Eşimin ailesini bir türlü affedemiyorum...Kocam elimden kayacak diye korkuyorum.

Merhaba arkadaşlar... Yoğun bir hafta geçiriyorum o nedenle yazamadım ama sürekli takip edip okuyorum yazılarınızı.

Eşimle oturduk konuşalım dedik, sonuç iyi olmadı. Benim tansiyonum düşdü bayıldım, yere yığılmışım hatırlayamıyorum bile...
Ertesi akşam eşim komşumuza dün akşam yaşadıklarımızı anlatmış zaten öncesinide biliyorlardı. Onun eşi benim eşimle onların evinde, bende kadın kadına bizim evde konuşduk. Dün akşam İlaç tedavisine başladık eşinin önerisi üzerine (İlaç mümessili kendisi ve o grup ilacı çalışıyor). 6 aylık bir ilaç tedavisi sonucu eşim bu süre boyunca hiçbir şekilde konuyu açmayacak,ancak bizim piskolojimiz düzeldiğinde onları kabul edeceğimizi karar aldık. Şu an için benim için erken olduğunu ruh halimin buna hazır olmadığını dile getirdim. Evime gelebileceklerini benim gitmeyeceğimi, düğün ve sonrasında bana yapılan haksızlıkları bir şekilde unutacağımı İLK önce eşimin bensiz ailesiyle konuşacağını sonra ise BEN annesiyle yüzleşeceğimi ve kozlarımızı paylaşacağımızi, bana verilmeyen değeri vermeleri taktirde takmadıkları altınları üstümüze attıkları borçları ve torunlarına verecekleri değeri bana o gün geldiklerinde takacakları ve tekrardan gelin olarak gerçekten görmek istediklerini inandırdıkları taktirde, temiz bir sayfa açacağımızı karalaştırdık. Benim karşıma geçip 2 hasırı sağlı sollu takıp takıştırıp bana biçilen değer olan seti 5 parçaya bölerek '' al kızım senin değerin gözümüzde budur '' bundan sonra geldiklerinde elleri boş kabul etmeyeceğımı, bana sonrasında kızıma biçilen değeri ancak o şekilde gösterebileceklerini söyledim. Torunlarını çok görmek istiyorlarsa bunu göstermeliler.

Bakalım bu sefer ilkinde olduğu gibi oğullarını ve bizi mı yoksa gene parayımı tercih edecekler....

işte ne guzel kocanla güzel bir 6 ay geçir.sonra tekrar degerlendirirsin

Size tavsiyem 3 aylık bir kursla zaten ilaçların prospektüslerini ezberleyen bir ilaç mümessilinin sözü ile ilaç kullanmaya başlamamınızdır. O grup ilaçları yazma yetkisi doktorlardadır, ilaçların reklamını yapam mümessillerde değil.
Ayrıca maddiyata bu kadar takılmanıza da çok şaşırdım. Yazdığınız paragrafın yarısından çoğu, para ve altın içerikli. Demek ki kendi aileniz de kızınıza bavul bavul kıyafet almasa kendi ailenizi de bir kalemde sileceksiniz. Demek ki aileniz bu huyunuzu biliyor ki torunlarını görebilmek için size para saçıyorlar. Üzüldüm büyükler için ve torun için.

aynen öyle yapacaz, kafamızı dağıtacaz. Bu cumarteside zaten kardeşimin yanına istanbula gidiyoruz 1 hafta dinlenecez... sonrasına bakarız zaten.

cnm her ailede illaki sorunlar oluyor eşin görsün anne babasını ama sen istemiyorsan görme onlarda pişman olmuştur belki bu yüzden senin eşinle aran açılmasın önemli olan o.biz ilk evlendiğimizde k.v. de ler eşimin abisiyle küstü görüşmüyorlardı anne küs olunca kardeşlerde görüşmüyordu ama anne barışınca kardeşlerde görüşmeye başladı .k.v.de kendi ne isterse onu yaptırıyor bizde yani

Hanımefendi zor zamanlar yasamıssınız kalbiniz kırılmıs ve haksızlıga ugradıgınızı dusunuyorsunuz.

Amma velakin ne olursa olsun onlar eşinizin anne ve babası, siz görüşmeyin, görmeyin, istemiyorsanız evinize bile gelmesinler ama bırakın evlatlarını gorsunler. Yarın obur gun birşey olsa emin olun eşinizin üzülmesi sizi kahreder.

Benim eşimin babası bana ne hakaretler etmiştir, ne kal...klıgımı ve gezentiliğimi ve namussuzlugumu bıraktı sag olsun ama ben yine de eşime gitme, aileni görme diyemem. Yarın obur gün annesine babasına birşey olsa uzulse benim ciğerim yanar cunku. Bırakın ailesini görsüni bırakın kızınızı da gorsunler gorurlerse utanırlar zaten, pişman da olurlar.

Kolay gelsin, mutlu ve huzurlu gunler dilerim.

yazılan onca yorumdan sonra bu sonucu çıkarmışsınız ya, diyecek pek birşey yok aslında ama yazmadan duramadım.
şu yazdıklarınıza göre, sizin tek probleminiz maddiyatmış gibi görünüyor. eşiniz de bu fikrinizi haklı görüyorsa ona da birşey diyemiyorum. çok şaşırdım gerçekten.
demek size bol bol takıp takıştırsalardı, yapılanları bu kadar dert etmeyecektiniz.

bu konuyla ilgili konuştuğunuzda tansiyonunuz düşüp bayılacak kadar etkileniyorsanız, mümessilin değil de bir psikiyatristin teşhisi ile dr un vereceği ilacı kullanmalısınız.
10 sene eğitim ile çözümü size sunacak olan onlardır. birkaç ilacın özelliğini ezberlemekle olacak iş değil bu.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…