Eşimden soğudum

Eşine çok ciddi tepki vereceksin haddini bildireceksin. bunun üzerine görümcelerine de tavrını koyacaksın. altınlardan almışlarsa gitmiştir. ben kayınvalideme güvenmediğim için takıdan sonra teyzemle öncesinden konuşmuştuk peşimden geldi ve çeyrekleri saymıştık öyle vermiştim tabi tatil dönüşü aldım. o karı ne yaa kaynanam dese ne bileyim ismiyle hitap etse yine etkilemezde o karı ne.??

Merhabalar ben yeni evliyim yaklaşık 4 yıllık bir ilişkiden sonra evlendik okulum olduğu için 4 yıl sürdü. Ailelerin ilk tanışmasında isteme ikincide nisan ve üçüncüde düğünüm oldu. Sorunum şu ki biz düğün için hic masraf yaptirmadik onlara koltuk takimimi kayinvalidem secti kendisi ile ayni. Düğünden sonra balayına gidecektik takilari aldilar sayısını falan bilmiyorum. Daha sonra verdiler. Geçen haftasonu aileme el opmeye gittik. Esimin telefonunda kız kardeşi ile mesajlarini gördüm annemden o kari diye bahsetmiş o karının yemekleri kötü yazmış. Bu çok zoruma gitti. Ve diğer ablaları düğünden sonra anlamları avm de sıradan bir kafeye götürmüş yine mesajlastigi kız kardeşi demiş ki daha pahalı götürecek yer bulamadiniz mi ablamlar duymuş bu lafı bunlar çok zoruma gitti biz onlara tam tersi o kadar iyi davrandık ki. Bunlardan dolayı eşime karşı çok soğudum boşanma bile geldi aklıma. Ablasi bana karşı çok soğuk zaten.

Bence üzmeyin kendinizi. Öncelikle iyi niyetlı bi aile yok karşınızda .siz eşinizi seviyorsanız erkekler en başta ne yapacaklarını bilmiyorlar bende bi benzerini yaşadım ama ben güzel bi dille izah ettim hatasını anladı ve su an 2 yıl sonra onlar benım hk tek kelıme edemıyo. Üzülme soğuma eşinden onların istediğini yapma. Guzel bi dille anlat ben aynısı yapsam hosuna güderse bişey diyemıyourm dersin . Sonra izlersin bakarsın eşinin tutumu ne olacak

o karı? yemin ediyorum aynısını siz yapsanız hemen altınlarınızı alıp sizi evin dışına koyarlar. terbiyesiz hiç mi terbiye almamış ahlaksız... soğumakta haklısınız.

ben de kv ye o karı derim vicdanım da cok rahat kocam soguyor mudur hiç ilgilenmiyorum dedirtmeselerdi

Benim annem veya ailem hakkında en ufak bir hakareti kimse edemez, buna müsaade etmem.
Ve asla sizin gibi sakin kalamazdım. Şimdi çoktan hadlerini bildirmiştim.
Söylemeyip içinizde tutarsanız sadece soğumaya devam edersiniz, eşinizde 2 yüzlülüğüne..
Çok afedersiniz ama "yılanın başını küçükken ezeceksin" gibi bir atasözü söylenir böyle durumlar için.

Cogu gelin kvsi sevmez. Birde damat gozuyle bakmak lazim olaya :) hic annesini sevmiyor diye karisindanso guyup bosanan damatgormedim :) Nitekim bende sevmem kv. Ama eşim bana her zaman annemi sevmek zorunda degilsin ancaksaygi duymak zorundasın ters birseyini gorursen bana soyle sen karsilik verme diye. Al esini karsina konus annemi sevmek zorunda degilsin ancak saygi duymak zorundasin nir sorunun varsa gel bana anlat diye. Her sorun yaşadığınız da bosanmayi dusunecekseniz ohoooo........

kızlar haklı.. bende kv yemeklerini beğenmiyorum sadece eşime annenin yemekleri benim damak tadıma uygun değil gittiğimizde bana ısrar etme dedim olay kapandı.
eşinden soğuma nedenin biraz da yeni ev yeni alışkanlık, yeni birisiyle aynı evde yaşamak olabilir ki ben 4 aylık evliyim depresyondan yeni yeni çıkmaya çalışıyorum.
eşini al karşına - eğer bir daha kadınların yaptığı gibi benden benim ailemden birisinden bahsedersen karşında çok farklı bir tarihyazar göreceksin şuan bu kadar sakin söylememin nedeni yeni evlenmiş olmamız. bir kez daha böyle birşey duyarsam görürsem sen hayatında beni göremezsin de. konuyu uzatma ortamı terket.

o görümce olacakla karşılaştığında da lafını esirgeme sok!!

anam valla hepsi aynı bunların ya. derdimize ne ki evleniyoruz bilmem

gerçekten çok.zor bir durum ve ben bu kişi ile ayni evi paylasiyorum
Mutlu olduğu bir anda annem in yemeklerini beğendin mi de vereceği cevabın bir önemi yok tabi o yüzünün ifadesine bak işte kocanin gerçek yüzü o

Ardindan sana çok kırgınım de güzel güzel anlat belki hatasını anlar özür diler kalbini onarır

Bosanmak çok kolay herkes hata yapabilir bir şans ver ona kolay olmayacak tabi ama denemeye değer bence baktın olmuyor oluru yok ailenle paylaş bu durumu ve onlar seni yönlendirirler. .
Allah yardımcın olsun

Offff offf offf.... Saygısızlık diz boyu.Eşinin kardeşi sinsi bir tehlike, hayatta huzur vermez. Eşin de nerde nasıl duracağını bilmiyor. Kardeşiyle ettiği muhabbet son derece çirkin. E soğumakta haklısın. Hatta ileride yaşayacaklarını şimdiden görür gibiyim. Bu benim tölerans gösteremeyeceğim bir durum. Ben bu tip senaryoların içinde yer almak istemediğim için boşanırdım. Aileme zerre saygı duymayan insanlardan kendim için ne sevgi ne de saygı beklemek gibi bir olaya girmem.
Bu tipleri ben sana anlatayım. Senin ve ailenin arkasından böyle konuşur eğlenirler, aileni küçümserler. Ama sen onların ailesine en ufak bi saygısızlıkta bulun kıyameti koparırlar

Benim anladığım kadarıyla burada hakaret yok. Daha ziyade kaba bir halk ağzı var.

Ayrıca siz bunu onun yüzüne vurduğunuzda o da sen ne hakla benim kardeşimle mesajlarımı okuyorsun demeyecek mi. Ki savunması klavyede d ve r üst üste hızlı yazarken yanlış basmış olabilirim bile olabilir.

Bence gaza gelmeyin, gidip ailelere saygı gösterilmesi konusunda bir konuşma yapabilirsin.

Eklentiler

• image.png
    image.png
    180,1 KB · Görüntüleme: 105
Böyle bir durumda
*bir daha annesinin elinden hicbirsey yemem
*ablasıyla asla konuşmam
*eşime lafımı sokacağım yer ailesinin ablasının yanıdır. Ki hepsi bir şok olsun

Sende anne e o karı diyen gorumcenden bahsederken o karı diye bahset hatta şöyle bu mesajını gordum haddini bil de

Benim anladığım kadarıyla burada hakaret yok. Daha ziyade kaba bir halk ağzı var.

Ayrıca siz bunu onun yüzüne vurduğunuzda o da sen ne hakla benim kardeşimle mesajlarımı okuyorsun demeyecek mi. Ki savunması klavyede d ve r üst üste hızlı yazarken yanlış basmış olabilirim bile olabilir.

Bence gaza gelmeyin, gidip ailelere saygı gösterilmesi konusunda bir konuşma yapabilirsin.
Tahrik amaçlı mı yazdınız? Söz konusu olan konu sahibinin annesi. Kimse benim annemden bahsederken böyle kabalaşamaz. Hele ki bu oğlum dediği damadıysa.

Tahrik amaçlı mı yazdınız? Söz konusu olan konu sahibinin annesi. Kimse benim annemden bahsederken böyle kabalaşamaz. Hele ki bu oğlum dediği damadıysa.

yok niye tahrik etmeye çalışayım, bizim buralarda ve bazı yerlerde halk ağzıdır, onu demeye çalışmıştım. Bazı ailelerde kendi arasında konuşurken böyle konuşur ama dışarıya karşı göstermezler. Belki onlar da böyle olabilir.

X