Eşimin Ailesi Konusunda Nasıl Davranmalıyım?

Eşiniz üzülsün tabi ama böyle bir aileye denk geldiği için üzülsün. Yoksa sizin evliliğiniz iyi gibi duruyor. Hayattaki tek şansı bence sizin evliliğiniz.

Zaten uzaktasın pek takma onlarla ilgili bilgi öğrenme kafanı meşgul etme. Onlarla aynı ortamda olduğunda onları sinir et kaynınlarla sohbet et yalnız kaldığında elini birşeye sürme onları takma her anlamda.

Allah yardımcın olsun cnm dislanmana çok üzüldüm eltilerin maalesef kıskanç ve fesat
Bende böyle durumlar yaşadım herkes yaşar direk alakani keseceksin kocan gitsin kalsın sohbet etsin et tırnaktan ayrılmaz aile ilişkilerine karışma hiç senden uzak olsunlar sadce
Valla ben öyle yaptım kafam öyle rahat kiiii😂ailesinden beni çok seven var kermes diyorki omca sene nasıl dayandin😊cahilligime denk geldi diyorum bende

Bahsettiğiniz olaylar bir insanı sevmeye mani bu konuda haklısınız. Ama kardeşlerin görüşmesine, aile olarak bir araya gelmelerine değil bence.
Bir ofis ortamında bile huyunu sevmediğimiz insanlar olabiliyor. Sevmiyoruz, sıkı fıkı olmuyoruz ama mesafeli de olsa iletişimde olabiliyoruz. Sizde böyle yapabilirsiniz.

Eşiniz üzülmekte haklı, kardeşleri ile ortada iletişimi kesecek büyük bir olay yokken sırf eşleri birbirlerinden hoşlanmıyor diye bir araya gelemiyorlar.
Sarılın, neşeli sohbetler edin demiyorum, mesafelide olsa görüşmeyi tamamen kesmeyin bence.

Eşim sırf bacanağının sohbetini sevmiyor diye kardeşimle gidip gelmemeyi, görüşmemeyi teklif etse kabul etmezdim.
Şu bahsettiğiniz olaylar genelde bir çok elti/görümce ilişkilerinde mevcut. Herkes tarzı değil diye eş ailesi ile görüşmese aile kavramı kalmazdı ortada.

Gereksiz samimiyet kurmadan mesafeli olarak görüşebilirsiniz bence.

Hadi be ordan..Karadenizliler miste..kiclarini sana donmuslerde..kaynana hic konusmamista..sen eminim melaike..kiz ne ara dustun cennetten
Allah aynı dertten sizede nasip etsin inşallah muhakkak evlatlarınız vardır. Karnımdaki 5 aylık çocuğumla kimseye iftira atacak değilim sizede kendimi ispatlamak zorun değilim.

Allah yardımcın olsun cnm dislanmana çok üzüldüm eltilerin maalesef kıskanç ve fesat
Bende böyle durumlar yaşadım herkes yaşar direk alakani keseceksin kocan gitsin kalsın sohbet etsin et tırnaktan ayrılmaz aile ilişkilerine karışma hiç senden uzak olsunlar sadce
Valla ben öyle yaptım kafam öyle rahat kiiii😂ailesinden beni çok seven var kermes diyorki omca sene nasıl dayandin😊cahilligime denk geldi diyorum bende
Gerçekten zor eşim Bi yanda onlar Bi yanda insan nasıl davranacağını şaşıyor başına gelmeyen bilmez bende siz gibiyim gerekmedikçe girmiyorum aralarına çözümü şimdilik böyle buldum Allah vicdan merhamet versin ne diyim bal etmek zor bu tip insanlarla

Bahsettiğiniz olaylar bir insanı sevmeye mani bu konuda haklısınız. Ama kardeşlerin görüşmesine, aile olarak bir araya gelmelerine değil bence.
Bir ofis ortamında bile huyunu sevmediğimiz insanlar olabiliyor. Sevmiyoruz, sıkı fıkı olmuyoruz ama mesafeli de olsa iletişimde olabiliyoruz. Sizde böyle yapabilirsiniz.

Eşiniz üzülmekte haklı, kardeşleri ile ortada iletişimi kesecek büyük bir olay yokken sırf eşleri birbirlerinden hoşlanmıyor diye bir araya gelemiyorlar.
Sarılın, neşeli sohbetler edin demiyorum, mesafelide olsa görüşmeyi tamamen kesmeyin bence.

Eşim sırf bacanağının sohbetini sevmiyor diye kardeşimle gidip gelmemeyi, görüşmemeyi teklif etse kabul etmezdim.
Şu bahsettiğiniz olaylar genelde bir çok elti/görümce ilişkilerinde mevcut. Herkes tarzı değil diye eş ailesi ile görüşmese aile kavramı kalmazdı ortada.

Gereksiz samimiyet kurmadan mesafeli olarak görüşebilirsiniz bence.
Canım benim zaten öyle yapıyorum anne babasının yanına gidiyorum önemli bişi olsa yine giderim o benim hayat yoldaşım sonuçta ailesini atamaz ona görüşme de demem asla hakkım yok ama keyfi 10 saat ziyarete eltilere gidip sırtını dönüp surat asmalarını da çekmek istemiyorum onlar buyursun gelsin kapım açık eşimde gitsin ama ben keyfi aynı ortamda bulunmak istemiyorum

Canım benim zaten öyle yapıyorum anne babasının yanına gidiyorum önemli bişi olsa yine giderim o benim hayat yoldaşım sonuçta ailesini atamaz ona görüşme de demem asla hakkım yok ama keyfi 10 saat ziyarete eltilere gidip sırtını dönüp surat asmalarını da çekmek istemiyorum onlar buyursun gelsin kapım açık eşimde gitsin ama ben keyfi aynı ortamda bulunmak istemiyorum
10 saatlik yol mesafesi yolun sonunda ağız yüz yapan eltiler sence gidilirmi

Allah aynı dertten sizede nasip etsin inşallah muhakkak evlatlarınız vardır. Karnımdaki 5 aylık çocuğumla kimseye iftira atacak değilim sizede kendimi ispatlamak zorun değilim.
Bence siz madem hamilesiniz duaniza da bedduaniza da cok dikkat edin..agziniz pek alisik belli..

Ay çok benziyor durumumuz.
Ben de egeliyim, eşin karadenizli. Şimdilik eltim yok ben de kayınpederle küsüm, kayınbiraderler ve kayınvalideyle de mesafeliyim. Düzeltmeyi de hiiiç düşünmüyorum.
Kültür farkı gerçekten zormuş. Bekarken bana söyleyenlere kızmıştım ama önemliymiş. Ne yapsalar bana batar, ben ne yapsam onlara batar.
Onlar zeytinyağlı sevmez, ben o lahanalı fasulyeli yemekleri sevmem. Oturmaları, konuşmaları, şakaları her şeyi bana çok uzak.
Fikren aramızda zaten 100 yıl var. Kadın dediğin susacak, kadın dediğin geri duracak, sadece erkek diye hep saygı duyacağım ama onlar kadına saygı duymaz.
Ay daha çok yazarım çok doluyum bu konuda.
Ama ben asgariye indirdim rahatladım. Sizi görmezden mi geliyorlar, görmeyin. Siz de dönün arkanızı telefonla ilgilenin. Gerçekten en güzeli uzak durmak
Gerçekten kültür farkı çok önemli bana da demişti annem ayak uyduramazsın kızım bunlar kalabalık lay lay lom mesafe yok saygı yok aralarında diye ama eşimle evlendiğime pişman değilim o bana çok değer verir fakat ailesi beni o taraftan da olmadığım için istemedi Halen de aynılar

Sizin üslubunuza karşılık verdim ne yaşadığımı bilip görmeden ahkam kesiyorsunuz madem ben cennetten düştüm uyduruyorum iftira atıyorum Allah aynı duruma sizide düşürsün.
İnsanların dertlerinle öyle lay lay lom dalga geçemezsiniz kalbimi yarıp içini mi gördünüz ki bu kadar emin konuşuyorsunuz Allaha havale ettim sizi sizide sınasın.

Sizin üslubunuza karşılık verdim ne yaşadığımı bilip görmeden ahkam kesiyorsunuz madem ben cennetten düştüm uyduruyorum iftira atıyorum Allah aynı duruma sizide düşürsün.
Ooo maşallah nese mutluluk saciyorsunuz..aynen devam

İnsanların dertlerinle öyle lay lay lom dalga geçemezsiniz kalbimi yarıp içini mi gördünüz ki bu kadar emin konuşuyorsunuz Allaha havale ettim sizi sizide sınasın.
Simdi yuregim catladi(eltilerine sor karadenizliler boyle der)daha uyuyamam..elamet korktum..

Simdi yuregim catladi(eltilerine sor karadenizliler boyle der)daha uyuyamam..elamet korktum..
Kusura bakmayın ama çok çirkin bir tarzınız var.
Bir başka kültürden yetişip o kültüre adapte olamamış olabilir. Siz egeli bir eşiniz olsa ben bu kadar çirkinleşmem olabilir derim kişiselleştirmem.
Ben de eşimin ailesiyle geçinemiyorum tarzımız hayata bakışımız çok farklı, bugün olsa karadenizliyle evlenmezdim.
Bu bana hakaret etme hakkını vermiyor.

Sanki beni anlatmışsınız valla biz bide yakınız keşke ayrı şehirlerde olsaydık beterin beteri var şükredin. Karşınızdaki insanlar sizin tek lafınızla, duruşunuzla, giyiminizle bilmem neyinizle sizi dışlayabiliyor ve laf etme hakkını kendilerinde buluyorsa bir kere saygıları yoktur zaten. Siz onların kardeşinin eşisiniz her şeyden önce bunun için saygılı olmaları gerek. Sevmek zorunda kimse değil ama saygı zorunlu. Kaldı ki sevilmeyecek ne yapmışsınız ki bu kadar yani. Ben anlamıyorum sülalenize dışardan gelen biri var siz ona sıcak davranıp güzel buyur edeceğinize neden her şey gelinden bekleniyor. Gözcü gibi gözler üzerinde geziyor. Eşim de bana demişti kendini sevdir diye. O zamanlar dank etmemiş kafama tabi şimdilerde beni seven sevmiş başkası sevsin sevmesin umrumda değil diyorum. Kimseye yalakalık yapamam. Olduğum gibiyim, beni seven böyle sevsin sevmeyen görüşmesin bu kadar basit. Kimsenin tavuğuna kış dememişim, kötü söz etmemişim ama aynı bende sizin gibi suratsız, ayak uyduramayan gelin ilan edildim. Ayak uydurmakta ayrı komik... neyse bende çabaladım ama sonuç hüsran. Anladım ki ne yapsan yaranamazsın. Boşverin hiç bir şey yapmayın içinizden geldiği gibi davranın yeter. Görüşmeyebilirsiniz. Eşinize de dersiniz ki beni dışlayanlarla görüşemem kusura bakma. Ay ne içim doluymuş benimde baya uzun oldu kusura bakmayın

Siz buluttan nem kapan bır kadknsınız bence.her seyı bu kadar kısısel algılamayın.dunya etranızda donmuyor herkesın her hareketı de size yonelkk değil.

X