Eşimin ailesi sevdası

berlingoes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2022
228
64
32
Merhabalar

Cumartesi gününden beri kvdedeyiz. Artık evime gitmek istiyorum ama eşim yarın akşam götürecekmiş. Görümcede bizimle az önce çocuğuyla kızım oynuyordu. Kızıma sürekli sıkma yanaklarını vs dedi. Bende dokunma diyorum dedim. Görümce ve eşimde abartıyorsun da bilmem ne başladılar . Eşim surat beş karış birde sabahtan annemlere götürdüm diye orda da sürekli laf soktu millete annem kızımın odasıyla ilgili yorum yapmıştı anne sen alcan galiba kızın odasını diyor sonra işte kuzenim var erkek eşide çalışmıyor prenses gibi kuzenler içinde onlar tatil almış işte ben bu sene alamam param yok 50 bin lira taksit ödüyorum diyor onların yanında. Saçma sapan hareketler

Eşimde surat beş karış ailesinin yanında burdan kurtulmak istiyorum

Ailenizin yanında kalsaydınız siz madem niye geri eşinizin ailesinin yanına döndünüz?
Eşiniz tek başına mi karar veriyor, nerede ne kadar kalacağınıza?
Eşim aslında sözde bana bırakıyor ne yapmak istediğimi ama sonrasında surat yapıyor veya bak ben senin dediğini yapıyorum diye kafama kakıyor

Ben kim ne diyor anlamadım.

Bende anlamadım
Görümcenin kızıyla kızı oynuyormuş
Görümce kızına sıkma yanaklarını demiş
Konu sahibi de bende dokunma diyorum demiş
Görümce ile eşi abartıyorsun diye saydırmış

Dokunma kelimesinde neyi abartmış anlamadım.

Merhabalar

Cumartesi gününden beri kvdedeyiz. Artık evime gitmek istiyorum ama eşim yarın akşam götürecekmiş. Görümcede bizimle az önce çocuğuyla kızım oynuyordu. Kızıma sürekli sıkma yanaklarını vs dedi. Bende dokunma diyorum dedim. Görümce ve eşimde abartıyorsun da bilmem ne başladılar . Eşim surat beş karış birde sabahtan annemlere götürdüm diye orda da sürekli laf soktu millete annem kızımın odasıyla ilgili yorum yapmıştı anne sen alcan galiba kızın odasını diyor sonra işte kuzenim var erkek eşide çalışmıyor prenses gibi kuzenler içinde onlar tatil almış işte ben bu sene alamam param yok 50 bin lira taksit ödüyorum diyor onların yanında. Saçma sapan hareketler

E gitmeyin sizde. Bende böyle sanki eşi padişahmış gibi peşine gezip gezip sonra şikayet edenleri anlamıyorum. Eşim bana aileme saygı göstermiyorsa hayatta gitmem onun ailesine. Ne yapacak benimi boşayacak? Defolsun gitsin.

Eşim aslında sözde bana bırakıyor ne yapmak istediğimi ama sonrasında surat yapıyor veya bak ben senin dediğini yapıyorum diye kafama kakıyor
E her türlü surat yapmıyor mu zaten? Ailesinin evine geri dönüşmüşsünüz ama yine surat asmış. Her seferinde eşinizin dedigini yapıp sadece söyleniyorsunuz. Alışkanlık olmuş bu sizde.

Burada asıl problem eşin. Eşinin surat yapmaması lazım. Bu konuyu eşinle konuş, rahatsızlığını dile getir . Yine aynı şekilde surat yaparsa bu sefer kafaya takma, moralini bozma. Tek başına günün keyfini çıkar.

Uzaktan mı gittiniz ki o kadar kalıyorsunuz,, ee o senin ailenle nasılsa sende onun ailesiyle öyle ol,, psikolojik şiddet yapıyor anladığım kadarıyla böylesine ne yapsan kâr etmez gerçi, sende onun ailesine aynı şeyi yaparsan daha da azabilir kuduz köpek gibi oluyo bunlar ağızlarından hep pislik kötü laf akıyo nefret ediyorum bu tiplerden kalbide pis bu tiplerin

Burada insanların sorun diye açtıklarını okuyunca asıl ben dert anasıyım diye düşünmeye başladım. Dert bunun neresinde, ne olmuş? Okadar anlayamadım ki 😄
Aslında konu sahibi sınır çizememiş kendi isteklerini göz ardı etmiş. Benim de isteklerim haklarım duygularım var diyemiyor. Eşi ne derse o, kocasının saygı duymadığı bir üyemiz maalesef. Sevgi için bir şey diyemeyeceğim siz tamamlayın efendim:)

Aslında konu sahibi sınır çizememiş kendi isteklerini göz ardı etmiş. Benim de isteklerim haklarım duygularım var diyemiyor. Eşi ne derse o, kocasının saygı duymadığı bir üyemiz maalesef. Sevgi için bir şey diyemeyeceğim siz tamamlayın efendim:)
Eşi, maşallah karısını takmış peşine, anasında tüm bayramı geçiriyor. Kadının ailesine ise yargı dağıtıyor diye anladım. Çünkü "kuzenin eşi çalışmıyor ama prenses gibi tatillerde" derken; Sizin kız prenses değil benim de borcum var kimse beklentiye girmesin. Hatta varsa siz ateşleyin toruna oda yapalım, demeye getirmiş. Sevgi yok ki bu adamda. Ona göre anasında bayramda bedava kalmak, kayınvalideden üç beş koparmak yeterli. Eşi mutlu veya değil umrunda değil. Tabi doğru anladıysam.

Eşi, maşallah karısını takmış peşine, anasında tüm bayramı geçiriyor. Kadının ailesine ise yargı dağıtıyor diye anladım. Çünkü "kuzenin eşi çalışmıyor ama prenses gibi tatillerde" derken; Sizin kız prenses değil benim de borcum var kimse beklentiye girmesin. Hatta varsa siz ateşleyin toruna oda yapalım, demeye getirmiş. Sevgi yok ki bu adamda. Ona göre anasında bayramda bedava kalmak, kayınvalideden üç beş koparmak yeterli. Eşi mutlu veya değil umrunda değil. Tabi doğru anladıysam.
Çok doğru anlamışsınız maalesef durum bu. Konu sahibi bu duruma bi ayar vermeli yoksa çok mutsuz olur. Hayır diyemeyen sınır çizemeyen insanlar hep bu durumu yaşıyor maalesef.

sizde aynı şeyi yapın ona surat asın ve başına kakın. ayrıca istediğinizi yaptırtıp surat asmasını görmezden gelin bi yerden sonra bu beni takmıyor diyip bırakır o da surat asmayı

Adamı da yanınızda götürecekseniz hayatınızda ne değişecek ki? Ailesinin evinde bırakırsanız kurtulmuş olursunuz ancak.
Ne cesaretle annenizle o şekilde konuşabiliyor? Ailecek tepenize çıkarmışsınız. Ailesi olmasa hiçbir sorun kalmayacak sanıyorsunuz ama sorun eşiniz zaten.

Merhabalar

7 yıllık evliyim her bayram ve yaz dönemi yıllık izinler de eşimin memleketindeyiz. Bayram kac günse bitene kadar orada kalırız. Çalışıyorum evimde de zaman geçirmek istiyorum ama kv kp görümce kişisi tarafından tartisma çıkıyor. Bayramda hizmet edeceğim bulaşık yemek derken zaten yoruluyorum sonra da tatil bitiyor ise başlıyorum. Malesef bu bayram çilesi bitmeyecek sanırım

Gorumceye kizip kiziniza "dokunma diyorum sana" diyerek pasif agresif bir tutum icerisine gireceğinize, kiziniza bebege nasil yaklasmasi gerektini ogretmeye calissaniz, oyunlarina dahil olup ikisi arasindaki dengeyi saglasaniz daha hoş, hem kiziniz icin öğretici olur.

diger konulara yorum yapamicam cunku anlamadim.

X