eşimi anlayamıyorum

ben yapmam
biri zıt giderse ben daha zıt giderim

kendimi yormam...

kapı açık istediği zaman gidebilir, benden daha iyisini, benden daha güzelini, daha şirinini bulursa

peki eşin bi yere gider mi?

bence gitmez.. bu tavrınla kazanıyosun zaten.. özgüven, erkeğe sensiz de yaşayabilirim mesajını alttan alttan vermek..

kadınların genel problemi bu. evleniyoruz. kendimizi eşimize, evimize, çocuğumuza adıyoruz. sanki bunlardan başka bi hayatımız yokmuş gibi. adamlarda kaybetme korkusu diye bişey kalmıyo. zaten evde, ne yaparsam yapayım evde... bu korkuyu yaşayan sadece kadınlar.. adamlar da kendilerini bulunmaz hint kumaşı, kadını da çantada keklik olarak görmeye başlıyolar..

eşlere seni kaybetmekten korkuyorum değil, eğer bana doğu düzgün davranmazsan beni kaybedebilirsin imajı çizmek lazım..

anladığım eşin durumlar iyiyken iyi kötüyken pis herifin teki oluyo..yarının garantisi yok işten ayrılırsan veya kaçınılmaz olan yaşlanıp buruştuğunda tekmeyi basacak o zaman..bu durumda senin yapacağın şey çamaşırlı poşet sallayıp günü kurtarmak olmaz..sen gayet bakımlı hoş havalı bi şekilde(kendin için)hayatına devam et..ona senle de olur sensizde mesajını ver..şimdilerde arayı düzeltmek istiyo bırak ne yaparsa yapsın..ne soğuk davran ne de yelkenleri suya indir..iş yerindeki hanımcıklar içinde aslında seni görmeleri iyi olur..ifatr yemeği iyi olurdu....benim arkadaşım eşinin doğum gününde pasta alıp süpriz yapma ayağına bütün kızlara vampir dişlerini gösterip hıııhlamıştıama senin işyeri sorunluymuş..bi şekilde tırnaklarını göster kadınlara bu herüf bana ait ayağınızı denk alın msjını ver adamda havaya girerse bu msjla bi tırnakta ona at balon gibi havada pırrrlayıp söner

evli olduğunu bile bile adamla laubali konuşan kadınlarda yani bilemiyorum bunlarda türedi .derdini git kız arkaaşına anlat bekar birine anlat neden gidip evliye anlatıyorsun ?ne anlıyorsun bu işten ?bunlar bilerek yapıyor bence .

çok doğru. ben zaten eşime bu tarz konularda kendimce asla ezilmem bana yapacağı yanlış bir durumda arkanı dön çık git diyeceğimi bilir, çantada keklik değilim ona göre eminim bundan. ama problem, benim içinde bulunduğum takıntılı ruh halinden kurtulamamam.

bu aptallar kendi ufak beyinlerince ortamdaki kızlara kendilerini ispat ediyolar..bakınn okadar süpperim o kadar güzelim ki adamın karısını bile unuttururum diyolar...e maalesef bizim heriflerin de dibi selobantla yapışık hemen düşüveriyo..salak adamlarda ''yahu evliyim filan ama halen kızların başını dödürüyorum bende iş var''diye düşünüyolar ..olan oluyo...evde çocuğunu büyütmeye çalışan garibim kadında işyerinde ''aman adamlarala fazla samimi olmayayım evli barklı kadınım yanlış anlaşılmasın''düşüncesinde..yani kadının kadına yaptığını hiç kimse yapmaz şu hayatta

canım sende biraz güçlü dur sen ne biçim kadınsın mı diyo ah sen ne bçim erkesin de eşinin diğer erkeklerin gözünün sende oldugunu bilsin ne demek 20 dk biriyle hergün konuşmak galiba eşin azcık flört ediyo ama birazda hata sende niye susuyosun ya az para alıyosun diye yok giyimine kabahat gıcık oldum sende çatır çatır harca paraları gez toz biraz firi takıl anlasın kuş yuvadan uçabilir, bugun benimle tanışmak istedi de mesela çok güzel bir bayansınız dedi de ,biri beni bekar sanıyomuş iş yerinde kuzenimle tanıştırım dedi bende veli çocugum var dedim inanmadı , ay ben erkek olsam kesin kendimle birlikte olurdum ne hoş kadınım de adamı ters taklak et aklı başına gelsin......

yahu kızlar ne diyosunuz..dizi izlerken çekirdek çitleyip yapılan yorumlara döndü..gerçek hayat bu yaaa.ben eşime biri beni çok beğeniyomuş benle tanışmak istiyomuş desem arar bulur (ki bulacağaı kimsede yok bu durumda uyduruktan çünkü)kırar bacaklarını ..onu bulamadı benim bacaklarımı kırar..abartmayın lütfen...

canım iyi güzel söylemişsin de.. senin önerin nedir, bi de onu öğreneydik iyiydi...:44:

aynen biz kafamızı kaldırıp bakamıyoruz bir erkeğe yani evliyim aman bir laf söz olmasın diye .bekarkende çalışırkende ben evli birinle öyle muhattab olmazdım samimi olmazdım asla bir laf gelir aman allah korusun diye .ne kadar rahatlar ya bu ne böyle .eşimin iş yerinde bir kız kızda nişanlıydı biz yeni tanışıyorduk daha eşimle kız eşimin yanağını falan sıkıyormuş böyle laubali .hemen demiştim bu kızlara sinir oluyorum diye böyle davranışlara izin verirsen bu iş başlamadan biter demiştim .laubaliliğie tahammülüm yok .makas alma falan ne çirkin şeyler ya .bir kadın kendine bunu nasıl yakıştırıyor ki .anlamıyorum yazık yani .

hayır hayır bunu yapmasın konu sahibi o zaman eşinle arasında problem olur ya lütfen daha mantıklı akıllar verin ya böyle liseli takdikleriyle evlilik olmaz .adam delirip nerde bu adam diye kadına salıdırabilir herşey olur .

Zaten aslında o zaman sorun yok. Burada dahiyane bir şekilde önerildiği gibi gündüz vakti kuaföre profesyonel makyaj yaptırıp jartiyer torbasını sallamak değil çözüm. Bu ancak seni koca meraklısı, kocası onu sevsin diye debeleyen komik bir zavallı durumuna düşürür. Tabi ki bakımlı ol, tabi ki güzel hisset ama bunu kocana ve iş arkadaşlarına göstermek için değil, iyi hissetmek için yap. Deyim yerindeyse kaportayı düzeltilmiş ama motoru çalışmaz araba gibi olmak değil yani sana iyi gelecek olan. Sen önce kendine hakettiğin güveni yaşayacaksın ve kendi kendine hissettireceksin. Sen kendini seversen o da bu mesajı alır, öyle de alır böyle de alır. Mesela bence işinde kendine ama önce kendin için bir hedef koyup ona asılman giyeceğin kırmızı dondan çok daha fazla özgüven verir sana. Hedefine ulaşırsın ulaşamazsın o ayrı, ama hayata sıkı sıkı tutunmak için attığın bir pençe olur bu. Mutlu olursun, mutlu edersin, mutlu edilmek de peşinden ototmatik olarak gelir. Gelmiyorsa zaten çok afedersin odunla evlisindir, kurtarılacak birşey kalmamıştır, ama zannetmiyorum öyle olacağını, yontulabilen bir arkadaş hissi verdi senin eşin bana.

bence çalışmadığın dönemde o imajından biraz sıyrılmışsın eşinin gözünde ki seni beğenmemeye, sen ne biçim kadınsın falan filan demeye başlamış. ama işe başlayınca sen de özüne dönmüşsün. bu sefer de sen ondan soğumuşsun.

yuuh artık onun ki edepsizlikmiş canım ..one öyle babasının oğlumu makas alıyo...benim eşimin işyeinde de var yarısı evli yarısı bekar...hatta eşim bekarken diğer erkekler bunları listeleyip eşime evlilik için sunmuşlar:)eşim ilgilenmemiş...biraz can sıkıcıydı..şimdi yeri değişti sırf erkeklerin olduğu bi yere geçti ohh içim rahat ..kazma kazma takılsınlar işte:)

önceliğin kendin olsun .kendine bak saçını başını değiştir güzelleş cilt bakımına git kendini şımart bunları yap kendin için yap henüz genç bir kadınsın yani kenine bakmalısın ama öyle hafif kadınlar gibi asla davranma aksine ağırlığın olsun .seksi gözükmek hafif gözükmek demek değildir .bir pantolon gömleklede seksi gözükülebilir yeter ki kendine yakışanı bil .bakımlı ol temiz ol .tırnağını saçını yaptır bunları zaten yapman lazım ama yani öyle iç çamaşırı poşetleriyle kocanın yanına gitmeler vs olmaz çirkin gözükür .ama eşinin iş yerine gitmen lazım arada .ben gittim bir kere hemde habersiz baskın yaptım arada yapıcam kendini göstermen gerek ki anlasınlar .benimkininde peşinde çok kişi vardı belki hala vardır göz dağı vermen gerek arada .

keşke benimkide öyle bir yerde çalışsa ama benim eşim doktor bir sürü kadının içinde çalşıyor .böyle edepsizlerde var işte makas alan falan hemde kız nişanlıydı nişanlısı görmüyor mu acaba bu hareketlerini neyse evlendi zaten gitti allahtan burdan da .çıkıyor yani bu tipler .bende baskın yaptım bir kere habersiz gittim .arada kendini göstericeksin böyle .

aynen katılıyorum yani bunun aşkla sevgiyle alakası yok kocan senden ümidi kessede seni boşicanı kafasına koysada böyle bi konu olsa küplere biner sinirden kendi kendini yer yani bacaklada kalmaz kafa göz burun :)

Arkadaşım sanada Allah yardım etsin inşallah çok zor bir durum benim eşimde ilk evlendiğimiz zaman THY'de çalışıyodu şimdi sen söyleyince birden aklıma geldi
Eşimde bana ordaki kızları anlatırdı telefonu meşgul falan değildi kayıtını silmezdi öyle bi durum yoktu bizde ama anlatırdı ego'sunu tatmin etmek için mi
yoksa bilmiyorum erkek işte anlamıyosun çok kısa çalıştı zaten orda sonra çıktı kız muhabbetide bitti:)

Ben bi kitapta okumuştum evlilikle ilgili böyle durumlarda eğer bi flört durumu varsaki (üzgünüm ama var gibi görünüyor) itiraf ettirmeye çalışmayın diyor hanımlara
zaten adam çelişki içinde olduğu için itiraf ettirmek şüphelendiğini eşine bildirmek vs vs kendi yuvanızın kuyusunu kazmaktır diyodu kitapta çok etkilenmiştim sakın tartışma eşinle trip tavır vs yapma biraz oluruna bırak üstüne gitme sölemede konuşmuşsun gene falan diye ve telefonunu karıştırırken seni bir daha görmesin çünkü şifre koymaya kadar gider o zaman hiç öğrenemezsin konuşuyor mu konuşmuyor mu diye...

sen gizli gizli takip et ona gene güzel ilgili davran hiçbişeyden haberin yokmuş gibi öyle bi niyetide varsa seni aldatmak gibi 'Bu kadınada bu yapılmaz ki' diyebilsin haketmiyor böle bi ihaneti desin kendi kendine...

İnşalah düzelir canım dua et :)

Son düzenleyen: Moderatör:

:)iyi yapmışsın..benim eşimin iş yeride sıkı biraz giriş pek mümkün değil...eskiden geleyim bir işyerini göreyim filan diyodum gel diyodu kızları görmek amaçlı olduğunu biliyodu..şimdi dediğimde nereee geliyosun bir yığın adamın içinde ne işin var diyoaman çok şükür şimdilik bir yaramaz tavrını görmedim..hafiften huylansam ziyaret ne kelime binayı başına yıkarım

evet baskın gerek araada .kendini bilmez kızlar çıkıyor çünkü .adam evliya karısından boşatıp alıcam tirplerine giriyolar bekarlarla kimse uğraşmıyor nerde evli var millet onun peşinde .bu ne insanlığa sığar ne vicdana ne ahlaka ya .bu insanlar sorunlu piskolojik olarak bence .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…