Eşimden soğudum

N
ne yapacağımi bilmiyorum çok çaresizim. İlk defa boyle birşeyle karşılaştım. Aklıma boşanma bile geldi

Hadsiz. Bu durumda ben olsam boşanmazdım ama karı lafını ona yedirmeyide bilirdim. Annesinden ala KARI olmadığını da her fırsatta yüzüne vururdum. Taa buralardan ben sinir oldum sizi düşünemiyorum bile.
gerçekten çok.zor bir durum ve ben bu kişi ile ayni evi paylasiyorum

Benim esim de aileme kotu bir laf etmisti ve cok kizmistim. Bosanmayi dusunmedim acikcasi ama cok zoruma gitmisti. Cezasini vermistim. Ozur dilemisti. Ailene kesinlikle laf soyletme. Kendi ailesine kotu laf soyluyorsa da cok yorum yapma.

N

ne yapacağımi bilmiyorum çok çaresizim. İlk defa boyle birşeyle karşılaştım. Aklıma boşanma bile geldi
Aklına hemen boşanma gelmesin.
Yeni evlisin diline pelesenk etme bunu.
Soğumakta çok haklısın.
Ama eşinin cahilliğine ver diyelim.
Senin için, yenisiniz diye diyorum .
Bir arkadaş demiş, ailesine yaranmak için öyle konuşuyordur diye. . Böyle sebepler olabilir.
Ha, haklı mı?
Değil ama yapacak bişey yok. Olmuş bir kere.
Bundan sonrası için ona ağzının payını ver, herkes yerini ağzından çıkanı bilsin ve sussunlar.
Bunu şimdi yapmazsan daha kötü şeyler duyarsın.
Eşinle konuş , "bir daha duymayayım yoksa sen de benden katlanamayacağın şeyler duyarsın" filan diye rest çek.
Dik ol lütfen.
Saygını bozma ama dik ol

gene onlara anlatacak herşeyi

Eğer sen tepkini koyarsan anlatmaz. Anlatamaz.

Ezik olma, dik dur, hesap sor, anama Nasıl böyle dersin, hazır Cvp ol.

Ha baktın ki hala ders almıyor, gidersin baba evine, aileme karşı böyle böyle üslup kullandı hataları bu dersin, onun yüzü eğilir yine pişman olur.

Evlendiğinin farkında değil, öğret ona

Karı gibi dedikodu? Kadınlar kulübünde böyle eril bir üslup... Erkek dedikodusu daha iğrençtir AylanMcora

gayet erkek gibi dedikodu yapmış.nedense dedikodu kadınlara özgü bir şey sanılıyor.

karı gibi dedikodu ne off böyle şeyleri okudukça alıp başımı gidesim geliyo

Yav anlatırsa anlatsın.Konunun başından beri acaba başka neler anlattı kısmıyla ilgileniyorsun.Gocunduğun bir durum mu var.Ama annenden yaptığı yemeklerden kötü bir biçimde bahsediyor,sen geçip karşınsına sen kim oluyorsun nasıl böyle konuşursun diye tepki verip tavır almıyorsun.Kardeşinede haddini bildirmiyorsun.Napıcam ben diyorsun.Baştan aldığın tavır çok önemli.

Arkadaşım evlilik Bi nebze, Güç Savaşı gibidir.
Güçlü olan ezik Olanı daima ezer.

Kişiliğin naif dir bilemem ama bu konu da tabi vermeden edeple hakkını bildir ona.

Biz de severek evlendik, bende hak etmediğim çok laflar duydum, ama haddini bilmeyi öğrendi.

Şimdi sorana iki çoçuğum var diyorum, erkeler de çocuk gibi öğreteceksin.

Ama Bnm eşimle durumlar , sizin ki gibi değildi.
Senin eşin evli olduğunun farkında değil hala

Ve bana Nasıl bunu yapar, ama biz seviyorduk, ama daha yeni evliyiz, aynı evi paylaşıyoruz tarzı arabesk duyguları bırak, olan olmuş.
Çözüme bak.

gayet erkek gibi dedikodu yapmış.nedense dedikodu kadınlara özgü bir şey sanılıyor.

karı gibi dedikodu ne off böyle şeyleri okudukça alıp başımı gidesim geliyo
Üstelik konu sahibinin eşinin "o karı" demesini eleştirirken bunu söylemek..
Aynen öyle, kadınlar da böyle konuşuyorsa...

+1

belki gerçekten annesini yemekleri kötü, ve eşi de " E annenin yemekleri kötü, olanı söyledim " diyecek. Ama konu sahibesi, mevzu bu değil, annene hitap şekli ve evli olduğunun farkında olmayıp da kız kardeşi ile aile dedikodusu yapması.

Sizin gözünüzde eşinizin belli bir imajı vardı. Şimdi o yıkılmış. Haklısınız.

Birkaç kez kimbilir başka neler konuştular yazmışsınız. Merak ediyorsanız bildiğinizi belli etmeyin, başka birşey yazacak mı diye bekleyin diyeceğim ama o zaman daha çok üzülme ihtimaliniz var.

Konuşun diyeceğim ama sizin sorununuz bunu bir daha yapıp yapmamasından çok, kafanızda kocanızın imajının değişmiş olması. Özür dileyip, söz verse ve bir daha yapmasa bile kafanızda hala "bu lafı edebilmiş bir adam" olarak kalabilir.

Bence konuştuğunuzda özür dilerse, bir daha yapmayacağım derse, ona bunları da kibar bir biçimde söyleyin. İmajını nasıl düzelteceğini, sizi nasıl tekrar kendine yakın hissettireceğini kendi düşünsün. Siz dert etmeyin.

Bir de bence şimdi hemen bir karar vermeyin. Üzerine bir uyuyun, bu yeni bilgileri biraz sindirin, ondan sonra salim kafayla düşünürsünüz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…