eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Benim tanidigim da evli ve cocuklu oldugu halde baska birine davullu zurnali dügün yapti. Var böyle. Bazi aileler de buna göz yumuyor. Benim tanidigimda kizi ailesi para karsiligi zorla verdi dediler, ama ne kadar dogru bilmiyorum

Kart ilk seferde bankadan alinmaz kurye eve getirir sozlesme imzalatir.

yok tatlım 826 saatlik olup sınavlarına girilenden
Güzellik uzmanıyım dediği de 1 ay kuaförde çıraklık yapıp kesilen saçları süpürmüştür
kuafördeki çırakları küçümsemişsin ama seninde mesleğini çok merak ediyorum açıkçası
çok iyi bir mesleğin varsada bazı şeyleri hala öğrenememişsin sanırım insanların mesleklerini küçük görüyorsun
sizin gibiler genelde gerçek hayatında en çok duyar kasanlar oluyor
o çıraklar zamanla kendilerini geliştirip kuaför olduklarında cebindeki paraların büyük bi kısmını için gide gide çıkartıyomusun peki

Evlilikte dürüstlük, güven gibi konular soyut birer klişe değil. Eşinizin uygun görmediği bir konuda ondan gizli attığınız bu adım, gizli kalmaz emin olabilirsiniz ve güven problemi evliliğinize zarar verir. Ekonomik bağımsızlığınız yok, maddi açıdan eşinize bağımlısınız bu sebeple kredi kartı sahipliği gibi bir konuda özgür irade kullanma olanağınız yok. Çünkü bu hayatı siz seçmişsiniz. Bu sebeple belli kurallara uymanız gerek. Para yönetimi konusunda da iyi olmadığınızı söylüyorsunuz. Maddi açıdan ve para idaresi açısından sizden daha iyi durumda olan insanlar bile kredi kartı ile ilgili sorun yaşayabilir bu yüzden eninde sonunda eşiniz fark etmese bile siz ondan maddi destek istemek durumunda kalacaksınız. İlerde belki şartlarınız değişecek maddi bir gelir kaynağınız olacak diyelim ki ev kredisi çekeceksiniz. Bankaya gittiğinizde üzerinizde kredi kartı olduğu ortaya çıkacak. Eğer kart istediğinize pişman olduysanız ve iptal olmasını istiyorsanız kuryeden teslim almamanız yeterli. Almak zorunda değilsiniz. Teslim aldığınıza dair imzanız olmadığı sürece banka sizi sorumlu tutmaz kart iade olur.
Asıl konu şu; yalanın büyüğü küçüğü yok hatta şahsen basit yalanlar beni daha çok rahatsız eder yani basit bir şey yüzünden karşı tarafın güvenini gözden çıkarmak bana daha kötü geliyor. Kendi adıma konuşayım mutlu evliliğin en büyük püf noktalarından biri şeffaflık. Ben eşimden bugüne kadar hiçbişey saklama ihtiyacı duymadım. Yanlış bişey de yapsam hep ilk ona söyledim. Kızsa da yanlış bulsa da hep destek verdi.
Yaşam tarzınızla ilgili yorum yapmak istemem hak görmüyorum kendimde ama naçizane bir tavsiye vereyim. Ekonomik özgürlük bir kadın için çok gerekli bir durum. Dünyanın binbir türlü hali var. Bekarlık durumunda bile insanın kimseye müdaanası olmamalı.
Ben babamın ısrarla verdiği öğütlerin etkisi ile iş ve statü sahibi olmadan evliliği hiç aklıma getirmedim. Çalışan bir kadın olarak evlenmem sadece maddi rahatlık açısından değildi çünkü 12 yıldır para aramızda bir kere bile mevzu olmadı (kaldı ki benim kazancım hep daha fazlaydı) ama ben oara harcarken bir bekar kadar özgürüm. Ben babama hesap vermemek için kendi teklif etmedikçe harçlık istemeyen bir genç kızdım sırf seviyorum aşığım diye bir erkek beni bu konuda asla sorgulayamaz diye düşündüm hep. Ve gerek olsun olmasın kurduğunuz ilişkide karşı tarafa şu mesajı da iletmiş oluyorsunuz: “Ben tek başıma da hayatımı idame ettiririm, ailem çevrem mesleğim var ama seni seviyorum seninle hayatımı sen olduğun için paylaşmak istiyorum” Yanlış anlamayın bu düşüncenin aksini her evliliğe genellemiyorum ama toplumumuzda evlendiği kişiyi mesleğine, servetine ve imkanlarına göre seçen azımsanmayacak bir güruh var. Yine her erkeğe genellemenin doğru olmayacağı ama bilimsel araştırmalarla ispatlanmış bir durum var: Aile içi şiddet ve geçimsizlik yaşayan çiftlerde kadının ekonomik olarak erkeğe bağımlı olması, erkek tarafından “ben olmasam geçinemezsin yediğin ekmeği bana borçlusun” algısı yaratıyor. Kadın ekonomik olarak bağımsızlaştıkça bu algı ortadan kalkıyor.
Burda anonim olduğum için yazıyorum bunu eşimden başka kimseye söylemedim gerizekalı olduğumu düşünmesinler diye ben geçen hafta iş seyahatinden dönerken iki kere uçak kaçırdım eşim azıcık takıldı sadece. Bir kere de “iyi eğlendin ama sana pahalıya patladı” dedi gülerek. Ben de “amaaan şükür ki bilet alacak imkanım vardı düşünsene havaalanı önünde mendil seriyomuşum: Abilerim ablalarım bi bilet parası, bebelerim beni bekler diye” dedim. Güldük eğlendik. Dün de “Thy cirosunu açıkladı mı?” diye sordum. “Dün açıkladı çok kâr etmiş” dedi. Dedim ki: “Sayemde, artık bi plaket verirler bana
Şu da var kadın çalışsa da bu meseleyi problem edecek erkek, çalışmasa da hoş görecek erkek var ama istisnalar ve genel durumlar cephesinden bakacak olursak, özellikle bu ülkede kadının kendine ait sosyal ve ekonomik bir statüsünün olması onun yaşam kalitelisine etki ederken bu statünün yokluğu, kadının hayatını zorlaştırıyor.

Mesleği ne olursa olsun, kredi kartı için hayatındaki erkekten izin almıyordur eminim.

Duyar yapma laf ağzından çıktı düğün fotosu at

Yaa tatlın mıyım gerçekten şımardım

Benim tanidigim da evli ve cocuklu oldugu halde baska birine davullu zurnali dügün yapti. Var böyle. Bazi aileler de buna göz yumuyor. Benim tanidigimda kizi ailesi para karsiligi zorla verdi dediler, ama ne kadar dogru bilmiyorum

Valla benim de var tanıdığım, evlenen kız da adamın evli 2 çocuklu olduğunu da biliyordu utanmadan düğün yapıp milleti çağırdılar insanlar da gitti Manyak insan çok, evli adamın başka biriyle yaptığı nikaha kim gider yahhuuu

Aylık gelirin nekadar uzmancığım
Koskoca stanford bitirmişsin malum
Dünyanın her yerinde şubelerin falan vardır şimdi senin

Sebebi ama eşi diye düşünüyorum ilk eş yani onların tabiriyle

Adam böyle bir şeye niyetlenince açacak davayı

Annemin arkadaşı sallamadı ki kabullendi tamam zor vs ama bazı kadın da kocam kocam diye ölüyor

Adam 2. Eş diye genç kız getiriyor Allah korusun kadın boşanmıyor

Adamın kaybetme korkusu yok demektir bu

Erkek arkadaşınız eşiniz değil
Resmi nikah olunca mı oluyor eşi bende erkek arkadasım ile yasıyorum karı koca gibiyiz. Bir imzayla mı eş olunuyor cok sacma .. yurtdısında calısırken imam nikah ile yasayan 3 cocuklu aile vardı resmi nikah yoktu. Herkesin kendi tercih yaşam tarzı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…