Esime kavusmam icin dua.. Noluur!

YArali32

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2013
120
7
34
Merhaba herkese.. Ben 23 yasinda 1.5 yillik evli olan biriyim.. 1.5 sene nisanli durdum ve 1 senede flörtüm oldu.. Anliyacaginiz 4 senedir taniyorum esimi. Biz birbirimizi çok severek evlendik, ailelerimizîn basta yok demesine ragmen evlendik. Askimiza inanip onayladilar. Evlendik ve sorunlar basladi. Biz evlendikten hemen sonra kaynanamlarin evine girdik yani daha dogrusu esimin ailesinin 3 katli evi var, en üste görümcem, ortada ailesi en asagada da biz.. Ama aslinda koca bir evde 3 aile var gibi.. Evlenir evlenmez mecburiyetler basladi.. Yukari cikma mecburiyeti, orda yeme mecburiyeti, ortada oturma mecburiyeti, misafir gelince cikma mecburiyeti. Bunu ilk basta idare etmeye calistim ama olmadi.. Aileme gidip geldigimde surat asmalar, beni yok saymalar artik çok geldi.. Beni bu stress mutsuz etmeye basladi, ve bende bunu artik esimle hergün tartismaya basladik.. Idare edemedi iki tarafi da.. Ya onlarla iyi oldu ya benimle ama ortayi bulamadi.. Ve en son itismeler bagrismalar basladi.. Annesi inip sen kadinsin sus, sen kadinsin oglum haksizda bile birak, yuvayi sen yapacaksin filan. Ama problem esim o kadar destek aldi ki ailesinden beni hor görmeye basladi.. Hor da demeyim de uzak durmaya basladi.. ve en son delirdim ciktim gittim yilbasindan önce gecen sene.. Bu ayrilik 10 gün filan sürdü ama aradi, barismak istedi, hic birakmadi beni.. Ve baristik tekrar o eve döndük.. Basta herkes hattasini anlamls gibi görünsede tekrar ayni sorunlar basladi.. Ama bir farkla.. Bu kez esimde yoruldu.. Kavgadan, bagirmaktan, itismekten.. En son oturup konusmayi denedik.. Gitmende agir geliyor kalmanda dedi.. Deneyelim az daha dedik ve o hafta kabus gibiydi.. Esim isten gelip yorgunum diyip konusmuyordu.. Dokunmayip sevmiyordu.. cuma aksami ise babam eve geldi.. Öylesine.. Iste ipler o an gerildi.. O gittikten sonra konusayi denesemde baban bu eve ben varken gelmesin, istemiyorum diyince bende hersey koptu.. Ben onun ailesini o kadar idare ederken o benim icin hic bir sey yapmadi.. En son kavga edip ciktim geldim evime.. Ve simdi korkuyorum.. Ben ondan ayrilmak istemiyorum.. Onu canimdan çok seviyorum.. Ama aileler galiba bu kez ipleri kopardi, galiba esimde.. Aramiyor, sormuyor, belkide umursamiyor.. Nefes alamiyorum onsuz.. Benim esimle sahsi bir sorunum yok, sadece aileler, o ev olmuyor.. Ne yapacam ben simdi? Ariyamiyorum da onu.. Aramak da istemiyorum galiba.. Gururdan.. Ama onu cok sevdim be! Cok! Bana nolur dua edin, ayrilmayim sevdigimden! Ayrilmayim nefesimden! Ayrilmayim canim dedigimden!
Ne kadar dua varsa ettim, ama yalvaririm sizde benim icin edin! Göz yaslarimi akitamiyorum bile ailemin yaninda.. Sahte gülücükler.. Usandim! Ya burada bari haykirim.. Onu çok sevdim! Çok seviyorum!! Nolur.. Ama nolur yardim edin.. Kucucuk bir dua bile olsa benim için edin..

Hayirlisini iste Allahtan onun icin dua et
Geri donmek cozum olmamis gordunki
O yuzden Allah senin icin ne hayirliysa onu nasip etsin
Birde tek tarafin cabasiylada olmaz ki simdi cokmu uzun oldu ayrilali

5 gün oldu bugün.. Ya tabiki öyle hayirlisi allahtan, hayirlisi neyse o olsun.. Benim canimi yakan sadece birbirimizi severek ayrilmak.. Ama tek taraflida caba yetmedi evet..

Ayni benim durumumdasin canim bende aileler yuzunden ayrildim 2:senelik evligdim ben onun ailesi icin herseyi yaptim ama o benim aileme ne gelip giderdi ben onu cok seviyorum

Rabbim hakkınızda ne hayırlısıysa onu göstersin size

yazınızı okurken çok üzüldüm canım.malesef bir evlilikte genelde aileler yüzünden tartışılıyor
keske ilk evlendiğinde o eve oturmasaydın diycem ama iş işten geçmiş sizide üzmek istemem.
şukadarını söliyeyim barışsanızda o evden çıkmayınca aynı sorunlarla tekrar karşılaşacaksınız

bu arada eşinizle babanız arasında sorunmu varki,eşiniz kendisi varken istemiyor

canım ister inan ister inanma aynı şeyleri bende yaşadım.. aslında eşimle birbirimizi çok seviyoduk ama onun ailesi yüzünden aynı şeyleri bende yaşadım.. 10 gün ayrı kalabildim en fazla.. ilk zamanlar ben terkediyodum geri geliyodum yanına.. aslında o ailesi ile senin aranda kalıyo.. burda eğer seviyosan biraz fedakar olman lazım.. esas senin eşinin ailesine yalanda gülücükler atman lazım ne derlerse desinler.. ama eşininde seni sevdiğini hissediyosan tabii.. ben çok fedakarlık yaptım sırf çocuklarım için.. ozamanlar şimdi daha iyi anlıyorum onu okdar da fazla sevmiyomuşum. çok hırçınlıklar yaptım ona.. şiddet gördüm aldatıltım.. çünkü o da bana acı çektirmek istedi.. bende denedim başka bi erkekle konuşma anlamında ama kopamadım işte ondan.. zamanla eşin de anlıyo senin yaptığın fedakarlıkları.. aslında ozamanda biliyo neyin ne olduğunu ama ailesine karşı gelemiyo.. eşinin ailesi de zamnla seni dh çok sevmeye başlıyo.. tek bi sorum var sen şimdi annenin evindesin arıyo mu seni..

Aslinda biz ilk nisanlandigimizda ben ayri ev istedim, daha tatli, daha huzurlu oluruz diye. Ama o bile devlet meselesi haline geldi! Esimin ailesi bizim kizimiz damadimiz burada otururken sizin kiraya cikmaniz olmaz, millet ne der, surat asmalar filan olunca benim ailemde bosver idarelik gir diyince girdik. Keske hic girmeseydim..
Bizim problemler esas o zamandan var su ev yüzünden..
Babamla esime gelince, ben bir hastalik gecirdim 18 yasimdayken, kan kanseri oldum.. Babam beni kaybedecegi fikrine bile tahmül edemezken bu çikti. O senem berbat gecti kemolar, sac dökülmeleri filan ama ailem vardi. Ve onlar sayesinden artik eskisinden daha iyiyim. Ve tamamen gecti. Bu yüzden babamin bana düskünlùgü biraz fazla.. Evlenince bir sürü sorun yasayinca benim mutsuz oldugumu görmeye basladi, ister istemez an geldi derdimi paylastim, zayiflamaya baslayinca stressten babamda ipler koptu. Istemiyorum onu dedi. Bana dedi ona degil ama an geldi bosanin ilk ben sevinecem su kizin haline bak dedi esime. Ondan esimle babamin arasi limoni. Esim bizim ayrilmamizi istiyen bir baban var, beni istemeyen adam evime niye geliyor mantiginda.
Karisik görünsede sadece sevgi meselesi. Babam beni çok seviyor. esiminden onun gibi koruyup kollayip sevmesini istedi. Ama esim ailesine bir türlü karsi gelemedi...
Su an 1 haftadir ayriyiz, annemlerde kaliyorum, zaten aramizda 1 kilometre filan var.. Ve bu 1 hafta icinde ne aradi, ne sordu.. Ben gittim, kavga ederek cektim gittim.. Ama aramasi gerekmez mi? Cok bunaldim.. Cok seviyorum.. Unutabilir miyim? Gücüm yok ya..
Benimle ayni durumda olan arkadasim, sen su an ayri misin?

Ben aramayi düsünmüyorum.. Icim gitsede aramicam.. Aslinda bakarsan belki araya birileri girer diye bekledim ama galiba bu kez iki aile de kopardi ipleri.. Is esime kaldi.. Oda belki bu hafta sonu arar diye bekliyorum..
Icim yaniyor.. Sahte gülücük atmaktan da biktim.. Bosanmak da istemiyorum.. Off! Siz nasil oluyor da 8 aydir bosanmadiniz? Hic birileri baristirma cabasini göstermedi mi?

Kimse aramizi yapmadi be canim ben isterim biliyon mu bir gelse ozur dilese afederim unuturum 3gunluk dunyada kalp kirmaya degmez sana tavsuyem sen ara konus

Icim aciyor.. Ariyamam.. Ya ben onu seve seve gittim, insan bir aramaz mi? Bir sormaz mi ? Hala karisiyim ya!
Onu gectim ailesi ne kadar istemiyoz deseler bile ben birakmam demesi lazim.. Demek ki umrunda degil.. Ama kalbim sanciyor, cigerlerimi doldurmak aci veriyor.. Keske siz düzelseniz. Sana dua edicem, hemde bol bol!

Inanarmisin bende oyle diyorum ya karisiyim namusuxum onun umrunda degilim inanirmisin hergun agliyorum icim icim yiyor acaba nasil hastami ne yiyor ama benim dusundugum gibi o beni dusunuyormu dedigin gibi aileme sahtee gulucukler yapmaktan biktim allaha yalvardim canimi alsin ben biktim gercekten yapamiyorum onsuz olmuyor

Aynen.. En büyük soru isaretim o , beni düsúnüyor mu? Of icim bunaliyor.. Inanirmisin yanimda telefon hic eksik olmuyor.. Ha aradi ha aricak.. Ya aramizda dogru durust bir sey yokken böyle sacma bir bosanma olur mu ya? Sanki ayni seyleri ayri yerlerde yasiyoruz ne tuhaf.. Sormasi ayip senin esin nereli?

Tunceli canim inanirmisin benimde elimde telefon hic eksik olmuyor hep ruyamda onunla beraberim uyku uyiyamiyorum

Allahim yardim etsin canim ikimize de. Çok özlüyorum, aramaktan da çok korkuyorum.. Esim ailesine derse, onlarda burayi arayip kiziniz gitti daha ne ariyor diyip babamin basini yere egersem diye? Yoksa o kadar aramak istiyorum ki!

allah gönlüne göre versin...
çok zor bi durum gerçekten...
ama herşeyde bi hayır vardır...
tekrar aynı şeyleri yaşamazsın inşallah...

Bir çikis yolu bulsaydik.. Sagol akandeniz..

Evet hep ailemizi dusuniyoruz benim icin dua et canim bende sana edicem bir kere arasa benimlen konussa canim aciyor kalbim dizliyor olmek istiyorum bana hep unutursun diyorlar ama unutnak hic kolay degil ceken bilir

Evet hep ailemizi dusuniyoruz benim icin dua et canim bende sana edicem bir kere arasa benimlen konussa canim aciyor kalbim dizliyor olmek istiyorum bana hep unutursun diyorlar ama unutnak hic kolay degil ceken bilir
Bu gece beni aradi, daha dogrusu ben mesaj attim.. Internette gezerken mailerine baktim, eski sevgilisiyle muhabbete oturmuslar!! Resmen konusup telefon numaralarini degistirmisler! Tabi cildirdim mesaj attim. Cvp ne olsa begenirsiniz? Ben degilim ki! Derken kavga tartisma oldu. Istemiyorum hic bir sey hayatimda diyip kapatti. Mesajlari sil diye mesaj atti! Simdi kavusmak mi istiyorum yoksa herseyi yakip gitmek mi bilmiyorum.. Ama rabbim hayirlisini versin hepimize.

Bende dun onu gordum o beni gordumu bilmiyorum ben otobus duraginda beklerken arabaylan gecti ne olcak bizim halimiz bilmiyorum daha bosanmadan hemen eski sevgilisiyle mesajlasmak yuh yani biz yapsak adimiz cikar bazen kendime kiyasim gelir sonra ailemi dusunup vazgeciyorum ama cok yoruldum gercekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…