Eşimden soğudum

Teryesizler.
Ben kısasçıyım sanırım, aynısını yapardım.
Annesine yemeğe gittiğimizde eve gelince telefonla konuşur gibi yapar, of o karının yemekleri çok kötü aç kaldım diye dert yanarmış gibi yapardım. Duymasını sağlardım. Laf edecek gibi olursa aaa siz böyle yetişmediniz mi sizde analara karı denmiyor mu ya derdim. Sinir oldum he.

soğumakta haklısın. ne kadar kaba ve saygısızmış eşin.e peki okuduktan sonra tepki vermedin mi? ben olsam fitil fitil getirirdim burnundan.

Canim buna herkes çok uzulur ve bozulur ama esin ailesinin etkisinden daha çıkamamış demek ki. Bence yapman gereken ona bir şok yaşatarak hizaya gelmesini sağlamak.

4 yıllık iliskiniz varmış birbirinizi seviyorsunuz ve herşeyi konuşabilecek durumda oldugunuzu dusunuyorum. İlk önce mesajı gordugunu saklama, direkt yüzüne söyle. Duygularını hiç çekinmeden anlat, sogudugunu da ama boşanmayı dillendirmemek daha iyi olur. Ondan anneni sevmesini bekleyemezsin ama her zaman yüzüne karşı ve arkasından da saygılı olması gerektiğini kafasına sok. Daha yeni evliymissiniz ailesine annesine ablalarina mesafeni koy. Bunu da açıkça belirt eşine. Bu durumu düzeltmesi için ona bir şans verdiğini ama herkesin haddini bildiğinden emin olmadan ailesine karşı soguk olacağını soyle.

Artık bilemem ama şu da var eşim disardayim içeri geldi ve ne oluyor dedi bende ya benimle gelirsin yada seni bugün boşarım dedim benimle geldi ondan da olabilir :)

Artık bilemem ama şu da var eşim disardayim içeri geldi ve ne oluyor dedi bende ya benimle gelirsin yada seni bugün boşarım dedim benimle geldi ondan da olabilir :)

Enişte baktı ki kendide yiyecek sehpayı kafaya gelmeyi kabul etti:))

Merhabalar ben yeni evliyim yaklaşık 4 yıllık bir ilişkiden sonra evlendik okulum olduğu için 4 yıl sürdü. Ailelerin ilk tanışmasında isteme ikincide nisan ve üçüncüde düğünüm oldu. Sorunum şu ki biz düğün için hic masraf yaptirmadik onlara koltuk takimimi kayinvalidem secti kendisi ile ayni. Düğünden sonra balayına gidecektik takilari aldilar sayısını falan bilmiyorum. Daha sonra verdiler. Geçen haftasonu aileme el opmeye gittik. Esimin telefonunda kız kardeşi ile mesajlarini gördüm annemden o kari diye bahsetmiş o karının yemekleri kötü yazmış. Bu çok zoruma gitti. Ve diğer ablaları düğünden sonra anlamları avm de sıradan bir kafeye götürmüş yine mesajlastigi kız kardeşi demiş ki daha pahalı götürecek yer bulamadiniz mi ablamlar duymuş bu lafı bunlar çok zoruma gitti biz onlara tam tersi o kadar iyi davrandık ki. Bunlardan dolayı eşime karşı çok soğudum boşanma bile geldi aklıma. Ablasi bana karşı çok soğuk zaten.
Kaybeden gorumcen kendisi olur..eşine karşı soğuk durmana gerek yok canim..eşine de gorumcene de bu msj ları gördüğünü söyle gorumceye de artık çok resmi ol neden böyle yapiyo demez en azından kendi utansın

Hiç unutmam benim kv evlendiğimde ertesi günü anneme karı demişti ve annem benim en büyük zaafım dır oturuyordum sehpa önündeydi ne oldu anlamadım sehpayı firlatmistim :KK53: pişman mıyım asla herkes haddini ve yerini bilecek bazen ders vermek gerek yoksa bunlar adam olmaz:-)
Ohh eline sağlık :halay: refleks olarak oluyor ama böyle anlık tepkiler o da dikkat etseymis:KK8:

Eşim annem için o karının yemekleri çok kötü yazmış ablasına ve bu konuda konuşmuşlar. Dalga geçer gibi.
Ayyý ben eşimin ailesinin arkasından bile konuşacak olsam kayinvalidem gorumcem tarzı konuşuyorum...Onların bu konuda böyle bir konuşmasını duyayim hicbirine yüz vermem...eşimle de mantıklı bir konuşma yaparım ben senin ailene değer veriyorsam saygı duyuyorsam sen de yapabilirdin bu zor birşey değil diye...Onlari sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın derdim...Devam ederse kendi kaybına canim...bosanacak bir durum yok ama bundan sonra eşin senin ailene nasılsa sen de onunkine öyle olacağını söyle anlasın!!:KK66:

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ama saygı duymak zorunda! Kari diye hitap etmesi de resmen saygısızlıktır.

X