Eşimin ailesi

Kızı 2.5 yaşındaymış. Hangi ara konuşmaya başladı, arkadaşları oldu… Arkadaşlarıyla vakit geçirirken babaannelerinin aramasına şahit oldu ve hüzünlendi, evde annesine benimki niye aramıyor dedi içi buruk şekilde…
2.5 yaşındaki yeğenlerim daha doğru düzgün konuşamıyorlar bile. Millette ne zeki çocuklar var yav, bizimkiler salak çıktı heralde…

Babaanneler biraz daha uzak duruyor, anneanneler daha düşkün oluyor sanki toruna. Ben en azından çevremde böyle gördüm. Siz de çok takılmayın, yaşlı insanlar. Bir de belli bir yaştan sonra insan evini arıyor, bazen 1 saat bile başka yerde kalmak eziyet geliyor insana. 5 saat de uzun bir mesafe gerçekten. Haftada 2 kere aramaları da normal, hatta bana göre fazla bile :) Kızınız görmek istediğinde siz arayın, konuşturum müsaitlerse.

2.5 yaşındaki yeğenlerim daha doğru düzgün konuşamıyorlar bile. Millette ne zeki çocuklar var yav, bizimkiler salak çıktı heralde…
Aynısını ben de düşündüm. Kimse de 2.5 yaşında çocuğun bu beklentisine şaşırmamış. Bi salak benimki herhalde dedim. 💔

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım
yahu cidden derdiniz bu mu sizin

cocugunu annesınden alıp gezmeye goturen babaanneler var

anneanne evden cıkmıyor dıye sıkayet eden kocalar

gorumcem, cocugumun kıyafetlerını bıle benden habersız cope atmıs kendı aldıgını gıydırmıs

ne anlıyorsun ıc ıce olmaktan, cıdden anlamıyorum

herkesın kocasının aılesının ıc ıce olmasında, sık sık aramasından, hep gelın denmesınden, hep cat kapı gelmelerınde, nıye her gun aramıyorsunuz dıye sıkayet edıyor burda ya

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım

Herkes sizin çocuğunuzu sizin kadar harika bulup vakit geçirmek istemeyebilir. Aileside olsa.
Kendi hayatları sorumlulukları var.
Boş yere kendinize takacak şeyler arıyorsunuz.

Ama yeri geliyor bana diyor sen kendi annenlere düşkün yapıyorsun çocuğu bende şaşırıyorum çocuk kimden ilgi görürse ona düşkün olur zaten ama ona anlatamıyorum anlamıyor

Onu bana söylemeyeceksin ilgisiz ailene söyleyeceksin demen gerekiyor. Kör değildir görüyordur kimin ilgilenip kimin ilgilenmediğini . Sadece işine gelmiyordur.
Yada evet aileme düşkün yapıyorum sende istiyosan kendi ailene çevirebilirsin tabi yardım ederlerse dersin. Belki kendi uğraşırsa olmayacağını görüp anlar 😂😂

Niye bukadar tepki gösterildi bu konuya anlamadım. Kadın içerlemiş işte..

Kimi anneanne/ babaanne ve dedeler böyle. Içlerinden gelmiyor sevgi. Yok yani . Tavır alsanız ne olacak göstermelik çıkar gelir en fazla birkaç sefer içinden gelmeyerek sırf ağzınız kapansın diye. Bu daha mı iyi ? bu olay tepki gösterilecek bir durum değil. kendi rahatı önemli böyle tiplerin. Bunlar kendi evlatlarina karsida vurdumduymaz oluyorlar .. çok sevse zaten içi durmaz çıkar gelir. Bnm kv de de böyle ama kp düşkün kv nin umru olmaz görmüş görmemiş.

Insanı üzen bir durum olsa da çok takılmayın yapacak hicbisey yok zorla sevin ölün bitin diyemeyeceğinize göre yok sayın gitsin. Kimi insanlar böyle..

X