Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konudan bağımsız alt tarafı memursun tavrı da hoş değil, kpss o kadar kolay bir sınav değil...
Kolay olsa bile alt tarafı memursun alt tarafı garsonsun alt tarafı öğretmen misin şusun busun uzayıp gidiyor ama bu yorumları yapanların ben bu işleri yapabilecek kapasitede olmadıklarını düşünüyorum

Kpss çalışmış biri olarak hiçte kolay değil o işler!!!
Yapamadığı şeye b.k atan bir grup insan var, benim bir arkadaşımın ortaokulda hayali kuaför olmaktı ve oldu o dönem hayaliyle herkes dalga geçerdi, şimdi hepsinden çok kazanıyor ama dalga geçenlerin kuaför olacak yeteneği bile yok

Benim kardeşim sizin o ex erkek arkadaş gibi. Tek fark babamın yaşıyor olması. Saçını kestirip babamın üzerine yazdırıyor parasını. Kızlar kanmayın sakin öyle erkeklere sakın.
Kız bissu burda gözlerini patlata patlata sakın sakın diyeceğine bulsaniza sizin biradere de bı tane gözü açılmamış memur hatun🤣hem siz kurtulursunuz valla hem o...Bak burda her gün enaz 2-3 konu açıyorlar o hatunlar da memnun yani hayatından, çok da şeyapmamak lazım 😅

İnsanların yaptıklarını küçümseyi pek seviyor bazıları, memur olmuş kimseye muhtaç değil hayatına bakıyor sana ne oluyor ki, temizlik yapıyor kadın eve bakıyor he temizlikçi, herkesin ayrı ayrı hayat hikayesi yetenekleri var, kimseye muhtaç olmadan işini gücünü bulan insanı ne diye küçümsersin, ya da doktorlar çok maaş alıyor yaaaaa sen de doktor olsaydın o zaman, bir çekememezlik aldı başını gidiyor, üzücü

Kız burdan gözlerini patlata patlata sakın sakın diyeceğine bulsaniza sizinkine de bı tane gözü açılmamış memur hatun🤣hem siz kurtulursunuz hem o...Bak burda her gün enaz 2-3 konu açıyorlar o hatunlar da memnun yani hayatından, çok da şeyapmamak lazım 😅
Düzgün ev erkeği olacağını bilsem yaparım Piraye. Benimki geçimsiz huysuz pisliğin teki. Muayene için gittiği doktor ile bile kavga eden biri. İçtiği bardağı yıkamaz. Elin kızının başını yakamam. Allah şahidim evlenecek olsa kızı kenara çeker anlatırım her şeyi.:KK43:

Düzgün ev erkeği olacağını bilsem yaparım Piraye. Benimki geçimsiz huysuz pisliğin teki. Muayene için gittiği doktor ile bile kavga eden biri. İçtiği bardağı yıkamaz. Elin kızının başını yakamam. Allah şahidim evlenecek olsa kızı kenara çeker anlatırım her şeyi.:KK43:
Benim kardeşim de öyle, biz ailecek evlenmesine karşıyız, bir kız yapışmıştı buna evlenelim diye de babam kızın annesini aradı bak kızına sahip çık, ben oğlanla baş edemiyorum kızını uzaklaştır demişt

…. yazdığıma pişman oldum.
Hayat öyle ki bugun siz memur olursunuz kocanız kargocu dersiniz yarın öbür gün atılmayacağınız ıftıraya uğramayacagınız ne malum? Bu adamda karım benı sevıyo evlıyım dıye gecınıyor. Kımler kımlerle beraber. Haketmedıgı ınsanlarla evlılık yapan cok kısı var işte

İlk evlendigimizde eşim bir yemek şirketinde kurye olarak çalışıyordu ben öğretmenim atanmistim o maddi sorunlardan dolayı okula ara vermek zorunda kalmıştı üniversitede de çalıştı .eşimle hep çok gurur duydum. Hiç iş begenmemezlik yapmadı. Sonra oda atandı. Atanmasa da sorun olmazdı. Kimsede birşey saklama gereği de duymadık ilk evlenirken bile. Ailesini geçindirmek için canla başla çalışıyorsa gerisinin ne önemi var

Çalışan kadın buldum diyip full maaşını yemiş ne büyük nimet gerçekten işsiz sapsız koca😄😂 sanırsın inşaatlarda çimento taşıdı tarlalarda çalıştı, durup durup borç çıkarmış kadının başına bi erkek olarak evine barkına bakmamış. Bitmedi dramınız ya. Çalışmayan tembel erkeklere bi ben illet oluyorum forumda sanırım😂
Konuyu ben mi yanlış okudum acaba ya ticaret yapıyorlarmış birlikte olmadı dememiş tekrar tekrar denemiş diye algıladım ben mi birşey kaçırdım acaba okurken 😄

Çakal onlar kızım, hatun maaşı eline sayinca, anası babası da evlendi diye az adam yerine koyunca sana bana yaptıklarını hatuna yapamazlar... Zaten bizim toprağın kızları bayılıyor öylesine "maço" diye, errkek diye yere göğe sigdiramiyorlar...Ülkenin bütün hanzolari ihya oldu zaten, bı sizin evdeki huysuz mu fazla gelecek allasen...Bulursa yolla gitsin

Hayat öyle ki bugun siz memur olursunuz kocanız kargocu dersiniz yarın öbür gün atılmayacağınız ıftıraya uğramayacagınız ne malum? Bu adamda karım benı sevıyo evlıyım dıye gecınıyor. Kımler kımlerle beraber. Haketmedıgı ınsanlarla evlılık yapan cok kısı var işte
Konu sahibinin hayatı uzun süredir stabil...Kadın mühendis haliyle 10 yıldır ipsiz sapsız kısır adama kölelik yapıyor, kim kimi haketmiyor acaba?

Kolay olsa bile alt tarafı memursun alt tarafı garsonsun alt tarafı öğretmen misin şusun busun uzayıp gidiyor ama bu yorumları yapanların ben bu işleri yapabilecek kapasitede olmadıklarını düşünüyorum
Yani o kadar zahmet çekmiş bir insan olarak bana alt tarafi memursun demeleri zoruma gider açıkcası, kolaysa herkes başarsın o zaman, ben egolu olan her insanı eleştiririm lakin kalkıp da mesleğe burun büküp alt tarafi şusun busun denmesi hiç hoş değil ayrıca konu sahibi mühendis ve gerçekten prestiji yüksek bir meslek ben mesleği değil sadece eşine yaptığı yorumu eleştirdim, başarılı insanları onure etmeyi severim ben ki konu sahibi de başarmış ve bir yerlere gelmiş , bu konuda tek sorun ego, konu sahibi dengi ile evlenmeliydi...

Kız bissu burda gözlerini patlata patlata sakın sakın diyeceğine bulsaniza sizin biradere de bı tane gözü açılmamış memur hatun🤣hem siz kurtulursunuz valla hem o...Bak burda her gün enaz 2-3 konu açıyorlar o hatunlar da memnun yani hayatından, çok da şeyapmamak lazım 😅
Daha geçen işsiz güçsüz akrabam pek beğenmese de memur bir hanımla evlendi, cocuk manken biskolata erkeği gibi kadın yanında kısa, kilolu ama maaşı var diye bastı nikahı, bu arada kızı beğenmediğini hem kendi hem ailesi söylüyordu önceden, kız atanınca kıymetli oldu zaar..

Çok doğru yerlere değinmişsiniz. Adam patronluk sevdasına senelerce dükkan batırmış buradaki kadınlarda adam çalışıyo çabalıyo diye dram yapıyo çalışıp çabalamak bu mu yahu. Habire borç çıkar karın ödesin. Aman burdaki kadınların kocası ben dükkan açacam dese batırsa tekrar tekrar senelerce devam etse borç çıkartıp karısına ödetse bi dakika durmaz kapıya koyarlardı, aman kocamda çalıştı çabaladı demezdi, olmuyosa macera arama gir bi işe çalış derdi çok net😄
Konu sahibinin eşi kargodada iş tutturamazsa zaten ayrılması en doğrusu onun için
Dram yapmak değil aslında, herkesin standartları farklıdır saygı duyarım ama keşke 10 yıl boyunca bir aksiyon alsaymış hanımefendi. Yani eşim de üniversite mezunu diyor, bu anlamda bir eğitim farkı yok ama keşke tercihini baştan farklı bir yönde kullansaydı ve ya 10 yıl boyunca kocasına sen de memur ol bak işler kötü gidiyor, şöyle böyle yönünde baskı yapsaydı. Baktı hiçbiri olmuyor, o zaman yolları ayırsaydı keşke. Dramatize edilecek bir durum yok ortada, sadece adamın seçimleri farklı yönde ve konu sahibinin standartları daha farklı. Birgün patlak verecekti bu durum ve 10 yıl sonra patlak vermiş işte.

Ben şu kısmı anlamadım eşiniz size tayin istetti küçük şehirde daha rahat dükkan açarım diye peki sonra nasıl iş bulamadı? Biraz plan program iyi yapılmamış gibi geldi. Tamam kargocu olmak da kötü değil hiç değil ama madem çok rahat standartlı olamayacaktiniz hiç gelmeseydiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X