Eşimin Ailesi Konusunda Nasıl Davranmalıyım?

Eşinizin ailesi sıkıntılı o kesin de sizin de ilk kötü olayda üstlerine çizgi çekmeniz mantıklı değil, o gitti güm bu gitti güm. İnsan ilişkileri böyle değil hele bambaşka kültürlerdeyken.

Keşke sevgiliyken yüz göz olmasaydınız bu kadar. Egeli birinin karadenizli bi aileye uyum sağlama ihtimali çok düşük zaten. Emin olun sevgiliyken evlerine gittiğiniz için bir sevmemiş olabilirler sizi. Sizin mesafeli tavrınızın da bi hükmü yok onlar hep beraber olmayı seven tipte insanlar çünkü. İyi kötü demiyorum ama arada kültür farkı var. Ya uyun sağlayacaksınız ya da konuşmayacaksınız size söyleneni de takmayacaksınız.
İlk etapta üstlerini çizmedim daha sonra kaç kez gittim hatta davet ettim hatalı davranışlar sözler bende olmamasına rağmen düzelsin iyi olsun istedim ama bir müddet sonra tek taraflı çabaladığımı ve her seferin de aynı şeylerle karşılaştığım farkettim Karadeniz ege uyumu konusunda kesinlikle haklısınız hep bir arada olma istekleri var uyum sağlama durumu söz konusu bile değil en son çayda sadece 1 eltim geldi yardıma aynı evin içinde zorunlu şeyler dışında ne birarada oturdum ne de konuştum eşime yardım ettim 10 gün kaldım kayınvalidem de döndüm kayınvalidem zaten beni sevmez oğlumu uzaklara götürdü diye hamileyim ne tebrik etti ne sevindi onlar çaya gittiler ben evde yemekleri hazırladım zaten öğürmelerim çok oluyordu kokudan felan o çaya biraz geç gidiyordu her sabah içim dışıma çıkıyordu birkez olsun gelip kızım al bir bardak su ya da iyimisin demedi vicdansız gerçekten Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin benim suçum onun oğlunu sevmek mi torununu taşımak mı diğerleri arar sorar kızım der bize hiç ben bu kadını ne diye arayayım nereye kadar bende aramıyorum da sormuyorum da kendi 1 tane kızı var sen benim gelinlerimi kıskanıyorsun diye dışlıyor benim için diyormuş görümce e o senin gelinin Allah büyük Allah büyükdiyorum sadece

Keşke yaranmak için o kadar uğraşmasaydınız bence. Bir iki yaptınız olmadı sallayın gitsin işte. İyi niyet abidesi değiliz sonuçta. Ben sizin kadar tahammül edemezdim. Kıçını dönüp yüzünü asan eltiye 2. Kez hayatta gitmezdim mesela. Minimum iletişim içinde davranın bence. Allahtan şimdi telefonlar var bol bol oyun indir telefonuna sıkıldıkça oynarsın.
Çok haklısın bende son çaya gittiğimde eşime destek olmak için yemeklerini yaptım çaylarını koydum odama çekildim kitap okudum oyun oynadım zaten eşime de dedim eltilerin evine beni götüremezsin sen gitmek istersen git diyorum o da şimdilik konuyu açmıyor ama işte nereye kadar bir gün patlak verecek hayırlısı Allahtan artık

Ya hakli oldugunuzu biliyor musunuz hakli olmanin rahatligi çöksün üstünüze. Arasalar da cok dett oluyor çünkü pek hayrina bisey olmuyor aramasalar da. Küçük çekirdek ailenizle mutlu olmaya bakın. Sizi istemiyorlarsa siz hic istemeyin. Esinizin ailesi esinizin gorusmesiyle ilgilenmeyin. Kendi önünüze bakin. Yok elti yok kayinvalide bir noktada onlar kim ki beni mutsuz edecek gücü buluyorlar diye düşünün.
Haklısınız bazen üzülüyorum işte

İlk etapta üstlerini çizmedim daha sonra kaç kez gittim hatta davet ettim hatalı davranışlar sözler bende olmamasına rağmen düzelsin iyi olsun istedim ama bir müddet sonra tek taraflı çabaladığımı ve her seferin de aynı şeylerle karşılaştığım farkettim Karadeniz ege uyumu konusunda kesinlikle haklısınız hep bir arada olma istekleri var uyum sağlama durumu söz konusu bile değil en son çayda sadece 1 eltim geldi yardıma aynı evin içinde zorunlu şeyler dışında ne birarada oturdum ne de konuştum eşime yardım ettim 10 gün kaldım kayınvalidem de döndüm kayınvalidem zaten beni sevmez oğlumu uzaklara götürdü diye hamileyim ne tebrik etti ne sevindi onlar çaya gittiler ben evde yemekleri hazırladım zaten öğürmelerim çok oluyordu kokudan felan o çaya biraz geç gidiyordu her sabah içim dışıma çıkıyordu birkez olsun gelip kızım al bir bardak su ya da iyimisin demedi vicdansız gerçekten Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin benim suçum onun oğlunu sevmek mi torununu taşımak mı diğerleri arar sorar kızım der bize hiç ben bu kadını ne diye arayayım nereye kadar bende aramıyorum da sormuyorum da kendi 1 tane kızı var sen benim gelinlerimi kıskanıyorsun diye dışlıyor benim için diyormuş görümce e o senin gelinin Allah büyük Allah büyükdiyorum sadece
İşte takmamanız lazım. Kim ne derse desin sevince samanlık seyran falan olmuyor kültür çok çok önemli. En basitinden çaya gitmek bile çok garip. Bizim buralarda aynı eve doluşup tarım işini yazları hala devam ettirmek yoktur mesela. Olan olmuş ama evlenmişsiniz. Bence çizgiyi komple çekin yardıma falan da gitmeyin. Düğünde bayramda gidin tebrik edin gelin. Çok da kafaya takmayın kendinizi de paralasanız anlaşamazsınız. En azından kocanız klasik karadeniz erkeği gibi değil sanırım tesellisi olsun bu da. Kendinize odaklanın boşverin onları.

Çok haklısın bende son çaya gittiğimde eşime destek olmak için yemeklerini yaptım çaylarını koydum odama çekildim kitap okudum oyun oynadım zaten eşime de dedim eltilerin evine beni götüremezsin sen gitmek istersen git diyorum o da şimdilik konuyu açmıyor ama işte nereye kadar bir gün patlak verecek hayırlısı Allahtan artık
Aynı yerde yaşamıyorsunuz zayen niye patlak versin bi yerden. En kötü gidin kendinize hizmet ettirin 😂

Etmiyor gibi ama üzülüyor farkındayım banada bişi diyemiyor çünkü kriz geçiyorum beni anlamasını bekliyorum yani nereye kadar tek taraflı adım atabilirim evlerine gitsem sırtını dönüp oturuyorlar başka şeylerle meşgul oluyorlar benim ne eksiğim var ki memurum elim ayağım düzgün saygılıyım becerikliyim niye peşlerinden koşup durayım birazda onlar adım atsınlar ama dimi benimkide gurur bende insanım
Çok haklısınız, o kadar cahiller ki

konudan anladıgım esınız ılımlıymıs
evet kaynınız eltınız falan gercekten zor ınsanlarmıs
en ıyısı uzak olmak mesafelı olmak kı sızde zaten uzak duracaksınız sorun cozulecek :)
gorusmezsenız sorun olmaz bayramdan bayrama ararsınız bıttı gıttı sıkmayın canınızı
En büyük şansım 10 saat uzaktayım hepsinden şimdilik böyle dediğiniz gibi yapıyorum eşimi çok seviyorum o benim herşeyim şansım çok iyi anlaşıyoruz beni hiç kırmaz kimseyi kırmaz değer verir ama ailesinin benle ilişkisi konusunda nötr malesef hayırlısı artık ne diyim Allah vicdan versin en büyük yalnızlık onca insanın içindeyken kendinizi oraya ait hissetmiyorsunuz ya o anki mutsuzluğumu size anlatamam

yani elti ben kiloluyum yağlarım beni koruyor hasta olmuyorum demiş

siz buradan alınacak ne buldunuz

kuzenimin kuzeni vardı

ilkokula giderken biz onlara gittik

işte üstünüzü giyinin üşürsünüz vs

çocuk da kilolu bir tip

amannn nene dedi benim yağım beni korur üşümem ben dedi

bak 30 yıl geçti hala konuşuyoruz o olayı

neden her şeye alındınız, her şeye moraliniz bozuldu,

sigara içen birisi o olsaydı birlikte içerdik demiş de çok da tın

kv hayırlı olsun dememiş

siz öğürüyorum hamileyim demedi iseniz kadın da söylemek istemiyor demek ki diye düşünmüş, sıkıştırmamıştır

eltiye vs anlam yüklemeyin

lakin kafanızda da büyütmeyin kimse kimseyi sevmek zorunda değil hele ki eltisini

Nokta diye bir işaret var lütfen aralarda kullanmayı deneyin. Gözlerim kanadı upuzun tek bir cümleyi bir solukta okumaya çalışmaktan. Konunuza gelince eşiniz ılımlı bir insan sorun yaratmayın küçük ayrıntıları dert etmeyin. Tayin alın gidin uzağa, samimi olmaya gerek yok

Aynı yerde yaşamıyorsunuz zayen niye patlak versin bi yerden. En kötü gidin kendinize hizmet ettirin 😂
En son
yani elti ben kiloluyum yağlarım beni koruyor hasta olmuyorum demiş

siz buradan alınacak ne buldunuz

kuzenimin kuzeni vardı

ilkokula giderken biz onlara gittik

işte üstünüzü giyinin üşürsünüz vs

çocuk da kilolu bir tip

amannn nene dedi benim yağım beni korur üşümem ben dedi

bak 30 yıl geçti hala konuşuyoruz o olayı

neden her şeye alındınız, her şeye moraliniz bozuldu,

sigara içen birisi o olsaydı birlikte içerdik demiş de çok da tın

kv hayırlı olsun dememiş

siz öğürüyorum hamileyim demedi iseniz kadın da söylemek istemiyor demek ki diye düşünmüş, sıkıştırmamıştır

eltiye vs anlam yüklemeyin

lakin kafanızda da büyütmeyin kimse kimseyi sevmek zorunda değil hele ki eltisini
Onun gibi cılız değilim demiş zaten kilol
Sen 10 saat uzakliktasin
Birde ben sadece 1saat ☹️
Allah yardımcınız olsun

Gerçekten sabır gerekiyor eşimi çok seviyorum onla mutluyum aile konusu oldumu düğüm gibi oluyoruz bende yoruldum artık çünkü zamanında ilişkimiz için çok adım attım ama artık benimde gururum el vermiyor ben hamile kaldım sadece eşimi arayıp tebrik ediyorlar whatsap aile gurubu var en büyük abisi beni eklemiş bana sormadan dedim niye ekledin özelden neyse dedim tamam belki sohbet ederiz sıcaklık olur size yemin ederim orda bile adımı anmadılar kendi aralarında sohbete gırgır şamataya devam ettiler büyük abisi yazdı sadece gelin napıyosun felan diye diğerleri 3 gelin kendi 3lü çekildikleri selfiyi atıyorlar maşallah çok güzeliz felan diye bana nispet yapıyorlar ben yokmuşum gibi orda da dışlanmaya devam edildim bende dayanamadım çıktım gruptan şimdi ne arıyorum ne soruyorum ama nereye kadar görmezden gelicem 1kişi değil 2 kişi değil 7 kişiler bayramda seyran da resmen sinirler
eşimin ailesiyle restleşip görüşmeyenlerden biriyim. 2 çocuğum var. küçüğümü eşimin tarafından kimse görmedi. büyüğü de 1 haftalıkken görmüşlerdi( büyük oğlum 27 aylık, küçüğü 9 aylık). ben yaklaşık 3 aydır başka bir ilde yaşıyorum tayin aldırdım. eşim ailesine aşırı düşkün biri. eskiden ailesiyle görüşmesi bana batıyordu resmen. bende yok sayılıyorum diye öfkeleniyordum. Şimdi ise, hiç umursamıyorum eşim gitmiş görüşmüş, kalmış, hiç etki etmiyor.
ben kendime kızıyorum ki, evlilik öncesi eşimin ailesine ne hediyeler, ne aramalar, ne iyi niyetler göstermişim.. çok aptalmışım. mesafeli durmadığıma çok pişmanım. şimdi hepsinden nefret ediyorum. sadece eşimin kök ailesi değil, diğer yakın akrabaları( amcaları, teyzeleri, kuzenleri) bile bana düşman kesildi ( bir amcası hariç)ki benim onlarla hiç problemim olmadığı, her bayram elimde çikolatamla, düğünlere, doğumlara altınımla gittiğim halde.. hepsi menfaatçi insanlarmış. kendime kızıyorum.. niye alıyorsun, niye bu iyi niyet. sana gelene gidersin o kadar. sana değer verene değer verirsin o kadar.
keser döner sap döner gün gelir hesap döner misali bende aramıyorum, bende sormuyoırum.. tek konuştuğum bayramda seyranda aradığım bir amcası var. o diyor bana diğer amcaları aramıyorsun ya darılıyorlar. dedim ben onlara ne yaptım da onlar beni aradı mı, saydı mı? koronadan yengesi vefat etti, ona bile aramadım. zaten telefonları yok. hepsini silmiştim. eşimin babası şimdi koronadan yatıyormuş, napıyım bana niye söylüyorsun, ben onun hiç birşeyiyim, bir daha bana ne ölünüzü ne dirinizi söyleme umrumda değil dedim. gerçekten değil.

halen nereye kadar sürecek bu diye bir görümcem dışında kimse aramadı beni. o görümceme de açtım ağzımı yumdum gözümü, bana hak verdi. benim eşim demiş ki aramayın, hiç bir şeye karışmayın demiş o yüzden aramamışlar. dedim ekmeğime bal çaldınız. benim de hatalarım var başta bu kadar iyi olmayacaktım, yok sayıldım, enayi yerine kondum, dolandırıldım. sizin kadar görgüsüz insanlarla ben hayatımda daha önce karşılaşmamıştım dedim. görümcem de telefonda bazı şeyleri şaşırarak dinledi. ama iyi boşaldım. çok geç kaldınız dedim ( bu arada görümcem 5 ay kadar önce aradı). bu saatten sonra kimseyle aram düzelmez. alın kardeşinizi tepe tepe kullanın artık dedim.

ama suç benim eşimde idi. o dengeyi bulamadı. şuna da şaşırıyorum ki eşim bekar gibi her yere gider, yeğenleriyle haşır neşirdir. ama hiç bir kimse benim çocuklarımı dahi görmedi. eşim resimlerini göstermiştir. insanın kanına dokunur ya.. empati yapamıyorum bu konuda.. ben kardeşimin çocuklarını hep görücem kardeşimle hiç sorun yokmuş gibi her zaman yağlı ballı olucam ama kocam ve çocuklarım hiç yokmuş gibi olacak.. bu bana ilginç geliyor ama eşime gelmiyor demekki.. eşime bu soruyu sormadım mesela.. utanırım yani.. sen nasıl bu kadar candan görüşüyorsun senin çocuklarının hiç tanımadığı kan bağı olan insanlarla.. karını yok sayanlarla diye.. ekmeksiz demekki zoruna gitmiyor.

Eşimle 5 yıl önce tanıştık şimdi 2.5 yıllık evliyiz ve 5 aylık hamileyim eşimle ilgili şahsi hiçbir sıkıntım yok anlayışlı yardımcı bir adam beni kırmaz sinirli yapısı yok. Benimse hayatım kolay geçmedi malesef sinirlerim yıpranık ve tahammül sınırım az. Şöyle eşim Karadenizli ben egeliyim 5 kardeşler ben tek çocuğum ilk başlarda ailesinle kültür uyuşmazlığı yaşadım onlar. Nasıl diyim biraz lağbali bende hiç hoşlanmam en önemlisi 3 eltim var hepsi bana düşman ne yaptın derseniz yemin ederim hiçbir kötü lafım olmadı beni gördükleri andan bu yana yokmuşum gibi davranıyorlar evlerine giderim oflar poflarlar Bi nasılsın demezler kıçını dönüp otururlar hepsi benden 2-3yaş büyük genciz hepimiz iş güç sahibiyiz abisinin evine ilk gittiğimde o zaman eşimle çıkıyoruz tanışma amaçlı gittim yeni atanmıştım memur olarak ilk maaşımdan hiçbirşey kalmadı evime yemek masası alamadım eşim arada geliyordu yer sofrasında kahvaltı ediyorduk o gün yemekte abisi bana neden o gün bizi kahvaltıya çağırmadın dedi bende henüz düzenimi oturtamadım masa felan alayım çağıracağım yemeğe dedim tabi ben tanışmaya gittiğim için bakımlı gittim normal de kendime bakarım bana şöyle bir baktım sen kuaföre ne kadar veriyosunki Bi masa alamadınmı dedi benim yediğim ekmek boğazıma dizildi ki ben hiç kuaföre gitmem herşeyim kendim hallederim ki gitsem ona ne onamı hesp vericem sonra benim morelim bozuldu tabi ağzının payını verdim efendice kalktım masadan eşimde anladı karısına eline sağlık dedim tabağımı kaldırdım biraz yemek kaldı amacım sadece tabağımı temiz bırakmak onu çöpe döktüm salona geçtim onlar mutfakta kaldı karısı sinsi hiçbişi demiyor sonra arkamdan laf etmiş emek emek yaptığım yemeği çöpe döktü diye. Sonra diğer abisinin yanına gittim onunki ev hanımı bende 7-8 yaş büyük o zaman yeni doğurmuştu o da hiç muhatap olmadı benle o zaman sevgiliyiz eşimle. mutfağa gitti bende sohbet olsun diye yanına gittim sigara içiyor mutfağın balkonunda abla bebekle aran nasıl dedim iyi dedi sen sigara içiyormusun dedi hayır dedim yaaaa Fatma olsaydı şimdi onla içerdik dedi tabi o diğer elti sinirim bozuldu geçtim yine salona 2 eltide fos çıktı halbuki en çok onu sevmiştim çocuğuna bebek minderi altım sürpriz Kargola dım kendi çalışamıyor diye altının taktım üstelik ailenin içinde bile değilim en çokta o laf etti arkamdan 3. Elti biraz kilolu ben kışın hasta oldum yabancı memleket kimsem yok eşim geldi baktı o zaman sevgilim tabi ben 50 kiloyum telefonda konu açılmış eşime demiş beni yağlarım koruyor ben hasta olmam felan diye laf etmiş biz sevgiliyken evlenmişlerdi 3. Eltim bende ev hediyesi eşimle neskafe takımı gönderdim şık birşey telefonda ne gerek vardı çokta çiçekliymiş felan dedi anlıycağınız 3. Eltide güm... Neyse daha bir sürü fesatlık olay 2 yıllık ilişkimizde sonra nişanlandım 1 ay içinde tayin istedim kaynanam ben tayin istedim diye düşman oldu bunca sıkıntılı insana yakın yaşamak istemedim evliliğimde huzurum kaçar diye bursa dan antalya ya geldim vay efendim ben kardeşleri ayırmışım onlara ayak uyduramamışım diğer gelinler beni istemiyor diye artık kaynanamıda nasıl doldurdular o da düşman oldu Karadenize çaya gittik sabh akşam öğürdüm gebelikten 1 kere yanıma gelip nasılsın demedi bebeğin olacak hayırlı olsun kızım demedi tuttuğu gelini benden önce gebeydi eşimi arıyordu müjdemi isterim abinin çocuğu olacakmış diye bize eşimle hiçbişi demedi o ailede sadece eşimin ablası bana iyi davranıyor onu da diğer gelinler dışlıyor o da çok üzülüyor o 3 gelin hem birbirinin ardından konuşuyor hemde beraberken kanka oluyorlar ben ordaysam yokmuşum gibi davranıp herşeyi 3 yaparlar bende yanlarına hiç gitmiyorum evlendim farklı Bi ile geldim 3 yıl olacak hiç gitmedim eşimede dedim ben gitmicem eşimle ilk evlendiğimizdr annemi babamı kardeşlerimi niye aramıyorsun diyordu bende onlar beni kaç kez aradı şimdiye kadar 1 kez bile aramadı dedim o zaman çok kavga ediyorduk şimdi ses çıkarmıyor ama bazen görüntülü arıyorlar ben kalkıp başka odaya gidiyorum hiç beni sormazlar hamileyim ablası dışında Hiç kimse arayıp hayırlı olsun demedi sürekli yoksayıyorlar aslında kardeşleri iyi ama karıları yola gelmiyor hatta abisinin biri o yılana konuşmuş kıza niye böyle davranıyorsun diye sevmiyorum demiş geçmiş tam bir fesat ben sevgiliyken hepsine adım attım bayramlarda aradım evlerine gittim ama hiç bir zaman akarşılığını görmedim eşimi seviyorum beraber çok iyi anlaşıyoruz ama 5 yıldır bu aile sorunu aramızda artık ne arıyorum ne gidiyorum Bi çay zamanı diğer eltiler Karadenize gitmediği zaman eşime yardıma gidiyorum onlar yokken kaynanamla aynı evde 2 cümle etmeyiz zaten normalde ayda 2 kez kaynanamı arayıp halini hatrını sorardım ben 3 yıllık evliyim bir kez bile aramadı en son hamile kalınca Bi hayırlı olsun demediği için çok gücüme gitti artık onuda aramıyorum kısacası ablası dışında Hiç kimseyi ne görmeye ne duymaya tahammülüm yok ben adım attım zamanında ama benimde gururum var nereye kadar birgün eşinle aramızda bu sorun daha büyüyücrk diye korkuyorum çünkü şimdilik sadece üstünü örtüyoruz eşimde böyle napcam bilmiyorum tek tesellim uzaktayım yılda en fazla 1 kez 1 hafta göreceğim ama lütfen bana idare edin demeyin çok ağız yüz yapıyorlar onca insanın içinde yalnız kalmak sohbet edecek insan yok eltilerim hal ve hareketleri zaten sinirliyim patlarsam gemileri yakıcam diye korkuyorum siz olsanız napardınız
Elti konusu oldumu dayanamam😂hiç bir zaman iyi elti bekleme, eltinin iyisi olmaz. Baştan hata yapmışsın,hediye mediye almakla.elin boş gidip hanım gibi kurulacakatınki,dedikodunu yaparsalarda hakkıyla yapsınlar. Eltiyle mücadele çok kolay ne düşünüyorsan kocalarının yanında yüzlerine söylecekesin yoksa işin zor. Gerçi sen uzaktasın takmana bile değmez.ben Olsam o görüntülü konuşmalarda inadına odada kalırdım. Aniden kameraya çıkar ay nasılsınız hahaha diye gülerdim bir dakika kocamın tepesinden ayrılmazdım,suratımda dalga geçer gibi bir gülümseme olurdu.Abilere selam verirdim , çocuklarını sorardım mesela aslaaa karılarını sormazdım. Birgün bekliyorum gelin derdim😂 Ayrıca görümceyede güvenme belki arabızı bozan odur. Laf taşıyıp beni sevmezler diye konuşuyor olabilir.

eşimin ailesiyle restleşip görüşmeyenlerden biriyim. 2 çocuğum var. küçüğümü eşimin tarafından kimse görmedi. büyüğü de 1 haftalıkken görmüşlerdi( büyük oğlum 27 aylık, küçüğü 9 aylık). ben yaklaşık 3 aydır başka bir ilde yaşıyorum tayin aldırdım. eşim ailesine aşırı düşkün biri. eskiden ailesiyle görüşmesi bana batıyordu resmen. bende yok sayılıyorum diye öfkeleniyordum. Şimdi ise, hiç umursamıyorum eşim gitmiş görüşmüş, kalmış, hiç etki etmiyor.
ben kendime kızıyorum ki, evlilik öncesi eşimin ailesine ne hediyeler, ne aramalar, ne iyi niyetler göstermişim.. çok aptalmışım. mesafeli durmadığıma çok pişmanım. şimdi hepsinden nefret ediyorum. sadece eşimin kök ailesi değil, diğer yakın akrabaları( amcaları, teyzeleri, kuzenleri) bile bana düşman kesildi ( bir amcası hariç)ki benim onlarla hiç problemim olmadığı, her bayram elimde çikolatamla, düğünlere, doğumlara altınımla gittiğim halde.. hepsi menfaatçi insanlarmış. kendime kızıyorum.. niye alıyorsun, niye bu iyi niyet. sana gelene gidersin o kadar. sana değer verene değer verirsin o kadar.
keser döner sap döner gün gelir hesap döner misali bende aramıyorum, bende sormuyoırum.. tek konuştuğum bayramda seyranda aradığım bir amcası var. o diyor bana diğer amcaları aramıyorsun ya darılıyorlar. dedim ben onlara ne yaptım da onlar beni aradı mı, saydı mı? koronadan yengesi vefat etti, ona bile aramadım. zaten telefonları yok. hepsini silmiştim. eşimin babası şimdi koronadan yatıyormuş, napıyım bana niye söylüyorsun, ben onun hiç birşeyiyim, bir daha bana ne ölünüzü ne dirinizi söyleme umrumda değil dedim. gerçekten değil.

halen nereye kadar sürecek bu diye bir görümcem dışında kimse aramadı beni. o görümceme de açtım ağzımı yumdum gözümü, bana hak verdi. benim eşim demiş ki aramayın, hiç bir şeye karışmayın demiş o yüzden aramamışlar. dedim ekmeğime bal çaldınız. benim de hatalarım var başta bu kadar iyi olmayacaktım, yok sayıldım, enayi yerine kondum, dolandırıldım. sizin kadar görgüsüz insanlarla ben hayatımda daha önce karşılaşmamıştım dedim. görümcem de telefonda bazı şeyleri şaşırarak dinledi. ama iyi boşaldım. çok geç kaldınız dedim ( bu arada görümcem 5 ay kadar önce aradı). bu saatten sonra kimseyle aram düzelmez. alın kardeşinizi tepe tepe kullanın artık dedim.

ama suç benim eşimde idi. o dengeyi bulamadı. şuna da şaşırıyorum ki eşim bekar gibi her yere gider, yeğenleriyle haşır neşirdir. ama hiç bir kimse benim çocuklarımı dahi görmedi. eşim resimlerini göstermiştir. insanın kanına dokunur ya.. empati yapamıyorum bu konuda.. ben kardeşimin çocuklarını hep görücem kardeşimle hiç sorun yokmuş gibi her zaman yağlı ballı olucam ama kocam ve çocuklarım hiç yokmuş gibi olacak.. bu bana ilginç geliyor ama eşime gelmiyor demekki.. eşime bu soruyu sormadım mesela.. utanırım yani.. sen nasıl bu kadar candan görüşüyorsun senin çocuklarının hiç tanımadığı kan bağı olan insanlarla.. karını yok sayanlarla diye.. ekmeksiz demekki zoruna gitmiyor.
Ya neredeyse aynı durumdayız bu soruyu ben sordum sen yengelerini arıyorsun whatsap grubunda ben hariç hepsi eşinle Bi ben yokum ama eşim var yani zoruna gitmiyor mu diye ne diyim insanlara diyor geçiyor yeğenlerini arar sorar hediye alır şimdi ben hamileyim benim çocuğuma böyle davrancaklar mı hiç sanmam gerçekten ben erkek olcam benim karımın dışlandığı ortama adım atmam ya yola gelirler ya da bende gitmem ama işte yapamıyorlar bende diyorum sen git kal görüş ama beni peşine sürükleme bakalım nereye kadar gidecek bu durum

Elti konusu oldumu dayanamam😂hiç bir zaman iyi elti bekleme, eltinin iyisi olmaz. Baştan hata yapmışsın,hediye mediye almakla.elin boş gidip hanım gibi kurulacakatınki,dedikodunu yaparsalarda hakkıyla yapsınlar. Eltiyle mücadele çok kolay ne düşünüyorsan kocalarının yanında yüzlerine söylecekesin yoksa işin zor. Gerçi sen uzaktasın takmana bile değmez.ben Olsam o görüntülü konuşmalarda inadına odada kalırdım. Aniden kameraya çıkar ay nasılsınız hahaha diye gülerdim bir dakika kocamın tepesinden ayrılmazdım,suratımda dalga geçer gibi bir gülümseme olurdu.Abilere selam verirdim , çocuklarını sorardım mesela aslaaa karılarını sormazdım. Birgün bekliyorum gelin derdim😂 Ayrıca görümceyede güvenme belki arabızı bozan odur. Laf taşıyıp beni sevmezler diye konuşuyor olabilir.
Öyle yapamıyorum işte canım ya keşke yapabilsem

Onun gibi cılız değilim demiş zaten kilol

bence bunu da diyebilir

lakin bunu size söylememesi gereken sevgiliniz

yani yengem sana böyle dedi diye yetiştirmemeliydi

kaldı ki biz ona kilolu diyoruz o da size cılız diyebilir

ki genelde kilolu olmayanlar en ufak hasta olduğunda zayıfsın da ondan denir

takmayın bunları

hala içinizde taşımayın yıllar geçmiş

üzülen siz oluyorsunuz gereksiz insanlar için

iki taraf içinde bu ilişkinin bir anlamı yok ki yarın gider boşanırlar sizinle hiçbir bağları kalmaz aynı şey sizin için de geçerli

o zaman neden takasınız kafanıza değmez

Bakın aynısı olmasada benzer şeyleri yaşamış biri olarak diyorum ki. Siz bu konularla ilgili eşinizle geriliyor ve ister istemez uzaklaşıyorsunuz birbinizden. Farketmeden birbirinizi kırıyor, üzüyorsunuz. Ama bunu size yapanlar evlerinde huzurlu, mutlu güzel güzel yaşıyorlar. Neden bozuyorsunuz ki huzurunuzu onlar için.

Yılda 1 hafta bazen benide geriyor ama diyorum ki yılda 52 hafta var. 1 hafta için 51'inin içinden geçmek ne kadar mantıklı?

Ay çok benziyor durumumuz.
Ben de egeliyim, eşin karadenizli. Şimdilik eltim yok ben de kayınpederle küsüm, kayınbiraderler ve kayınvalideyle de mesafeliyim. Düzeltmeyi de hiiiç düşünmüyorum.
Kültür farkı gerçekten zormuş. Bekarken bana söyleyenlere kızmıştım ama önemliymiş. Ne yapsalar bana batar, ben ne yapsam onlara batar.
Onlar zeytinyağlı sevmez, ben o lahanalı fasulyeli yemekleri sevmem. Oturmaları, konuşmaları, şakaları her şeyi bana çok uzak.
Fikren aramızda zaten 100 yıl var. Kadın dediğin susacak, kadın dediğin geri duracak, sadece erkek diye hep saygı duyacağım ama onlar kadına saygı duymaz.
Ay daha çok yazarım çok doluyum bu konuda.
Ama ben asgariye indirdim rahatladım. Sizi görmezden mi geliyorlar, görmeyin. Siz de dönün arkanızı telefonla ilgilenin. Gerçekten en güzeli uzak durmak

Konuya satır basi ekleyin allah askian
Eşimle 5 yıl önce tanıştık şimdi 2.5 yıllık evliyiz ve 5 aylık hamileyim eşimle ilgili şahsi hiçbir sıkıntım yok anlayışlı yardımcı bir adam beni kırmaz sinirli yapısı yok. Benimse hayatım kolay geçmedi malesef sinirlerim yıpranık ve tahammül sınırım az. Şöyle eşim Karadenizli ben egeliyim 5 kardeşler ben tek çocuğum ilk başlarda ailesinle kültür uyuşmazlığı yaşadım onlar. Nasıl diyim biraz lağbali bende hiç hoşlanmam en önemlisi 3 eltim var hepsi bana düşman ne yaptın derseniz yemin ederim hiçbir kötü lafım olmadı beni gördükleri andan bu yana yokmuşum gibi davranıyorlar evlerine giderim oflar poflarlar Bi nasılsın demezler kıçını dönüp otururlar hepsi benden 2-3yaş büyük genciz hepimiz iş güç sahibiyiz abisinin evine ilk gittiğimde o zaman eşimle çıkıyoruz tanışma amaçlı gittim yeni atanmıştım memur olarak ilk maaşımdan hiçbirşey kalmadı evime yemek masası alamadım eşim arada geliyordu yer sofrasında kahvaltı ediyorduk o gün yemekte abisi bana neden o gün bizi kahvaltıya çağırmadın dedi bende henüz düzenimi oturtamadım masa felan alayım çağıracağım yemeğe dedim tabi ben tanışmaya gittiğim için bakımlı gittim normal de kendime bakarım bana şöyle bir baktım sen kuaföre ne kadar veriyosunki Bi masa alamadınmı dedi benim yediğim ekmek boğazıma dizildi ki ben hiç kuaföre gitmem herşeyim kendim hallederim ki gitsem ona ne onamı hesp vericem sonra benim morelim bozuldu tabi ağzının payını verdim efendice kalktım masadan eşimde anladı karısına eline sağlık dedim tabağımı kaldırdım biraz yemek kaldı amacım sadece tabağımı temiz bırakmak onu çöpe döktüm salona geçtim onlar mutfakta kaldı karısı sinsi hiçbişi demiyor sonra arkamdan laf etmiş emek emek yaptığım yemeği çöpe döktü diye. Sonra diğer abisinin yanına gittim onunki ev hanımı bende 7-8 yaş büyük o zaman yeni doğurmuştu o da hiç muhatap olmadı benle o zaman sevgiliyiz eşimle. mutfağa gitti bende sohbet olsun diye yanına gittim sigara içiyor mutfağın balkonunda abla bebekle aran nasıl dedim iyi dedi sen sigara içiyormusun dedi hayır dedim yaaaa Fatma olsaydı şimdi onla içerdik dedi tabi o diğer elti sinirim bozuldu geçtim yine salona 2 eltide fos çıktı halbuki en çok onu sevmiştim çocuğuna bebek minderi altım sürpriz Kargola dım kendi çalışamıyor diye altının taktım üstelik ailenin içinde bile değilim en çokta o laf etti arkamdan 3. Elti biraz kilolu ben kışın hasta oldum yabancı memleket kimsem yok eşim geldi baktı o zaman sevgilim tabi ben 50 kiloyum telefonda konu açılmış eşime demiş beni yağlarım koruyor ben hasta olmam felan diye laf etmiş biz sevgiliyken evlenmişlerdi 3. Eltim bende ev hediyesi eşimle neskafe takımı gönderdim şık birşey telefonda ne gerek vardı çokta çiçekliymiş felan dedi anlıycağınız 3. Eltide güm... Neyse daha bir sürü fesatlık olay 2 yıllık ilişkimizde sonra nişanlandım 1 ay içinde tayin istedim kaynanam ben tayin istedim diye düşman oldu bunca sıkıntılı insana yakın yaşamak istemedim evliliğimde huzurum kaçar diye bursa dan antalya ya geldim vay efendim ben kardeşleri ayırmışım onlara ayak uyduramamışım diğer gelinler beni istemiyor diye artık kaynanamıda nasıl doldurdular o da düşman oldu Karadenize çaya gittik sabh akşam öğürdüm gebelikten 1 kere yanıma gelip nasılsın demedi bebeğin olacak hayırlı olsun kızım demedi tuttuğu gelini benden önce gebeydi eşimi arıyordu müjdemi isterim abinin çocuğu olacakmış diye bize eşimle hiçbişi demedi o ailede sadece eşimin ablası bana iyi davranıyor onu da diğer gelinler dışlıyor o da çok üzülüyor o 3 gelin hem birbirinin ardından konuşuyor hemde beraberken kanka oluyorlar ben ordaysam yokmuşum gibi davranıp herşeyi 3 yaparlar bende yanlarına hiç gitmiyorum evlendim farklı Bi ile geldim 3 yıl olacak hiç gitmedim eşimede dedim ben gitmicem eşimle ilk evlendiğimizdr annemi babamı kardeşlerimi niye aramıyorsun diyordu bende onlar beni kaç kez aradı şimdiye kadar 1 kez bile aramadı dedim o zaman çok kavga ediyorduk şimdi ses çıkarmıyor ama bazen görüntülü arıyorlar ben kalkıp başka odaya gidiyorum hiç beni sormazlar hamileyim ablası dışında Hiç kimse arayıp hayırlı olsun demedi sürekli yoksayıyorlar aslında kardeşleri iyi ama karıları yola gelmiyor hatta abisinin biri o yılana konuşmuş kıza niye böyle davranıyorsun diye sevmiyorum demiş geçmiş tam bir fesat ben sevgiliyken hepsine adım attım bayramlarda aradım evlerine gittim ama hiç bir zaman akarşılığını görmedim eşimi seviyorum beraber çok iyi anlaşıyoruz ama 5 yıldır bu aile sorunu aramızda artık ne arıyorum ne gidiyorum Bi çay zamanı diğer eltiler Karadenize gitmediği zaman eşime yardıma gidiyorum onlar yokken kaynanamla aynı evde 2 cümle etmeyiz zaten normalde ayda 2 kez kaynanamı arayıp halini hatrını sorardım ben 3 yıllık evliyim bir kez bile aramadı en son hamile kalınca Bi hayırlı olsun demediği için çok gücüme gitti artık onuda aramıyorum kısacası ablası dışında Hiç kimseyi ne görmeye ne duymaya tahammülüm yok ben adım attım zamanında ama benimde gururum var nereye kadar birgün eşinle aramızda bu sorun daha büyüyücrk diye korkuyorum çünkü şimdilik sadece üstünü örtüyoruz eşimde böyle napcam bilmiyorum tek tesellim uzaktayım yılda en fazla 1 kez 1 hafta göreceğim ama lütfen bana idare edin demeyin çok ağız yüz yapıyorlar onca insanın içinde yalnız kalmak sohbet edecek insan yok eltilerim hal ve hareketleri zaten sinirliyim patlarsam gemileri yakıcam diye korkuyorum siz olsanız napardınıkon

Eşimle 5 yıl önce tanıştık şimdi 2.5 yıllık evliyiz ve 5 aylık hamileyim eşimle ilgili şahsi hiçbir sıkıntım yok anlayışlı yardımcı bir adam beni kırmaz sinirli yapısı yok. Benimse hayatım kolay geçmedi malesef sinirlerim yıpranık ve tahammül sınırım az. Şöyle eşim Karadenizli ben egeliyim 5 kardeşler ben tek çocuğum ilk başlarda ailesinle kültür uyuşmazlığı yaşadım onlar. Nasıl diyim biraz lağbali bende hiç hoşlanmam en önemlisi 3 eltim var hepsi bana düşman ne yaptın derseniz yemin ederim hiçbir kötü lafım olmadı beni gördükleri andan bu yana yokmuşum gibi davranıyorlar evlerine giderim oflar poflarlar Bi nasılsın demezler kıçını dönüp otururlar hepsi benden 2-3yaş büyük genciz hepimiz iş güç sahibiyiz abisinin evine ilk gittiğimde o zaman eşimle çıkıyoruz tanışma amaçlı gittim yeni atanmıştım memur olarak ilk maaşımdan hiçbirşey kalmadı evime yemek masası alamadım eşim arada geliyordu yer sofrasında kahvaltı ediyorduk o gün yemekte abisi bana neden o gün bizi kahvaltıya çağırmadın dedi bende henüz düzenimi oturtamadım masa felan alayım çağıracağım yemeğe dedim tabi ben tanışmaya gittiğim için bakımlı gittim normal de kendime bakarım bana şöyle bir baktım sen kuaföre ne kadar veriyosunki Bi masa alamadınmı dedi benim yediğim ekmek boğazıma dizildi ki ben hiç kuaföre gitmem herşeyim kendim hallederim ki gitsem ona ne onamı hesp vericem sonra benim morelim bozuldu tabi ağzının payını verdim efendice kalktım masadan eşimde anladı karısına eline sağlık dedim tabağımı kaldırdım biraz yemek kaldı amacım sadece tabağımı temiz bırakmak onu çöpe döktüm salona geçtim onlar mutfakta kaldı karısı sinsi hiçbişi demiyor sonra arkamdan laf etmiş emek emek yaptığım yemeği çöpe döktü diye. Sonra diğer abisinin yanına gittim onunki ev hanımı bende 7-8 yaş büyük o zaman yeni doğurmuştu o da hiç muhatap olmadı benle o zaman sevgiliyiz eşimle. mutfağa gitti bende sohbet olsun diye yanına gittim sigara içiyor mutfağın balkonunda abla bebekle aran nasıl dedim iyi dedi sen sigara içiyormusun dedi hayır dedim yaaaa Fatma olsaydı şimdi onla içerdik dedi tabi o diğer elti sinirim bozuldu geçtim yine salona 2 eltide fos çıktı halbuki en çok onu sevmiştim çocuğuna bebek minderi altım sürpriz Kargola dım kendi çalışamıyor diye altının taktım üstelik ailenin içinde bile değilim en çokta o laf etti arkamdan 3. Elti biraz kilolu ben kışın hasta oldum yabancı memleket kimsem yok eşim geldi baktı o zaman sevgilim tabi ben 50 kiloyum telefonda konu açılmış eşime demiş beni yağlarım koruyor ben hasta olmam felan diye laf etmiş biz sevgiliyken evlenmişlerdi 3. Eltim bende ev hediyesi eşimle neskafe takımı gönderdim şık birşey telefonda ne gerek vardı çokta çiçekliymiş felan dedi anlıycağınız 3. Eltide güm... Neyse daha bir sürü fesatlık olay 2 yıllık ilişkimizde sonra nişanlandım 1 ay içinde tayin istedim kaynanam ben tayin istedim diye düşman oldu bunca sıkıntılı insana yakın yaşamak istemedim evliliğimde huzurum kaçar diye bursa dan antalya ya geldim vay efendim ben kardeşleri ayırmışım onlara ayak uyduramamışım diğer gelinler beni istemiyor diye artık kaynanamıda nasıl doldurdular o da düşman oldu Karadenize çaya gittik sabh akşam öğürdüm gebelikten 1 kere yanıma gelip nasılsın demedi bebeğin olacak hayırlı olsun kızım demedi tuttuğu gelini benden önce gebeydi eşimi arıyordu müjdemi isterim abinin çocuğu olacakmış diye bize eşimle hiçbişi demedi o ailede sadece eşimin ablası bana iyi davranıyor onu da diğer gelinler dışlıyor o da çok üzülüyor o 3 gelin hem birbirinin ardından konuşuyor hemde beraberken kanka oluyorlar ben ordaysam yokmuşum gibi davranıp herşeyi 3 yaparlar bende yanlarına hiç gitmiyorum evlendim farklı Bi ile geldim 3 yıl olacak hiç gitmedim eşimede dedim ben gitmicem eşimle ilk evlendiğimizdr annemi babamı kardeşlerimi niye aramıyorsun diyordu bende onlar beni kaç kez aradı şimdiye kadar 1 kez bile aramadı dedim o zaman çok kavga ediyorduk şimdi ses çıkarmıyor ama bazen görüntülü arıyorlar ben kalkıp başka odaya gidiyorum hiç beni sormazlar hamileyim ablası dışında Hiç kimse arayıp hayırlı olsun demedi sürekli yoksayıyorlar aslında kardeşleri iyi ama karıları yola gelmiyor hatta abisinin biri o yılana konuşmuş kıza niye böyle davranıyorsun diye sevmiyorum demiş geçmiş tam bir fesat ben sevgiliyken hepsine adım attım bayramlarda aradım evlerine gittim ama hiç bir zaman akarşılığını görmedim eşimi seviyorum beraber çok iyi anlaşıyoruz ama 5 yıldır bu aile sorunu aramızda artık ne arıyorum ne gidiyorum Bi çay zamanı diğer eltiler Karadenize gitmediği zaman eşime yardıma gidiyorum onlar yokken kaynanamla aynı evde 2 cümle etmeyiz zaten normalde ayda 2 kez kaynanamı arayıp halini hatrını sorardım ben 3 yıllık evliyim bir kez bile aramadı en son hamile kalınca Bi hayırlı olsun demediği için çok gücüme gitti artık onuda aramıyorum kısacası ablası dışında Hiç kimseyi ne görmeye ne duymaya tahammülüm yok ben adım attım zamanında ama benimde gururum var nereye kadar birgün eşinle aramızda bu sorun daha büyüyücrk diye korkuyorum çünkü şimdilik sadece üstünü örtüyoruz eşimde böyle napcam bilmiyorum tek tesellim uzaktayım yılda en fazla 1 kez 1 hafta göreceğim ama lütfen bana idare edin demeyin çok ağız yüz yapıyorlar onca insanın içinde yalnız kalmak sohbet edecek insan yok eltilerim hal ve hareketleri zaten sinirliyim patlarsam gemileri yakıcam diye korkuyorum siz olsanız napardınız
Allah askina satir basi ekle hic okunmuyo konun

X