Eşimin ailesi

Evet takıldım kızım açısından artık herseyin farkında arkadaşları var babaanneleri arıyor o da bana soruyor benim Babannem aramadı mı diye bende ne diyeceğimi bilmiyorum.

Benim oğlumun sadece bir babaannesi var ve daha hiç sormadi. 2.5 yaşındaki çocukların sohbet konusu genelde değil.
Tam olarak neye takıldıniz? İnsanlar gelip haftalarca ne yapacaklar 2.5 yaşındaki çocukla?

2 buçuk yıldır ilk kez ihtiyacım oldu ehliyet kursum vardı ve rica ettim onlarda gelmedi zaten eşime şikayet niye edeyim ona dediler zaten gelemeyiz biz diye
Çocuğu falan şahit tutmuyorum ne şahit tutacağım 2 buçuk yaşında çocuğu
Önce çocuk özlüyor da aramıyorlar falan tarzı bir konu açtınız ama konunun özü bambaşka. Size yardımcı olsunlar çocuğu bırakabileyim diye istiyorsunuz gelmelerini, ama mecbur değiller. Kimi insanın kafası kaldırmıyor çocuk. Benim anneannem bana baktı çok çocuk sever ama babaannem hep uzaktan sevdi yani annem aynı şehirde bile bırakmazdı hiç. Şimdi babaanneme bileneyim mi ben, ya da annem? Çocuğu kendimize güvenip doğurmalıyız sadece, başkalarını plana dahil ederseniz beklenti içinde olursanız çok sıkıntı çekersiniz.

Benim oğlumun sadece bir babaannesi var ve daha hiç sormadi. 2.5 yaşındaki çocukların sohbet konusu genelde değil.
Tam olarak neye takıldıniz? İnsanlar gelip haftalarca ne yapacaklar 2.5 yaşındaki çocukla?
Babaannesine bırakıp ehliyet kursuna gidecekmiş aslında konu sahibi, ama konuyu bambaşka bir noktadan açtı 😅

Önce çocuk özlüyor da aramıyorlar falan tarzı bir konu açtınız ama konunun özü bambaşka. Size yardımcı olsunlar çocuğu bırakabileyim diye istiyorsunuz gelmelerini, ama mecbur değiller. Kimi insanın kafası kaldırmıyor çocuk. Benim anneannem bana baktı çok çocuk sever ama babaannem hep uzaktan sevdi yani annem aynı şehirde bile bırakmazdı hiç. Şimdi babaanneme bileneyim mi ben, ya da annem? Çocuğu kendimize güvenip doğurmalıyız sadece, başkalarını plana dahil ederseniz beklenti içinde olursanız çok sıkıntı çekersiniz.
Ben çocuk baktıracak olsam işimi bırakır mıydım işimi bıraktım bakıyorum çocuğuma zaten sadece bir kere ihtiyacım oldu gelip bakmadılar bişeyde demedik baktırma konusu nerden açıldı anlamadım

Babaannesine bırakıp ehliyet kursuna gidecekmiş aslında konu sahibi, ama konuyu bambaşka bir noktadan açtı 😅

Benimki çok akilli bir çocuk ama daha babaannesinin konumunu çözemedi :) bilmiyor yani o kadinin babasinin annesi olduğunu:) hangi yaşli teyze eline oyuncak verse hemen ona yapışiyor.
Benim tarafımdan nene ve dede olmadığını daha cakmadi ama konusahibinin çocuğu ne hikmetse arkadaşlarina gelen (diğer 2-3 yaş arasi çocuklar) telefonlari biliyor.

Ilginç:)

Hayır ihtiyaç duymuyorum ben kendim bakıyorum çocuğuma
Hayır ihtiyaç duymuyorum ben kendim bakıyorum çocuğuma ne alakası var şimdi bakacak biriyle ya ben ne diyorum siz ne anlıyorsunuz

Şöyle ki, dediniz ki :"ehliyet sınavına gidecektim çocuğu bırakmak için gelin dedim gelmediler, çocuğu bırakacak birilerini de bulamadım" bir de dediniz ki "doğum yapicam, annem hasta gelemez kv ye gel diyorum ben gelemem diyor" bu soyledikleriniz bana yardımcıya ihtiyacınız oldugunu dusundurttu

Benimki çok akilli bir çocuk ama daha babaannesinin konumunu çözemedi :) bilmiyor yani o kadinin babasinin annesi olduğunu:) hangi yaşli teyze eline oyuncak verse hemen ona yapışiyor.
Benim tarafımdan nene ve dede olmadığını daha cakmadi ama konusahibinin çocuğu ne hikmetse arkadaşlarina gelen (diğer 2-3 yaş arasi çocuklar) telefonlari biliyor.

Ilginç:)
Demekki o kadar akıllı değilmiş 🤣

Erken doğum riskim var kalkmadan yatıyorum dedim sizde çocuğa baktırmak istiyor diyorsunuz zorunlu ihtiyaç ama sorun bu değil zaten hiç bir şekilde torunları için bişey yapmıyor

Bence iki haftacık yardımcı olabilirlerdi ya eğer çok yaşlı ve hasta değillerse. O kadar da değil. Aile dediğin o kadar da iyilik yapabilir birbirine. Ha mecburiyet mi? Değil tabi ki. Ama yani bayram ziyareti de mecburiyet değil, hasta olsalar ameliyat olsalar gitmek/ilgilenmek de mecburiyet değil vs vs. Sadece mecburiyet bazlı bakarsak hiçbir ilişki ve sosyal destek mekanizması olmaz zaten.

Ehliyet kursu da gunde 8-10 saat sürmüyordur heralde. Yarım gün falandır.
Eskiden öyleydi yani şimdiki sistemi bilmiyorum.

Bence iki haftacık yardımcı olabilirlerdi ya eğer çok yaşlı ve hasta değillerse. O kadar da değil. Aile dediğin o kadar da iyilik yapabilir birbirine. Ha mecburiyet mi? Değil tabi ki. Ama yani bayram ziyareti de mecburiyet değil, hasta olsalar ameliyat olsalar gitmek/ilgilenmek de mecburiyet değil vs vs. Sadece mecburiyet bazlı bakarsak hiçbir ilişki ve sosyal destek mekanizması olmaz zaten.

Ehliyet kursu da gunde 8-10 saat sürmüyordur heralde. Yarım gün falandır.
Eskiden öyleydi yani şimdiki sistemi bilmiyorum.
Sonunda anlayan bir kişi çıktı günde yarım saatti ama gelmedi senin anneannem gelsin dedi bende anneannemi çağırdım onunda gözleri %5 görüyor bir şekilde hallettik yaşadığımız şehirde kimsemiz yok ailemiz yanımizda olsun isteriz en azından çocuk için yani gözleri görmüyor bebeğe nasıl bakacak demedi o süre boyunca çocuğu sormadı bile

Ya ne enteresansiniz cok merakliysaniz siz binin otobuse gidin kalin onlarla insanlar torun icin niye surekli kalkip gelsinler

Belli ama çocuğu doldurma.
Eş ailesinin demekki yapisi öyle. Mesafeliler. Sen torun diyorsun ama kadin kendi oğlunu bile özlemiyor. Kendini üzdüğünle kalirsin
Eşimde öyle diyor benim bile bir kere basımı pksamadı sürekli söylenip durdu sizin yüzünüzden yaşlandım size bakcam diye çöktüm falan deyip durdu hep diyor o da hiç takmıyor o yüzden çocuklarını sevmedi ki torununu sevsin diyor

Belli ama çocuğu doldurma.
Eş ailesinin demekki yapisi öyle. Mesafeliler. Sen torun diyorsun ama kadin kendi oğlunu bile özlemiyor. Kendini üzdüğünle kalirsin
Çocuğu doldurmam ki öyle bişey olur mu benim isteğim o onlarla güzel vakit geçirsin ama o da olmuyor herseye söylenen memnuniyetsiz bir kadın sonuçta

Eşimde öyle diyor benim bile bir kere basımı pksamadı sürekli söylenip durdu sizin yüzünüzden yaşlandım size bakcam diye çöktüm falan deyip durdu hep diyor o da hiç takmıyor o yüzden çocuklarını sevmedi ki torununu sevsin diyor
Eşiniz, siz kaç yaşındasınız ? Eşinizin anne - babası kaç yaşında ?

X