olursunuz? İkinizden biri :)

Evlilik iki kişilik
Kapiyi kapattın mı herkes dışarıda kalır.
Anadolu irfanı yüzünden son zamanlarda yaşadıklarımız ortada. Bu demode düşünceleriniz ile anca X nesli ve BB nesli şımarık ve hadsiz oluyor. Saygı adı altında itaat istiyor. Ben yaşlıyım diye ağzına geleni söylemek ama cevap almamak istiyor.

Esimin ailesi ile görüşmüyorum. Terbiyesizliklerinden bıktım çünkü. Ana babama kadar uzanan dili kesmedigime dua etsinler

X