eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu yazıldı mı bilmiyorum ama beyefendi kanıt olmasın diye kredi kartı istemiyor. Nakit paranın izini süremezsin, arada bir hesaba gönderilen parayı da pek farketmezsin ama her ay düzenli olarak bir yere gönderilen parayı bulursun. Zaten kendisi de söylüyor bazen istediğim şey oluyor alamıyorum çünkü hesabımda para olmuyor diyor. Yani adam geldiği zaman ödemeyi nakit yapıyor hanımefendiye.

Konu sahibi fark ederse etsin. Acil bir durum olursa emniyet için çıkarttım kartı deyin. Ya anlayış gösterir ya da yakalanma korkusu ağır basar iptal ettirir.

kızlar imam nikahlı evliyim eşimi mesleği gereği ayda sadece 1 hafta görebiliyorum çalışmadığım için bir gelirim yok maddi durumumuz çok şükür iyi ama alışveriş yapmayı çok seven biriyim psramı hiç tutamıyorum eşimin hesabıma para attığı an bütün para aynı gece trendyol favorilerimde bitiyo 😂 kredi kartımda hiç olmadı daha önce hiç çıkarttırmamıştım banka kartımıda eşim çıkarttı
bazen almak istediğim şeyleri o an hesabımda para olmadığı için alamıyorum zamanı geçincede fiyatlaro artıyo o yüzden kendime kredi kartı çıkarttırmak istedim bi kaç ay önce teklif ettim aşim asla kabul etmedi gerek yok kredi kartı dertten başa değil falan diye ama ben dayanamadım 3-4 gün önce çok ani bir esereklenmeyle online kredi kartı başvurusu yaptım bugünde onaylandı ve inatla bankadan almak istiyorum dememe rapmen kartınız basılmasan adresi değiştiremeyiz dediler o sebeple ilkten ev adresimi vermek zorunda kaldım bugünde kartım onaylandı basım aşamasında
müşteri hizmetleri aynı şeyi söyledi basılmadan teslim alınacak yeri değiştiremeyiz diye
ve pazartesi günü eşim eve geliyor 9 gün beraberiz 😔 eşim evdeyken kartım eve geldin istemiyorum
nasıl bankadan teslim alacağımı belirtebilirim yani aslında çok uzattım özetle şunu sorucam kartımın basım aşaması bitince mesaj geliyormu ve ben mesajı gördüğüm gibi arasam bankadan teslim alma işini halledebilirmiyim
korkum şu ki kartımın basıldığı gün kuryeye verilme ihtimali varmı 🥲 veya verilirse o kartı geri bankaya bıraktırabilirmiyim
görümcemin kartını bir kal ay önce muhtara bırakmışlardı kayınbabam da muhtarla kanka olduğu için görümcemin haberi yokken kartı almıştı görümcemde bi ton azar yemişti benimkinide vermezler umarım

maalesefki bazılarımzın yok imam nikahı mı kaldı yok kocandan mı korkuyosun vb. şeylerini inanın duymak istemiyorum lütfen beni linçlemeyin bu konularda kimseyi ilgilendirmiyor çünkü 😄 sadece konu hakkında bilgi sahibi olan yardımcı olursa çok sevinirim ☺️
Eşiniz evli yemin ederim ama ıspatalyamam

Bir kere evli değilsiniz. Eşim, kayın babam, görümcen yazmışsınız, bahsettiğiniz kişilerin hiçbiri o vasıflara sahip değil. Eşim dediğiniz kişi erkek arkadaşınız. Ayda bir hafta yanınıza geldiğine göre sanırım adamın başkası ile resmi nikahı var. Bu durumda 2. Kadın oluyorsunuz.
Sorduğunuz soruya gelince. Resmi bir birlikteliğiniz olmadığı için kredi kartınızın tüm yükümlülüğü size ait zaten. Korkacak bir durum yok. Ödemesini yapamayacağınız alışverişler yapmayın.

Bu kadar uğraş vermeseydin ya beğenmeme işareti için bütün sayfalarda mesajlarımı aramanda ne biliyim işsizlik gibi😌 R Rosalind Franklin

Hahaha alti bos olan ozguvenin insani komik duruma dusurmesinin ornegi 🤣🤣 Sen kimsin de ozel olarak mesajlarini bulup begenmeyeyim diye ugrasacagim yahu? Konuyu okuyorum bastan firsat buldukca, 17.sayfadayim, devaminda da begenmedigim mesajin olursa begenmedim'i basacagim. Bir kullandigimiz emojilerin hesabini vermedigimiz eksikti. 😄

Bence herkes bi gidip yurtdısında bir süre yaşamalı 🙏🙏 bakış açısını değiştirir

Hali hazirda yurtdisinda yasiyorum, ERKEK ARKADASIMLA yine yurtdisinda beraber yasiyordum, sonrasinda evlendim KOCAM oldu. Kavramlar farkli. Ve evet , arada resmi nikah yoksa esi degildir. Beraber yasayip cocuklari olsa da esi degildir, diyeni de hic duymadim. Nisanlisiyla 5.cocugunu yeni doguran bir arkadasim hala daha nisanlim diyor, cunku evli degiller, cunku nikah yok, cunku kocasi yok.😂

Agzindan dusurmedigin yurtdisinda beraber yasarken birbirinizin vizesine dahil olamazsiniz, nikahli olunca olabilirsiniz. Benim yasadigim ulkede en fazla nisanli vizesi alabiliyorsunuz ulkeye geldiginiz 30 gun icinde nikah yapmak zorundasiniz beraber kalabilmek icin.

Resmi nikah yasal haklar acisindan onemlidir, altinin bosaltilmaya calismasi hic hos degil. Patriyarkinin hakim oldugu dunyada resmi nikah en basta cocugu ve kadini korur.

Senin kocan yok ki
Beni çıldırtmak mı istiyorsun sen?
Senin kocan yok

Eklentiler

• EuIdia1XMAELxLl.jpg
    EuIdia1XMAELxLl.jpg
    29,4 KB · Görüntüleme: 33
Bu düşünceleriniz gercekten çok sacm herkes resmi nikah yapmak zorunda değil. Bir imza ile eş olunmuyor. Çoğu kişi resmi nikahlı ayrı yatıyor arkadas gibi 🙄🙄
Şaka mısınız siz? :/
Ne demek zorunda değil?
Resmî nikah sadece beraber yatmak için mi yapılıyor?
Medeni kanundan, resmî nikahın koruyuculuğunda haberiniz var mı?
Böyle cahil insanlarla muhatap olmak beni biraz üzdü, bana saçma diyecek son insan bile değilsiniz :KK43:(

düğünde takılan altınlar + çeyekleri banka hesabımda gram altına çevirmem + birikmiş paralarım + babamın yıllar önceden ödemeye başlayıp kocamın devraldığı sigortam + üstüme kayıtlı şuan kirada olan dükkan 😚
Evet evet, fillerde uçuyor hatta.
Öyle olsa, ayakları yere basan bir kadın olurdunuz.
Herşeyden önce bu kadar şeye sahip, akıllı mantıklı bir kadın resmî nikah olmadan evlenmeye asla razı olmaz. Kandırmayalım ha birbirimizi? :/ karşınızda saf yok zira.

aldığım eğitimleri türkiyedeki her kadının alabileceği yerlerden almadığım için ayrıcalığım olmuş olabilirmi
Karşımızda psikolojik hastalıklara sahip biri var. ://
Hadi hayırlı olsun.
Tatlım kimsenin aşamayacağı eğitimleri aldıysan, nasıl resmî nikahsız evliliğimsi birşeye razı oldun :KK43:

yüzde yüz adam evli , sizde bunu biliyorsunuz . arada bir gelip 1 haftalık kalmasını bu yüzden normal karşılıyorsunuz. o adam sizin gizli kart kullandığınızı öğrense 1-2 numaradan kızar ama devam eder çünkü ilişkinizde o kadar yanlışlıklar varki en masumu kart çıkartmak . kafanıza göre takılıyorsunuz zaten korktuğunuz şey komik

annemle babamında yok mesela bizim ailemizde resmi nikahı önemsenmiyor eşimin ailesindede aynı şekilde
herkes bir olmuyor 👩‍🦳

Sonra vay efendim hak hukuk.
Bakın hanımefendi ben İslam ile ilgili biraz da olsa bilgi sahibiyim.
Nikah çok önemli bir kuraldır.
Asla basite alınmaz.
Çünkü kadını korur, çocuğun nesebini dolayısıyla haklarını korur.
Hem toplum hem devlet nazarında geçerliliği olması hak hukuk bilinsin diye kıyılır.
Peygamberimiz zamanında da böyleydi bugün de böyle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X