Eşimin ailesi

İşte 2.cocugu planlarken bunları hep düşünmek lazım.
Hiç kimse destek olmasa bile bakabilir miyiz yetebilir miyiz diye.
Benim kendi ailemde eşimin ailesi de şehir dışında şimdiden bebek olayını düşünüyoruz nasıl yaparız ederiz diye mesela.
Ama napalım mecburen çocuk sahibi olmayacakmıyız illaki olacağız 2. Çocuk ise ikisi aynı zamanda büyüsünde kreşe başladıklarında işe başlayayım diye erken düşündüm ya zaten olayda bu değil ben bir şekilde çaresini bulurum herkesin anne babası mı var sadece çocuğu görmek istememeleri beni üzüyor

Eşin çocuk değil tek başına 1 2 hafta yaşayabilir o yüzden bahaneyi bırakın. Akşam iş dönüşü bitik vaziyette oluyoruz bu genç yaşımızda yaşlı insanlardan ayağınıza gelmesini bekliyorsunuz. Önce siz gidip kaynaştırın mağdem.
Kendi kaynaşmıyor ben mi uğraşacağım benim zaten sağlık sorunlarım var şeker hastasıyım sık yemek yiyorum ve o evinde yemek yememe karışıyor hasta olduğumu anlamıyor hiç bi şekilde sık yemem gerektiğini anlamıyor

Akıl yürüyüp yorum yapmadı onalar gittikten sonra bir daha onu aramadılar 10 gün o da alışmıştı ve sordu yalan mı söyleyeceğim arkadaşım ayrıca ilgisini başka konuya çektim ben psikologum zaten inen sadece bunu farketmesine üzüldüm o an
Yani yeni gelip gittiler ve siz yine gelmelerini istediniz, gelmediler diye mi bu kadar tantana. Az yiyin de bir bakıcı tutun çocuğa gözü görmeyen yaşlı kadınlara yaslanacağınıza.

Ama napalım mecburen çocuk sahibi olmayacakmıyız illaki olacağız 2. Çocuk ise ikisi aynı zamanda büyüsünde kreşe başladıklarında işe başlayayım diye erken düşündüm ya zaten olayda bu değil ben bir şekilde çaresini bulurum herkesin anne babası mı var sadece çocuğu görmek istememeleri beni üzüyor
İşte zamanı vs ona göre planlamak lazım.
Benim de yaşım geçiyor ama şartlar olgunlassin diye bekliyorum.
Sizde üzgünüm ama eşinizin ailesini olduğu gibi kabul edin.
İnsanlar uğraşmak istemiyorlar emekli olmuşlar kafa dinlemek istiyorlar belli ki.
Size bencillik gibi gelebilir ama bence değil kendi çocuklarını buyutmusler zaten.
Torunlarla da bu kadar ilgilenmek istiyorlar demek ki.

Kendi kaynaşmıyor ben mi uğraşacağım benim zaten sağlık sorunlarım var şeker hastasıyım sık yemek yiyorum ve o evinde yemek yememe karışıyor hasta olduğumu anlamıyor hiç bi şekilde sık yemem gerektiğini anlamıyor
Eee ne güzel işte yanında seni düşünen insanlar olsun yeter. Sen bize kızıyorsun ama bu duruma takılmaman bile gerekiyor böyle bir kadınsa.

Yaklaşık yarım saat önce ‘bu konu birazdan kapanır’ diye geçirdim içimden.
Beklenen son…

Ciddi misiniz Allah Allah valla ben ilk defa duyuyorum böyle şeyler

Evet. Onların sevgi gösterme şekilleri farklı ne yapabilirim. Bende ilk defa görüyorum. Babamın amcası kızımla aşk yaşardı. Benim dedem bebekken vefat etti amca dede gibiydi. Ama onlar öyle. Doğum günlerinde ararlar, karne, hastalık vs. Yada oğullarını arayıp özledik! diye ağlarlar. Akşam eşim eve gelince arar. Ama onda bile çok ilgilenmezler.

Bende şaşırtacak çok hikaye var 😆

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım
Biz babaanne dede 2 tane hala 1 tane amca
Yani eşin ailesiyle g. T g. Te yaşıyoruz
Bebeğim halalara anne diyecek diye korkuyorum yani o derece
Her gün 3 5 saat alıyorlar
Yetmiyor haftanın en az 2 günü onlarda 1 günü biz de yemek/kahvaltı yapılıyor
Kusura bakma da senin yaşadığın şey benim hayalim resmen.
Dertsiz başına dert arama kardeşim..

Yani yeni gelip gittiler ve siz yine gelmelerini istediniz, gelmediler diye mi bu kadar tantana. Az yiyin de bir bakıcı tutun çocuğa gözü görmeyen yaşlı kadınlara yaslanacağınıza.
Ben de sizin derdiniz çocuğu bırakacak birinin olması ama konu farklı yerden açılmış dedim diye anlama probleminiz var dedi bana 😁 baya baya bakarlar diye güvenmiş beklentisi boşa çıkınca çocuk babaannesini istiyo ama onlar hiç aramıyo diye konu açmış 🤣

Çok dert ediniyorsan sen ara çocuğunu göster. Meraklısımısın kayınailenin.

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım
Ne güzel rahatsın işte karışan görüşen yok önemli olan babası ve annesinin ona sevgi vermesi takma bunları hiç

Merhaba arkadaşlar
Sen ilgisizlik görmemişsin bacım😅 bizimkiler mesela biriyle 5 dakika mesafede diğeri ile (eş ailesi) araba ile 10 dakikalık mesafede oturuyoruz.Bırak aramayı hasta olur mesela çocuklar iki gün sonra gelir görmeye, iyileştikten sonra yani.Çocugun doğum günü olur,eğer parti yapacaksak gelirler ama yapmayacaksak bir arayıp doğum günün kutlu olsun demezler,bırakın hediye almayı ki hediye hiç önemli değil.Gelip bir iyi ki doğdun deyip yanaklarından öpmez mi insan yeğenini? İlla kutlama mı yapmamız gerekir gelip kutlamaları için? Basit seylermis gibi duruyor ama insan o değeri görmek istiyor.Fakat benim çocuklar seninkinden büyük anliyorlar gelip gitmedikleri de.O ilgiyi haladan,babaanneden görmek istiyorlar.çünkü yakın oturuluyor.Siz aynı yerde değilsiniz.sizi arama sıklıkları vs. Bana normal geldi.5 saatlik mesafede de bence senede bir iki gelmeleri haftada iki aramaları gayet normal.

Ben de sizin derdiniz çocuğu bırakacak birinin olması ama konu farklı yerden açılmış dedim diye anlama probleminiz var dedi bana 😁 baya baya bakarlar diye güvenmiş beklentisi boşa çıkınca çocuk babaannesini istiyo ama onlar hiç aramıyo diye konu açmış 🤣
Hay allah gerçek niyetim anlaşıldı, kayınvalideyi de yeterince gömemedik deyip gitti 😂

Evet takıldım kızım açısından artık herseyin farkında arkadaşları var babaanneleri arıyor o da bana soruyor benim Babannem aramadı mı diye bende ne diyeceğimi bilmiyorum.

Bana şunu hatırlattınız ana kız. 😁

Oğlum ananesine dedesine çok düşkün. Bana danışmadan alıp telefonu arayıp konuşuyor. 4-5 yaşından beri yapabiliyor bunu. 6 yaşındaki kız babaannesini özlüyorsa arar...

Oğlum ananesine dedesine çok düşkün. Bana danışmadan alıp telefonu arayıp konuşuyor. 4-5 yaşından beri yapabiliyor bunu. 6 yaşındaki kız babaannesini özlüyorsa arar...
Kızı 2.5 yaşındaymış. Hangi ara konuşmaya başladı, arkadaşları oldu… Arkadaşlarıyla vakit geçirirken babaannelerinin aramasına şahit oldu ve hüzünlendi, evde annesine benimki niye aramıyor dedi içi buruk şekilde…

X