Eşimden soğudum

mrb bence eşinle konuş hemde öyle bir konuş ki bir daha senin aileni ağzına oyuncak yapamasin..birde eşin kizkardesiyle fazla detaylari konusuyor,yasaklayin bir daha bizim evimizin içinde olan biten ne varsa,ailemle ilgili her ne olursa olsun ailenle hiç kimseyle konusmayacaksin diye ve sizde esinizin ailesine karşı mesafeli olun hiç yüz vermeyin ..nasıl oluyormuş görsün esin..Özellikle o görumcen olacak kadıni evine bile alma...kesin bekardir o ...kiskaniyordur seni..

eşinizden soğumakta haklısınız, anneniz için o karı diye bahsetmesi gerçekten çok terbiyesizce. kız kardeşleriyle çokta samimi olmanıza gerek yok ama eşinizi sert bir dille uyarın, eşinizde olsa bazı konularda haddini bilmeli..

Ben de akrabalarla mahkemelik bir olayimiz vardı ses kaydi programi yuklemisti avukat. Telefonumu bir süre esim kullanmisti o programin oldugunu bildigi halde unutmuş. Şeytan dolandirmis ayağını işte. Bizim ağlayarak yasadigimiz mahkemelik olaylara gülerek ve hatta daha başka konularda (mesela bebeğe anneler baksın istemiyorum evimde dedigimde annem ağlamıştı ) aynen sizin eşiniz gibi annemden karı nasıl ağladı diye annesine dalga geçe geçe yarım saat anlatması kayinvalidenin napacaksin yavrum çocuk için katlanacaksin o kadına ( anneme) deyişi... Hepsini duydum geçen seneden beri çok sevdigim kayinvalidemden de eşimden de aşırı soğudum. Hala aklıma geldikçe ağlarım. Yüzüne de carptim hatta açtım yanında onunla dinledim. Yalvardı ağladı bosanmayalim diye günlerce. Annene de söyle duyduğumu dedim aratıp dedirttim yanımda. O gün bu gündür her özel günde eşimi beklemeden telefon edip arayan soran ben kv özellikle istemedikçe konuşmuyorum telefonda. Kendi sayelerinde aramız açıldı. Ama iyi oldu salak gibi kendi annemle bir tutuyordum gözüm açıldı. Sen de üzülme canım sevmek zorunda değilsin onun ailesini. Aynen eşine iade et laflarını.

Ben de akrabalarla mahkemelik bir olayimiz vardı ses kaydi programi yuklemisti avukat. Telefonumu bir süre esim kullanmisti o programin oldugunu bildigi halde unutmuş. Şeytan dolandirmis ayağını işte. Bizim ağlayarak yasadigimiz mahkemelik olaylara gülerek ve hatta daha başka konularda (mesela bebeğe anneler baksın istemiyorum evimde dedigimde annem ağlamıştı ) aynen sizin eşiniz gibi annemden karı nasıl ağladı diye annesine dalga geçe geçe yarım saat anlatması kayinvalidenin napacaksin yavrum çocuk için katlanacaksin o kadına ( anneme) deyişi... Hepsini duydum geçen seneden beri çok sevdigim kayinvalidemden de eşimden de aşırı soğudum. Hala aklıma geldikçe ağlarım. Yüzüne de carptim hatta açtım yanında onunla dinledim. Yalvardı ağladı bosanmayalim diye günlerce. Annene de söyle duyduğumu dedim aratıp dedirttim yanımda. O gün bu gündür her özel günde eşimi beklemeden telefon edip arayan soran ben kv özellikle istemedikçe konuşmuyorum telefonda. Kendi sayelerinde aramız açıldı. Ama iyi oldu salak gibi kendi annemle bir tutuyordum gözüm açıldı. Sen de üzülme canım sevmek zorunda değilsin onun ailesini. Aynen eşine iade et laflarını.
Eşini çok pis faka bastırmışsın, Allah büyük işte nasıl da dolandırıyor ayağına! keşke kocan azıcık adam olaydı da hiç bunlar yaşanmasaydı ama inşallah bir daha olmaz canım benim...

Eşini çok pis faka bastırmışsın, Allah büyük işte nasıl da dolandırıyor ayağına! keşke kocan azıcık adam olaydı da hiç bunlar yaşanmasaydı ama inşallah bir daha olmaz canım benim...
Ben kendi kulağımla ses tonuna kadar duymasam başkası dese inanmazdım. O derece destek oluyordu yanımda görünüyordu meğer tot.suyla gülüyormuş halimize. Etrafımızdakilere söylesem kimse inanmaz böyle davranabileceğine. Başımdan kaynar sular döküldü. Savunması da olaylardan çok dolmuş annesiyle dertleşmek istemiş. Güvenim sıfır ama artık ne yapsa beklerim. Sabah akşam ben de annemle sizi çekiştireceğim dedim. Sen bilirsin özür dilerim dedi. Fırsat buldukça ben de annemle çekistirir oldum; hiç paylaşmazdım halbuki eksiklerini.

Her şeyi geçtim siz eşinizin ailesiyle acayip yüz göz olmuşsunuz . ne demek mobilyaları kaynananin seçmesi ? düğünden sonra altınların onda kalması hem de siz daha saymadan ? bence en başta bu aileye çok yüz vermişsiniz mesafeyi koruyamamissiniz. ..

Çok çirkin bir kelime evet kesinlikle haklısınız.. Ama suda bir var bir kelime ile hemen boşanma olmaz.. O anneniz o da eşiniz.. Yeri geli belki sizde bir An KV için aynı kelimeyi birisi ile konuşurken diyiverirsiniz. Dilin kemiği yok.. hemen soğumada neyin nesi

Çok üzüldüm ayrıca eşine de çok sinir oldum o karının yemekleri kötü ne demek ya 4 yıl çıkmışsınız hiç bu yüzünü göstermedimi sana.
Evlenmeden tanıyamazsın diyolarya çok doğru:KK43:

Eşiniz kayın validesine karı diyebilecek kadar varoş biri olsa gerek ki ailesinin ablanlara karşı pahalı yere götürmüşsün diye duyurmasından da belli yani aileden görgüsüz zaten... özür dilerim ama görünen o...
Bu nasıl bir cürrettir anlayamadım...

Kesinlikle eşinizin ne kabahati var burada,
Hem mesajda ki "karı" muhabbeti sizin zorunuza da gitse onlar için normal bir kavramda yazılmış olabilir.
Belli soğukluğu yanlış anlıyorsunuzdur.
Boşanacak ne var ki ben hiçbişi anlamadım.

Ben sehpa firlatmistim kv ye pişman değilim:)
ilk senelerdi.benim.annemle ilgili belden asagi guya espri yapti.sehir disinda oturuyordu.misafirlikteydik.cocuk da evde.ben ortaligi yiktim.ciktim disari.o.lafi ona yedirdim.benden sonra esim de haddini bildirdi.ama kp ime yansitmadik.kv cok tirsti.ozur diledi.uzun sure konusmadim.o anda tavrini belli etmeseydim hep konusurdu.hatta simdi diyorum fiziksel birsey de yapsaydim iyidi

Hadsiz ve terbiyesizmiş eşin. Ağzının payını verseydin. Düşünmek bile istemem bu konuyu. Allahım esirgesin. Bizden uzak olsun inşallah

Her şeyden evvel asıl sorun eşinizin sizin bir aile olduğunuzu anlayamamış olması ve gidip sizin aileniz hakkında dedikodu yapıyor olması. Çünkü hadi bu lafı bir şekilde hazmetseniz bile siz sanki elmişsiniz gibi sanki ailesi hala kardeşlerinden oluşuyormuş gibi davranırsa saygı görmeniz imkansız görünüyor.

Mutlaka anneme yemeğe gidelim diyecektir.Gayet laubali ve lakayt bir şekilde " o karının yemekleri çok kötü yaaağ" deyin.sonrada patlatırsınız kavgayı.

Eşiniz böyle devam edip ailesiyle sizin ve ailenizin dedikodusunu yapmaya devam ederse zaten bir aile olmak gibi bir şeyi unutun. Diğerleri de bu yüzle sürekli ego yarıştırırlar artık.

Bana buradan bile itici geldi eşin.kiz kardeşiyle yaptigi dedikoduya bak

Eşin çok ayıp etmiş anne dediği insana arkasından karı demesi hemde kardeşleriyle dedi kodu yapması ayibinda ötesine geçmiş sogumakta haklısın eşine söyle bence hatta kız ki birdaha böyle yapmasin

X