Eşimin ailesiyle artık yüzleştik,kalbim çok kırık..

İşte kvlerin ortak problemi, herkesin bir olmıycağını anlamamak. Sen öyleysen ben de bu sekildeyim, bunu anlamak o kadar zor mu?
Saygı duymalılar ama nato kafa nato mermer. Bir benzeri de bende var. Onu değiştirebilceğinizi sanıyorsanız üzgünüm ki yanılıyorsunuz, daha da şiddetlenerek devam ediyorlar. Siz eşinizle mutluluğunuza odaklanın sadece.

Bu konuyu eşinize uygun bir dille anlatın. Asla hiddetle ve antipatik sözlerle kendinizi anlatmayın, ters tepiyo… zaman içinde o da aranızdaki dengeyi bulucak. Sabırlı olun. Görün bakın günün birinde sessiz sedasız geri planda annesini düzelticek

Elimden geldiğince sakin olmaya gayret ediyorum ama konuşup anlatmaktan kendimi uzak tutamıyorum içimde birikmiş şeyler birikmesin istiyorum her konuşmamda ama konuşmakta fayda etmiyor o yüzden İnşallah birgün o kafa yapısına geç olmadan gelir bende huzur bulurum.

Ben fedakarlık yaptım yapmadım diyemem ama bu kendi düşüncemden ödün vermeden oldu. Onların istediği gelin sürekli onlarla olsun heryere onlarla gitsin onun misafir benim misafirim benimki onun olsun istediler hala da beklerler belki bilemem. Ama artık beklemezlerse daha iyi olur. Yalnız eşimle sevgi bağı olarak yönelmemiz için eşimin bu olaylara son verdirmesi gerekiyor ben konuşacağımı konuştum ailesiyle o yemekte. Artık bundan sonrası eşimde ya da onlarda benlik birşey kalmadı. Çünkü yaklaşımları daima zorlayıcı ve sitem içerikli insanlar.

Canım inan benim kvde aynı kafada. Gelin sürekli gelsin istiyor. En az haftada bir gitmemi istiyor.Ben gitmiyorum.Eşimde zorlamıyor zaten. Sen sorunu eşinle çöz derim

Zamanla eşinde pes edecek bence. Sen ama kararlı ol. Eşine sürekli anlat. Ben çok anlattım eşime. Ben sizin ailenizden farklı düşünüyorum. Ben sürekli kv evi bekleyemem dedim. Sonunda zaten pes etti o da

Buna psikolojik siddet derler. Boyle baslar. Esin surat yaparak konusmayarak senin direncini kiracak, istediklerini yaptiracak, sonunda pistiracak, onlarin istedigi kivama geleceksin.
Kendisi gitsin gorsun ailesini. Surat yaparsa da yapsin. Sen de surat yap.

Evlendikten sonra kadının mücadelesi zaten eşinin ailesi ile çatışmaları ve kendini olduğu gibi kabüllerdirme mücadelesi başlıyor , zaten bu yıllar sürüyor
Evlilik zor sanat baba evine bemzemiyor

Bi gelişme oldu mu ? Ben araları okuyamadım da.
Bi gelişme oldu mu ? Ben araları okuyamadım da.
Herhangi bir gelişme olmadı eğer gelişme denecekse geniş aile olarak 100 kişi kadar bir iftar düzenlenecekmiş gelin falan demediler
Evlendikten sonra kadının mücadelesi zaten eşinin ailesi ile çatışmaları ve kendini olduğu gibi kabüllerdirme mücadelesi başlıyor , zaten bu yıllar sürüyor
Evlilik zor sanat baba evine bemzemiyor
o kadar haklısınız ki o kadar doğru ki…

En çok takıldığım ve okurken aşırı sinirlendiğim şey eşinin ailesinin kıyafetine karışması ne alama ya ! Yıl 2022 ! Benim eşim dahi kıyafetime karışmaz karışamaz! Ben eşimin ailesine giderken de yaz mevsimi ise mini şortlar elbiseler etekler croplar giyiyorum benim bir giyim tarzım var kendi babam kardeşim annem dahi karışmadı şimdiye dek karışamaz bu kabul edilemez bir şey buna saygı duymayın orta yolu bulmayın

Nerelisiniz acaba çok merak ettim ben konyalıyım ve sizin yazdığınız herşey burda böyle aksi olmaz olsada hoş görülmez gelin. eğer eşiniz tarafı Konyalı yada bu bölgeye yakınsa onlar da bu şekilde gördüğü ve sizi ayıplamasınlar diye kibarca ikaz etmişler kibarca kırılmadan kırmadan konuşun ve orta yol bulun bu dedikleriniz olmasa bizim burda gelinin ne saygısızlığı kalır nede fenaligi malasef

O zaman tüm yurtta herkes öğrenecek kadınların kıyafetine karismamayi orta yol diye birşey yok bu konuda . Benim bedenime giyeceğim şeyi kimse secemez. "Saygısız " ve "fena " görülmek benim için onur olurdu . Bu arada bende öyle goruluyorum size karşı yazmadım bunları . Ha noluyor yüzüme kimse birşey diyemez arkamdan sallarsalar da hiç umrum değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…