Eşimin ailesine olan kızgınlığımı yenemiyorum

Kendini sıkmaktan ve huzursuz olmandan başka bir işe yaramayacak bu söylediklerin emin ol.Şahsen ben olsam satardım öderdim oğlumun borcunu ama belli mi olur iler de farklı düşünüp satmak istemeyeceğim.Bakın sizin aileniz eşinize değil ne yaptıysa size yapmış bunu neden görmezlikten geliyorsunuz sizin eşiniz olmasaydı kimin niye borcunu ödesinler ki ? Siz hayıflanıyorsunuz neden destek olmadılar diye keşke olsalar ama fazla büyütüyorsunuz gibi geldi bana.Şöyle de bir durum var tabi ,sizin bize sadece anlattıklarınız doğrultusun da yorum yapabiliyoruz için de olsak çok farklı da düşünebilirdik bunu da bilin.Ah demişsiniz beklentin fazla bu insanlardan beklemiyceksin canım yaparlarsa bu bir lutuftur size.Bunlar benim fikirlerim sakın gücenip darılma sonuçta sohbet ediyoruz burda farklı fikirler senin de düşüncelerini değiştirebilir okumuş etmiş bayansın sonuçta beni çok iyi anladığına eminim kardeşim .

canım eşin evet hatalı ama sen "istemedğm halde herşyn iyisini yaptı" diorsun ya belki o da alesinin açığını bildiği için hem sna mahçup olmamak adına hem de seni birşeylerden geri koymamak adına boyundan büyük borçların altına girmş de olabilir.ben birde böle olumlu tarafından baktım bir an...belki borç bir şekilde ödenir demştir ya da borç olunca annem babam destek olur biraz dye düşünmüştür ama planladığı gbi olmamıştır hiçbirşey....

Jezebella, anlattiklarindan anladigim kadari ile esin cok sevimli, sempatik gorunuslu, agzi da cok iyi laf yapan bir erkek. Eger oyle ise cok da yalan soyluyordur bilesin. Senin esinden hicbirsey olmaz bence. Tabi bu benim fikrim. En iyisini gene de sen bilirsin.

evet kendisi aynen böyle açıklıyor durumunu,işlerimin bu kadar kötü gidip ödeyemeyeceğimi düşünemedim vs. diyor,ama hadi düğünü falan geçtim artık onlar çok geride kaldı ama bu iş ve sigorta ve kendi işini yapma ısrarı beni artık tüketiyor. Bir de kararlarını tek başına alma hakkı görüyor kendinde, para konusunda devamlı yalan söylüyor, borcu varsa bile bilemem,ne alıyor ne kadar harcıyor hiçbirinin hesabını vermeye yanaşmıyor,bu beni korkutuyor çünkü yarın bir gün annem babam Allah gecinden versin,ölse bana kalan malda mülkde onunda hakkı olacak..Ya gider bana sormadan başına büyük borçlar alırda evlere vs.hacisler getirirse..bundan birazda ayrılmayı düşünüyorum

burdaki diğer arkadaşlar jezebellanın eşine karşı daha pozitif, hoşgörülü ne bilem iyimser bakıyorlar ama bende senin gibi düşünüyorum. çok yakınımda var öyle bir örnek; ordan biliyorum...

Yuva yıkmak kolay canım emin ol boşansa daha büyük sıkıntılar gelir.Boşanıp mutlu olanlar var mıdır vardır illa ki ama ben hiç denk gelmedim.Amcamın bilmem kaç kadar borcu vardı eşi bıraktı gitti.Babam ödüyor borcunu kızıyorum bende neden ödüyor ki babam amcamın borcunu ?Çalışsaydılar karı koca ödeselerdi borçlarını ...20 30 m borç aman aman büyük rakamlar değil ki.Karı koca çalıştığı zaman ödenebilecek bir rakam.Ya o değilde insanları memnun etmek cidden zor konu sahibini tenzih ediyorum her şeyi alınmış ama sırf oturma odasını kayınvalidesi sormadan kırmızı koltuk almış diye nişan atmayı düşünen kimseler gördük burda..Anladın kardeşim sen beni.

Hımm hiç bu açıdan bakmamıştım .Eğer harcamalarının hesabını sana söylemiyorsa arada güven sorunu varsa orda sonuna kadar haklısın .

Saraylim, nasil anlatsam biliyormusun, esim yakisikli, Kıvanc tatlituga benzetirler hep ama bu yakisikliliga guvenip birde Bogazici okuyunca simarmis, kadinlara iyi davranmayi falan bilmez,tatli dili de yok,keske dedgin gibi olsa..Cirkin erkekler bayanlari elde etmek icin kendilerini gelistirir, bayanlarla ugrasirlar, bunda o da yok.Evlenene kadar bana ilgili davrandi,ama oyle eski sevgililerim kadarda cok birsey yapmadi hic, sonra evlenir evlenmez kaba saba benimle hic ilgilenmeyen biri oldu.Kendisinden daha onemli birsey yoktur, evde sadece TV seyreder sohbet sifir,bir gezmeye gidersin gene oyle..Birseyi unutmus, kendisinin ne sari saci ne yesil gozu beni mutlu edemiyor..Bir yeden sonra zaten artik ona bile bakmiyorsun, erkegin yakisikliliginin hicbir onemi yok..

Gece gece gülümsettin ama beni yaa :)

Yakın zamanda şöyle bir planım var, eşime mal ayrımı rejimi yapmayı önereceğim, ya ayrıl ya bunu yap diyeceğim bakalım ne yapacak.Ancak böylece onun borçlarından sorumlu olmam.Zaten eşlerden biri borçlarını vs. eşine söylemiyor,paylaşmıyorsa diğer eşin böyle birşey isteme hakkı varmış..

Gece gece gülümsettin ama beni yaa :)

Öyle ama gerçekten kocam yakışıklı ama mutlu falan değilim işte..Bir defa bana tatildeyken ayrılırsan ayrıl benim gibi adama kadınmı yok hemen kaparlar dedi, ben de sen kapanın elinde patlarsın dedim :) çok bozuldu :)

İlişkinizi çirkinleştirmesin de,böyle şeylerin yapılmasını geçtim konuşulması bile ciddi meselelere sebep olabilir.Bunu sunarken onun lehine gibi sunmalısın bence tabi eğer ilk etapda boşanmayı düşünmüyorsan.

canım sende başka bir açıdan bakıyorsun; bazı çiftler için haklıda olabilirsin. ama bazen insanlar hiç değişmiyor. az önce bahsetmiştim eniştemden. benm büyük ablamla benm aramda büyk yaş farkı var. o yüzden uzun yıllardr evli ablam. 20 yıla yaklaştı evlilikleri. eşi aynı böyle gösterş meraklıs ama sorumsuz; sağa sola borcu olan biriydi hala da aynı. ablamda çalışıyor hadi ona buna muhtaç olmayalım diye. ama sonuç ne biliyorsun; halan borç devam ediyor, hala haciz arada uğruyor, ablamın çalıştığı hala elinden alıyor. valla bu adamlar bence pekte değişmiyor. çocuklar için ayrılmadı ama hep der çocuklar için katlanıyorum ama ben benden çoktan geçtim diye keza öyle gözünün feri söndü bu yaşta.

Canımcım, bende öyle vefasızlıklara kızarım,adamla güzel yaşa sonra borç çıkınca kaç git.Ama ben bu adamın evlendim bir gün gününü görmedim, koca parası yemek nedir inan bilmiyorum,evlenir evlenmez çuval gibi başıma yığıldı kaldı. Başka taliplerim vardı,durumları iyi onlara da engel oldu..Daha 6 senelik evliyim inan,30 senelik babam anneme karşı daha duyarlı sevecen,koruyucu davranıyor..

Tipik yakisikli sendromu desene.. senin o aptal kocan (kusura bakma) onu bir birakirsan tepeustu cakilir yuksek tepelerinden haberi yok, yasamasi gerek.. Merak etme, seni senin onu sevdiginden fazla seviyordur.. ama yakisikli yaa.. Kendini dayanilmaz sanmanin aldatici etkisi.. valla hic taviz verme, bu is de olmazsa girsin bir ise, taksici mi olur, iscilik mi yapar, ne yaparsa yapsin, eve ekmek getirsin, bir kurus almiyorum artik babamdan sen varken de.. Isine gelirse.. Gelmezse kov gitsin, uc gun sonra aglayarak kapina gelmezse ben de Saraylim degilim.
Haa.. bir de miras hakkini esler paylasamaz, aklinda olsun. Babandan ne kalirsa senin, hic bir hakki yok, tabi sen vermezsen..
Neyse simdi ben ise gider..

Sana katılıyorum,bu huy meselesi, zaten ben hamile olmasaydım daha en başta ayrılacaktım ama çocuk oldu diye dayandım. Ama evlilikler tek taraflı fedakarlıkla yürümüyor, eğer o da ayrılmak istemiyorsa bir işe girmeyi kabul eder ömrümü tüketemem kendimi yiyip bitirerek.Geçen sene aslında bir ara gözümü karattım,avukat bir arkadaşıma gidip konuştum,çünkü 1 kuruş getirmiyordu eve ya,1 kuruş..Devamlı biryere gidip bir de akşama kadar duruyor,yok efendim orada proje geliştiriyormuş o projeyi satarlarsa para alacakmış vs. Hani bir ara bir yarışma programı vardı,Betül Mardin falanda jürideydi,insanlar gelip projelerini anlatıyorlardı,uçuk kaçık şeylerde oluyordu hatırlayan varsa..adam öyle bir proje makinası gibi,devamlı proje çıkarıyor kafasından ama hiçbiri satmıyor sorun orada.:) Tipik Balık burcu işte..

Saraylim sagol, evet miras olayini biliyorum da,gider koskoca bir borcun altina girerse is yapicam diye,biliyosun insanlarin evleri falan ne varsa gidiyor bir de ustune maaslarina bile haciz gelebiliyor,es olarak bende onun borcundan sorumlu olacagimdan hapismi yaticaksin evimi saticaksin durumuna gelir Allah korusun,cok tehlikeli..Kovdum gecen sene,1 ay annesinin evinde kaldi,sigortali bir ise girmeden bu eve gelemezsin dedim, isim oldu para geliyor filan diye bir numaralar yapip bir sekilde cocuguda kullanarak geri girdi..Gule gule..

adamların kendı evladına saygısı sevgısı yok sana mı olsun

boyle beklentıye gırmen bile hata !

canım esının annesıne sen neden kızıyorsun kı

bak sana kıvanc tatlutug gıbı oglan vermıs daha ne verecek

yok mu boyle dusunen anneler ,var valla

şaka bı yana canım ,senı gercekten ıyı anlıyorum .tepkın de cok haklısın .

esının aılesı dururken senın aılenın yardımı bıle senı cıldırtmaya yeter ,cok haklısın .

ne yazık kı canım ınan sımdı herkesın durumu bu .

sen ayrıcalı degılsın yani .

erkek tarafı bı umursamaz vurdumduymaz olmus .

eskıden erkek annes oglunu evlendırırken ,boburlenırmıs .

yapacagı dugunle takacagı altınlarla kolu komsuya hava atarlarmıs .

şimdi oyle mı canım ! sankı komsunun oglu evlenıyormus gıbı umurların da degller.

yıne fayda kız tarafından var .kız babaları kıyamıyor evlatlarına

yıne onlar yardımcı oluyor .ama erkek aılesının umrun da degıl .

hele bı'de kız tarafının her kosulda yardımcı oludugunu gorduklerın de hıc oralı olmazlar .

nasılsa yardım eden bırısı var gozuyle bakıyorlar .

valla öyle doğru demişsin ki. bende sözlendim daha yeni; sırf bu bahsettiğin sebeplerden dolayı; yardım kabul etmeyi düşünmüyorum kendi ailemden.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…