Eşimin ailesi

Şimdi siz tam tersini yaşamadığınız için bilmiyosunuz ama %99 un sorunu eş ailesinin gereksiz yapışması , taciz etmesi olduğu için gelmemesi lüks gibi. Ama emin olun böylesi en güzeli. Ha yok mudur gelip gidip faydaları olan mutlu eden vardır. Ama çoğunlukla gelenler değeriyle gelmiyor mutlaka bi sorun çıkıyor.
Diyeceğim o ki gelmemesi, gelmesinden kat ve kat iyidir.

2021 konunuz : Kv evime geldi, kahvaltıda masaya koyduğum ekmeğe kadar karıştı , mesafe koymak istiyorum
Güncel konunuz : Kv neden gelmiyor

Ağrısız başınızı niye ağrıtmaya çalışıyorsunuz ki? Boşverin gelmesin yani
Az öncede yazdım zaten çocuk yokkende bizden çıkmıyordu diye

Kendine gel arkadaşım ! Ne parası ne diyorsun sen be
Doğurdum bakıyorum da çocuğuma konuda ilgi ve sevgi zaten bir kerede ihtiyaç oldu gelmedi konu bu kullanmak falan ne diyorsun sen be
Bir nevi anlıyorum seni ,insan ister torunlariyla ilgilensin .
Ama bunlari yazan sensin .
Demedin mi; onlar bakmak istemediği için işimi biraktim?
Gelmiş olsalardi nolacakti ,sen para kazanacaktin onlarda çocuk bakacakti .
Kim için ozaman işini bırakmış oluyorsun ?

Erken doğum riskim var kalkmadan yatıyorum dedim sizde çocuğa baktırmak istiyor diyorsunuz zorunlu ihtiyaç ama sorun bu değil zaten hiç bir şekilde torunları için bişey yapmıyor
Ama haksız da değil ya büyükler istiyor ki insan ilgi alaka göstersin bu kötü bi niyet değil ki
Keşke iyi olsalar birlikte büyütsek ama olmuyor işte

Bir nevi anlıyorum seni ,insan ister torunlariyla ilgilensin .
Ama bunlari yazan sensin .
Demedin mi; onlar bakmak istemediği için işimi biraktim?
Gelmiş olsalardi nolacakti ,sen para kazanacaktin onlarda çocuk bakacakti .
Kim için ozaman işini bırakmış oluyorsun ?
Ben çocuğum için işimi bıraktım gelin bakın çalışayım diye söz konusu bile etmedim ben zaten çok zor anne oldum uzun süre çocuğum olmadı tedaviler gördüm bebeğimi kaybettim onunzaten bırakmayı düşünmedim zaten gelmezlerse ihtiyacım olunca bile gelmiyorlar çünkü

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım
Haftada ikinkez görüntülü konuşmaknçok bile .
Çok garipmsizim gibi mıç mıç olmaknisteyenlerin eş ailesi seviyeli. Seviyeli olayım diyen kadınların da eş ailesi mıç mıç. Bir terslik var bubişte

Ya ne diyorsunuz Allah aşkına ben çocuğa en ufak bişey demedim onlar gidince aramadılar uzun bir süre çocukta arkadaşının babaannesiyle konuştuğunu görünce benim Babannem neden yok dedi

Babaannesini bilmiyor mu yazmışım okuyun öyle yazın oğlumda yok ayrıca
babaannesini bilen konuşan çocuk benim babaannem neden yok niye desin?
olayı çok dramatize ediyorsunuz gelmiyorlarsa gelmiyorlar işin düştüyse, hastaysan bakabilecek birini çağırırsın. Her aile dinamiği farklı gelmeyeceklerini bilip lafını etmeniz yanlış.

Babaannemle mesafeli oldum ömrüm boyunca hiç eksik büyümedim burdaki birçok kişide öyle.

Ben çocuğum için işimi bıraktım gelin bakın çalışayım diye söz konusu bile etmedim ben zaten çok zor anne oldum uzun süre çocuğum olmadı tedaviler gördüm bebeğimi kaybettim onunzaten bırakmayı düşünmedim zaten gelmezlerse ihtiyacım olunca bile gelmiyorlar çünkü
Kirgin olduğunuzu anlayabiliyorum ,keşke düşünceli olsalardı
Demeki kendi oğullarınıda düşünmüyorlar ,
yerinde olsam eşime de iyi söylenirim .Yarin bir gün onlarinda ihtiyaçi olacaktır

babaannesini bilen konuşan çocuk benim babaannem neden yok niye desin?
olayı çok dramatize ediyorsunuz gelmiyorlarsa gelmiyorlar işin düştüyse, hastaysan bakabilecek birini çağırırsın. Her aile dinamiği farklı gelmeyeceklerini bilip lafını etmeniz yanlış.

Babaannemle mesafeli oldum ömrüm boyunca hiç eksik büyümedim burdaki birçok kişide öyle.
Ayyyy kelime kelime açıklamam gerekiyor heralde sizlere telefonda konuşurken benim yok dedi yani konuşmadık anlamında yok dedi

Kirgin olduğunuzu anlayabiliyorum ,keşke düşünceli olsalardı
Demeki kendi oğullarınıda düşünmüyorlar ,
yerinde olsam eşime de iyi söylenirim .Yarin bir gün onlarinda ihtiyaçi olacaktır
Eşimde çok anlayışlı biri ona hiç bişey diyemiyorum birde herseyin farkında zaten ne yapsa olmuyor da annesi anlamıyor

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var eşimin ailesi kızımı haftada 2 kere anca arıyorlar görmek için 5 saatlik mesafede oturuyorlar uzak diye bahane edip senede 1 kez 2 hafta görüp gidiyorlar eşimde özel sektörde ve biz hiç bi yere gidemiyoruz ailelerimizde diyoruz her zaman siz gelin çocuk dedeleriyle büyükleriyle güzel vakit geçirsin diye ama yok görümcem 3 ayda bir görüntülü arıyor kızımı görmeye en son 2 aylıkken gelmişti düşünün o kadar kopuk kızım zaten tanımıyor onu
Şimdi sorum şu ben artık kafama takmaya başladım kendim için asla değil kızım için tek torunları ve hiç ilgi göstermiyorlar sizce ne yapmalıyım tepki koymalı mıyım
Bunda takılacak birşey yok bence boşverin benim ailem de oğlumu hiç merak etmezler
Hiç takılmıyorum önceden çok üzülür kafama takardım ama abimin çocuklarına kardeşimin çocuklarına tavırlarını görünce dedim ki herkese aynı değillermis boşver dedim

Ben niye gideyim eşimi bırakıp ikiside emekli hiç bir işleri yok ve yaşadıkları şehirde akrabaları bile yok bağlayıcı hiç bişeyleri yok yani gelmemeleri için sorun çocuğun dede nene görmesi değil zaten sorun onların çocuğa ilgisiz olmaları
Bazı insanlar yolculuk yapmayı yer değiştirmeyi başka yerde uyumayı uyanmayı sevmezler o konfor alanından çıkmak zor gelir.
Benim ailemde böyle insanlar çok zaruri durumlar dışında seyehat etmezler tatile gitmeyi bile sevmezler düşünün.
Bunlara kafaya takmayın derim kendi kendinizi dolduruşa getirmeyin.
Haftada 2 kez ariyorlarmis işte.
Eşinizin ailesi demek ki böyle mesafe seven bir aile kabul edin bunu.
Çocuğunuza da babaannen deden seni çok seviyor uzak olduklari için gelemiyorlar deyip Küçücük çocuk siz ne derseniz ona alışır bir yerden sonra.
Ayrıca haftada 2 kez onlar arıyorsa 1 kez de siz arayın çocuğunuz 3 kez görmüş olur bence gayet yeterli.

Bunda takılacak birşey yok bence boşverin benim ailem de oğlumu hiç merak etmezler
Hiç takılmıyorum önceden çok üzülür kafama takardım ama abimin çocuklarına kardeşimin çocuklarına tavırlarını görünce dedim ki herkese aynı değillermis boşver dedim
Sanırım benimde bosvermem gerekiyor ama sonra başkalarının yanında aşırı yapmacık konuşuyor sinir oluyorum böyle çığlıklar atarak seviyor falan normalde ilgisi bile yok çocukla

Bazı insanlar yolculuk yapmayı yer değiştirmeyi başka yerde uyumayı uyanmayı sevmezler o konfor alanından çıkmak zor gelir.
Benim ailemde böyle insanlar çok zaruri durumlar dışında seyehat etmezler tatile gitmeyi bile sevmezler düşünün.
Bunlara kafaya takmayın derim kendi kendinizi dolduruşa getirmeyin.
Haftada 2 kez ariyorlarmis işte.
Eşinizin ailesi demek ki böyle mesafe seven bir aile kabul edin bunu.
Çocuğunuza da babaannen deden seni çok seviyor uzak olduklari için gelemiyorlar deyip Küçücük çocuk siz ne derseniz ona alışır bir yerden sonra.
Ayrıca haftada 2 kez onlar arıyorsa 1 kez de siz arayın çocuğunuz 3 kez görmüş olur bence gayet yeterli.
Haftada iki kes dediysem düzenli iki kez değil bir biz bir onlar biz aramamışsak o asla aramaz zaten sıra bekler sıra sıra ararız o öyle sıra koyuyor sıra atlarsak olurda aramaz

Yani beni tanımıyorsunuz bile sorun arayan insan olduğu çıkarımını yazdığım bikaç şeye göre yazamazsınız ayrıca dediğim gibi benim eşimin bayram izni özel günlerde izni yok aksine daha yoğun çalışıyor
Ben suan hamileyim erken doğum riskim var aman canım uzak gelemem diyor hala
Ehliyet sınavına girecektim eğitim 2 hafta çocuğu bırakacak kimsem yok gelir misiniz dedim gelemeyiz dediler annem yatalak Babanneme bakıyor onu alıp gelemedi biz ortada kaldık vb bir sürü olay var daha
İşte 2.cocugu planlarken bunları hep düşünmek lazım.
Hiç kimse destek olmasa bile bakabilir miyiz yetebilir miyiz diye.
Benim kendi ailemde eşimin ailesi de şehir dışında şimdiden bebek olayını düşünüyoruz nasıl yaparız ederiz diye mesela.

Ben niye gideyim eşimi bırakıp ikiside emekli hiç bir işleri yok ve yaşadıkları şehirde akrabaları bile yok bağlayıcı hiç bişeyleri yok yani gelmemeleri için sorun çocuğun dede nene görmesi değil zaten sorun onların çocuğa ilgisiz olmaları
Eşin çocuk değil tek başına 1 2 hafta yaşayabilir o yüzden bahaneyi bırakın. Akşam iş dönüşü bitik vaziyette oluyoruz bu genç yaşımızda yaşlı insanlardan ayağınıza gelmesini bekliyorsunuz. Önce siz gidip kaynaştırın mağdem.

X