Eşimden soğudum

Valla ben olsam önce kocama bi dünyayı dar eder sonra arar görümcemin ağzının payını verir bir daha da evime adım atmayacaksın derdim eşime de bi daha o eviöe gelmeyecek derdim gerekirse ayrılırdım öyle terbiyesiz bi insan daha yeni evliyken saygı duymuyor dedikodu yapıyor ilerleyen yıllarda değişmez iyice kötü olur

Ben olsam ben de soğurdum.
Allah annenize muhtaç eder bir gün o KARININ yemeklerine mecbur kalır.
İnsan bile olamıyor bazıları.
Bir de hep derler ki kocanın annesini sevip saygı gostereceksin çünkü o sana erkek bir evlat doğurmuş seninle evlendirmis...Ne bu erkek evladı ve annesinin bu kadar ayrımcılığı...O karı dediği de işte sana bir kız evladı doğurmuş sana vermiş kızını ama ne yazık ki kız evladı evlenince kocasına ve kocasının ailesine saygı duymak onları sevmek zorunda erkek evladı hep kendi ailesine bağlı kalacak insanın bir evliliği olduğunu bile unutturuyor bazıları

Çok pis çirkinleşirdim,ucunu bucağına şu an kestiremiyorum ama ümüğünü sıkacağım tek kişide eşim olmazdı

Eşim o lafı ediyorsa ailesi cesaret alıp daha neler neler demişlerdir
Bende katılıyorum size eşime dünyayı dar ederdim bugün o lafı eden yarın ne laflar eder annesi yemek yapmış bide yemeği beğenmemiş Haspam zıkkımın kökünü ye derdim bi daha da evde yemek bile yapmazdım ona

Bir de hep derler ki kocanın annesini sevip saygı gostereceksin çünkü o sana erkek bir evlat doğurmuş seninle evlendirmis...Ne bu erkek evladı ve annesinin bu kadar ayrımcılığı...O karı dediği de işte sana bir kız evladı doğurmuş sana vermiş kızını ama ne yazık ki kız evladı evlenince kocasına ve kocasının ailesine saygı duymak onları sevmek zorunda erkek evladı hep kendi ailesine bağlı kalacak insanın bir evliliği olduğunu bile unutturuyor bazıları
Allah'tan böyle cahil bir ailede büyümedim.Çok şükür kime saygı duymam gerektiği fikri tamamen bana bırakıldı.
Hiçbir Allah'ın kuluna sadece yaşı büyük vs diye saygı duymadım.Saygı hak edilir.
O onu doğurmuş da ne olmuş,anne.Onun annesi,ee bana ne bundan.İnsansa başım üstü,değilse cehennemin kör dibine kadar yolu var.
Kocam da aynı bu şekilde kabul etmiştir beni.Ve benden daha kıymetli hiçbir canlı yok şu hayatta.

Uyuz oldum asıl karı senin kocanmış. Kari gibi dedikodu yapmış ortamı bulunca lafı sok. Ya da sert bi şekilde konuş. İııyyyyyyy.

Kolay değil ki ayrılık sonu pişmanlık bnce ikiniz iyi olun anlasın ailelerinizi mesele yapmayın sonra bnm gibi boyutu büyür mahkemeye kadar gidersiniz bn simdi hiç umrumda değil tamm saysın isterim herkes gibi ama sevmesede olur bunlar zamanla yerine oturacak şeyler bide unutma herşey karsılıklı sen yine iyi davran herkese bilsen bile hadlerini aşmadıkça konuyu açma huzurun için bilme duyma görme valla bn iki senede anladm bilmemeyi görmemeyi .

Otur konuş.. herşeyi geçtim. . Ne biçim erkektir ki kocan kız kardeşleri ile bir olup senin ve Ailenin dedikodusunu yapıyor. :oha:

Eşinle şu şekilde konuşmalısım bence: Geçen gün tesadüf eseri kız kardeşinle yazışmalarınızı okudum. (Bikaç saniye sus gözlerine bak) annem hakkında başkalarına dedikodu yapmanı sana hiç yakıştıramadım. Ben sana güvendim, sevdim ve evlendim. Sen benim arkamdan ailene dedikodu mu yapıyorsun. Bu gördüklerim daha kimbilir neler konuştunuz.:KK1: Aklımda soru işaretleri oluştu. Biraz zamana ihtiyacım var sana tekrar güvenmek için..
Bunlar konuşman gerekenler ama benim aklımdan geçen.. seni karaktersiz herif.. adam mısın sen? Haysiyetsin adi.. boğazında kalsın anneciğimin yemekleri. .:kızgın:

Sadece sana cvp vermek icin girdim kk ya şuan..eşin terbiyesizligin alasini yapmis..Ama cozum olarak al jarsina konus..baktin Anlamiyor sen de onun Annesine oyle de..

• Beğen
Reactions: anu
Düşün CD'si Yok mu ki? Orda anlaşılır kim ne takmış filan :kahve:

Ben direkt oraya takıldım zira cd'deki en sevdiğim kısım bu :halay:

Otur konuş.. herşeyi geçtim. . Ne biçim erkektir ki kocan kız kardeşleri ile bir olup senin ve Ailenin dedikodusunu yapıyor. :oha:

Eşinle şu şekilde konuşmalısım bence: Geçen gün tesadüf eseri kız kardeşinle yazışmalarınızı okudum. (Bikaç saniye sus gözlerine bak) annem hakkında başkalarına dedikodu yapmanı sana hiç yakıştıramadım. Ben sana güvendim, sevdim ve evlendim. Sen benim arkamdan ailene dedikodu mu yapıyorsun. Bu gördüklerim daha kimbilir neler konuştunuz.:KK1: Aklımda soru işaretleri oluştu. Biraz zamana ihtiyacım var sana tekrar güvenmek için..
Bunlar konuşman gerekenler ama benim aklımdan geçen.. seni karaktersiz herif.. adam mısın sen? Haysiyetsin adi.. boğazında kalsın anneciğimin yemekleri. .:kızgın:
Harika:KK48:

Allah'tan böyle cahil bir ailede büyümedim.Çok şükür kime saygı duymam gerektiği fikri tamamen bana bırakıldı.
Hiçbir Allah'ın kuluna sadece yaşı büyük vs diye saygı duymadım.Saygı hak edilir.
O onu doğurmuş da ne olmuş,anne.Onun annesi,ee bana ne bundan.İnsansa başım üstü,değilse cehennemin kör dibine kadar yolu var.
Kocam da aynı bu şekilde kabul etmiştir beni.Ve benden daha kıymetli hiçbir canlı yok şu hayatta.
Zaten bunu söyleyen kişiler kendi eşinin ailesine hiç saygı duymayan kişiler tesadüfe bakarsan sonra gelmiş yeni nesile öğütler vermeye çalışan kişiler..Ondan sonra kalkmış gelinine damadina birşeyler öğretmeye çalışıyorlar..Öncelikle kendi yetiştirdiğine bakacak herkes sonra başkasına öğütler verecek.. ilk evlendiğim sırada ailemi özlüyorum diye kv ve gorumcem biz bunu adam ederiz demişlerdi bu tarz yaşananlar insanın aklında kalıyor işte ne yazık ki unutayim desen de olmuyor.

Yarın yemek yapmayın evde. Yemek tok mu derse o yemekleri kötü karının kızıyım. Benimkini de beğenmezsin artık herhalde deyin. Sonra da tuvalet terliğiyle ağzına vurun.

X