Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
açıkçası memur diyerek neden kadın bu denli aşağı çekildi anlayamadım. bir üniversitenin mühendislik fakültesini bitirmiş ve gerekli koşulları da sağlayarak uygun alanda memur olmuş. yarın memurluktan ayrılmaya karar verse yine mühendis olarak istihdam imkanı var.
adam ise 10 senedir evini geçindirme koşulunu pek sağlayamamış görünüyor.
gerçekten erkek güzellemesi için kadına yaptığınız reva mı?
657 mühendisi dışarıda kimse almaz, üzgünüm 🤭... Kalifiye olmuyorlar. İşini çok bilen vardır ama çok nadir. Mühendislerden biri kendisi itiraf etmişti. Becerikli olsam burada olmazdım dlye 🤣

Üzülmeyin eşiniz o şekilde çalışsın. Bakarsınız herkes sever esnaflığa geri döner.

Bu arada eşinizin asıl mesleği ne? Okudum ama şimdi bulamadım o da lisans mezunu sanırım ama ticaret yapacağım diye inat etmiş durmuş.

Son yazınıza gelecek olursam alın teriyle kazanılan helal para olunca, eşiniz çalıştığınız yerde sizinle aynı katta olup tuvalet temizlesin. Utanmamanız gerekiyor. Emeğinin karşılığını aldığı,ekmek parasını helalinden kazandığı hiçbir işten utanmamalısınız.

of içim kıyıldı resmen bu duyarlardan. hiçbir kurumda üst düzey yönetici olan adamı, kurumunun tuvaletini temizleyen kadını koluna takıp çıktığını gördünüz mü siz?
peki, neden o halde kadınalara bunu görev biçiyorsunuz ve uygun görüyorsunuz?

ben de ilk mesajlarımda aynı şeyi söylemiştim. konunun odağı iyice kaydığı için arada yitip gitti

tabi sonra "siz de hemen insanalra boşan diyorsunuz" dendi ama zararın neresinden dönülürse kardır.
Detayları okudukça boşan dersin başka ne denecek. 10 yıl yemiş kadını. Hala kadın kendini suçluyor. Manipülasyona gel

657 mühendisi dışarıda kimse almaz, üzgünüm 🤭... Kalifiye olmuyorlar. İşini çok bilen vardır ama çok nadir. Mühendislerden biri kendisi itiraf etmişti. Becerikli olsam burada olmazdım dlye 🤣

Üzülmeyin eşiniz o şekilde çalışsın. Bakarsınız herkes sever esnaflığa geri döner.

o kısmı ben bilemiyorum. neticede hanımın diploma hakkı her daim saklı kalıyor. kendisini özel sektöre göre geliştirmek kendi elinde.

Adam çalışan kadın buldum diyip oturmamış hep çabalamış ne büyük nimet bir kadın için. Bu forumda kocası evde yayılan binlerce kadın konusu var bul ve oku lütfen. İnsan hep mi şükürsüz olur ya üzüldüm

of içim kıyıldı resmen bu duyarlardan. hiçbir kurumda üst düzey yönetici olan adamı, kurumunun tuvaletini temizleyen kadını koluna takıp çıktığını gördünüz mü siz?
peki, neden o halde kadınalra bunu görev biçiyorsunuz ve uygun görüyorsunuz?
Merak etme öyle bir kadınla yada adamla evlenirse orada durdurmaz. Genel müdür yaparlar. Zabıt katibini malum daire başkanı yapan sistem var bizde 🤣

Merhaba arkadaşlar.
Konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum. İçimden geldiği gibi yazacağım.
Sürçü lisan olursa affola.
10 yıllık evliyim, severek evlendik.
Çocuk yok.
Eşim esnaf. Ben memurum.
Yıllar içinde bozulan ekonomi ve düşen alım gücü ile çok işyeri açıp kapadık.
İnternet alışverişinin öne geçmesi ile küçük esnaf olarak başa çıkamadık.
Defalarca iş değiştirdik.
Her seferinde maddi manevi eşimin yanında oldum.
Hep yeniden bi şeyler denedik.
İkimizde yıprandık.
Milyon nüfuslu büyükşehirde yaşıyorduk ve eşim son yıllarda bana küçük bi İl’e geçmemiz gerektiğini artık bir değişim yapmamızın şart olduğunu söyleyip tayin istemem için ikna etmeye çalışıyordu.
Sonunda bende ikna oldum ve tayin istedim. Oldu.
Daha küçük bir İl’e istedim ama istediğim il’in 20 bin nufüslü ilçesine tayin oldum.
Yaşadığımız yerden tam 500 küsür km uzaklıkta bir sahil kasabasına geldik.
İl hayali ile yaparım dediği şeyleri bu küçük ilçede maalesef yapamadık.
Hiç iş bulamadı.
Geleli 3 ay oldu.
Diğer taraftan çalıştığım yer 30 kişilik bir devlet kurumu bünyesi.
Herkes yaşını başını almış çoğunluğu memur çiftlerinden oluşan ve son ekonomik uçurumlar hariç öncesinde evlerini arabalarını almış durumu iyi olan insanlar.
Yani şöyle diyeyim maaşlarından her ay 500 Euro günlerine girebilen daha rahat insanlar.
Burası bir sahil kasabası her yer yeşillik, deniz.
Haftabaşı konuşulan şeyler ; kim haftasonu nerede ne yaptı ne yedi ?

Gelelim konumuzun beni düşündüren kısmına.

Eşimin ticari bir arabası var. Kendi arabası ile kargo dağıtımı yapma fikri oluştu ve araştırdı, istedi ve başvurdu.
Yanıt olumlu geldi.
Küçük sahil kasabası dediğim yerde bir kargo potansiyeli varmış ki akıllara zarar.
Hiç beklemiyorduk.
Şuan deneme aşamasında ama yakında başlayacak.
Ve verildiği bölge bizim kurumunda içinde olduğu yer.🙈
Rızk nasip meselesi tabii her seferinde olumsuzluklar olmasına rağmen koşturması takdire şayan gerçekten gurur duyuyorum.
Evde oturup iş yok diyebilirdi,demedi araştırdı.

Ama işte kuruma kargocu olarak gelecek olması beni rahatsız etti :KK43:
Neden bilmiyorum rahatsız oldum.
Muadil dönemimdeyim ondan mı bilmiyorum ama bu şekilde muhatap olmasını istemezdim.

Sizce yanlış mı düşünüyorum yoksa siz olsanız sizde rahatsız olur muydunuz?
Bunu da eşime belli ettim biraz ve modu düştü😓
Lütfen kırıcı yorum yapmayalım gerçekten üzülüyorum.

E o zaman koca adam evde boş boş otursun, evi sen geçindir madem.

Eşinin işsiz olmasını mı istersin yoksa kurumuna kargo paketi bırakmasını mı?

Üstelik anladığım kadarıyla orada kargo işinde büyük ihtiyaç var . Ee belki kocan birkaç aya senden fazla kazanmaya başlar. O zaman da kendi kendine der misin " kocam iş yerime geliyor, rahatsız oluyorum" diye?

Benim bulunduğum ilçe de sizinki gibi. Kuryeler asla ama asla paketi adrese bırakmaz. İlle çarşıda bir dükkana bırakırlar. O kadar kargo firmasından sadece Trendyol kapıya kadar getirir. O yüzden o kuryeye saygım sonsuzdur.

Bir de sanırım bir kişi kendi özel aracıyla kuryelik yapacaksa çalışma süresini kendi belirleyebiliyormuş. Mesela "bugün 50 kargo teslim edeyim, sonra eve gideyim" diyebilirmiş. Ne kadar çok paket teslim ederse o kadar çok para kazanırmış. Yani şu anki ilçenizde kuryelik büyük ihtiyaç olduğu için eşin mesela sabah 8 den akşam 6 ya kadar durmadan iş yapsa epey para kazanır diye düşünüyorum.

peki, neden o halde kadınalra bunu görev biçiyorsunuz ve uygun görüyorsunuz?
Hanımefendi herkesin düşüncesi kendinedir. Herkese açık bir platformda eşinizle olan hayatınızdan ve düşüncenizden parça yazıyorsanız buraya olumlu/olumsuz tüm yorumlara ve duyarlara açık olmanız gerekiyor. Kime ne sizin kocanınızın beceriksizliğinden sizin ben kocamdan çok kazanıyorum daha iyi işim var benim işyerime kargo dağıtmaya gelecek beni rezil edecek egonuzdan. Kıdem madem bu kadar önemli sizin için, neden sizinle aynı seviyede veya bir üst seviyedeki kıdemlerde olacak bir adam ile devam etmediniz hayatına? Duyarın allahını son cümlenizde siz kasmışsınız da neyse.

Adam çalışan kadın buldum diyip oturmamış hep çabalamış ne büyük nimet bir kadın için. Bu forumda kocası evde yayılan binlerce kadın konusu var bul ve oku lütfen. İnsan hep mi şükürsüz olur ya üzüldüm
Çalışan kadın buldum diyip full maaşını yemiş ne büyük nimet gerçekten işsiz sapsız koca😄😂 sanırsın inşaatlarda çimento taşıdı tarlalarda çalıştı, durup durup borç çıkarmış kadının başına bi erkek olarak evine barkına bakmamış. Bitmedi dramınız ya. Çalışmayan tembel erkeklere bi ben illet oluyorum forumda sanırım😂

Hanımefendi herkesin düşüncesi kendinedir. Herkese açık bir platformda eşinizle olan hayatınızdan ve düşüncenizden parça yazıyorsanız buraya olumlu/olumsuz tüm yorumlara ve duyarlara açık olmanız gerekiyor. Kime ne sizin kocanınızın beceriksizliğinden sizin ben kocamdan çok kazanıyorum daha iyi işim var benim işyerime kargo dağıtmaya gelecek beni rezil edecek egonuzdan. Kıdem madem bu kadar önemli sizin için, neden sizinle aynı seviyede veya bir üst seviyedeki kıdemlerde olacak bir adam ile devam etmediniz hayatına? Duyarın allahını son cümlenizde siz kasmışsınız da neyse.

Pardon, ben kendi hayatımdan ya da eşimden ne yazmışım? benim eşimin beceriksizliğini nerede yazmışım? siz iyi misiniz?

Ticaret için çalışıp borç cikaracagina bir işe girip calissaymis keşke. Nasıl calismaysa artık bir tutturamamis gitmiş. 10 sene ticarette baltaya sap olamayan çalışkan değildir. Hele ki maddi güç kadının omuzlarına kaldıysa.

Çalışan kadın buldum diyip full maaşını yemiş ne büyük nimet gerçekten işsiz sapsız koca😄😂 sanırsın inşaatlarda çimento taşıdı tarlalarda çalıştı, durup durup borç çıkarmış kadının başına bi erkek olarak evine barkına bakmamış. Bitmedi dramınız ya. Çalışmayan tembel erkeklere bi ben illet oluyorum forumda sanırım😂
Kötünün iyisi gibi düşündüm ben. Şimdi iş bulmuş sanki🥴.

Kadın 10 senedir onu yapmış zaten aslinda. Ha iş yeri kurup borç harç cikaracagina ev erkeği olsa daha iyiymiş bence de.😀
Ama adam yine de bir şeyler yapmaya çalışmış, illa ki işlerinin iyi olduğu bir dönem vardır.

Hem bu sefer adamın iş batırma durumu olmaz. Çünkü ilçede ihtiyaç varmış. Küçük yerlerde kargo paketinin evine kadar kırılmadan gelmesi çok büyük bir nimet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X