Eşimin ailesini bir türlü affedemiyorum...Kocam elimden kayacak diye korkuyorum.

eşinin,ailesiyle görüşme hakkını elinden alamazsın..bunun vebalini kaldırabilecekmisin..bu hem çok günah hemde vicdansızlık..
eşin ailesiyle istediği zaman görüşsün gidip gelsin.BİRGÜN ANNESİNİ YADA BABASINI KAYBETTİĞİNDE EŞİNİN VİCDAN AZABI HİÇ GEÇMEYECEK.ve senide asla affetmeyecek..bırak eşin nasıl mutlu oluyorsa öyle davransın..et tırnaktan ayrılmaz bunu bilesin..

sen görüşmemekte gidip gelmemekte haklı olabilirsin..görüşmek istemiyorsan görüşme..ama bırak eşin gidip gelsin..hatta arada sırada kızınızıda götürsün..tabi çok sık olmamak kaydıyla..sen herzaman mesafeni koru canım..ve görüşme de..onlar gelip senden özürdileyene kadar..özürün büyüğü küçüğü olmaz..hatalılarsa özürdilemeleri gönül almaları gerekiyor..

sana tavsiyem eşini rahat bırak..inan bana evliliğin bundan çok zarar görür..

esınızın aılesı adına cok uzuldum dogurup buyuttup okuttular ve evlendırdıle fakat 3gun once tanıdıgı bırı AILESIYLE KONUSMASINA MUSADE ETMIYORMUŞ cok yazık esınızede yazık

okuduklarima dayaarak esin kotu birisi degil seni de korumus hep.anneni terslemesi senin ona izin vermedigindendir.bence esinle konus bu kadar nefretle doluyken ve hakliyken sen tabbii ki gitmek istemezsin ama onun ailesi.dedigi dogru olurlerse vicdan azabi olayi.esine kendinin istemedigini ama onun gidebilecegini soyle daha fazlasini yapamayacagini seni de kendisiyle birlikte suruklememesi gerektigini onlara giderken vb.cocugum yok ama olsaydi ve de 3yil sonra akillari baslaeina gelseydi ben de gayet nefret dolu olurdum ve affetmezdim diger olaylar zaten cabasi.ama onun ailesi bosver izin ver.

Bende eşimn ailesiyle görüşmüyorum canım,
ama eşim gider ,görüşür, maddi olarak yardımcı olur.
Asla sormam, ilgilenmem.
Benim için yok onlar, üzerimde de hakları yok.
ama eşimin ailesi, evlatlık vazifesini yapsın ama bana sorun , haber getirmesin.
Keşke ilişkiler böyle olmasa ama yapıcak bir şey yok, et tırnaktan ayrılmıyor.

bide şu açıdan bak..senin ailenin eşine yapmadığı kalmadı ve eşin haklı durumda ailende haksız diyelim..

ve eşin , senin ailenle görüşmeni istemiyor...

senin durumun nasıl olurdu ?

bu sorunun cevabını verdiğinde , eşini daha iyi anlayacağını umuyorum..

Bastan sonra okudum. Sen esinin ailesine kizmakta sonuna kadar haklisin fakat esine bir baski yapmamalisin.
Ne de olsa esinin annesi babasi. Istiyorsa gitsin gorussun. Olurlerse sen de vicdan azabi cekersin. Sen gorusmek istemiyorsan gorusme ama esine karisma lutfen.

Ben senin yaşadığının daha fazlasını yaşadım inan, en basitini söyleyim size eşim biz 5 aylık evli iken 6 ay şehir dışına gitti ve kayınvalidemlerde kalmaya başladım, kaynım sadece 30 tl mi neden bana sormadan aldın dedim diye beni evden kovdu (bekar ve benden 3 yaş küçük) kayınvalidem de sadece izledi, oğlunu onaylar gibi.

O günden sonra kaynımı sildim, hala görüşmem 6 yıldır.

Kayınvalidemle de eşim 6 ay konuşmadı, ben 1 yıl, sonra konuştum her ne kadar geçmişi unutmasam da tavrımı koysamda konuştum.

Eşime asla hayatından onları sileceksin demem, diyemem. Benimde anne babam var ve bende bir anneyim.

Kısacası sana git demiyorum ama eşine izin vermelisin.

acilen eşinizin sahibi olduğunuz zannından kendinizi kurtarmalısınız...
sanki 3 yaşında çocuğunuza ; o arkadaşınla bir daha görüşmeyeceksin dermiş gibi;
eşinize AİLE siyle görüşmesini yasaklıyorsunuz.
kusura bakmayın ama dertsiz başınıza dert arıyorsunuz gibi geliyor bana...
sonunuz hayırlı olsun...
bir gün eşiniz size 3 yaşında olmadığını gösterirse üzülürsünüz...

Sen ne kadar engellemeye çalırsan okadar evliliğin tehlikeye girecektir. O kafasına koydumu yapar. Sonunda sen kötü olursun. Burak görüşsünler:)
Ama kendin ve çocuğunu gorusdurup gorusdurmemek sana kalmış. Kocanada istediği gibi gorusebilecegini ama sizin için bir kelime bile teklif etmeyeceğine soz verirse gitsin, yoksa canım bunun sonu hiç ama hiç iyi görünmüyor

Bende aynı seyleri yasadım sayılır ve esim suan istediği gibi görüşüyor ama benim ailesi için suan görüşmem için en ufak bir şey mirildanmadi. Cocuğum oldugundada hiç görmeyecekler!! Bunu hak etmediler, ayaklarimda af dileseler bile bu fikrim hiç değişmeyecek.........

Dediklerinizi tek tek okuyorum, çoğunuza da hak vermiyor değilim.

Benim tek korkum. Bugün kocam gitse onları görmeye yanlız bir şekilde, yarın öbür gün diyecekler ki hani torunumuz, sonra bize gelme gitmeler başlayacak daha sık görüşmek isteyecekler,ben içli dışlı olmak istemiyorum artık...korkum bu işte. Yoksa kocam gitsin görsün, onlar umrumda değiller kocamdanda hiç şüphe duymuyor, endişelenmiyorum..

Torunlarını da eşin gibi görmek hakları, eşinle gönderirsin görürler...

laylasu, normalde %90 gelinleri haklı bulurum ister istemez(eşimin ailesinden çok çektim, ondan belki) ama maalesef sen %10 luk kısımdasın.

eşinin ailesi ile görüşmesine yasak koyman, torunu görmelerini yasaklaman hiç doğru değil.
senin ailen nasıl yeğene/toruna bayılıyorsa, eşinin ailesi de görmek ister. o hasreti neden sokuyorsun ki aralarına? çocuğun için de en iyisi bu. ben de artık nefret noktasındayım kv ve kp' den. hiçbir hakkımı helal etmiyorum(yazdıklarının 100 katını yaşadım inan), ama bir kere bile eşime böyle yasaklar koymadım, koysam bile beni dinlemez, görüşürdü. torun yok ama olduğunda görmeyi yasaklamam. çocuğum için yaparım bunu... onların kaşına gözüne değil...

sen sevme yine, mesafeli dur, resmi ol, gerekirse konuşma ama aile içinde tatsızlıkların uzamasına sebep olma arkadaşım. eşin de ister istemez senin ailene ve yuvanıza bunu yansıtır. insan psikolojisi. o içten içe huzursuzdur, ailesiyle görüşmek istiyordur.
ki yazdıklarından anladığım, gerçekten eşin haklı haksız ayırt edebilen, sana destek veren, ailesini seven biri. hep böyle kalması için, onun da duygusal isteklerine karşı anlayış göstermen gerekiyor diye düşünüyorum. yoksa gerçekten kayıp gider eşin...

bana kızma lütfen ama yazma gereği duydum bunları...
sadece ilk mesajı okuyup yazdım, diğer mesajlara da bakıp gerekirse yoruma eklemeler yaparım.

Son düzenleme:
insanın kendı ailesi olmayınca sanırım affetmek daha bir zor oluyor.
ama, aynı durumla sen ve ailen olsaydınız
sen kesin barışırdın ve eminim ki eşinde senden yana olurdu.

sen nefret etsen de, istemesende
onlar eşinin ailesi, bu kadar vicdansız olmaz.

bana böyle bir şey yapılmış olsaydı
heralde ben karşı tarafı bırakıp gıderdım, bu bencilliktir çünkü.

daha ne istiyorsun, 3 yıl kaynana dırdırından kurtulmuşsun
hiçbir şey eskisi gibi olmaz elbette, ama ailesini bir kenara at
eşini düşün
olaylara kendı pencerenden bakmayı bırak.

şimdi sen izin vermıyorsun ya eşine? eğer bişi olursa, eşin her şeyi senden bilir ve olaylar daha kötü olur.
sen fazla yüz vermessin olur biter
ama eşini arada bırakma

eşine çok yükleniyorsun. eğer karakteri sağlam biriyse yani dolduruşa gelmeyecek biriyse ve sana düşkünse bence bırak ailesine gitsin. sen görüşmemekte haklısın ama onların aralarındaki bağ birbirlerini affetmelerini kolaylaştırır. aynı davranışları ailen sana yapsa 4-5 sene sonra sen de affederdin diye düşünüyorum.

kendin gitme ama bence eşine gidemezsin diye baskı yaparsan bu defa kötü olan sen olursun eşinin gözünde de.

eşinin ailesi yazdıklarına göre, pek anlayışlı, ağırbaşlı insanlar gibi davranmamış.
eşin o an çok kırılmış(haklı olarak), büyük konuşmuş ama durumdan hoşnut değil işte. geri adım atılacaksa, evladın atması daha yerinde olur. arkadaşların dediği gibi, bu dönemde Allah korusun ama herhangi bir vefat vb durum olursa eşin seni hiç affetmez. kendi yuvanın mutluluğu için hoş görmen iyi olur.

bana da kıskançlık gibi gelmedi. kıskançlık olsa açıkça dile getirmez(sarhoş olsa bile), çok daha entrikalı laflar dönerdi. adamın ağrına gitmiş belki. insanlar kendi çocuğu ona
-'cığım' takısıyla konuşmayıp, sevdiğinin ailesine öyle konuşursa üzülür. kim olsa dert ederdi bunu. benim kv, ona 'anneciğim' demediğimi bile kaç kere ima etti, anne derken bile nasıl zor çıkıyor ağzımdan bir de anneciğim bekliyor bunca kötülük yaptığı 'elkızı'ndan. insan kendi çocuğundan daha çok bekler... bunda birşey yok.
- mobilya konusunda bilirkişi olarak keşke önerileri oğluyla paylaşsaymış da kaliteyi eşiniz anlayıp ona göre para ödeseydiniz... burada hatalı buldum kp....
- kredi konusunda, kendinizin altın olarak olsa da, paranız olduğu halde, ısrarla siz ödeyin, demeniz çok tuhaf geldi bana. ödemeye niyetleri olsa öderdiler. ödemiyorlarsa siz ödeseydiniz, meblağ öyle büyük de değil... istemenize gerek yoktu. sözünü tutmamış kp, tamam... bunca dillendirmeye gerek yoktu bence.
- burada size hak verdim. eşinizin memlekette yapılmıştı herhalde. ne kadar düğün iki ailenin de olsa, ailenizle ilgilenmeli, akraba eş dost ile tanıştırmalı, yabancı hissettirmemeliydiler. aileniz oradaki karşılamalarından hoşlanmadıysa; onlarla resmi olurdu, zorunlu olmadıkça görüşmezdiler, olur biterdi...
takı konusuna gelince, o şekilde set takan çok aile var. ya da bir kişi takıyor, diğerleri sadece tebrik ediyor... sıkıntı yapmayın.

sevgili laylasu, çocuğunu sevecek, hor davranmayacak olduktan sonra görüşmelerine onay ver. çocuğun için yap bunu. sevgi ile büyüyen çocuklar mutlu olurlar. senin ailen ne güzel çok seviyor, biraz da eşinin ailesi sevsin.
sana olan hoşnutsuzluklarını çocuktan çıkarmayı denerseler, çocuğu sakın tabii, ama onun dışında engel olma. herkesin sevgisi ilgisi, çocuğuna ayrı artılar katacak.

eşinin ailesi inan o kadar da kötü değil. kötü sözlerini, davranışlarını bilmemezliklerine, anlayışsızlıklarına ver.
oğulları ile görüşmeyecekler, torunu bu yaşa kadar görmeyecekler, kimsenin ailesi kolay kolay böyle uzak kalmazdı inan. her türlü fesatlığı sokarlardı içinize.

Son düzenleme:

siz görüşmek zorunda degılsınız ama eşinizin görüşmesine karısamazsınız...ister affeder ıster küser..onların sorunu bu sizin kırgınlıgınız sıze.haklısınızda.ama aılesının yerını asla alamazsınız.o yüzden tabıkı barısacak..

Başlık benim duruma uyuyor içeriği merak ettim diye üşenmeden okudum..
Sizin sorunlarınız hemen hemen düğün hazırlığında çoğu insanın yaşadığı
sorunlardan olmuş.Ama sen hassas yapından ötürü belli ki daha fazla etkilenmişsin
unutamıyorsun. Kırgınlığını anlayabiliyorum. Bir zaman sonra kırgınlık nefrete dönüşür.
İsimlerini duysan keyfin kaçar..

Ama çok büyük bir kin duyulacak bir şey yaşanmamış bence.
İnsanlar hakaretler duyuyor. Buna rağmen eşi unut,büyüklük sende
kalsın. Hatrım için diyebiliyor.
Sana ya da ailene edilen bir hakaret göremedim en azından
( gözümden kaçmışsa kusura bakma yoğun bir yazıydı)
Bu durumda eşine yasak koyma bence... İlerde ölseler falan eşin
seni suçlar,senden uzaklaşır. Sebep sen olma.
Sen görüş istediğin gibi ama bilki ben yaşadıklarımı unutmayacağım.
Ve unutmamı çok sıcak olmamı bekleme diyebilirsin..
Ayrıca görüşmene izin verdim diye abartayım deme sakın diye de uyar.
Ben olsam en çok bundan korkardım açıkçası..

eşin gerçekten sana değer veriyor ve saygı duyuyor belli.böyleyken eşini kendinden uzaklaştırmana hiç gerek yok arkadaşım.o kadar kızgınken nasıl affetti aklım almıyor demişsin ama anne baba ne yaparsa yapsın insan affeder bunu tahmin etmeliydin.ayrıca buna üzülme belliki çok kafaya takıyorsun, emin ol sen de olsan en sonunda affedecektin.insan anne babasını silemez.
eşine annen baban çok istiyorsan görüş eğer isterlerse belli bir süre sonra torunlarını da görsünler de,çok mutlu olacaktır.bunu onlar için değil,senin üzülmemen,mutlu olman için yapıyorum dersin.ama böyle gidersen senden uzaklaşır eşin,hele annesine babasına birşey olacak olsa aranız bozulur.hem senin ailenle ilişkileri de iyi belliki,böyle giderse o da bozulur.fazla uzatmadan eşinle konuş,senin için en iyisi bu.

Sizin yerinizde olsam Annesini babasını silen eşden ben korkarım.
Bu kadar merhametsiz bi eş ilerde sizin bir yanlışınızda çok rahat seni ve evladını'da siler.
Eşiniz geçde olsa hatasının farkına varıp,merhamete gelmiş,görüşmek istiyor,ve siz mani oluyorsunuz.
Lütfen sizde yanlışınızın farkına varın.
siz görüşmeyin ama eşiniz ve çocuğunuz bırakın gidip görüşûp hayır dualarını alsınlar...

bu kadar uzun süre küs kalacak kadar mesele değil bunlar bence kaldı ki eşim beni ailemle görüştürmese ve o sırada ailemin başına bir şey gelse o eşi affedemezdim,ne ölüsü ne dirisi derler ya öyle soğurdum ondan.Böyle şeylerden kaçınmak lazım.Siz mesafenizi koruyun, soğun olun ama ata ile oğulun arasına girmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…