Eşimden soğudum

Ben o mesajı okudugum an kan beynime sıçrardı ve eşime saldırırdım resmen. Söz konusu annem olunca asla mantıklı düşünemem. O mesajın hesabını vermeli! Ayrıca sizin koltuk takımınızı neden kv sectı? Ve neden kendınınkıyle aynı? Neden müsade ettiniz? Kafamda deli sorular...
koltuk takımı geldikten sonra ayni olduğunu söyledi eşim. Eşim sanki kendisi onu seçmiş gibi davrandı mağazada bana soz hakki bile tanımadı

Esin cok terbiyesiz kari gibi dedikodu yapiyo acik acik konus bidaha annemle alakali yada benimle alakali bi sikintin varsa direk benimle konus ablanlarla dedikodu yapma o kari diye bahsettigin benim annem asil sen o karilara soyle agizlarini toplasinlar yoksa bende acarim agzimi ondan sonra kimse benden saygi beklemesin de ne kadar taviz verirsen o kadar ustune gelirler bastan tavrini koy sesini cikarmadikca sen kotu olursun haberin olsun canim...

Merhabalar ben yeni evliyim yaklaşık 4 yıllık bir ilişkiden sonra evlendik okulum olduğu için 4 yıl sürdü. Ailelerin ilk tanışmasında isteme ikincide nisan ve üçüncüde düğünüm oldu. Sorunum şu ki biz düğün için hic masraf yaptirmadik onlara koltuk takimimi kayinvalidem secti kendisi ile ayni. Düğünden sonra balayına gidecektik takilari aldilar sayısını falan bilmiyorum. Daha sonra verdiler. Geçen haftasonu aileme el opmeye gittik. Esimin telefonunda kız kardeşi ile mesajlarini gördüm annemden o kari diye bahsetmiş o karının yemekleri kötü yazmış. Bu çok zoruma gitti. Ve diğer ablaları düğünden sonra anlamları avm de sıradan bir kafeye götürmüş yine mesajlastigi kız kardeşi demiş ki daha pahalı götürecek yer bulamadiniz mi ablamlar duymuş bu lafı bunlar çok zoruma gitti biz onlara tam tersi o kadar iyi davrandık ki. Bunlardan dolayı eşime karşı çok soğudum boşanma bile geldi aklıma. Ablasi bana karşı çok soğuk zaten.
Böyle bir nedenden dolayı boşanma olmaz ama eşinizle güzelce ifade ederek konuşabilirsiniz. O sizin anneniz kimsenin onun hakkında kötü konuşmasına göz yummayın. Kaba bir tabir olmuş karı demek nedir ya o senin eşinin annesi.

Esinin lafi cok cok cok yanlis. Ama erkekler de kayinvalideleri pek sevmiyor. Benim esim bir sey demese de sevmiyor biliyorum. Ama bence 3.sahislar yuzunden bosanmayi dusunmek sacma. O degil de kocan da karı gibi dedikodu yapiyormus. Hic hos degil.

"karı gibi dedikodu yapmak" ne kadar iğrenç bir tabir ise bir kadının bu tabiri kullanması bir o kadar daha iğrençleştiriyor! lütfen kadınların aşağılanmasına kadınlar olarak ortak olmayalım!

Merhabalar ben yeni evliyim yaklaşık 4 yıllık bir ilişkiden sonra evlendik okulum olduğu için 4 yıl sürdü. Ailelerin ilk tanışmasında isteme ikincide nisan ve üçüncüde düğünüm oldu. Sorunum şu ki biz düğün için hic masraf yaptirmadik onlara koltuk takimimi kayinvalidem secti kendisi ile ayni. Düğünden sonra balayına gidecektik takilari aldilar sayısını falan bilmiyorum. Daha sonra verdiler. Geçen haftasonu aileme el opmeye gittik. Esimin telefonunda kız kardeşi ile mesajlarini gördüm annemden o kari diye bahsetmiş o karının yemekleri kötü yazmış. Bu çok zoruma gitti. Ve diğer ablaları düğünden sonra anlamları avm de sıradan bir kafeye götürmüş yine mesajlastigi kız kardeşi demiş ki daha pahalı götürecek yer bulamadiniz mi ablamlar duymuş bu lafı bunlar çok zoruma gitti biz onlara tam tersi o kadar iyi davrandık ki. Bunlardan dolayı eşime karşı çok soğudum boşanma bile geldi aklıma. Ablasi bana karşı çok soğuk zaten.
Boşanmak ha deyince aklınıza gelecek bir çözümmüş gibi düşünülecek bir durum değil. aklınıza getirmeyin.mutsuzlaşırsınız. anneniz hakkında o kelimeyi telafuz etmesi çok yanlış ve gerçekten soğutucu. bende soğurdum yeminlen. fakat farkında olduğunuzu bu durumdan rahatsız olduğunuzu belirtmediğiniz sürece tekrarda duyma işitme görme olasılığınız olacaktır. daha kötü sonuçlara dönüşmemesi için bir şekilde bahsedin. baskasını örnek göstererek

koltuk takımı geldikten sonra ayni olduğunu söyledi eşim. Eşim sanki kendisi onu seçmiş gibi davrandı mağazada bana soz hakki bile tanımadı
peki ne yaptın veya ne yapacaksın?
kocanla konuştunuz mu?

Allah yardımcın olsun arkadaşım . Bu aile ve üslup seni çok zorlayacak . Eşini seviyorsan konuşup çözmeyi dene . İleriyi göremiyorsan da çok düşünerek yol yakınken geri dön. Karanlıkta ışıksız yürünmez. Karanlık eşinin ailesi:duduk:ışık eşin :bicak:yolunu aydinlatmiyorsa yapacak birşey yok .evlilik bir omuza ağır gelir .iki omuza paylastirilmazsa ağır gelir .yalnız olduğunu düşünüyorsan çözümleme vakti gelmiş demektir

Sizde laf arasında aynısını annesi için söyleyin.
Tavır alırsa bak senin yazıyla ifade ettiğin şey ne kadar kırıcıymış diyin.
Terbiyesiz :sinirli:

Amaaaan salla onları dış kapının dış mandalları. Prim verme böylelerine. Sen eşinle aranı açsan nolacak emin ol en başta onlar mutlu olacak

X